Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

55 minut temu, grzes_klos napisał:

Mógłbyś wstawić jakies zdjęcie tych szpilek nie za bardzo kumam o co chodzi a chce przewody zamówić w M&B Cable więc chce dobrze wytłumaczyc by nie popełnic gafy dzięki

Wyślij im załączone zdjęcie, będą wiedzieli co zrobić/zaproponować. 

6060.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzes_klos napisał:

Mógłbyś wstawić jakies zdjęcie tych szpilek nie za bardzo kumam o co chodzi a chce przewody zamówić w M&B Cable więc chce dobrze wytłumaczyc by nie popełnic gafy dzięki

Zdjęcie i linK , pierwszy lepszy jaki znalazłem .

To nie krypciocha 🤪😉

384D250D-A544-4564-A5F9-7331161AA427.jpeg.1c00d8d67eb3c10ac9eeba15adecc8d1.jpeg

https://audiotop.pl/pl/p/Wtyk-typu-szpilka-Prolink-TBC-061/3883

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to chyba trafił Ci sie wyjątkowy egzemplarz na EU :) Te wtyki (głośnikowy DIN2) też są do kupienia, może M&B przygotuje Ci konfekcę u siebie jak im doślesz wtyki.

Jest spory wybór, skrecane, lutowane, kątowe... wpisz w przehlądarce: wtyk głośnikowy DIN2

PS. Z ciekawości, poproszę zrób zdjęcie z tyłu amplitunera.

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starożytne rozwiązanie Din2 , a ja narzekam na wyścia głośnikowe w a907Xr 😜🤪

Jednak ktoś ma gorzej ode mnie z podłączeniem  🤫

@grzes_klos zapytaj czy Majster od konfekcji ma takie , tylko porzadne i np pozłacane :

WTYK GŁOŚNIKOWY 2PIN PROSTY SKRĘCANY NA KABEL 2szt https://allegro.pl/oferta/wtyk-glosnikowy-2pin-prosty-skrecany-na-kabel-2szt-10615802656

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wątku sporo miejsca poświęcono wzmacniaczowi AU-X911DG. Ja natomiast opisywałem odtwarzacz Sansui CD-X711. 

Ciekawostka:

Odtwarzacz Sansui CD-X711 zawiera ten sam przetwornik cyfrowo-analogowy LDCS, co wzmacniacz AU-X911DG. 

W opinii Roberta Long i Edwarda J. Fostera (Magazyn Audio z kwietnia 1990): 

 "Żaden model w tej kategorii nie może się równać z doskonałym przetwornikiem cyfrowo-analogowym Sansui." 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornik ów jest zbudowany jak czołg ale archaiczny w swej konstrukcji. Za to - (co dziwi wielu sceptyków patrzących na części tam zawarte i m.inn. na siejący jitterem układ Yamahy) - gra naprawdę dobrze ! Mam z tym przetwornikiem jedynie dobre skojarzenia i mimo upływu lat to nadal solidne i pozbawione większych wad granie po cyfrze ! Znam dość dobrze temat modyfikacji tegoż przetwornika i całkiem fajny tego skutek więc i potencjał w układzie tym zawarty jest jak najbardziej godny uwagi !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Pre C-2301 stanowiło komplet z B-2301/B-2301L. Większość tych pre ma logo na froncie w formie napisu (Sansui), tak jak końcówka. Dlaczego niektóre egzemplarze pre miały inne logo? Zastanawia mnie taka niekonsekwencja, wersja z tym rzadziej występującym logo była w wersji na rynek japoński, jak i w wersji z selektorem napięć (w tych wersjach znalazłem). Dziwnie to trochę wygląda, pre i końcówka jako całość a mogą mieć inne logo.

 

 

C-2301 1.JPG

C-2301 2.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piorut miałem podobnie z tunerem tu x701 mój miał stare logo , selektor napięć a wnętrze jak tu a 707 na Japonię . Te tunery wychodziły również z nowym logo i bez selektora...

 Z tego co udało się mi się rozszyfrować z nr seryjnego i serwisówki miałem model na rynek Arabii Saudyjskiej.

Dasz wiarę ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie , do codziennego słuchania radio fajna sprawa . Prowadzący zmienia płyty i nic nie musimy robić , a przy okazji możemy poznać coś po co normalnie byśmy się sięgnęli 😀 Ciekawe audycje pojawiają się w Jedynce , a jak lubisz operę , warto przełączyć na Program Drugi 😉 u mnie gra praktycznie cały dzień stara wieża Phillipsa i naprawdę fajnie to gra! Czasami zastanawiam się po co mi „duże stereo” 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...