Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dla jasności. 

Tak określiłem skrótowo: "Lampy". "Lampy czyli źródła, (i) wzmacniacze na lampach." 

Rok temu opisywałem co może dać systemowi bufor lampowy wpięty miedzy CD i wzmacniacz. Jeden z forumowiczów zainteresował się tym i nabył CD Moon, o ile pamiętam, potem opisał. CD Moon, CD Ayon itd to źródła wykonane na lampach. 

Najczęściej w lampy są "uzbrojone" wyjścia CD-ków, choć nie tylko. I nie są to bufory lampowe. To typowe elementy wzmocnienia. Często ostatnio źródło ma zarazem funkcję pre i DAC i inne, gdzie część analogowa jest wykonana na lampach. 

 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui.

Ty jak zwykle.

Tak określiłem skrótowo: "Lampy". "Lampy czyli źródła, - Twoje słowa - i to jest mylne. Lampa to element elektroniczny. ale nie źródło. Lampa może być elementem wzmacniającym w układzie , może też być wtórnikiem, wtedy układ nie ma wzmocnienia. Takie rozwiązanie nazywa się czasem buforem. Jampa wreszcie może być ,,źródłem,, - prądu lub napięcia ale wtedy nadal nie jest źródłem w Twoim pojęciu, bo nie niesie sygnału akustycznego. 

Rok temu opisywałem co może dać systemowi bufor lampowy - owszem i tylko opisałeś że coś gra inaczej dzięki zastosowaniu lamp. Jednak to temat co się komu podoba a co nie. Od razu negowałeś Ayona 07 , że to niska pólka. Wszystkie grają Ayonowo. Kwestia gustu i tylko tyle. Ja napiszę o Luxmanie D 103, 105, 107 U. Bardzo popularne właśnie ze wzgledu na widok lamp. Na froncie widzimy ładnie świecące w półmroku czy mroku dwie lapki. Są wstawione w tor ot by były i wrażenie robiły. Za tą lampką jest dalej scalak M 5238P i zabija większość efektu tel lampy. To tyle a efekt ,,lampy,, jest.

Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co "publikuję". Nie jest to wydumane przeze mnie - O i tu bym się nie zgodził. Rewelacje o lampie w torze to tylko dyskusja o guście a nie o faktach. Faakty są mierzalne, podlegają opisaniu i sklasyfikowaniu. O gustach się nie dyskutuję, każdy ma swój. Nie da się więc powiedzieć, że takie brzmienie z lampą to good a z tranzystoren to fake. Więc to pisanie bajek z mchu i paproci.

Tu więc wszystko sprowadza się do tego, że Twoja prawda to prawda a reszta to - patrz początek teg zdania. Tak sztandarowy opis najlepszego Sansui - co ? 2102 bo co by innego. Sorry, jak pisał byś za każdym raze - według mojego zdania i nie negował zdania innych, ok, tyle,ze każdy inny jest be ale nie 2102. Co ciekawe nadal mam B 2102 Mos i nadal uważam, że wnosi on więcej niż następny B 2103 Mos. I tego też mam . Jeszcze inny jest B 2301 czy 2301L a i te mam. Każdy ale dokładnie każdy gra lepiej z pre. Czy to dedykowanymi jak C 2105 do B 2105 czy C 2301 do B 2301 lub 2301L. Oczywiście to moje zdanie. Czubsi ostatnio opisuje swoje zdanie o C 2105 i B 2105. Nie różni się ono od mojego . Obaj mieliśmy  Paweł znow ma ten zestaw. Najbardziej podoba mi się zdanie -  wzmacniacz nieco "skleja" warstwy muzyczne w całość , nie ma tu znanej z B2301L MOD separacji oraz czarnego tła. C/B2105 gra trochę jak jednolity matariał tworząc z orkiestry jeden twór. To Paweł opisuje jako swoje odczucia. Nie różnią się od moich. Nikomu jednak nie narzua swojej opinii. Paweł  ma wiele innych Sansui i zawsze jak je opisuje, pokazuje wszystkie ich złe i dobre strony.Mała dygresja Sansui nie jest najlepszym na świecie . Jest dużo innych rónie dobrych i lepszych, jednak w odniesieniu do ceny jaką należy za nie dać , jest bardzo dobry w rleacji jakość  -  cena.

San-sui. W/g mnie w skrócie, chcesz błyszczeć, brylować w otoczce znawcy ale jakoś tak kiepsko Ci to idzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, miłośnik Sansui napisał:

San-sui.

Ty jak zwykle.

Tak określiłem skrótowo: "Lampy". "Lampy czyli źródła, - Twoje słowa - i to jest mylne. Lampa to element elektroniczny. ale nie źródło. Lampa może być elementem wzmacniającym w układzie , może też być wtórnikiem, wtedy układ nie ma wzmocnienia. Takie rozwiązanie nazywa się czasem buforem. Jampa wreszcie może być ,,źródłem,, - prądu lub napięcia ale wtedy nadal nie jest źródłem w Twoim pojęciu, bo nie niesie sygnału akustycznego. 

Rok temu opisywałem co może dać systemowi bufor lampowy - owszem i tylko opisałeś że coś gra inaczej dzięki zastosowaniu lamp. Jednak to temat co się komu podoba a co nie. Od razu negowałeś Ayona 07 , że to niska pólka. Wszystkie grają Ayonowo. Kwestia gustu i tylko tyle. Ja napiszę o Luxmanie D 103, 105, 107 U. Bardzo popularne właśnie ze wzgledu na widok lamp. Na froncie widzimy ładnie świecące w półmroku czy mroku dwie lapki. Są wstawione w tor ot by były i wrażenie robiły. Za tą lampką jest dalej scalak M 5238P i zabija większość efektu tel lampy. To tyle a efekt ,,lampy,, jest.

Czytajcie proszę ze zrozumieniem to, co "publikuję". Nie jest to wydumane przeze mnie - O i tu bym się nie zgodził. Rewelacje o lampie w torze to tylko dyskusja o guście a nie o faktach. Faakty są mierzalne, podlegają opisaniu i sklasyfikowaniu. O gustach się nie dyskutuję, każdy ma swój. Nie da się więc powiedzieć, że takie brzmienie z lampą to good a z tranzystoren to fake. Więc to pisanie bajek z mchu i paproci.

Tu więc wszystko sprowadza się do tego, że Twoja prawda to prawda a reszta to - patrz początek teg zdania. Tak sztandarowy opis najlepszego Sansui - co ? 2102 bo co by innego. Sorry, jak pisał byś za każdym raze - według mojego zdania i nie negował zdania innych, ok, tyle,ze każdy inny jest be ale nie 2102. Co ciekawe nadal mam B 2102 Mos i nadal uważam, że wnosi on więcej niż następny B 2103 Mos. I tego też mam . Jeszcze inny jest B 2301 czy 2301L a i te mam. Każdy ale dokładnie każdy gra lepiej z pre. Czy to dedykowanymi jak C 2105 do B 2105 czy C 2301 do B 2301 lub 2301L. Oczywiście to moje zdanie. Czubsi ostatnio opisuje swoje zdanie o C 2105 i B 2105. Nie różni się ono od mojego . Obaj mieliśmy  Paweł znow ma ten zestaw. Najbardziej podoba mi się zdanie -  wzmacniacz nieco "skleja" warstwy muzyczne w całość , nie ma tu znanej z B2301L MOD separacji oraz czarnego tła. C/B2105 gra trochę jak jednolity matariał tworząc z orkiestry jeden twór. To Paweł opisuje jako swoje odczucia. Nie różnią się od moich. Nikomu jednak nie narzua swojej opinii. Paweł  ma wiele innych Sansui i zawsze jak je opisuje, pokazuje wszystkie ich złe i dobre strony.Mała dygresja Sansui nie jest najlepszym na świecie . Jest dużo innych rónie dobrych i lepszych, jednak w odniesieniu do ceny jaką należy za nie dać , jest bardzo dobry w rleacji jakość  -  cena.

San-sui. W/g mnie w skrócie, chcesz błyszczeć, brylować w otoczce znawcy ale jakoś tak kiepsko Ci to idzie.

Po co te wywody na temat lampy?? Nie rozumiesz potocznego języka? Tak "gra lampa" czy "gra tranzystor"?? Szkoda. 

 

Rozumiem, nudzisz się i piszesz dla "paddzierszki razgawora". Także mogę napisać, że ... "Tu więc wszystko sprowadza się do tego, że Twoja prawda to prawda a reszta to - patrz początek tego zdania." To działa w obie strony! Dlaczego nie!?? Liczą się nieobiektywne, własne odczucia, a niemal każdy ma inne. Już wiadomo, że oprócz Ciebie i Czubsi.

Ktoś napisał, że "na forum nie ma demokracji". Nie ma! Tu więkrzość nie ma racji. 

Kiedyś tłumaczyłem, ze moim zdaniem. Jak widać nie miało i nie ma to sensu. Dlatego od jakiegoś czasu piszę jako prawda jedyna, bo "moya". To ja ją wypisuję. Wypisuje to co słyszę. To że tego nie tolerujecie - wiadomo. 

 

Co do CD Ayon 07, który tak pięknie grał, bo .... w Twoim systemie.

CD 07 to słaby grajek, na tle innych modeli CD Ayon. Wystarczy poczytać, skonsultować, a najlepiej posłuchać. W moim systemie duuużo lepszy jest mój "lampizowany" Denon na NOS-ach. 

Tobie grał CD-07, a mnie, w moim systemie, gra lepiej Denon MOD, a najlepirj z Sansui B-2102MOS. Czy to aż takie dziwne??

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj aż czytać hadko. San-sui , czy ja wychwalałem Ayona, kupiłem, posłuchałem, a nawet coś tam przy nim grzebałem ale efekt i takkiepski. Słuchałem a i owszem i innych modeli Ayona. Nie leży mi ten dźwięk. Ot ja o portkach , Ty sugerujesz gacie. To właśnie takie do Ciebie pisanie, i tak podsumowujesz w/g swojego mniemmania. 

Demokracja to ustrój i nic do tego forum, tyle, że każdy pisać może, mimo, że nie zawsze z sensem.

O lampie też WYRAŹNIE napisałem, robisz merytoryczne błędy i to zarzucam, Ty teraz wykręcasz kota ogonem.

KONKLUZJA, jak większych bzdur jak teraz pisać nie będziesz, mam dość, nie ma szans na poprawe więc i milczeć mi przyjdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



"Panie ZNAFCA" Ciągle wszystko sprowadza się do jednego, że "Twoja prawda to prawda a reszta to - patrz początek tego zdania." 

"PRZYPADEK BEZNADZIEJNY." 

"Szukasz dziury w całym" ...??  Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi tylko o jedno. Masz interes. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Odnalazłem właśnie, czytaną kiedyś, relację głównego szefa działu projektowania wzmacniaczy i głośników Sansui. 

Poprzednio sugerowałem, ze Sansui współpracowała z firmą Philips w Holandii. (Samcro się bardzo zdiwił!) Dla uściślenia 

"firma Philips i SONY z Holandii ogłosiła wspólnie technologię DAD (Digital Audio Disc). Uczestnicząc w tej grupie można było uzyskać zawartość techniczną, dostarczano również know-how. Oczywiście firma Sansui również dołączyła do grupy technicznej, ale była to wówczas dość ostrożna współpraca, gdyż była skupiona głównie na rozwijaniu analogowych odtwarzaczy dwustronnych." Dotyczyło to opracowania odtwarzaczy CD.

(.....) "W 1981 roku pojawiły się testowane płyty CD i prototypowe odtwarzacze CD i można było słuchać dźwięków. Ja też to usłyszałem, ale było jasne, żeby to lepiej ująć, i wówczas brzmiało to ciasno. Jednak stosunek S/N, separacja, czas grania itp. były cudowne." 

 

Tekst oryginału:

そして、CDが登場するバックグランドが整ってきたのであった。オランダのフィリップス・SONYが共同でDAD(デジタル・オーディオ・ディスク)技術を発表した。技術内容は、このグループに参加すれば得ることができたし、ノウハウの提供もあった。

勿論サンスイもその技術グループに参加したが、どちらかと言えば慎重であって、当時はアナログ両面プレーヤーの開発に力点を置いていた。

(.....)  1981年には、テストカットのCDや試作品のCDプレーヤーが登場し、音を聴けるようになってきた。わたしも聴かされたが、よく言えばクリア、今から思えばきつい感じのサウンドであった。けれどもS/N比・セパレーション・演奏時間の長さ等はすばらしいものがあった。

Opublikowano 22 maja 2011

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie zaciekawi Was poniżej cytowany fragment wyjaśniający, że wiele produktów ma z tyłu logo i adres firmy macierzystej Sansui ale nie posiada owego "Made in...." (Czy to jest i był wstydliwy temat?):  

 

1980年代初頭、会社は工場の組立時間工数の高価さに苦しんでいた。このことは今、振り返って見ても、大変な賃率であった。当時、中国生産などは思いも寄らなかった時代であった。

Opublikowano 4 lipca 2009

Translate: 

"Na początku lat 80-tych firma cierpiała z powodu wysokich kosztów montażu fabrycznego. Patrząc wstecz, były to ogromne stawki. W tym czasie produkcja w Chinach była nieoczekiwaną erą." 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Początkowo zlecali wykonywanie prostych elementów konstrukcyjnych. Ale gdy "skoczyli na głęboką wodę" z CD-kami .... 

"Oczywiście na linii masowej produkcji pojawiło się szereg defektów. Mimo to udało mi się wprowadzić na rynek działający odtwarzacz CD jako produkt, ale na rynku pojawiło się szereg wad. W szczególności gdy wysłałem go za granicę stał się bezużyteczny. Sprzedaż została przerwana, a wiele odtwarzaczy CD Sansui, które zostały pierwotnie opracowane, zostało odrzuconych. 

Jedynym ratunkiem była dobra jakość dźwięku dobrze projektowanego odtwarzacza CD. 

Odtwarzaczem CD, który posiadał tę samą usterkę, był również AUREX i nie dało się jej namierzyć w CD, a nawet jeśli przystawka została wymieniona, to się psuła. Sam kupiłem ten odtwarzacz CD AUREX i negocjowałem z AUREX na różne sposoby, ale było prawdą, że nie miało to szans. Jak widać w chińskim Shinkansen, nowe technologie nigdy nie będą realne w pośpiesznym rozwoju, jeśli nie będą postępować ścieżką rozwoju.

Od tego czasu odtwarzacze CD Sansui pozostawały daleko w tyle za innymi firmami. Jednak odkąd powstał następca CD-ka i został skomercjalizowany bez pośpiechu, problem wad zniknął. Wręcz przeciwnie. 1-bitowa metoda MASH została skomercjalizowana przez inne firmy i została dobrze oceniona przez innych producentów i krytyków zaznajomionych z technologią cyfrową."

 

当然、量産ラインでは不具合の連続であった。それでも、何とか動くCDプレーヤを製品としてマーケットに出したが、マーケットでは不良の続出であった。特に無理して海外に出したが使い物にならず、販売は中止、初回開発のサンスイCDプレーヤの多くは廃棄された。

唯一の救いは、うまく動いたCDプレーヤの音質の良好さであった。

同じような不良をおこしたCDプレーヤはAUREXでもあり、CDをトレースできず、ピックアップを交換しても故障するという有様であった。このAUREXのCDプレーヤは、私自身が買ってAUREXにいろいろ交渉したが、らちがあかなかったのだから本当である。中国の新幹線に見られるように、新しい技術は開発の道筋を踏まないと、決して、突貫開発では本物にならないのである。

以後、サンスイのCDプレーヤは他社に大きく遅れを取った。けれども、急がずに後続機を製品化したので、不良問題は無くなった。そして、1ビット、MASH方式では、逆に他社に先駆けて製品化して、他メーカーやデジタル技術に詳しい評論家さんからは評価された。

Opublikowano 21 sierpnia 2011

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważna wiadomość: 

"Sansui Electric zostało kupione przez kapitał z Hongkongu i jest notowane od 10 lat, ale 2 kwietnia 2012 roku, kiedy ten artykuł był pisany, gdy Prawo Korporacyjne Rehabilitacji zostało zaakceptowane ostatecznie zniknie." 

 

山水電気は、香港資本に買い取られて、ここ10年ほそぼそと上場が継続されたが、この稿を書いている2012年4月2日に、会社更生法が受理されて、とうとう消滅することになった。

Opublikowano 8 kwietnia 2012

Poprawione 7 lipca 2012

 

Ale ..... Jak podawałem wcześniej firma z logo Sansui została reaktywowana w Chinach, na podbudowie ich tamtejszego oddziału. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko i co z tego. Prawdziwe audio skończyło się do początku lat 90 - tych. Samo istnienie danej firmy (zajmującej się zapewne całkiem innym segmentem elektroniki) nic nie wnosi do dyskusji. Wiele zacnych firm zostało kupione przez firmy "mniej uznane" ale to nie jest już to samo...Przykładowo Grundig też produkował ciekawy segment audio i można sobie myśleć, iż obecnie możemy sobie też kupić wieże Grundiga:) Kupujemy logo a produkuje tureckie Beko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, miłośnik Sansui napisał:

Jak tak sobie kupujecie, sprzedajecie to i ja sobie kupiłem a co, jak wszyscy to wszyscy. Wolno mi.

Komplet B2302 i C 2302. Kurde i ma Made in Japan, co ja teraz zrobię, Pocieszam się, że na 240V więc może jednak w Eu składany...

Czy to jest zestaw forumowego kolegi? Bardzo piękny secik, zazdraszczam, zazdraszczam.... ale fotki obowiązkowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert Hubert
Na prośbĘ Pawła robię testy pomiędzy 907 NRA , B 2301 i C 2301 a B 2302 I C 2302 i kolumnani Sonus Faber  Cemona a Martin Lpgan SL3. Takie a nie inne, bo na tych samych tranzystorach,. No
i te mam.
To mj komplet.
Jan
 
O, to piękne zestawy. Sam jestem ciekaw porównań.
A te Cremony, to która wersja? Pierwsza?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baron napisał:

@san-sui

Przeżywam depresję, gdybyś nie pisał o made in nie wiedziałbym do dzisiaj. Nie wiem co teraz zrobię.

Masz może jakąś teorię na ten przypadek?

2302.jpg

Gratuluję. Nikt takiego nie ma. 

Lub  .... nie chce się przyznać. 

🤪

Skąd pochodzi? Z Japonii? 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...