Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Witam serdecznie. Jestem od jakiegoś czasu właścicielem Sansui Alpha 707 DR w związku  z czym, chciałem zameldować sie w klubie.

Ale mam od razu pytanie. W związku z tym, że moja 707 narobila mi smaków na sprzęt Sansui, chciałem zapytać, czy ktoś mialby aby wpaść do mnie z alpha 907 na niezobowiązujące odsluchy i pogadanie o audio przy dobrej kawie. Kusi mnie przesiadka na wyższy model ale nie chciałbym robić tego w ciemno.

ja niestety obecnie jestem trochę unieruchomiony więc sam sie nie wybiorę do kogoś. Mieszkam dokąldnie pomiędzy Kato a Krk.

 

ps. ponizej foto mojego zestawu (zrodlo to poki co streamer yamahy). sorry za niechlujne foto.

 

Pozdrawiam fanow marki

Michał

IMG_20200731_094729.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@braap witam na forum. 

Sansui Alpha 707 DR to już bardzo dobre granie więc nie dziwię się, że Ci się podoba.

Dopiero początek przygody z Sansui? Miałeś już któryś ze starszych modeli? 

Modeli Alpha jest kilka. Z grubsza starsze:  907, 907i, Extra i L Extra oraz nowsze, które różnią się schematem DR, KX, czy XR i MR oraz najnowszy NRA. Każdy gra trochę inaczej i może nie zagrać dobrze w danym (np. twoim) systemie. Im lepsze człony systemu tym lepiej gra! 

Co do odsłuchów to raczej u właściciela i w jego systemie.

Musisz brać pod uwagę, że każda alpha 907 to 33 kg wagi. Jest co targać! To 50% więcej niż 707 DR - 22,5 kg. 

Powodzenia

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pierwsze Sansui które mam przyjemność posiadać. Ale już sporo się odczytałem i danych i opinii także jako takie pojęcie mam. Ale dzięki za wprowadzenie. 

Co do odsłuchów to wiadomo, mało kto ma.ochote jezdzic po ludziach z ciężkim klocem. natomiast moje zaproszenie jest na zasadzie, że może ktoś miałby ochotę posłuchać swojego wzmak w innej konfiguracji i nie straszne mu dźwiganie

A tak naprawdę to mnie się posypały plecy i nie prawie nie mogę jeździć, stąd koncepcja spotkania u mnie.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, hubert hubert napisał:

Czesc, moze lezy u ktoregos z Was zupelnie niepotrzebny B2301/L, moze B2105? Rozwazam kupno. Szukam tez jakiegos sensownego CDka, do alternatywnego systemu o spokojnym, przyjemnym brzmieniu :) moze cos doradzicie?

 

Ayon Audio CD 10 Signature o b. przyjemnym brzmieniu pasuje do tych końcówek i gra spoko! Może @MarekB doda więcej. 

.......

To jest dobre!

"zupelnie niepotrzebny B2301/L, może B2105?" 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, hubert hubert napisał:

Czesc, moze lezy u ktoregos z Was zupelnie niepotrzebny B2301/L, moze B2105? Rozwazam kupno. Szukam tez jakiegos sensownego CDka, do alternatywnego systemu o spokojnym, przyjemnym brzmieniu :) moze cos doradzicie?

 

Co do B to napisałem Ci pw.

CD - c.e.c. cd5. Mam , zdecydowanie polecam.

@san-sui

Ten ayon to wiesz, po ile chodzi?  Gra zacnie, to fakt. Bardzo zacnie.

Jeżeli @braap ma dr to raczej nie proponuj mu starszych modeli.

@braap: jeżeli brzmienie DR jest ok to naturalnym krokiem jest 907DR. To samo brzmienie, tylko wszystkiego więcej i z większą klasą.

Napisz może, jakie granie lubisz, czego słuchasz, jakie paczki...  łatwiej będzie zasugerować, za czym powinieneś się oglądać lub w którą stronę iść.

A z tym, żeby ktoś dojechał - życzę powodzenia, może się uda. Nie to, żeby koledzy nie byli pomocni tutaj, ale...

Anyway, ja mam za daleko, jakby co.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

CD - c.e.c. cd5. Mam , zdecydowanie polecam.

@san-sui

Ten ayon to wiesz, po ile chodzi?  Gra zacnie, to fakt. Bardzo zacnie.

Może CEC CD5 używany, jak trafi, to owszem można za połowę ceny nowego, ok 8 k ale nowy ok  4 - 16 k zł to wydaje się, że  prawie Ayon Audio CD 10 Signature w promocji. Ale może coś nie wiem .... 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Samcro napisał:

 

@san-sui 

@braap: jeżeli brzmienie DR jest ok to naturalnym krokiem jest 907DR. To samo brzmienie, tylko wszystkiego więcej i z większą klasą.

Napisz może, jakie granie lubisz, czego słuchasz, jakie paczki...  łatwiej będzie zasugerować, za czym powinieneś się oglądać lub w którą stronę iść.

W mojej 707 może brakuje mi ciut lepszej rozdzielczości o ile mogę tak to nazwać. I może żeby trochę lepiej oddawał emocje ewentualnie czarował detalami.

Ale ogólnie to bardzo na plus oceniam ten wzmak. 

A muzy słucham wszelakiej, kolumny mam be 803 S2. Kable nordosty flatline. 

 

Ps. Jak usunąć link do osoby z cytatu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli DR-ka nie gra za dobrze, to podłącz lepsze, analogowo grające żródło. Może na lampach lub bufor lampowy. Kombinuj. To będzie najtaniej i może dobierz odpowiednie kable do głośników. Pewnie teraz graja za "nisko" z mało wyróżniającą się średnicą i górą pasma - stąd wrażenie niedoboru szczegółów. Podbij wyższe kablem - srebro? Lub celuj w najnowszy schemat Alpha 907, czyli  MR-kę lub ..... w XR ale tu już czarów nie wymagaj. Chyba że zrobisz. jak napisałem wyżej.  

Gra cały tor - nie zapominaj. Zabawa na całego cię czeka. 

😁

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli oczekujesz skoku o "milę" to celuj od razu w końcówkę mocy z pre, np: C/B-2105 MOS Vintage. Lub do tych kolumn myślę, .... że może B-2103 MOS. Oczywiście wcześniej warto posłuchać. Ale trzeba targać kolumny lub wzmaka. 

Bo np. jak dla mnie w C/B-2105 MOS to już za dużo wszystkiego .... Gra zbyt dobrze. 🙄

 

Jakie masz żródło dżwieku? Może zbyt słabe?  

 

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, san-sui napisał:

Jeżeli oczekujesz skoku o "milę" to celuj od razu w końcówkę mocy z pre, np: C/B-2105 MOS Vintage. Lub do tych kolumn myślę, .... że może B-2103 MOS. Oczywiście 

 

Ok, mam pewną jasność. 

 

Co do źródeł to z różnymi grała (Cd,  phono, stream). Nie uważam, żeby źródło mogło tu aż tak dużo poprawić. 

Najgorzej zagrała z gramiakiem. Sekcja phono jest chyba tylko żeby była. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, braap napisał:

Najgorzej zagrała z gramiakiem. Sekcja phono jest chyba tylko żeby była. 

W porównaniu do wbudowanych pre we wzmacniaczach innych firm nie jest najgorzej. Lepiej pre gramofonowe będzie grało w przedwzmacniaczach niż w integrach.

Pozdrawiam

PS. Nie cytujcie całych wypowiedzi poprzednika. ! Po to jest przycisk "edytuj" by poprawić swoją wypowiedź i usunąć niepotrzebne fragmenty (dotyczy to również pisowni i poprawy błędów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@braap

Musisz brać pod uwagę, że kolumny nie są zbyt czułe, 87-88 dB / W / m. Wymagają odpowiednio dobranego i mocnego wzmacniacza. Najlepiej zagrają, gdy zasilisz w bi ampingu. Może tu masz problem? 

Potrzebna końcówka z 250 - 300 W na kanał. Najlepiej więc polecić SANSUI B-2302 VINTAGE lub SANSUI B-2301 VINTAGE

🥴

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...