Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Widzę, że wszyscy chorują czy coś

A ja w ostatnim czasie miałem takową możliwość by po dłuższej przerwie ocenić w odniesieniu do B2301L MOD zestaw B/C2105.

Wnioski są zbieżne z tym co zawsze uważałem choć spodziewałem się jednak pewnych różnic co do tego jak postrzegałem temat dawniej.

Otóż - nie ma dla mnie wzmacniacza Sansui bardziej wiarygodnego i z szerszym spektrum cech audiofilskich na poziomie referencyjnym od B2301L MOD. Kolejna sesja porównawcza jedynie mnie w tym utwierdziła (!) Słowo "wiarygodność" jest dla tej końcówki najlepszą oceną - w końcu o to chodziło by ten wzmacniacz zagrał najbliżej wzorca jak się tylko da ! Pozostawiłem w tym projekcie odrobinę marginesu w zakresie niskich rejestrów (a bardziej ogólnego volumenu) urządzenia. Prostym zabiegiem można ten temat dobrać zarówno pod gust odbiorcy jak i zgranie systemu. Obecnie wartość sprzęgu przy tranzystorach mocy jest o połowę mniejsza od oryginału. Nie ma to związku z rozkładem pasma (no może odrobinę ...) ale wpływa na dawkę energii emitowaną przez wzmacniacz w jednostce czasu - a to przekłada się na rzeczywiste odczucie mocy tego wzmacniacza i skali obrazu dźwiękowego.

Teraz parę słów nt zestawu BC2105MOS

Uważam, że to świetny zestaw - zasługujący na miano sprzętu high end w pełnym tego słowa znaczeniu. Dźwięk jest kompletny , dobrze rozciągnięty. Brakuje odrobinę separacji w zakresie górnego pasma. Mam czasem wrażenie, że średnica nieco klei się z wysokimi tonami. Daje to spójny przekaz i może się podobać ale B2301L rozdziela wszystko na takim poziomie, że po dłuższym z nią obcowaniu trudno tego nie zauważyć ... Oczywiście można zakochać się w B/C2105 bo konkurencja jest jaka jest ... i przy tym zestawie spokój duszy nam na bank zatowarzyszy na dłuuuugo ale pisać o spostrzeżeniach należy ! Zawartość górnych rejestrów i ich poziom to najwyższa półka ale w tym względzie wyraźnie ustępuje końcówce B2301L MOD i to nie pod względem ilości bo B2301L jest myślę nieco bardziej powściągliwa w tym względzie ale pod względem prawdy w brzmieniu tych rejestrów . B2301L MOD ma wybitną wręcz separację górnych rejestrów i wyższej średnicy. Jedyne czego można jeszcze zapragnąć do ideału to nieco więcej koloru w dolnej średnicy ale to osiągnąć można tylko zmianą kondensatorów na Elna Silmic alpha 470/50 w ilości 8 sztuk co dla mnie jest jak dotąd nie do przeskoczenia zarówno pod względem dostępności jak i ceny  ... Nie jest to jednak coś o co warto kruszyć kopie bo jest to dosłownie promil w kontekście wartości urządzenia no ale miło by było ...

Tak więc - Sansui jest dla wszystkich (!) i dla tych co pragną dążyć do dźwięku prawdziwego jak i dla tych, dla których priorytetem jest piękno dżwięków samych w sobie bez totalnego ciśnięcia na dążenie do wzorca za wszelką cenę. Nadal jest to świetna alternatywa dla znakomitej konkurencji ! No a dla kogo jest BC2105 ? Myślę, ze dla tych co lubią najlepsze klasyczne Accuphase (nie te nowe cuda ...) to ta sama nuta ale w moim odczuciu w lepszym i pełniejszym wydaniu !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie dałem sobie spokój. Kolega posłuchał bw 805n o których myslalem i nie zrobiły na nim wrażenia. Ja słuchałem dwóch modeli focala i to nie było to. Poza tym po możliwości porównania moich bw do audiovektor sr3 czy harbeth sl5 jakoś nie jestem przekonany że zmiana przyniosła by aż tak dużo korzyści. bo w sumie moje bw bardzo mi się podobają a główny problem leży w nadmiarze basu więc tu duży wpływ ma pomieszczenie czy ustawienie kolumn.

Natomiast pobawiłem się trochę z ustawieniem kolumn, wymieniłem fabryczne zworki na to samo co główny przewód. I myślę jeszcze kupnie czegoś takiego jak isoacoustic Gaia. 

 

Ewentualnie mógłbym jeszcze wymienić moja 907MR na XR ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, braap napisał:

Ewentualnie mógłbym jeszcze wymienić moja 907MR na XR ;)

Na Xr? Hmmm...

To już trzeba zasięgnąć języka u Pawcia @czubsi czy taka wymiana spełni Twoje oczekiwania 😉

A co do isoacoustic Gaia.

Możesz jeszcze wypróbować podkładki Kepler , można wypożyczyć za kaucją 😊

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens ale posłuchać trzeba ! XR ma mniej więcej podobnie z basem jak MR zatem ... Owszem , bardziej otwarta góra pasma i mniej sklejona ze średnicą może dać oczekiwane efekty. Z drugiej strony B&W i za dużo basu ????? Tego jeszcze nie czytałem ... To raczej rzadkie - raczej spotykam jęczenie na niedomiar tego zakresu w serii 700 i w 800 także choć mniej ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety tak mają te moje 803 że basu mają naddto. Pewnie jest to kwestia lekkiego niezgarnia 907 i bw, bo np po podpięciu bw do accu 470 bas był bardziej w ryzach (ale nie jakaś drastyczna różnica)

W ogóle to z tymi bw jest zabawna historia. Kolega który kiedyś miał dynaudio uważał że moje bw są suchawe (co mu się podobało bo nie lubi misiowatosci dynek). Ale jak niedawno robiliśmy odsłuchy to spośród bw, audiovektor i harbeth, bw były najbardziej mięsiste.

Kolega który ma audiovektory (oraz accu 470) jak grały moje bw to cały czas miał wrażenie że energia tych kolumn wypchnie go z pokoju :)

 

ale wracając do sansui. Skoro kwestia basu jest podobna w mr i xr, to nie będę zamienial;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o górę czy srodek to właśnie nic nie chce zmieniać bo w tych aspektach jestem bardziej niż zadowolony. 

Także myślę że póki co zostaje jak jest. Z czasem będę eksperymentował z kablami i źródłem. 

No i napewno kupię sobie kiedyś podkładki pod kolumny 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, braap napisał:

a używasz takich? Pomagają?

Coś tam wprowadzają dobrego do brzmienia 😀 Miałem pożyczone na testy i musiałem zwrócić , ponieważ naszła mnie ochota na porządne monitory zbudowane na ScanSpeak/Morel/Seas i podłogówki trafiły na portale sprzedażowe. 
Póki co czekam na kupca... co z tego będzie okaże się w tzw praniu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@san-sui dobre pytanie .

Myślałem nad Studio16hz , były takie Individual edition na ScanSpeak iluminator jedwabny plus 15cm sredniotonowy , ale przepadły .

Chciałbym coś właśnie na Iluminator/revelator bądź starsze Dynaudio np Contour 1,3mkII .
Jednak póki co przeglądam ogłoszenia , może coś się znajdzie ciekawego , aczkolwiek jak ze wszystkim budżet hamuje wybór .

Wiem , że Alpha zasługuje na jak najlepsze głośniki i wiem również , że w pewnym sensie wyrządzam krzywdę temu urządzeniu , nie dając 907mce porządnych kolumn .

Hmmm być może zbyt entuzjastycznie podszedłem do zakupu 907mki alby tylko mieć w posiadaniu , a nie grać na 100% ?

Mam wrażenie , że te sprzęty nie są dla wszystkich i zasługują na dużo lepsze traktowanie i dopieszczenie lepszymi komponentami towarzyszącymi .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kompletuję sobie Sansui z dawnych lat ( ogólnie gram na B&O ) koniecznie w drzewie wiem ze sprzet z tamtych lat czesto ma wiele do zyczenia ze wzgledów technicznych i estetycznych- wyglądu/znizczone porysowane.Ale omijając te wszystkie aspekty, mam mozliwość kupienia w granicach 1100zł - 1400 zł Amplitunery G-3000/G-401/ Sansui 6060/G-301/Sansui SIX/G-441

Osobiście oglądając sprzet bede kierował się estetyką czyli jak najlepszy stan,ale jak bede mógł wybrac np.z dwóch chciałbym aby sznowne grono pomogło mi uszregowac od góry do dołu te modele,nie wiem pod względem technicznym,cięzkosci zdobycia na rynku itp,zakup traktuję jako inwestycję chęć posiadaniea tej marki następnym etapem bedzie zakup gramofonu i tez bede prosił w pózniejszym czasie o pomoc z góry bardzo dziękuje,kazda wskazówka bedzie dla mnie pomocna

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.05.2021 o 13:49, grzes_klos napisał:

Witam wszystkich kompletuję sobie Sansui z dawnych lat ( ogólnie gram na B&O ) koniecznie w drzewie wiem ze sprzet z tamtych lat czesto ma wiele do zyczenia ze wzgledów technicznych i estetycznych- wyglądu/znizczone porysowane.Ale omijając te wszystkie aspekty, mam mozliwość kupienia w granicach 1100zł - 1400 zł Amplitunery G-3000/G-401/ Sansui 6060/G-301/Sansui SIX/G-441

Z tych, które wymieniłeś brałbym 6060... to niby poziom G-6000 ale ciężko porównywać te sprzęty. Seria G jest bliższa współczesnym standardom audio, seria x0x0 gra trochę bardziej relaksująco :) Co ciekawe jest wielu, którym taki 9090 zagrał lepiej od G-9000! Generalnie tunery w tych urządzeniach są genialne, maja pre gramofonowe i jeśli są w dobrym stanie dają dużo frajdy. Nie warto brać nic poniżej 5050/G-5000, bo to nie gra.

 

Dnia 25.05.2021 o 17:21, Tadżitsu napisał:

@san-sui dobre pytanie .

 

Wiem , że Alpha zasługuje na jak najlepsze głośniki i wiem również , że w pewnym sensie wyrządzam krzywdę temu urządzeniu , nie dając 907mce porządnych kolumn .

 

A CANTON 9 REFERENCE, w Wawie są powystawowe, może da się wypożyczyć. Słyszałem podobny model u Mario z 907NRa i było zacnie... warto spróbować.

 

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, A_ndy napisał:

Z tych, które wymieniłeś brałbym 6060... to niby poziom G-6000 ale ciężko porównywać te sprzęty. Seria G jest bliższa współczesnym standardom audio, seria x0x0 gra trochę bardziej relaksująco :) Co ciekawe jest wielu, którym taki 9090 zagrał lepiej od G-9000! Generalnie tunery w tych urządzeniach są genialne, maja pre gramofonowe i jeśli są w dobrym stanie dają dużo frajdy. Nie warto brać nic poniżej 5050/G-5000, bo to nie gra.

Bardzo dziekuje za podpowiedz,lecz Twój post przeczytałem jak byłem juz po zakupach,więc zakupy robiłem bez jakiejkolwiek wiedzy na tzw nosa i kupiłem 6060 :) wiec tym bardziej jestem dumny z siebie ze mam te wyczucie a Ty mnie w tym utwierdziłes,jeszcze raz dzięki.

Przy okazji pytanie o kable głośnikowe w tak starym sprzecie wyjscie jest na wtyk tzw 2pin ( płaskownik+bolec) nie chciałbym tego przerabiac zależy mi na orginalności.Pytanie czy są dostępne kable dobrej klasy,dobrej jakości z takimi wtykami czy np.trzeba kable zamawiać proszę o podpowiedż

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2021 o 16:24, A_ndy napisał:

A CANTON 9 REFERENCE, w Wawie są powystawowe, może da się wypożyczyć. Słyszałem podobny model u Mario z 907NRa i było zacnie... warto spróbować.

Czytałem wiele dobrego o systemie @mario100007 dopieszczona a907Nra zadziwia 😀

Muszę poczytać o tych Canton’ach , dzięki za trop 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.05.2021 o 08:39, A_ndy napisał:

 

Tam nie ma tego problemu, terminale akceptują gołe przewody, ewentualnie szpile. Gratuluję Ci zakupu, ja wciąż żałuję sprzedaży G-8000 ;(

 

Mógłbyś wstawić jakies zdjęcie tych szpilek nie za bardzo kumam o co chodzi a chce przewody zamówić w M&B Cable więc chce dobrze wytłumaczyc by nie popełnic gafy dzięki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...