Skocz do zawartości
Belfer54

SANSUI - moja ulubiona marka

Recommended Posts

Nie ma problemu - najważniejsze, że całość wątku została 🙂
Spokojnie wytrzymamy te parę dni - a nawet i dłużej.

A w imieniu użytkowników - nie tylko SANSUI z tego wątku - życzę zdrowia. Dbaj o siebie!

Pozdrawiam

Ja również życzę wszystkim kolegom i koleżankom, których łączą pasja i muzyka Wszystkiego najlepszego w te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia ! Zdrówka i radości moi drodzy !

Pozdrawiam !

Ja Wam też życzę wszystkiego dobrego, a przede wszystkim zdrowia i miło spędzonego czasu w gronie najbliższych :) @faszi post wbił się między Wasze wcześniejsze, tak że go nawet sama nie mogłam znaleźć, zupełnie bez związku, więc go ukryłam i poprosiłam autora, aby napisał w tym temacie ponownie. 

Również ode mnie dla Wszystkich,

"Przyjemnej chwili podczas Wigilii, 
marzeń spełnienia w dniu Bożego Narodzenia. 
Śniegu po nerki, wesołej pasterki, 
prezentów moc, seksu co noc. 
Pysznego bigosu i gwiazd z kosmosu."

pozdrawiam

Marek

Edytowano przez MarekB

Dzień dobry drodzy forumowicze,

dziś dołączyłem do waszej grupy i na wstępie chciałem się przywitać.

Nabyłem niedawno Sansui AU-x711, gra wspaniale przepiękna barwa i przestrzeń, sami wiecie. 

Jednak po kilku dniach pojawił się kłopot. Sprzęt zaczął lekko nieczysto grać w prawym kanale. Na początku trudno było to ocenić minimalna nieczystość, jak by na muzykę nałożyć te same dzięki w postaci przesterowanej jednak daleko w tle. Po sprawdzeniu elementów którymi mogę pokręcić okazało się że przełącznik Power Amp Direct podczas przełączania lekko trzeszczy, a i potrafi zgubić prawy kanał. Choć co ciekawe po włączeniu bez przełączania można słuchać kilka godzin bez problemu a po czasie zaczyna się "prostokątny dodatek w tle".

Proszę o poradę w jaki sposób można coś takiego naprawić?  Jestem w stanie spokojnie zajrzeć do środka, jednak przed ingerencją lepiej poradzić się aby głupot nie narobić.  

Edytowano przez Adamwroc

czyszczenie selektora ... po prostu ... łatwiej brzmi niż w realu wygląda 🙂

Jak nie robiłeś to możesz nie dać rady. Bardzo ważne przy składaniu jest ustawienie blaszek przed nałożeniem plastikowego suwaka z obudową w innym przypadku zmiażdżysz blaszki stykowe i .... sam wiesz co wtedy .... Oczywiście o wylutowaniu wielonóżkowego elementu (selektor) nie wspomnę ale chyba to nie powinno Cię zaskoczyć (transformatorówką raczej bym tego nie dotykał zwłaszcza w 711-ce - może się skończyć dramatem na płytce ...)

Pozdrawiam !

czubsi

Edytowano przez czubsi

Prawdopodobnie czeka Cię czyszczenie tego przełącznika/selektora, a najlepiej wszystkich.

PS. Nie "psikamy" kontaktem!

Edytowano przez MarekB

Dziękuję za odzew nowemu.

Czyli mam do czynienia z wyłącznikiem wlutowanym w płytkę. Będzie sporo nóżek, a jak się ma sprawa z wielkością otworów i pinów? Da się to w miarę odessać? Na początku myślałem że to prąd spoczynkowy, ale niestety mechanika. A jak ze stopniem skomplikowania samego switha? 

Pod linkiem masz renowację troszkę wyższego modelu, bo AU-X-911DG. Może jednak filmik będzie pomocny. Autor, Kolega z Forum @Marr, zamieścił tam jeszcze wiele "materiału" filmowego dotyczącego napraw, czyszczenia i konserwacji Sansui  i nie tylko.

Edytowano przez MarekB

wszystko czego się nie zna jest skomplikowane .... Plus jest taki że to duży element Minus , że jeśli nie masz stacji z "odsysarką" to mechaniczną możesz szybko zniszczyć druk ... siateczką to sobie można tam "barana strzelić" ...

Stację mam w pracy, w najgorszym wypadku pomaszeruję z płytką. Muszę pooglądać filmiki, pozostaje kwestia chemii do czyszczenia i czym po myciu się zabezpiecza. Dziękuję za pomoc. Myślę że po Świętach będzie trzeba podjąć decyzję czy walka samemu, a może komuś oddać w dobre ręce.

22 minuty temu, Adamwroc napisał:

Myślę że po Świętach będzie trzeba podjąć decyzję czy walka samemu, a może komuś oddać w dobre ręce.

Cześć , 

Moim zdaniem lepiej oddać do specjalisty , jeśli nie masz doświadczenia. Na moje oko po prostu szkoda sprzętu. 

Pozdrawiam serdecznie, 

2 godziny temu, Adamwroc napisał:

Dziękuję za odzew nowemu.

Czyli mam do czynienia z wyłącznikiem wlutowanym w płytkę. Będzie sporo nóżek, a jak się ma sprawa z wielkością otworów i pinów? Da się to w miarę odessać? Na początku myślałem że to prąd spoczynkowy, ale niestety mechanika. A jak ze stopniem skomplikowania samego switha? 

Demontaz to moim zdaniem najtrudniejsza operacja, przy odrobinie doswiadczenia z lutownica i oczywiscie posiadajac dostep do rozlutownicy masz juz polowe sukcesu, demontaz pokazalem na w/w i wielu innych filmach, rob ostroznie, powoli i sie uda, rob zdjecia w trakcie rozkladania przelacznika