Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dnia 23.08.2021 o 19:18, LeszekB napisał:

A jak gra u mnie? Wiec jest to dzwięk przeniesiony z sali koncertowej do mojego domu, takie mam odczucie.Dynamika ,barwa jak na żywo,scena muzyczna wychodzi poza ściany,dźwięki w przestrzeni zawieszone super,różnicowanie płyt znakomite,szczegółowość także.Sansui znakomicie sobie radzi.Słucham muzyki z przyjemnością(a czasami z ciarkami,zależy od dnia( Jestem mega zadowolony .Z lampą  grało muzykalnie ,ale brakowało mi potęgi brzmienia,z innymi tranzystorami nie było tak przejrzyście, dynamicznie i muzykalnie.Sansui pogodził trochę lampę i mocny tranzystor .Słuchałem u znajomego monobloki Halcro,dobrze to grało,i moja b 2103 gra bardzo zbliżenie,barwnie,muzykalnie i dynamicznie .

 

 

Znam powyższe Diatony, jak uzyskałeś granie koncertowe? One grają nosowo.....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2021 o 13:36, miłośnik Sansui napisał:

San-sui, jeszcze jedno, czy sądziśz , że Wietnam był komunistyczny. Ho  Chi Minh nie był komunistą, to głupia polityka wobec tego kraju pchnęła ich w szpony komuny. On był nacjonalistą i chciał pomocy przy wyzwoleniu kraju spod kolonializmu, Wyszło jak wyszło. 

 

Przeginasz ....???? 

Po takich wpisach, jak wyżej, powstają rózne, różniste legendy, "wybielające" dyktatorów komunistycznych, które nie mają nic wspólnego z prawdą historyczną! 

.......

Hồ Chí Min 

W grudniu 1920 r. wziął udział w kongresie SFIO w Tours, gdzie po rozłamie został jednym z założycieli Francuskiej Partii Komunistycznej.  

Latem 1923 r. wyjechał po kryjomu do Berlina, a następnie do ZSRR. 27 stycznia 1924 r. Latem 1924 r. wziął udział w V kongresie Kominternu, gdzie wybrano go na członka Biura Dalekowschodniego i wysłano do Kantonu – miał tam pomóc w organizacji ruchu komunistycznego. W Kantonie Nguyễn Ái Quốc założył Stowarzyszenie Wietnamskiej Młodzieży Rewolucyjnej, które wkrótce zdominowało wietnamski ruch rewolucyjny. 

 Na początku 1930 r. przyjechał do Hongkongu, gdzie zorganizował spotkanie przywódców wietnamskich organizacji komunistycznych. W wyniku tej konferencji powołano Komunistyczną Partię Wietnamu (Đảng Cộng sản Việt Nam), którą w październiku tegoż roku przemianowano na Komunistyczną Partię Indochin (Đảng Cộng sản Đông Dương).

Itd, itp .... 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2021 o 16:49, Chlorofil napisał:

Znam powyższe Diatony, jak uzyskałeś granie koncertowe? One grają nosowo.....

Napisz co dla Ciebie znaczy nosowo?.Były  chyba 3 lub 4  wersje Diatone 2000 .Może inne grają trochę  inaczej. Oczywiście  zgodzę  się z Tobą że granie koncertowe trochę inaczej można określić. Np. bliżej grania koncertowego są moje Jbl l 112, które .bardzo cenię i mają u mnie dożywocie. Aczkolwiek dźwięk tych Diatone mnie ,mojemu kumplowi też ,bardzo się podoba.On zwolennik kolumn firmy ATC. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 14.11.2021 o 00:45, LeszekB napisał:

Napisz co dla Ciebie znaczy nosowo?.Były  chyba 3 lub 4  wersje Diatone 2000 .Może inne grają trochę  inaczej. Oczywiście  zgodzę  się z Tobą że granie koncertowe trochę inaczej można określić. Np. bliżej grania koncertowego są moje Jbl l 112, które .bardzo cenię i mają u mnie dożywocie. Aczkolwiek dźwięk tych Diatone mnie ,mojemu kumplowi też ,bardzo się podoba.On zwolennik kolumn firmy ATC. 

 

Tu już dobrze prawisz JBL L-112, to dobre kolumny:-) Zmierzają do grania live i naturalnej barwy instrumentów oraz wokalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Postaram się być bardziej szczegółowy i zanim coś napisze to przeanalizuje czy  moja sugestia  będzie bardziej wiarygodna.A tak apropo różnych kolumn  i różnego ich stylu grania.Co  do grania (koncertowego) to mnie się podobały,  Klispch RF -7,Jbl ti 250,WLM Lyra z subem, ATC 100 i 50 ,JBL( własną konstrukcja-4 gł.  Tad  na basie  i horny na  średnich  i wysokich) -108 dB. skuteczności, Focale utopie, Harpię- Amstaff , Avalony -Isis i jeszcze wiele innych, nie sposób wszystkich wymienić  , było tego dużo. Miałem własny sklep Audio przez 15 lat. Przewinęło sie tego towaru . Z reguły nowych konstrukcji. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie mam prośbę. Chciałbym w B2302 zmienić gniazda głośnikowe na nowsze WBT  z możliwością podłączenia wszystkich rodzajów wtyków. Oryginalne gniazda nie mają możliwości podłączenia wideł. W oryginale są WBT-0735. Teraz do kupienia są nowsze 0735 ale już z możliwością podłączenia wideł.

I tu mam pytanie, czy ktoś robił takie coś w 2302 lub 2301? Czy jest dużo rzeźbienia? Wzmacniacz miał czekać na serwis u Mariusza ale czekam na krótsze terminy :) i w międzyczasie chciałbym zmienić gniazda. Jeżeli ktoś wie więcej jakie gniazda mogą pasować to proszę o info. Wspólnie z kolegą jesteśmy przygotowani technicznie na rzeźbienie, ale zależy mi żeby było najbliżej wyglądu oryginału, dlatego pytam o 0735 w nowej wersji. Tu gniazda są zamontowane pod płytką z przekaźnikami. Jeżeli nie 0735 to jakie będą pasować?

Dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Dnia 13.01.2022 o 13:49, Tadżitsu napisał:

907Xr po serwisie i regulacjach stoi i czeka na nowy dom...

Być może ktoś z południa Polski chciałby zamienić Mr na Xr? Szukam zmiany i zastanawiam się czy Naim czy Nad czy może Mr...

Brakuje mi słodyczy i aksamitności wysokich tonów (?) 

Dlaczego nie bierzesz pod uwagę B-2103MV?

Co prawda "słodyczy" nie dostaniesz ale za to aksamitności i owszem, nie tylko wysokich tonów. To właśnie różni 907XR od 2103MV. 

Sadzę, że takiej zmiany szukasz. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@misiek x fakt, inne kolumny odsłuchać.

Vifa Xt mi jednak nie leży ☹️
Chciałbym posłuchać Seasa Crescendo i jedwabnego Revelatora, a na deser Morela Supreme. Jednak jak zawsze w tym Sączu nie ma nic! A z 33kg „tobołkiem” podróżować toż to katorga...
Ehhh, najprościej rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady 🙂

@san-sui gdybys mieszkał „rzut beretem” to byśmy posłuchali i pokombinowali.

A tak... jak w strefie cienia się czuje. Wyobcowany w audio w mojej miejscowości 🤢😡

Ps

Esotar (2) i Esotec od Dynaudio również byłyby wskazany w porównaniu .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest lekko. To drogie i wymagające hobby. 

W wakacje goniłem ze Świnoujścia do W-wy i z powrotem, tylko po to, by mieć możliwość posłuchać w swoim systemie i upewnić się, że zestaw C/B-2105MV mi nie "leży". Niedawno co prawda mogłem posłuchać ten zestaw w niemal  (w/g mnie) idealnym zestawieniu i wyszło na to, co pisałem (na sąsiednim wątku), że nie ma złych zestawów Sansui. Sa tylko wymagające wiele pracy, a przede wszystkim pieniędzy, na komponenty, kable itd. itp. 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Tadżitsu

Moim zdaniem, w przypadku XR, dla uzyskania "słodyczy" i "aksamitu", kolumny niewiele sprawią. To zbyt "ostry zawodnik". 

Jeżeli nie chcesz wzm. lampowego, idź w kierunku klasy A lub A/AB, jak np. proponowany MOSFET. 

Starszych modeli Sansui nie proponuję, gdyż niektórzy mają do nich awersję. A jest w czym wybierać, choćby AU-9900 i wyżej. 

W celu odmiany, na "słodko i aksamitnie", trzymam MF A1-X, tzw. "kaloryfer" (po przeglądzie u Mariusza). Gra bardzo słodko i aksamitnie, a z małymi kolumienkami dwudrożnymi dźwięk jest nadzwyczajny. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Miałem u siebie wszystkie końcówki Sansui z serii MOSfet: B-2102MV, B-2103MV, B-2105MV i porównywałem do B-2301L na LAPT. Do odsłuchów używałem dwóch CD-ków. Jeden to Denon Lampizowany na NOS-ach 12SN7. Gra z zauważalnym lampowym brzmieniem. Drugi to Ayon (też na lampach) z DAC i wbudowanym pre. Gra dość neutralnie, trochę jaśniej od Denona i bardzo szczegółowo, zarazem delikatnie. 

Zrobię podsumowanie tych odsłuchów. Cel? By zaprzestano pisanie głupot i nie wmawiano zarówno mi, jak i innym, że jestem wielbłądem, wiec nie mogę słyszeć tego co słyszę.

Początkowo porównania prowadziłem z użyciem pre C-2301, we wszystkich przypadkach ale odniosłem wrażenie, że tak rozbudowywane systemy, o dodatkowe pre + kable, "tuszują" (rozmydlają?) delikatne różnice miedzy poszczególnymi końcówkami. Różnice "zamazują się", jak się przekonałem robiąc porównania. Dlatego do szczegółowych porównań użyłem tylko CD Ayon, z wbudowanym pre, by w każdym przypadku pominąć wpływ dodatkowych elementów, jak np. dodatkowych kabli. Muszę podkreślić, że przy zmianie kabli w tak zredukowanym systemie:

CD - końcówka - głośniki,

każda zmiana kabli była bardzo zauważalna i mocno wpływała na zmianę zakresu pasma przenoszonego przez system. 

Pierwsza uwaga, jak się narzuca od razu, to ta, że wszystkie końcówki na MOSfet grają dużo delikatniejszym dźwiękiem od końcówki B-2301L na LAPT. W przypadku 2301L dźwięki nie są tak "aksamitne" i "ciepłe" jak te zawierające MOSfet. 

Druga uwaga. Ze wszystkich końcówek na MOSfet najbardziej zbliżona zakresem przenoszonego pasma, do topowej B-2301L, wydaje się być B-2103MV, grająca najbardziej równym, "neutralnym" pasmem, bardzo podobnym do tego jakim charakteryzuje się B-2301L. 

Trzecia uwaga. Każda z końcówek B-2102MV, B-2103MV i B-2105MV gra inaczej i co najistotniejsze, charakteryzuje się innym pasmem częstotliwości. (Moim zdaniem) Zostały tak zbudowane nie bez powodu. Każdy ma inne preferencje słuchowe więc znajdziesz dla siebie najbardziej odpowiednią dźwiękiem końcówkę. 

B-2102MV 

Ma bardzo ładną scenę, rozbudowaną na boki, góra - dół i w głąb. Gra mocnym dołem i środkiem pasma ale za to ma delikatniejszą od dwóch pozostałych, najbardziej lekką i "aksamitną" górę. To jednak, moim zdaniem, jest jej ogromnym plusem, gdyż sprawia, że tylko ta końcówka dysponuje, tak mocno w głąb, rozbudowaną scenę dźwiękową. Ta końcówka buduje niesamowitą głębię sceny. Dlatego właśnie, moim zdaniem, że dysponuje także bardzo szczegółowym dołem pasma, w którym nie zlewają się poszczególne dźwięki w jednolitą masę basu. Wyraźnie da się usłyszeć oddzielne struny, nisko schodzącej gitary basowej i oddzielne uderzenia w każdy bęben. Wszystkie dodatki, talerze, cykady, itp "przeszkadzajki" i upiększenia, są bardzo delikatnie brzmiące, delikatniej niż w pozostałych ale doskonale słyszalne. Zaznaczam: DELIKATNE co nie oznacza, ze ich tam brakuje! (Ich brak komukolwiek mnie dziwi!) Według mnie ważne, że nie zakłócają, nie zagłuszają melodyjności, nie rozpraszają przyjemności ze słuchania muzyki. Bardzo mnie razi, gdy cykady brzmią głośniej od wokalu i rozprzaszają, np gdy słucham to samo nagranie na wzm. Alpha. 

B-2103MV 

Gra bardzo równo. W tej końcówce, moim zdaniem, najmniej słychać wpływ MOSfet i bardzo, na pierwszym odsłuchu, przypomina dźwięk AU-@907XR, jeżeli masz go świeżo w pamięci. Jednak, w dobrze dobranym systemie, odnosi się nieodparte wrażenie, że w stosunku do wspomnianej Alpha XR, gra bardzo "aksamitnie" i ciepło.  Dźwięki w B-2103MV są rozmieszczone równomiernie, na linii głośników. Scena budowana jest lekko w głąb. Tym głębsza im lepszej jakości jest słuchane nagranie. Tu szczegóły są dużo lepiej słyszalne ale nie z takim natężeniem, by degradowało to dźwięki i przeszkadzało w odsłuchu. To sprawia, że w tym przypadku scena jest dużo płytsza w głąb, niż można to zauważyć w przypadku B-2102MV. 

B-2105MV 

Gra zakresem najbardziej przesuniętym w kierunku górnej części pasma - najbardziej "jasno". To prawdopodobnie sprawia, że scena wydaje się płytka ale za to dźwięk wychodzi na zewnątrz, w stronę słuchacza, przed głośniki. To końcówka z najmocniej wybrzmiewającą do przodu sceną. Usłyszysz tam mocno rozbudowane rozmaite przydźwięki. Pierwsze wrażenie - jakbyś znalazł się w olbrzymiej katedrze. Z każdej strony dochodzą dźwięki. Efekt "WOW"! Gra niesamowicie! Jednak, nie dla mnie, tak rozbudowana scena.  Dźwięki odrywają się od linii głośników i masz wrażenie, że zanurzasz się w dźwiękach. Po pewnym czasie dźwięk przytłacza! 

Pisałem: B-2105MV nie jest złym wzmacniaczem lecz bardzo wymagąjacym, jeżeli chodzi o komponenty budowanego systemu. Muszą być bardzo neutralne, a więc drogie. 

Tak brzmią te wzmaciacze w moim systemie. 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...