Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Brap

Jak planujesz SR 222 poluj na model starszy. MK IV i V mają mankamet. Główka jest mocowana na wcisk i dokręcana

śrubką. ten obszar nie jest ekranowany i w nisko poziomowych wkładkach jest to obszar nakładaniasię brumu.

MK I, II mają jeszcze ramiona z normalnym mocowaniem hedszela a i hedszel jest metalowy. Można stosować wymiennie 

różne modele różnych firm. Wszystkie mają napęd bezpośredni.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link.

212 to jest totalny Basic. Ponadto 222 dużo bardziej mi się podoba :)

a tak serio to pomimo wskazówek Miłośnika, kusi mnie wersja z długim ramieniem (MK4). Poza długością jest też w stanie przyjąć cięższa wkładkę (w stosunku do mk5).

 

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym co między innymi mnie tu spotyka (ośmieszanie - metoda znana z polityki), mało kto zajmie jakiekolwiek stanowisko. Liczy się tylko opinia jednej strony (jak w "komunie"?). 

Mój pogląd w w/w temacie jest znany i zgodny z "szymonfaber", co do istoty "grania" serii B-21.. vs. B-23... ale jak wiadomo, dużo bardziej cenię prezentację dźwięku przez 2102 od 03 (a także 05). 

🤔

 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, san-sui napisał:

(jak w "komunie"?). 

Kolega kilka lat na karku ma, a pyta o komunę :) Odpowiadam, nie, w komunie nie liczy się zdanie jednej ze stron.

Pamiętaj, że masz bardzo narzucający styl bycia/pisania na forum. Nie ma się co oburzać. Masz skrajne i silne zdanie - które jest trochę w poprzek innych opinii, trudno więc liczyć na poklask :)

Pisz - niech każdy pisze. Po to jest forum :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy do czego podłączysz .Jak masz ciepłe i zamulone kolumny 2103 bedzie dla systemu  lekarstwem jak masz kolumny chłodne i precyzyjne lepiej zagra 2302.Te testy były na willsonach a więc daleko im do neutralności. Dlatego wyszło jak wyszło.Tak czy inaczej pomimo że nie jestem już posiadaczem Sansui to uważam ich wysokie modele końcówek i wzmacniaczy za wybitne  w swojej cenie .U mnie wygrywały konfrontacje z dużo młodszymi i kilkukrotnie droższymi konstrukcjami.Pozdrawiam miłośników marki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, surfbrother napisał:

...Tak czy inaczej pomimo że nie jestem już posiadaczem Sansui to uważam ich wysokie modele końcówek i wzmacniaczy za wybitne  w swojej cenie .U mnie wygrywały konfrontacje z dużo młodszymi i kilkukrotnie droższymi konstrukcjami.Pozdrawiam miłośników marki

Na czy teraz grasz ? O ile tu nie tajemnica 😉

ps

Zapytałem na blogu SzymonFaber o test a907Xr/Mr , na zdjęciu widać u Nich Mr’ke. Ciekaw jestem opisu integr. 

1 godzinę temu, hubert hubert napisał:

...Pisz - niech każdy pisze. Po to jest forum :)

Tak jest , nie wolno się bać .
@san-sui 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.03.2021 o 12:14, san-sui napisał:

Po tym co między innymi mnie tu spotyka (ośmieszanie - metoda znana z polityki), mało kto zajmie jakiekolwiek stanowisko. Liczy się tylko opinia jednej strony (jak w "komunie"?). 

Mój pogląd w w/w temacie jest znany i zgodny z "szymonfaber", co do istoty "grania" serii B-21.. vs. B-23... ale jak wiadomo, dużo bardziej cenię prezentację dźwięku przez 2102 od 03 (a także 05). 

🤔

 

 

 

 

U Szanowny pokrzywdzony Kolego san-sui, to się Kolega tak uskarża a przecież sam się o to prosi. Zabiera szanowny Kolega bardzo stanowcze twierdzenia o różnym sprzecie

Sansui, Proszę :

Mam podobne wrażenia z odsłuchów. Seria końcówek B-2102, ..03, ..05, MOSFET, o mocy 110W gra lepiej, ze sporą głębią sceny, subtelniej i naturalniej niż droższe B-2301, …02. o dużo wyższej mocy. Potwierdzam, że bardzo dużo zależy od źródła sygnału i odpowiednim jego doborze ale nie należy zapominać o odpowiednim doborze IC, które mogą dużo poprawić (lub popsuć!) w uzyskanych efektach dźwiękowych.

Szymon zdecydowanie więcej uwagi poświęca na dobór kolumn i adaptację pomieszczenia niż IC. Wiele więcej uwagi poświęca kablom głośnikowy. Na końcu są IC Skąd wiem, tylko ostatnie zdjęcie w artykule o Sansui 2103 jest zrobione u Szymona. Pozostałe są u innej osoby, której Szymon dokonał aranżacji akustycznej pomieszczenia . To ostatnie tylko domniemam, bo nie jestem na 100 % pewien czy to pewien pokój w Koninie.

Co do wrażeń o 2103, ta wypowiedź jest napisana przez inną osobę, urzytkownika 2103, Same opinie są też napisane na podstawie trzech typów kolumn a nie tylko Wilsonów. Szymon testował 2103 i 2302 z kolumnami Studio 16Hz.  Oczywiście pewnie i z innymi też, ale te testy pamiętam dobrze, bo spędziliśmy dzień na odsłuchach. W planie widzć monobloki lampowe Szymona, do których porównywaliśmy zarówno 2302 jak i 2103. Bardzo uważnie zwracałem uwage jak Szymon testuje i dokonuje porównań.

Moje zaś uwagi co do Twojej osoby sa tylko jedne, cały czas nie mając wystarczającego osłuchania w różnych konfiguracjach, szafujesz jedyną słuszną opinie, jak Sansui , to tylko 2102 bo to jest naj.  Podkreślam, pisz sobie co chcesz, ale mało jeszcze słyszałeś i to twierdzenie jest mylne. 2102 są gorsze w przekazie niż 2103, pisałem to ja i pisał Ci wyraźnie Paweł - Czubsi. Jesteś nie reformowalny i tyle. Twoje więc opinie mogą mylić osoby nie obeznane ze sprzętem Sansui. To jest więc moja główna uwaga. Czy Cię ośmieszam, nie sądzę, jak już , robisz to sam , lub tak to nadinterpretujesz. W tamtym wątku zabierałeś też zdanie o lampowych Sansu. AU 70 i AU 111. Nigdy nie miałeś ich, nie słyszałeś dłużej jak godzinę czy dwie, nie masz więc swojego zdania a głos zabierasz... Cały Ty.

Co do komuny, jestem przekonany, że jesteśmy w podobnym wieku. Kim byłeś za komuny? Czy aby nie dała Ci wykształcenia, nie miałeś jak żyć. Sądzę, że nie mówileś tak o ,,komunie,, kiedy trwała.  Czyź nie  ? Nie bij więc piany i nie mieszaj wątku o Sansui z polityką.  Mało o niej wiesz, tego jestem pewien.

Tadzitsu, 907 MR to jak 2105 w sposobie grania.  Piszesz masz 907 XR a ona ma schemat jak 2103. tak też i gra. Jak mialeś okazję słuchać 2105 to MR też Cię nie zaskoczy.

 

Z innej beczki, muszę przyznać, kiedyś byłem innego zdania. chodzi o koncówki mocy 2103 czy 2105 i pre. Tyczy się to oczywiście 2301, 2302 Teraz mam inne, po długim słuchaniu pre plus końcówka mocy, muszę napisać, że pre robi swoje, końcówki duuuużo zyskują z pre. Nie będę się upierał na pre Sansui. Mam też pre Thebe marki GAS. Bardzo stare ale zacne i z nim też końcówki zyskują. Oczywiście to pre nie ma zbalansowanego we/wy więc mniejsza róznica ale nadal wyraźnie słyszalna.

Pozdrawiam

Edytowano przez miłośnik Sansui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak aby wszyscy mieli jasność.

Opis testu Sansui B-2103, który pojawiał się na blogu Szymona we wtorek dokonał Pan o nicku Mephisto1.
Nie napisał tego wszystkiego Szymon tylko Mephisto1, widać podpis od testem. Szymon również słuchał Sansui u siebie, jednak akurat ten test nie odbył się u niego. Test również nie odbył się w Koninie.
Szanując czyjąś prywatność nie mogę napisać gdzie odbył się ten test i jak nazywa się ta osoba (musiałbym mieć zgodę).
Test przeprowadzony był u Mpephisto1, który posiada pomieszczenie  w pełni zaadoptowane akustycznie. W teście opisane jest na jakich kolumnach słuchał. 
Napisałem to tylko aby była jasność i w przyszłości nie powstawały nieprawdziwe teorie.

Osobiście również preferuję BRZMIENIE końcówek z lat 90 od tych z lat 80.

pozdrawiam,

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...