Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dnia 2.07.2021 o 15:53, braap napisał:

 

Plus zwracam ci uwagę że wcześniej pisałeś o tym że uruchomili produkcję w Europie w latach 90 tych,  a teraz o sporo wcześniejszych.

Drążę temat. Zmusiłęś mnie i inni.  Zamieszczam dowody - fotograficzne. Mało!? Cytuję zapisy ze strony oficjalnej. 

W latach 90-tych i jak widać wcześniej, w latach 80-tych i wcześniej. Księgowi spisywali się. Nikt nic na ten temat?  

Jak widać ^ wyżej ^ są dowody. Na oficjalnych stronach nowych właścicieli. Firma produkowała poza granicami Japonii we wczesnych czasach istnienia, nazwę je tu przed "chińskich" właścicieli.

Czemu to tak drażni niektórych "ZNAFCÓW"? Ucierpi legenda i marka firmy? Nie! Ta się broni wykonaniem i dźwiękiem. Ucierpi ich własna?

Nie widzę powodów, by to, jak to było z firmą i kto i gdzie produkował należało ukrywać. 

Szanować można firmę za to, że nie sygnowała "Made in Japan" wszystkiego, co produkowała, jak leci, tu i tam, także to co powstawało poza Japonią. 

 

Wszystko jest w necie. 

W tym wyżej wykazie i tak nie ma wszystkiego. 

 

Za błędy translatora przepraszam. Istotne w temacie jest to, co na kolorowo

 

 

 

 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, san-sui napisał:

Jak widać ^ wyżej ^ są dowody. Na oficjalnych stronach nowych właścicieli. Firma produkowała poza granicami Japonii we wczesnych czasach istnienia, nazwę je tu przed "chińskich" właścicieli.

Czemu to tak drażni niektórych "ZNAFCÓW"? Ucierpi legenda i marka firmy? Nie! Ta się broni wykonaniem i dźwiękiem. Ucierpi ich własna?

Nie widzę powodów, by to, jak to było z firmą i kto i gdzie produkował należało ukrywać. 

Ja w dalszym ciągu czekam na dowody że 707dr to europejski składak. Ja się głównie tego czepiam. Wyraźnie wcześniej tak napisałeś ale nie przedstawiłes dowodów. To że inne tanie modele robili poza Japonią, to nie dowód że 707dr czy inne alphy też. 

Poza tym z tą produkcją poza Japonią to mam wrażenie że wywazasz otwarte drzwi i głośno krzyczysz "patrzcie, otwarte!!" :)

mnie osobiście wcale nie martwi  że produkowali też poza Japonią. I mam wrażenie że innych też nie za bardzo. Tworzysz problem po to żeby z nim teraz walczyć. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie produkowali a jedynie składali - o montowniach Sansui nie raz już było ..... Z serią alfa było zupełnie inaczej (trudno tu w ogóle wspominać o jakiejś produkcji skoro 100 % transformatorów , obudów , tranzystorów , kondensatorów , rezystorów ... pochodziło bezpośrednio z Japonii !!!!) - ..... W Europie nie było żadnych możliwości na realizowanie specjalnych zamówień serii limitowanych Rikenów czy Elna silmic alfa , Sankenów LAPT , japońskiej laki , technologii produkcji unikalnych transformatorów itd itd.  Nie bez powodu nie ma swobodnego dostępu (i nigdy nie było) do schematów alf !!!!!! .... ale o tym już było i choćby koniem delikwenta rozciągnął to i tak sensu tłumaczyć nie ma ... Nikt nie inwestowałby w otwieranie linii produkcyjnej dla wzmacniaczy nowej generacji skoro rynek dystrybucyjny był lekko ujmując - mocno upośledzony a wzmacniacze z serii alfa niemal wcale na rynku europejskim nierozpoznawalne... na to mógł wpaść i jak widać usilnie wpada nasz "fajny inaczej" kolega ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.07.2021 o 10:21, braap napisał:

Ja w dalszym ciągu czekam na dowody że 707dr to europejski składak.

Dowodów? Poważnie? Dowodów dostarczyłeś sam publikując fotkę tyłu 707dr. Zerknij na nią, Nie był wyprodukowany/ składany w Japonii. 

Patrz co napisał @czubsi. Może wreszcie do ciebie dotrze. 

Masz problem, by udowodnić, że to nie składak. 

Dnia 9.07.2021 o 11:21, czubsi napisał:

Wcale nie produkowali a jedynie składali - o montowniach Sansui nie raz już było ..... 

Na forum? Było gdyż ja napisałem ....

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, hubert hubert napisał:


Panowie, kupiłbym pre 2105 w jakieś okazyjnej cenie. Gdyby ktoś coś, to dajcie znaćemoji846.png bardzo serdecznie dziękuję

Według mnie C-2105 zagra dobrze z B-2103MOS i B-2102MOS. 

 

11 godzin temu, hubert hubert napisał:

To ja tak na rozluźnienie, bo może komuś zalega jakiś chiński grat emoji16.png
 

Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co "publikuję". Nie jest to wydumane przeze mnie. To oficjalne dokumenty i prawdziwe fotki sprzętu. 

Oficjalnie w Japonii firma Sansui upadła ok 2000r. Możemy się tego "trzymać" lub nie, w świetle tego co już jest wiemy. 

Podobnie było z innymi firmami o światowej renomie wówczas i teraz, Porównywalne z Sansui, podobnie były przejmowane. To co teraz produkują to "badziew" chiński? Bo tam produkują? 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co "publikuję". Nie jest to wydumane przeze mnie. To oficjalne dokumenty i prawdziwe fotki sprzętu. 
Oficjalnie w Japonii firma Sansui upadła ok 2000r. Możemy się tego "trzymać" lub nie, w świetle tego co już jest wiemy. 
Podobnie było z innymi firmami o światowej renomie wówczas i teraz, Porównywalne z Sansui, podobnie były przejmowane. To co teraz produkują to "badziew" chiński? Bo tam produkują? 
 
Kolega jeszcze spięty? Nie lubi włoskiej piłki?
Ja się chińszczyzny nie boje, biorę w ciemno, jak będzie dobra cena.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jaki jest najlepiej brzmiący Sansui?

Ten, który dla Ciebie brzmi najlepiej."

@san-sui nie zgodzę się z tym stwierdzeniem. Jeżeli dla mnie podoba się dźwięk wzmaka AU-X201 to znaczy że jest to najlepszy dźwięk Sansui? To coś podobnego jak Twój 2102 MOS, jeżeli podoba się Tobie to znaczy że to najlepszy dźwięk Sansui? Jestem świadomy tego że nawet jeżeli dla mnie 201ka jest najlepsza to ludzie mają takie sprzęty towarzyszące że gdyby do nich podłączyli jakieś marne 2105 czy 2302 (które załóżmy że mi się nie podobają) to nie miałbym żadnych argumentów na poparcie swojej tezy.

Ostatnie wpisy i dyskusję nazwałbym "Made in @san-sui" Jeżeli nawet nikt nie podważy Twoich wpisów to i tak opublikujesz dwie strony dowodów że Sansui to składaki i chińszczyzna. Tylko po co? Przecież i tak każdy Cię tu podziwia.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Baron Dobre! Sadzisz naiwnie, że niby tu panuje demokracja?

Przegłosowany zostałem i kropka. 

20 godzin temu, Baron napisał:

Ostatnie wpisy i dyskusję nazwałbym "Made in @san-sui" Jeżeli nawet nikt nie podważy Twoich wpisów to i tak opublikujesz dwie strony dowodów że Sansui to składaki i chińszczyzna. Tylko po co? Przecież i tak każdy Cię tu podziwia.

 

Czytasz wyrywkowo więc piszesz jak wyżej. Gdyby nie podważali to bym się nie wysilał, nie szukał dowodów. 

Ja to widzę inaczej. To nagonka na niewygodne wpisy (prawdy). Nie tylko na mnie. Śledząc to forum łatwo zauważysz, że wielu z niego "musiało" odejść. Jeden, dwa wpisy i przegoniony. Kto się boi prawdy? Dlaczgo? 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@san-sui przeczytaj jeszcze raz co napisałem, ale uważnie. Tam w jednym zdaniu jest słowo "jeżeli". Trochę na siłę wychodzisz przed szereg i stajesz w kontrze. Ale zauważyłem że to lubisz. OK. Według mnie i tak byś szukał dowodów na swoje tezy i odkrycia.

O jakiej ty demokracji piszesz, to jest forum audio a nie jakaś popieprzona polityka.

Piszę za siebie, nie innych. Dla mnie szukasz trochę na siłę spisku. Drążysz jakieś wątki chyba tylko po to żeby dać paliwa półgłówkom którzy potem zakładają tematy dzięki którym mają jazdę. Zapytałem po co? Po co ktoś ma się bać jakiejś Twojej prawdy? Dla mnie 2302 może być składane w Chinach, Rosji czy Korei Płn., jeżeli będzie grało tak jak te składane w Japonii to zapłacę za nie taką samą kwotę. Przywiązujesz zbyt dużą wagę do bzdetów, rozwijasz niepotrzebnie znane tematy. Nie miałem i w sumie nie mam do Ciebie uprzedzeń, ale szkoda kolejnego wątku na takie bicie piany.

To forum jest takie jacy są jego użytkownicy. Jednym się podoba drugim nie. Jedni piszą i odchodzą a inni piszą nadal. Chodzi o to żeby minusy nie przysłoniły Ci plusów. Wszystkim nie dogodzisz. Znam słabe i dobre strony tego forum, ale więcej z niego wyniosłem, wielu świetnych ludzi poprzez nie poznałem niż mi zaszkodziło w czymkolwiek. Zamiast bić pianę o "made in" wolę dowiedzieć się co z czym dobrze zagra żeby zaoszczędzić czasu i kasy. Dla mnie nawet nie przeszkadza że ktoś pisze o jakimś wzmaku żeby go dobrze sprzedać. Głupi łyknie, mądry sprawdzi. Możesz z tym walczyć jak chcesz. Możesz w ten sposób zabijać czas, jak masz go zbyt wiele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że sens pisania jest mocno dyskusyjny - wszystko co napiszę jest manipulowane i przerabiane na modłę kolesia, .... którego nawet nie znam .... Jedno jest pewne i niezaprzeczalne - wszystkie modele Sansui, które wyprodukowano (gdziekolwiek !) w czasie gdy istniała firma macierzysta w Japonii są godne uwagi i w zdecydowanej większości warte posiadania ! I to tyle w temacie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. 

Dość dawno mnie tutaj nie było, ale jak widzę część tematów nie umiera nigdy :)  i kręci się wkoło własnego zadka. Życie.

Ale do rzeczy.

Z racji tego , że ekstremalnie wciągnęło mnie nowe hobby :) sprzedam swoją B/C 2302 220V.

czarna, oryg, top mint, kartony, papiery (tzw. metryki) , pdf z pełnym  service manual , przeglądnięta jakiś czas temu u Mariusza.

Możliwa sprzedaż samej końcówki, samego pre - nie.

Ale bez obaw, parę Sansui cały czas zostaje ze mną na "dożywocie".

Jeżeli ktoś jest poważnie zainteresowany, zapraszam na priv

 

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

Z racji tego , że ekstremalnie wciągnęło mnie nowe hobby :)

Piotrek - te 2 kółka to "Made in Japan", czy "Made in China" ???
Bo to duża różnica!
Na 230V czy na 100?

Co to za Kawa? Pięknie się zieleni w tej zieleni 🙂
Gratuluję nowego hobby :489_motorcycle:

Ach ten Twój czarny komplet 2302... Dla mnie zawsze był numerem 1 jeśli chodzi o granie (zgodne z moim gustem, ale zapewne nie tylko). Żeby tylko znaleźć miejsce, sens zakupu kolejnego sprzętu i wolną kasę (kolejność dowolna - w sensie znaczenia), że o czasie na słuchanie tego wszystkiego nie wspomnę. Mam nadzieję, że szybko znajdzie nowego właściciela i dam mu szczęście (ale slogan reklamowy mi wyszedł).

Pozdrawiam
PS. Ot, taki żarcik to "Made in..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, misiek x napisał:

Piotrek , widze ze byłeś w moich stronach. Przejeżdzałes przez Kudowę Zdrój ?

Tak, jakieś dwa tyg temu kręciłem się w Sudetach kilka dni

@RoRo trzymajmy się tego, ze japońskie 🤣Kawa to  Versys 1000

Co do 2302 jak znajdzie to dobrze, jak nie znajdzie to … w sumie tez dobrze.

Bo nie ukrywam, ze mimo całego uwielbienia mojego dla AU-07, to jednak różnica „masy dźwięku” integra- końcówka  robi olbrzymią różnicę. Ale niestety nie można mieć wszystkiego .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...