Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dnia 12.10.2020 o 11:10, Wuwuzela napisał:

@piorut

Bardzo konkretny i celny opis. Jestem w tej komfortowej sytuacji, że oprócz modowanej Lki ( moze załapię się jeszcze na odsłuch) znam RESZTĘ Twoich sprzętów. Bo oprócz wzmacniaczy dla dźwięku znaczenie ma ZASILANIE ( trafa i kable sieciowe) nie mówiąc o transporcie itd. Kiedyś planowałem zakup 2105 ale nigdzie mnie nie przekonywała ( słuchałem u Jana Video bez pre potem u @Samcro i u Ciebie) i dopiero po tuningu trafa zaczęła się magią. To nie ten sam wzmacniacz, teraz go doceniam i lubię ale nadal wolę B2103 i zawsze chętnie go u Ciebie słucham. Jeszcze kilka zmian o których rozmawialiśmy i to będzie chyba The end poszukiwań ( na jakiś czas :) )

 

Witaj, na czym polegał konkretnie tuning trafa , jakie jest w ogóle zasilanie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Cześć. Wymieniłem kilka elementów w trafie i obudowie Airlink w wersji audio 1500VA:

- gniazdo Oyaide R-1, gniazdo IEC Oyaide Power Inlet PP,

- przewody wychodzące z transformatora, całe możliwe okablowanie na Acoustic Revive Power Reference z jednolitej miedzi, jaką Acoustic Revive miało kilka lat temu w ofercie,

- wylewka na wzór tej zastosowanej w listwach Acoustic Revive.

Oryginalne przewody i wylewka stosowana w listwach do obejrzenia pod tym linkiem: https://positive-feedback.com/Issue39/acoustic_revivie.htm

Nie wiem, jaki jest wpływ danych elementów, wszystko było zrobione jednocześnie i zabrało mnóstwo czasu.

Udało mi się też porównać Airlink do różnych traf, ale też w obrębie firmy Airlink, na czym mi zależało najbardziej:

1. 1500VA w wersji audio do zwykłego 1500VA - jest słychać, że wersja audio jest lepsza,

2. 1500VA w wersji audio, po modyfikacjach do zwykłego 1500VA - pojawiła się dużo większa różnica niż w punkcie 1.

3. 1500VA w wersji audio, po modyfikacjach do 2000VA w wersji audio - na tym modelu do porównań bardzo mi zależało, gdyż jest większe. Jedyną zaletą jak dla mnie mocniejszego trafa była większa energia oddawana na basie, natomiast większa różnorodność, bogactwo dźwięków było w modyfikowanym trafie, stąd empirycznie przekonałem się, że było warto.

Oprócz tego miałem do porównań kilka traf EI. Wiem, jak to może brzmieć dla wielu osób, ale różnica jest. Nie teoretyzuję, tylko bezpośrednio porównywałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, piorut napisał:

Cześć. Wymieniłem kilka elementów w trafie i obudowie Airlink w wersji audio 1500VA:

- gniazdo Oyaide R-1, gniazdo IEC Oyaide Power Inlet PP,

- przewody wychodzące z transformatora, całe możliwe okablowanie na Acoustic Revive Power Reference z jednolitej miedzi, jaką Acoustic Revive miało kilka lat temu w ofercie,

- wylewka na wzór tej zastosowanej w listwach Acoustic Revive.

Oryginalne przewody i wylewka stosowana w listwach do obejrzenia pod tym linkiem: https://positive-feedback.com/Issue39/acoustic_revivie.htm

 

Dziękuję...to ciekawa wskazówka na przyszłość🙂🧐

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
14 godzin temu, DiBatonio napisał:

(…)

Dobrze, że jesteś i skrobiesz po forum.

No tak. Mirek @misiek x trzyma rękę na pulsie całe te 😉

Szkoda, że Pawciu @czubsi ostatnio rzadko bywa na forum. Z drugiej strony napisał już chyba wszystko o Sansui 🙂także można wracać do wcześniejszych opisów i poszerzać wiedzę ✌️

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Gra tak, jak lubię :) Nie mam doświadczenia w opisywaniu charakterystyki dźwięku, więc moja wypowiedź za wiele nie powie ;)

Ale lubię w tym połączeniu to, że ładnie gra na niskiej głośności. Niektóre kolumny muszą grać głośno, żeby rozwinąć skrzydła, a te nie - grają fajnie nawet wtedy, gdy grają cicho. I co najważniejsze, bas jest przyjemny w odbiorze, nie przytłacza i nie przesłania reszty dźwięku.

Ciekaw jestem czy inne kable głośnikowe by coś zmieniły. Obecnie mam najzwyklejsze z Castoramy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Darek_F napisał:
1 godzinę temu, Darek_F napisał:

Ale lubię w tym połączeniu to, że ładnie gra na niskiej głośności. Niektóre kolumny muszą grać głośno, żeby rozwinąć skrzydła, a te nie - grają fajnie nawet wtedy, gdy grają cicho. I co najważniejsze, bas jest przyjemny w odbiorze, nie przytłacza i nie przesłania reszty dźwięku.

Ciekaw jestem czy inne kable głośnikowe by coś zmieniły. Obecnie mam najzwyklejsze z Castoramy.

 

Na zwykłym kablu za 50 - 100zł, z Castoramy, basu nie słyszysz.  Nigdy nie usłyszysz. Te kolumny z dobrym wzmocnieniem potrafią zejść bardzo nisko na basie. Do wydobycia tego co potrafią, nawet z Sansui AU-X711 na pewno taki kabel nie wystarczy. Zamień go na jakiś, np. używany ale z miedzi OFC (miedź beztlenowa) lub lepiej na OCC, wówczas usłyszysz co potrafią te kolumny i jak przyjemny jest bas. Teraz słyszysz tylko część przekazu, wycinek dźwięków, które ogranicza słaby kabel. 

Poza tym ważne jest również jakiego używasz źródła i kabli RCA. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

Zabrzmiało to nieco dziwnie🤔. Co to znaczy według Ciebie "wycinek dźwięków"? Mógłbyś to zobrazować w procentach?

Obrazuję:

Włącz system audio. Posłuchaj. Następnie włącz laptopa i puść to samo z Youtube. Porównaj. Wrażenia słuchowe przelicz na procenty, najlepiej na kalkulatorze. Podaj zobrazowanie w procentach na forum. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic prosztszego. W stosunku do cd playera na tym samym kawałku, odnoszę wrażenie iż basu jest wiecej na yt (bardziej jest miesisty/obły), natomiast cd precyzyjniejszy i nieco suchszy. Procentowo obstawiam ok 5-10% zmiany (i to bez użycia kalkulatora) ;)

 

Ps: w moim połączeniu yt "przechodzi" przez dwa! Pre. - w przypadku cd przez jeden. I nie ma możliwości podpiecia inaczej. Wydaje mi się iż to jest odpowiedzialne głównie za zmianę w basie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.08.2022 o 15:39, Chyba Miro 84 napisał:

Nic prosztszego. W stosunku do cd playera na tym samym kawałku, odnoszę wrażenie iż basu jest wiecej na yt (bardziej jest miesisty/obły), natomiast cd precyzyjniejszy i nieco suchszy. Procentowo obstawiam ok 5-10% zmiany (i to bez użycia kalkulatora) ;)

 

Ps: w moim połączeniu yt "przechodzi" przez dwa! Pre. - w przypadku cd przez jeden. I nie ma możliwości podpiecia inaczej. Wydaje mi się iż to jest odpowiedzialne głównie za zmianę w basie.

Jak zauważyłeś dźwięk można zmieniać rozbudowując system, np. o drugie pre. Zyskałeś mięsisty bas, raczej zniekształcony w stosunku do oryginału, a wiec tracisz walory dźwiękowe. Jest prosta metoda. Wystarczy przycisnąć na wzmacniaczu LOUDNESS (jeżeli jest) i zyskasz to samo na basie.

Im bardziej rozbudowany system, np. o dodatkowe elementy, tu pre, tym bardziej dźwięk traci na przejrzystości i tym bardziej przesyłane do głośników pasmo staje się zniekształcone. Z tego powodu używam bezpośredniego połączenia źródła, np CD-ka, z końcówką mocy, do czego używam tylko jednej pary RCA lub XLR. To zapewnia najlepsze efekty słuchowe. 

Każdy element toru audio wpływa na przesyłane pasmo. Kable również wpływają na dźwięk i to znacznie. Dlatego koledze @Darek_F zaproponowałem zmianę kabli na lepsze OFC lub OCC (miedź monokrystaliczna) w miejsce marketowych ze zwykłej miedzi. OFC i OCC to materiały  przeznaczone do audio. 

 

Jaki bas słyszysz w dużym stopniu zależy od używanego CD-ka, wzmacniacza i głośników. Jeżeli źródło gra "sucho", bez basów, to tak to słyszysz. Jeżeli głośniki wycinają dolne pasmo, np. grają od 60Hz, również nie usłyszysz basów. Podłącz CD-ka dającego dobrze zbudowane pasmo basowe, np. Sony CDP X777ES, X555ES, X333ES, czy Sansui CD X701 (bez "i") i od razu zauważysz zmiany na basie, na korzyść. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Darek_F napisał:

Postanowiłem kupić te KEFy - sprzedający jeszcze dorzuca kabel Van den Hul CS-122 Hybrid - czy ktoś ma coś podobnego w swoim zestawie?

Kiedyś miałem ale u mnie się nie sprawdził. 

Podsyłam link do opinii o nim. Moja jest podobna.

https://www.audiostereo.pl/opinie_modele/cs-122-hybrid-r121/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...