Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

8 godzin temu, Jakiś tam napisał:

Sorry, zapomniałem hasła i ponownie się zalogowałem, tak mi się wydawało, jednak zmienił się nick, trudno, teraz tak pisał , właściwie mi to nie przeszkadza.

Napisz na PW do Administratora (Redakcja Audio), to zresetuje hasło. Wg mnie warto wrócić do starego konta 🙂

Pozdrawiam
PS. Zdrowotnie lepiej - czy lepiej nie mówić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Dzięki za zainteresowanie. Niestety ręka lipa, nawet jak jadę samochodem i właściwie tylko od czasu do czasu ruszę kierownicą, puchnie i boli. Lipa, ale co robić.  Co do konta, co mi tam, nie przywiązuję się. Nie ma do czego . Ten co wie, to wie a o innych nie ma co się martwić, i tak wiedzą lepiej.

audiowit

Teraz i ja się dokładnie przekonałem. Esoteric niby marka a jak wiele daje dodanie zegara. Zegar wraca do właściciela a ja zapoluję na taki dla siebie, nie ma co mówić, warto.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to możliwe ( bo nie wszystkie urządzenia są wyposazone) polecam w polaczeniu odtwarzacz plikow- dac zastosować połączenie lvds ( formą i2s) Może to odbywać się poprzez hdmi lub rj45. 

I2s jest starym połączeniem na krótkie odległości stosowane w odtwarzaczach cd. Lvds może być stosowane na większe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

"ciekawy album ?"

Proponuję mało znane lub nieznane wersje DM w albumie pt. "The many faces of Depeche Mode". Całość zawarta na 3 x Disc CD. Myślę, że się spodoba. Dość dobrze zrealizowane. Nie wiem czy jest do kupienia ale próbować warto. Na YT tylko CD1. 

Tytuły na odwrocie: 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Dnia 24.10.2021 o 10:42, marlon napisał:

Witam Kolegów.Interesują mnie  w wzmacniaczu gniazda rca procesor.Co można tam podpiąć .Konkretnie chodzi mi  o cyfrowy kontroler dźwięku kolumn Canton  serii digital.Może ktoś miał do czynienia z tymi kolumnami  i mógłby mi coś doradzić?

Korektor Canton najlepiej podpiąć między pre a końcówkę. Jeżeli masz integrę (bez możliwości odłączenia pre od końcówki) podpina się między źródłem (CD, DAC itp) a integrą. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, jak nie znacie sprzętu, nie piszcie. 

Dnia 24.10.2021 o 10:42, marlon napisał:

Witam Kolegów.Interesują mnie  w wzmacniaczu gniazda rca procesor.Co można tam podpiąć .Konkretnie chodzi mi  o cyfrowy kontroler dźwięku kolumn Canton  serii digital.Może ktoś miał do czynienia z tymi kolumnami  i mógłby mi coś doradzić?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za odpowiedź. Mam integrę 07 z którą byłem posłuchać wspomnianych Cantonów .Kontroler można podpiąć do dowolnego wejścia w wzmacniaczu,,a żrodlo wpina się do kontrolera.Minusem jest to ,że w przypadku integry i  kilku żroódeł   trzeba wypinać i wpinać w kontrolera to ,które chcemy posłuchać.Mozna też wpiąć kontroler w wejście i wyjście gniazd procesora,i to eliminuje tę niedogodność ale niestety jak miałem okazję się przekonać  degraduje to scenę dźwiękową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marlon

To ciekawe, nie rorbiłem nigdy takich odsłuchów ale ze schematu wygląda, że pomijamy pre i wchodzimy na końcówki mocy, jedyne, co mogło by degradować dźwięk to potencjometr siły głosu.  Jak będę miał chwię podepnę się ze źródłem na wejście końcówki bez pre i posłucham.  Jedyne co może jeszcze , to sam kontroler, jak pisałem , nie znam tego urządzenia. Sama końcówka bez pre nie powinna nic degradować a apotencjometr jest niezły, Alps.  Samych Cantonów też nie słuchałem, nigdy mnie nie interesowały. Nie miałem też nikogo znajomego, który by je miał. Mam zawalony tydzieńm ale będzie mi to chodziło po głowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 9.11.2021 o 18:04, doktormun napisał:

Tak wygląda salon audio z prawdziwego zdarzenia. Polecam zobaczyć ich kanał na YouTube. Świetne sprzęty mają w Wietnamie jak widać.

 

 

 

Wszystko jest dla ludzi ale, jak w tym przypadku, ze sporą kasą. Wietnam jak Chiny - dla ludzi "władzy" jest dostępne wszystko. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gościu San-sui,  byłeś chociaż w tym Wietnamie ? Tylko nie z wycieczką z Itaki czy innego biura. Tak od zera, zorganizowałeś sobie wyjazd, pobyt i spędziłeś więcej jak tydzień na poznanie tego kraju. Nie sądzę. Ja byłem, ponad miesiąc za jednym razem. W Hanoi znalałem nawet klub Hi Fi. Takich salonów  jak ten, który tu był prezentowany jest dużo. Kiedy interesował mnie jeszcze Nelson Pass, znalazłem salon, w którym były sprzęty, których u nas nawet jeszcze nie widziano. W lepszych salonach masz wybor sprzętu taki, że głowa  boli. Kolumn, wzmacniaczy, źródeł czy kabli. Co do kabli, nie znam w Polsce dystrybutora, który by miał pełną ofertę Nordosta, Kimbera i Audio Questa razem i do kupienia od razu. W Hanoi znalazłem dwa. Malo tego, widziałem, że są ludzie, którzy kupują te sprzęty, mało tego, nie wyglądają na wybrańców ustroju. Kiepsko postrzegasz świat a właściwie postrzegasz go swoimi ograniczeniami. Współczuję.  Wietnam mocno może zaskoczyć wielu, jakością oferowanego sprzętu audio też. Jest też masa innych rzeczy, które potrafią oczarować. Wyroby z jedwabiu czy bawełny. Fakt, na prowincji żyje się ciężko i mocno jeszcze odstaje od miast. Jednak w większych miastach jest zdecydowanie inaczej. To kraj bardzo szybko się rozwijający. Wszystko dosłownie zmienia się z dniana dzień. Widziałem na własne oczy, zjeździłem na motorze i nie tylko, połowę Wietnamu. Tą , którą wielu postrzega jako komunistyczną - północ. Ale byłem też w Wietnamie środkowym , choćby Danang  Hoi An  Ke San. 

Filmik fajny, ale widać, że pokazówka, ten amplituner zagotował by się na tej końcówce mocy, jak dłużej by pograł. Świetny jednak pokaz tego co robiło Sansui. Ale nie tylko Sansui. Szpulak Akai. Sprzęty zadbane, wprost wymuskane, sądze że po restauracji. W zwykłych sklepikach sprzęty jakie są oferowane do spredaży, są mocno nadgryzione zębem czasu i widać na nich lata użytkowania. Widziałem dużo sprzętu Sansui, ale zwykle mocno wyeksploatowanego, odniosłem wrażenie, że niezbyt dbają o sprzęt. Wniosek wysnułem z tego co widziałem w sklepach z używanym sprzętem. Mogę się mylić, ale wnioskuję na podstawie conajmniej kilkudziesięciu odwiedzonych takich sklepików czy sklepów. Owszem, taki sprzęt jak na filmiku, też można trafić, ale zwykle jest drogi, tu masz rację. 

To tyle odnośnie ludzi władzy. Co do Chin, mało mogę napisać, ciężko znaleźć to co się szuka, bo bariera jezykowa trudna do pokonania. 

San-sui, jeszcze jedno, czy sądziśz , że Wietnam był komunistyczny. Ho  Chi Minh nie był komunistą, to głupia polityka wobec tego kraju pchnęła ich w szpony komuny. On był nacjonalistą i chciał pomocy przy wyzwoleniu kraju spod kolonializmu, Wyszło jak wyszło. 

 

Edytowano przez miłośnik Sansui
dodanie treści
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...