Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Mam UR najwyższy model na sprzedaż. Mozesz wziąć z podstawowymi EH, z tfk ribbed plated lub smooth plated. Wspaniały cd :). I wypada Ci bufor z toru.

W przypadku denona. Jeśli masz shit na wyjściu, to nie ma takiego cudownego czegoś, co Ci to uratuje.

Pozbądź się tych kolumn. To nie ta epoka. One były do wzm lampowych. Są za ostre i za szare.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz gram na Cantonach. Lepsze dołem. Mam, przeważnie, zawsze w systemie 2 x kolumny. Zawsze różnie grające. Słucham różnej muzy. Zmieniam tylko kable i kolumny. Sansui sprawdzają się znakomicie, gdy wpinam bufor w szeregu. Dodaje sporo dołu lampowego. Sansui mają dużo lepszą górę, niż Canton. 

Wbrew Twojej sugestii: "masz suit na wyjściu", to nie jest jednak cała prawda. Wierzę tylko w to co słyszę! Teorie już teraz mniej mnie interesują. 😏 

 

Szukam zabawy i do niej taniego żródła. Stąd takie nastawienie. 

:D

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ergo RC-L od 18 Hz .... oraz kilka Arcus-ów od 20, 22, 25 Hz .... Sansui czekały na lampę właśnie ale się nie doczekały, stąd teraz preferuję buforowanie. Dlatego, że stwierdziłem nausznie, nie raz - dobry bufor (tylko dwie lampki!) daje często dużo więcej frajdy niż słaba lampa (aż od 4-ch wzwyż lamp! = niemała kasa do wsadzenia! ze względu na coraz słabszą dostępność i ze względu na narastające w sieci podróby). 

To moja praktyka ....

 

A pro'po CD-ka X711. Założę się, że nigdy nie słyszałeś. Jak wielu. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nasze praktyki są ròzne, bo słaby wzmacniacz lampowy nawet w układzie se z dobrze dobranym kolumnami to kwintesencja muzyki. Natomiast Ty kupiłeś tranzystor i dokładasz lampy, bo masz nieprawidłowo dobrane elementy toru. Taka jest prawda. 

Rób co chcesz tylko nie zamazuj obrazu. 

I nie bardzo rozumiem co ma kasa do lamp? Dobre źródło, dobre se ( 5lamp) i już. A nie lampizowany denon, bufor lampowy, przedwzmacniacz, końcówka mocy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audiowit napisał:

 

W przypadku demona. Jeśli masz suit na wyjściu, to nie ma takiego cudownego czegoś, co Ci to uratuje.

Mam swoją teorię! Sprawdzona w "boju" = doświadczeniu i co ważne, zgodna z różnymi teoriami. 

Ten suit to nic innego, jak zmiana, np. odwrócenie o kilka st. fazy lub może być tylko w pewnych częstotliwościach nieco słabszy (stąd wydaje się - wycięty?), bo na przykład, nie wzmocniony przez poprzedni układ wzmacniający ale to brednie! Nigdy nie jest wycięty do dna!

Sygnał jest zawsze i ciągle "taki sam" - składa się zawsze z pełnego zestawu dżwięków, np od 0 - 300 000 Hz. To górki i dołki ale płynie zawsze cały zestaw częstości, jak rzeka przez mielizny i głębiny ..... Wystarczy, że BUFOR wzmocni to co słabe lub przytnie to co za mocne i wyrówna poziom sygnału lub tu i ówdzie odwróci fazę i masz już to, co było na poczatku! 

 

A, jak wiemy, na początku było SŁOWO. Potem dopiero doświadczenie. 

 

Sprawdzona zasada:

W przyrodzie nic nie ginie!

Owszem zmienia postać, a więc natężenie efektu! 

Nawet gdy płynie sygnał przez układ - dowolny!

Druty, zwane w audio kablami i inne elementy, zachowują się tak samo, jak lampy, tranzystory itp. Choć z dużo mniejszym natężeniem. Każdy drut ma swoje R, C i L. Może "urojone" ale ma. W dodatku zmienne dla zmieniającej się częstości sygnału. 

Teraz do sedna:

Kto tu szerzy herezje???

:x

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audiowit napisał:

Rób co chcesz tylko nie zamazuj obrazu

I nie bardzo rozumiem co ma kasa do lamp? Dobre źródło, dobre se ( 5lamp) i już. A nie lampizowany denon, bufor lampowy, przedwzmacniacz, końcówka mocy.

....... ??? A gdzie fakty? 

 

Dobre! 

Podpowiem, że dobrze grająca lampa za szt., która kilka lat temu kosztowała 300 - 600 zł, teraz już potrafi kosztować 2, 3 x tyle za szt. Ile to za dobrane x 2 lub x 4-ry? I nie ma żadnej pewności co do stanu .... 

 

Co do tranzystorowych wzmacniaczy. Jak potrafią zagrać na MOSfetach w kl A/AB lub w czystej kl A?  

😊

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit

 

Witku, właśnie do Xr potrzebuje. reszta toru i tak prędzej czy później pójdzie do wymiany. Myślałem nad Mytkiem po USB z dysku kompa. A do płyt CD kupić coś z Marantza z wyjściem optical out. W następnym etapie...

Szkoda , że nie mogę pożyczyć na odsłuch Daca, tylko kupno w "ciemno" zostaje...

Edit

Gdybym miał 907Mr byłoby większe prawdopodobieństwo sukcesu z Mytkiem Stereo...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, san-sui napisał:

XR-ka gra jasno. 🤥

🥴

Tyle to ja wiem. Jednak na pewno nie jest tak jasna jak mój poprzedni Accu e302...

Hmmm @Samcro
Piotrze , tego się właśnie obawiam. Coś z lampką byłoby chyba najlepsze... 😑

Przyznaje bez bicia , na Dacach się nie znam... Stąd pytanie i prośba żeby nie wtopić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dac to u mnie jak pojawił się c.e.c. cd5 to wszystko idzie przez niego ( ma wbudowany dac), norma stoi i czeka 😀

Czy dac w cec jest lepszy niż norma? Nie jestem pewien i nie wiem. Wiem, że brzmienie mi bardziej pasuje, jest bardziej analogowe, naturalne. Wiem, że Pioneera n-70ae bez tego nie da się słuchać, z normą dało się .

I na pewno jest wielokrotnie lepszy niż ten który miałem w Esotericu.

Czy może być lepiej? Pewnie. Trzeba dołożyć dac od c.e.c-a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i są wersje normy z regulacją głośności. Niestety jak DJa mnie różnica "Direct" i "variable" jest słyszalna i stosunkowo duża: lepiej na Direct, ale pewnie coś kosztem czegoś.

@misiek x

Z Mytekiem będzie klinika. I kablem czy kolumnami tego nie załatwisz. I to nie jest kwestia że tylko całości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...