Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

5 godzin temu, MarekB napisał:

A jak to jest z tym znanym testem "na baterię" przy sprawdzaniu czy głośniki są dobrze podłączone? Jaki "prąd" jest w baterii? Przy podłączeniu baterii (AA) do kolumn + do -, membrana głośnika przecież cofa się w obudowę.

Bateria daje napięcie stałe, wiec wywołuje ruch membrany w określonym kierunku zgodnie z podłączoną polaryzacją

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.02.2021 o 18:02, miłośnik Sansui napisał:

Pokazałeś kable, nie dyskutowałem, co tu gadać. Grasz na interkonektach RCA. Masz możliwość połączenia poprzez XLR, ale Ty wiesz lepiej.

Te zaś RCA plecione przerobił kiedyś Kimber, w klasie premium jeszcze się sprawdzały, ale można lepiej i tak też zrobili. Każdy z serii KS

to już inna liga. Jest jeden Kimber RCA zwie się Kimber Tak. To niby interkonekt do gramofonów. Genialny, równy w paśmie,

nie ostrzy, nie tnie dołu pasma. Niby zakończony z jednej strony RCA a z drugiej pod wtyki SME w ramieniu. Jak się tylko 

potrafi posługiwać lutownicą, można zrobić RCA - RCA.  Mam takie do ramienia SME, mam też przerobiony na dwa RCA do 

Revoxa. Jak Kimber głośnikowy, minimum 8 TC a najlepiej 12 TC. 8TC ciut niedomaga dołem i górą w porównaniu do 12 TC.

Jak już kupować to 12 a nie 8. Ale Kimber nie jest jedyny. Balasy jak piszesz to choćby MIT-y z puszkami wielkości prawie połowy

pudełka po butach. Mocno byś się zdziwił jak grają z mocnymi lampami. Taśmy, hm Nordost, uuuu spędzisz wiele czasu nim dobierzesz 

właściwą kombinację. Ogólnie, takie kable by nimi poprawić niedomagania przy niezgranym zestawie. Do Sansui nie polecam.

Sporo jest z dodatkiem srebra i potrafią dać po uszach górą. 

 

 

Masz je do opchniecia? 

Mam różne kable, 8 TC oraz Campbell 12TC. Zgoda, że Campbell 12TC jest lepszy. To słychać. Nawet na nie wygrzanym kabelku. 12TC jest lepiej wyważony. Cechuje się dobrym wyczuciem prędkości. Tylko dlatego, że rdzeń drutu został zwiększony z pierwotnych 16 żył (8 TC) do 24 żył (12TC). Prosty zabieg. 

Czy inne kable nie zagrają z Sansui?  Nie zgadzam się. Postrebrzane? Nawet z czystego srebra dają zadowolenie. Wszystko zależy od tego czego się oczekuje i od reszty toru - jak zagrają żródło i przetworniki. 

 

 

 

 

@czubsi

Mam wrażenie, że nie czytasz tego co piszesz przedtem, a co potem.   

Przedtem: 

Dnia 1.02.2021 o 08:07, czubsi napisał:

Głupoty pleciesz i to nie po raz pierwszy ... Dać Ci się rozwinąć i zaraz śmietnik z wątku robisz ... z tym swoim niezastąpionym B2102MOS na którym znaczna część pasma jest mocno "upośledzona" . Żadne Twoje peany nie zmienią faktów ! Dużo czasu minęło ale widać nie wyciągasz wniosków tylko cały czas swoje klepiesz ... B2102 MOS miało tu mnóstwo ludzi i to że Tobie gra oznacza jedynie, że (UWAGA - skup się ! ) TOBIE GRA i .... nic więcej .... Dziękuję ...

Przecież nie każdemu musi się podobać to, co preferuje inny. Jednym zdaniem - "upośledzona"  dla ciebie.

Podkreślaj to zawsze.

Dla mnie "upośledzona"  jest B-2105 MOS. O czym pisałem i zdania nie zmienię, dopuki nie usłyszę, że może grać inaczej. 

Jak pisałerm: nie chcę "paść" na zawał, z powodu nieudanego odsłuchu! 

 

Owszem lubię by system grał z dobrym basem ale pozostałym pasmem równie dobrym. Nigdy tego nie kryłem - pisałem o tym. 

 

Dobrze zrozumiałem? Czy słuchałeś B-2102MOS tylko u kogoś, okazyjnie? Na tej podstawie kreujesz opinię? 

 

 

@ @@

Do wszystkich, którym nie podobają się moje przetworniki.

Czy je słyszeliście kiedykolwiek?

Wątpię! 

Czy nie przeszkadza Wam to, że Wasze przetworniki grają dopiero od 40Hz, a nawet często od 50Hz w górę?

Jak w takim razie możecie słuchać np. Yello "CLARO QUE SI", z wyciętym "sednem" tej płyty, dolnymi partiami? 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samcro  

Zawsze będę się tak odnosił do kogoś, kto wielokrotnie wkłada nieprawdziwe wiadomości w pisane teksty. Jak ten cytowany niżej (i inne wcześniej) zarzucające mi coś co samemu uprawia się od wielu lat. 

 

Dnia 3.02.2021 o 08:34, miłośnik Sansui napisał:

 

Rewelacje na temat AU-X701 proszę zachowaj dla siebie, bo albo jak widać masz interes by go sprzedać albo jakiś 

kolega, albo znów pokazujesz poziom swojego osłuchania. 

 

......

Pomyśl tylko co za bzdurę, lipę napisałeś! Gdybym chciał sprzedać to bym krytykował? 

Od razu widać, że tobie popsułem interes krytykując pewne wzmacniacze. 

Twierdzę, ze jesteś bardzo złośliwy. Od czau gdy tu ponownie zawitałeś. To było po prostu: 

Wejście smoka. 

 

 

Poza tym, jak widać nie tylko ty zapoiminasz o tym, ze jednak jest coś takiego jak: 

Preferowanie dżwieku. 

 

 

Uważam, że to WY mieszacie ludziom w głowach.

Swoje prwferencje zachowujcie dla siebie. 

 

Kiedyś zawsze podkreslałem to, że takie jest moje zdanie, moja opinia. za co byłęm nieustannie atakowany. Teraz tego nie robię. Nie ważne co słyszycie. Ważne co ja słyszę. To ma się podobać mnie, nie Wam, co i jak gra u mnie.

 

Zwracam na to uwagę, gdyż wielu sugeruje się opiniami tego forum. 

Nie zawsze są potem zadowoleni! 

Mieszacie im, swoimi odczuciami, doznaniami, a oni piszą potem do mnie na priv o poradę. 

 

Może wreszcie zrozumiecie, dlaczego tak jest atakowana ta marka na wielu forach w PL! 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, tak sobie buszuje po interneciku i oglądam zdjęcia , czytam testy i opisy teraźniejszych sprzętów.

Hmm człowiek widzi np Yamahe As3000/3200 , M5000 , nowego Technicsa, Denona Pma SX1 etc. Powrót wielu producentów do porządnego stereo, styl vintage przywołuje wspomnienia i cieszy oko. 

Na drugim biegunie zupełnie inne , emocje. Skrajne. Mianowicie żal i smutek , że nie ma nowych wypustów spod znaku Sansui ... Łezka w oku się w kręci ...

Kurcze , gdyby tak Sansui ... odrodziło się jak Feniks z popiołów, to by dopiero było wydarzenie! Nadzieje związane z uruchomieniem produkcji . Wejście Sansui w obecny dział Hi End , zapewne wywróciło by stolik do góry nogami...

Ehhhh, pomarzyć dobra rzecz.

Czy Duch Samuraja nadal żyje ? Miejmy nadzieje , że po dwóch dekadach odpowiedź nadal brzmi , "Tak!" 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piorut , to było trochę pół żartem pół serio. To standardowa kashimura, w której pozbyłem się niepotrzebnego przełącznika napięcia (jakieś 0,1 do 0,2 ohma oporu na jego stykach) oraz w jego miejsce zainstalowałem IEc furutecha ncf.
Dodatkowo, dla bezpieczeństwa dołożyłem uziemienie.
Nie miałem okazji porównać z innym trafo. Nie pomyślałem wcześniej, bo mam cały czas pożyczona od kolegi z forum kashimure, zupełnie standardowa, ale jest w drugiej lokalizacji a mogłem wziąć ze sobą. Jeżeli w tygodniu kolega nie odbierze, to jeszcze w kolejny weekend mogę zrobić porównanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Precyzyjny multimetr z datalogerem, pomoze w diagnozie usterek ktore pojawiaja sie raz na jakis czas

2 kanalowy precyzyjny miernik napiecia zdolny mierzyc napiecie na poziomie mikrowoltów, glownie do pomiaru zbieznosci kanalow, kalibracji potencjometrow i ich testowania po czyszczeniu

Nowy oscyloskop analogowy z kursorami do precyzyjnych pomiarow odtwarzaczy cd

I chyba najwazniejsze, 2 kanalowy analizator audio do pomiarow znieksztalcen harmonicznych, poziomu szumow, znieksztalcen intermodulacyjnych, odstepu sygnalu od szumu, przesluchow miedzykanalowych i wiele wiele innych, ogolnie pozwoli sprawdzic czy urzadzenie po latach ma nadal katalogowe parametry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Marr napisał:

Precyzyjny multimetr z datalogerem, pomoze w diagnozie usterek ktore pojawiaja sie raz na jakis czas

Nowy oscyloskop analogowy z kursorami do precyzyjnych pomiarow odtwarzaczy cd

Zestaw zacny 👍 

Najbardziej cieszą mnie w/w... Z chęcią ustawionym już 917xr na bajecznym jej miejscu 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byc moze juz ktos na to zwracal uwage, ale w przypadku trafo Kashimury, warto podlaczac piecyk po dolne gniazdo - ono jest jako pierwsze podlaczone do trafo na wyjsciu. Gorne jest dolutowane rownolegle, wiec, to zawsze dodatkowy styk w torze.

Gdyby kogos interesowalo, to zalaczam zdjecie jak wyglada oryginalny przewod 2mm2 do trafo Kashimura. Naliczylem 35 nitek. 

kashi-przewod.thumb.jpg.b499fbd079f307a63b01b28d44b0edd7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marr szacun za takie podejście do tematu. 

Najbardziej podoba mi się ten miernik na którym można sprawdzić czy balans działa równo. Mnie się zawsze wydaje że któryś kanał gra słabiej :)

 

odnośnie kashimura to też używam. Ale.ja wymieniłem tylko oryginalny (super biedny)przewód na lapp. Żeby jednak przewód zasilający był ekranowany. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8 października 2020 o 23:08, san-sui napisał:

 Ich referencyjnym wzmacniaczem (wzorcem dżwięku nieomal do końca! - stąd radziłem zapoznać się bliżej z marką Sansui! w wątkach) była lampa SANSUI AU-111 z 1965 r. Uważali go za jeden z najlepszych lampowych wzmacniaczy wszech czasów. Szczególny rodzaj dżwięku, który posiadały także inne wzmacniacze, jak tańszy AU-70 i tranzystorowe, jak AU-222 ..... AU-999 i dalej .... do końca. 

Jeden z ostatnich to SANSUI AU-111vintage z 1999r. 

Najlepszy zintegrowany wzmacniacz lampowy Sansui Black Face Unit 1.

Witam wszystkich.

Jestem z Wami od dziś.

I na wstępie pytanie: czy ktoś z forumowiczów miał okazję porównać te dwa modele (AU-111 i AU-111 vintage)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegę.

Nie miałem przyjemności porównać AU 111 i jego młodszego brata. Jedynie stary model 111 z AU-70.

Jednak o ile nie ma problemów z porównywaniem wzmacniaczy tranzystorowych, to porównywanie wzmacniaczy

lampowych to już inna bajka. Stałość parametrów tranzystorów daje podstawę do porównń poszczególnych

modeli. W lampie nie jest to takie proste. Dokładnie - AU 111 wersus AU 70. Muszą być te same modele lamp,

tego samego producenta i rocznika. Teraz pewien znaczący szczegół, lampy końcowe nie są te same.

W modelu AU 111 i AU 111 Vintage ten problem już nie wystąpi , bo są te same. Jednak np. ECC 83 ja lubę

stare Teleunkeny. Ciężko znaleźć dobrane komplety a ceny są już znacząco duże, by łątwo było ot tak zebrać

identyczne sety dla dwu wzmacniaczy.

Co do Au 111 i Au 70, to Au 70 jest bardzo fajnie grającym wzmacniaczem, ale Au 111 bije go szczególnie

pod względem muzykalności, .Ma też inny przedwzmacniacz gramofonowy. 

Pozdrawiam.

 

Do Kolegi Lis 1984.

To niby z sąsiedniego forum, ale jak szuka Kolega odpowiednika diody, może szukać pod :

https://pl.mouser.com/ProductDetail/Semitec/E-452?qs=wgO0AD0o1vvJIPJ36EL4%2BQ==

powinna pasować.

Co zaś do teorii wymiany kondensatorów w/g modelu Amp 8 , rozpacz, ale to Kolegi pre i Kolegi pieniądze.

Szkoda pre, ale kto niby zabrania. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miłośnik Sansui napisał:

...

 ale kto niby zabrania. 

Hmmm , nikt nie zabrania co bardziej próbuje dobrze doradzić i pokierować kolegę lis1984 dobrą drogą. Jak już napisałeś wyżej (a ja na sąsiednim forum) :

2 godziny temu, miłośnik Sansui napisał:

...

Szkoda pre...

Mam nadzieję, że końcówki b2301L nie czeka taki sam los i kolega lis1984 po prostu jej nie zdewastuje , tak jak to uczynił z c2301... 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...