Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

A więc tak. Mieliśmy trzy zestawy

1. 907mr + bw803 matrix + kable tellurium ultra blue + dac chord mojo

2. Accu e470 + audiovektor sr3 signature + kable oyaid+ dac accu dac50

3. Mak 6700 + harbeth hl5plus kable tara labas + bluesound node 2i (był źródłem dla wszystkich zestawów)

Nie rotowalismy zbyt wiele elematami zestawów. Pokój słabo przystosowany akustycznie ale przynajmniej o niezłych proporcjach. Ustawienie kolumn napewno miało wpływ. Ustawienie kolumn na zewnątrz powodowało poprawę sceny i dynamiki. Kolumny w środku grały nieco bardziej przygaszone.

Tak najogólniej to wszystkie trzy zestawy grały w tej samej lidze i z każdym z nich mógłbym wrócić do domu i być szczęśliwym:)

Natomiast wchodząc w szegoly to moje opinie ale w ok 80-90% zbieżne z opiniami kolegów, wyglądaja tak

1. Sansui i bw grały najbardziej analogowo. Nigdy nie męczyły, czasami trochę brakowało detalu/powietrza. Zestaw z największą ilością basu. Czasami dudniący (bw podpięte do accu nie dudniły). Jak dla mnie chyba najładniejsza/najbardziej naturalna góra pasma. Talerze perkusji itp brzmiały świetnie. Wokale też najbardziej naturalne (ale nie tak wydatne jak w zestawie accu), Pod względem dynamiki ustępował accu ale czasami dawał jej więcej niż mak.

Ogólnie powiedziałbym że brzmienie na poziomie 80-90% zestawu akku czy mak. Kilka razy zestaw sansui podobał nam się najbardziej.

2. Accu napewno grał najbardziej dynamicznie i bezpośrednio. W ospałych kawałkach robiło to bardzo dobra robotę ale bywało tak że w innych kawałkach stawało się to zbyt natarczywe. Wokale były czesto wysunięte na pierwszy plan i dla mnie, czasami brzmiały zbyt techniczne i natarczywie. Napewno dużo powietrza i dużo werwy w graniu tego zestawu. Czasami brakowało troszkę więcej ogłady która miał mak.

3. Mak to najnowszy nabytek w towarzystwie. W komplecie z herbethami grał z dużą klasa.  najlepsza scena z tych trzech zestawów. Dźwięk bardzo poukładany i z klasą. W odróżnieniu od sansui grał nowocześniej co jak dla mnie, czasami powodowało zbytnią technicznosc brzmienia. Największy (ale nie że w ogóle duży:) zarzut to czasami brak pazura w brzmieniu, co było łatwo do zauważenia po przejściu z accu na maka. Nigdy natomiast nie męczył natarczywością 

 

Ale tak jak już napisałem na początku. Żaden zestaw nie odstawał. Grały w obrębie tej samej klasy (cały czas pisze o zestawach nie tylko o samych wzmakach)

Sansui poleciałbym komuś kto szuka raczej analogowosci 

Accu dla fanów dynamiki 

Mak nowoczesne brzmienie ale z nieco mniejszą dynamika niż accu. 

Edytowano przez braap
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... trochę szkoda, że nie zdecydowaliście się na jeden zestaw głośnikowy. Teraz to nie do końca wiadomo, ile w tych różnicach wynika z charakterystyki głośników albo akustyki. Patrząc jednak na zestawy głośnikowe, nie ma tu idealnego kandydata do "neutralnego" wyboru. Takie porównania to super zabawa ale na koniec odpowiedzi jest tyle co i niewiadomych. Zazdroszczę super zabawy i pozdrawiam.

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to głównym celem było sprawdzić czy harbethy zagrają z makiem oraz jak się ma mak do accu.

Reszta to tak jak napisałeś zabawa. Dlatego też słuchaliśmy na takich zestawach jakie mamy w domu żeby wiedzieć kto czym dysponuje :)

 

ale też pisze tutaj o tym żeby dać znać że sansui nie musi się kłaniać nowszym i droższym sprzętom :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braap szacun za zorganizowanie czegoś takiego.

A_ndy ma rację. Najlepiej byłoby zostawić jeden set z najbardziej "naturalnie" brzmiącymi kolumnami i podmieniać tylko wzmaki. Wtedy otrzymamy najbardziej wiarygodne wnioski odnośnie różnic, ale i tak super zabawa. Aż chce się żyć jak widzi się coś takiego w czasach kiedy nie można normalnie udać się nawet do fryzjera (no chyba że mamy chody w podziemiu, ale to już ryzykowna gra).

Dlatego najlepiej robić testy w warunkach jak poniżej ☺️

Test nowego modelu Wilson Audio Sabrina X na monoblokach Electrocompaniet AW 600 Nemo oraz Sansui B-2103.

http://szymonfaber.pl/?p=1775

pozdrawiam,

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pana Romualda ostro poniosło , cytat z ogłoszenia na olx :

”Premiera w Polsce!!
Przedstawiam jedną z najlepszych końcówek z firmy Sansui, a mianowicie SANSUI B-2102 MOS, czyli 36 kg muzyki.
Jest to najlepsze granie jeśli chodzi o całą ww. serie B-MOS, tj. dużo cieplejsze i nie męczący swoją analitycznością dźwięk...”

Resztę zobaczycie sami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie wygląda pisanina San-sui. Teraz to już premiera jedynej , najlepszej końcówki wszech czasów. No proszę. Ciekawe, ja taką 2102 sześć lat temu sprowadziłem z Japonii za 650 $ i transport 390 $. Co ciekawe to słownictwo i opis z ust wyjęte Koledze S. Zbieżność czy co? A czemu to ten najlepszy model , oczywiście w/g oceny sprzedającego idzie pod młotek, chę ?Czy może jednak to nie to, mniejsze o większość, właśnie tak pisanina nieosłuchanych gości czyni cuda a później klonuje na forach aukcyjnych. Wrrr. Za tą sumę to Kolega z Wałbrzycha sprzedaje zestaw C2105 i C 2103. Powód prosty, nie ma już gdzie się pomieścić wszystko to co ma. B 2103 jest o klasę lepsze jak sprzedawany na OLX B 2102 ale przecież tyle się pisało właśnie o B 2102 to i cena adekwatna.  No i te absolutna premiera. Litości. 

Udanych zakupów , nic dodać , nic ująć tylko kasę wyciągać i wio, w bloku to nawet wyłączona rozniesie pozostałe zestawy a co dopiero po włączeniu.

A tak na poważnie, to z Mosów najniżej notowana końcówka Sansui. Owszem, ma to co każdy Sansui prezentuje ale ma najwięcej ułomności jako najwcześniejszy model serii B 21xx.

Wyć się chce a pełnia już, chyba wale na dwór....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@san-sui

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź, nie samym audio człowiek żyje. Pamiętam co pisałeś o katedrze, w 2105 było Ci jej zbyt dużo. Chodzi mi ogólnie o gloryfikowanie końcówki 2102. OK, u Ciebie w systemie i dla Ciebie może być to Święty Graal, zapewne jest to świetny piecyk, ale w kategoriach bezwzględnych ta końcówka to być może namiastka neutralności i naturalności. Piszę być może bo jej nie słuchałem, ale wnioskuję po komentarzach bardziej doświadczonych kolegów że tak może być. Nie sądzę że ta 2102 z OLX jest Twoja ale jestem prawie pewien że ten kwiecisty opis sprzedającego to efekt Twoich wpisów tutaj, a to jest wprowadzanie potencjalnych kupujących w błąd. I o to tu wszystkim chodzi na tym forum, żebyś nie gloryfikował sprzętu do granic absurdu. Wyobraź sobie że w neutralnym systemie 2105 nie zagra wyolbrzymioną katedrą, jak wówczas zagra 2102? Tu jest sęk, możemy skonfigurować w miarę równy system kamuflując wady jednego elementu zaletami drugiego. A możemy skonfigurować równy system zajebiście równymi i wybitnymi klockami nie mając potrzeby kamuflażu. Ten drugi system bardziej pokaże prawdę w muzyce i będzie mieć wartość dodaną w postaci innych smaczków. Rozumiem indywidualne gusta ale trzeba mieć trochę dystansu i pokory do tego co się pisze. Dla mnie mój system gra zajebiście, staram się budować go bez kompromisów ale wiem że są lepsze i mimo że grające tym samym charakterem mają mniej ograniczeń niż mój. Dlatego nie buduję religii na temat moich klocków.

@Tadżitsu

DRka i Limited nadal leżą w szafie, teraz bawię się końcówkami Sansui.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Baron napisał:

@san-sui

. Rozumiem indywidualne gusta ale trzeba mieć trochę dystansu i pokory do tego co się pisze. Dla mnie mój system gra zajebiście, staram się budować go bez kompromisów ale wiem że są lepsze i mimo że grające tym samym charakterem mają mniej ograniczeń niż mój. Dlatego nie buduję religii na temat moich klocków.

👍👍👍👏👏👏

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baron napisał:

@san-sui

Przepraszam za spóźnioną odpowiedź, nie samym audio człowiek żyje. Pamiętam co pisałeś o katedrze, w 2105 było Ci jej zbyt dużo. Chodzi mi ogólnie o gloryfikowanie końcówki 2102. OK, u Ciebie w systemie i dla Ciebie może być to Święty Graal, zapewne jest to świetny piecyk, ale w kategoriach bezwzględnych ta końcówka to być może namiastka neutralności i naturalności. Piszę być może bo jej nie słuchałem, ale wnioskuję po komentarzach bardziej doświadczonych kolegów że tak może być. Nie sądzę że ta 2102 z OLX jest Twoja ale jestem prawie pewien że ten kwiecisty opis sprzedającego to efekt Twoich wpisów tutaj, a to jest wprowadzanie potencjalnych kupujących w błąd. I o to tu wszystkim chodzi na tym forum, żebyś nie gloryfikował sprzętu do granic absurdu. Wyobraź sobie że w neutralnym systemie 2105 nie zagra wyolbrzymioną katedrą, jak wówczas zagra 2102? Tu jest sęk, możemy skonfigurować w miarę równy system kamuflując wady jednego elementu zaletami drugiego. A możemy skonfigurować równy system zajebiście równymi i wybitnymi klockami nie mając potrzeby kamuflażu. Ten drugi system bardziej pokaże prawdę w muzyce i będzie mieć wartość dodaną w postaci innych smaczków. Rozumiem indywidualne gusta ale trzeba mieć trochę dystansu i pokory do tego co się pisze. Dla mnie mój system gra zajebiście, staram się budować go bez kompromisów ale wiem że są lepsze i mimo że grające tym samym charakterem mają mniej ograniczeń niż mój. Dlatego nie buduję religii na temat moich klocków.

@Tadżitsu

DRka i Limited nadal leżą w szafie, teraz bawię się końcówkami Sansui.

Nie tworzyłem i nie tworzę żadnej religii. To żałosne stwierdzenie. Jeżeli już, to religja została tu już wcześniej napisana (i nazwałem ją "komuna"). 

Czy to jest ogólno dostępne forum - SANSUI - moja ulubiona marka? Czy nie jest właśnie po to, by wymieniać opinie, dzielić się wrażeniami, a nie by poklepywać "osłuchanych" po plecach. Forum - w rozumieniu internetowa forma dyskusji. Jeżeli nie mam racji, to oznacza, że wszystko już zostało opisane, w rozumieniu - przyklepane i koniec na tym. 

Opisałem tylko i wyłącznie swoje osobiste odczucia, które oczywiście, (bo jakeże mogłoby być inaczej?) pokrywają się ściśle z moimi upodobaniami i oczekiwaniami!. Wieleokrotnie tu pisałem, ze B-2102MOS już na pierwszym odsłuchu porównawczym (grała pośród B-2103MOS i B-2105MOS z pre C-2105) dla mnie spisywała się najlepiej. Czyli tak jak sobie wyobrażałem, że powinna grać końcówka VINTAGE, w dodatku zbudowana na MOSFETach. A miałem MOSFET wzmaki, różnych firm i wiem czego oczekiwałem - byłem przygotowany. 

Lubię takie granie, a analizy dźwięku, które robią wrażenie na laikach, tylko przy pierwszym odsłuchu (bo ile miżna słuchać takiego przekazu??) i wyłuskiwanie pojedyńczych dźwieków pozostawiam "analitykom". Dźwięki muszą ze sobą współgrać i tworzyć przyjemną całość. Pełną kompozycję dźwięków. I tu śmiało mogę zacytować fragment opisu z zauważonego i omawianego wyżej ogłoszenia [(1) nie mieszkam w W-wie (dzieki Bogu!) (2) inne imię], gdyż ujmuje sedno (cena przesadzona?, a może nie?, nikomu nie zabronisz "wołać" ile się podoba). Dla mnie: " Jest to najlepsze granie jeśli chodzi o całą ww. serie B-MOS, tj. dużo cieplejsze i nie męczący swoją analitycznością dźwięk." Poza tym tylko ta końcówka, z w/w, ma w dźwięku to "coś" (czym mnie zauroczyły i czarowały latami wzmacniacze Sansui starej daty, np takich serii, jak. AU-999, czy też 9900, które miałem wcześniej i mam od lat), poza tym pięknie, uroczo, szczegółowo, naturalnie i zarazem delikatnie buduje całą scenę dźwiękową (w tym w głąb, o czym pisałerm). 

Na marginesie - moim zdaniem, zasadniczy wpływ na uzyskiwane efekty, jakie można z danego wzmacniacza, np. B-2102MOS, uzyskać, ma źródło oraz dobrze dobrane IC. Z B-2102MOS najleprze sfekty daje "wkład" źródła, na dobrych lampach NOS, które w tym przypadku, odpowiadają za co najmiej 50%, a może nawet 60%, uzyskanych dobrych efektów. Mogę napisać, ze tu zmiany jakie można osiagnąć są porównywalne do zabawy lampami w przypadku wzmacniaca lampowego w torze audio. 

Co do B-2105MOS masz rację.  Słuchałem tej końcówki z innym pre (Accu) i podobała się bardziej (i dało się jej słuchać bez traumy), niż z pre dedykowanym ale nia na tyle, bym za tym dźwiekiem tęsknił i chciał go mieć u siebie. Pisałem tu o tym fakcie. 

Mój zestaw zawsze będzie grał u mnie tak, jak ja lubię, a nie tak, jak podoba się komukolwiek, nawet specom, typu Pacuły, czy podobnym, "bardziej osłuchanym". Z doświadczenia wiem na pewno, ze to co się podoba tzw. tu "osłuchanym", dla mnie jest, co najwyżej, przesadnym efekciarstwem, często nic nie mającym wspólnego z naturalnością i neutralnością, objawiającym się wyolbrzymioną, wypchniętą na słuchacza, sceną stereo, czy też, jak wspomniana "katedra", co także może "dotknąć" B-2102MOS, w przypadku źle dobranych elementów, np. pre. 

Przypomnę delikatnie, że od ponad pół roku mam także, własny zestaw wzmacniaczy C,B-2301L. Jeden z najwyższych modeli ale z podobnych lat, który gra obok B-2102MOS. Porównuję je ze sobą niemal kazdego dnia. Co ważne, jak na razie zdania nie zmieniam. 

P.S.

Limited także na mnie nie zrobiła takiego wrażenia, jak się wcześniej spodziewałem, czytając tutaj zamieszczone opisy, tych bardziej "osłuchanych". 

Dlatego nie zdiwiła mnie info, że leży w szafie. 😉 

>>>>

Co do ogłoszenia, zbulwersowania nim tutejszej czołówki "osłuchanych" i tylu wpisłw na ten temat, to nie ma prostrzej metody. Pan Romuald jest z Bemowa i ma także inne ogłoszenia audio. Proponuję by ci, bardzo oburzeni, udali się do niego na odsłuchy i dyskusje przed zakupowe i sami się przekonali, wydedukowali lub zapytali wprost, czy jego opis grania B-2102MOS jest prawdziwy i jego własny, czy wyssany z palca, czy też, napisany pod "presją" lektury tego forum, a na nim zamieszczonych moich wpisów. 

To proste! 

 

<<<<<<

Wyżej omawiane ogłoszenie i zamieszczony tam opis, to dla mnie tylko potwierdzenie moich odczuć odsłuchowych. To proste! 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ braap

Tak zorganizowany odsłuch nic nie mówi o wzmacniaczach lecz porównuje sluchane kompletne systemy i tylko tak można rozpatrywać to co tam zaszło.

Nie ma nic wspólnego z porównaniami poszczególnych wzmacniaczy.

W kazdym z tych systemów robiąc zmianę tylko jednego IC możesz zmienić słyszane dźwięki, uszczegółowić dźwięk, "podnieść" wysokie lub przeciwnie, poprawić bas, czy też wpłynąć na budowaną scenę, a były tam także różne kable głośnikowe i głośniki .... 

Nie należysz do "osłuchanych" .... 

 

 

@  panowie "osłuchani"

Do porównań mam także wzmacniacze Alpha więc mam porównanie na bieżąco, tu i teraz, a nie kiedyś miałem, czy u kogoś montowałem .... i takie tam. 

Ja np kiedyś mieszkałem w bloku niemal darmo i też mi się mało to podobało ... 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, san-sui napisał:

@ braap

Tak zorganizowany odsłuch nic nie mówi o wzmacniaczach lecz porównuje sluchane kompletne systemy i tylko tak można rozpatrywać to co tam zaszło.

 

No właśnie chciałem aby tak brzmiał mój opis. Pisałem już że nie skupialiśmy się na wzmakach ale całych systemach. 

Ale mimo to pozwala to stwierdzić że sansui gra w podobnej klasie jak mak i accu. 

To był mój przekaz. Zresztą całkowicie subiektywny i mam nadzieję że wszyscy to rozumieją :)

6 godzin temu, san-sui napisał:

Nie należysz do "osłuchanych" .... 

 

Nigdy nie twierdziłem że należę. Ale też nie mam "misji" aby udowadniać że jeden wzmak jest lepszy od drugiego, więc zupełnie nie odczuwam potrzeby aby być zaliczanym do grona "osluchanych"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S.

Limited także na mnie nie zrobiła takiego wrażenia, jak się wcześniej spodziewałem, czytając tutaj zamieszczone opisy, tych bardziej "osłuchanych". 

Dlatego nie zdiwiła mnie info, że leży w szafie. 😉 

 

Nie limited leży w szafie geniuszu tylko AU07 a to dlatego chociażby, że pojęcia nie masz o tym ja gra mój zestaw i dlaczego jest tak a nie inaczej. Powtórzę po stokroć - niech Ci się tam podoba cokolwiek - masz prawo , ja również ale to w żaden sposób nie musi i z reguły nie koreluje z tym co można uznać za wzorzec brzmienia !!! Zrozumiesz to czy jest już po prostu dla ciebie za późno ???? .... To jakie masz odczucia i co lubisz wszyscy dawno wiedzą ! Opisywanie najlepszego zestawu to nie próba wciskania własnych przekonań ale próba obiektywnego podsumowania wartości danego urządzenia - możesz iść w tym kierunku ale wcale nie musisz - rozumiesz dotąd czy już się rozjechało ???....

Tak więc po raz entnasty i sądzę nie ostatni zważywszy na podejście kolegi do tematu stwierdzam, że hierarchia wzmacniaczy Sansui ma się niemal wprost proporcjonalnie do ich zbliżania do wzorca brzmienia. Kwintesencją Sansui jest AU07 , która to dążenie do prawdy uosabia najbardziej !

Kolego San-sui , to że coś leży w szafie wynika z tego, że dysponuję jednym kompletem uszu .... Wiele bym dal by stały u mnie tak jak niegdyś trzy komplety jednocześnie ale życie nie jest tak łaskawe i zawsze z czegoś przychodzi mi zrezygnować ... Jednak czas mija i czasami zdarza się że zataczam koło - chociażby po to właśnie by znów obcować z tymi urządzeniami których już nie posiadam , bo mój drogi kolego - nie ma czegoś takiego jak najlepszy Sansui w sensie podobania - można próbować ocenić w miarę obiektywnie możliwości urządzenia i jego kompletność pod względem walorów dźwięku i to też próbujemy tu na forum czynić - w odróżnieniu do Ciebie bo klapki na oczach to chyba już część Twojego ciała ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czubsi

Z innej beczki.

Znalazłem na audiokarma twój ranking wzmakow sansui. Aktualny czy przez te 8 lat coś byś zmienił?

1) B2302L/C2302L

2) AU-alpha 907LIMITED

3) B2105MOS VINTAGE

4) AU-alpha 907MR / AU-111G

5) AU-alpha 907NRA

6) B2103MOS VINTAGE

7) AU-alpha 907XR / AU-X1111MOS Vintage (last version - TAMURA !)

😎 AU-07

9) AU-alpha 907DR/KX and AU-X911DG (my mod !)

10) B2301/C2301

11) AU-X1111MOS Vintage / B2102 MOS Vintage

12) AU-alpha 907i MOS Limited

13) AU-alpha 907 L extra

14) AU-alpha 907i

15) AU-alpha 907

16) B2102/C2102

17) AU-X901

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...