Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Teraz najciekawsza sprawa czyli moduły końcówek mocy poszczególnych modeli ...

UWAGA !

niebieskie rezystory to Riken RMA i RMG , pomarańczowe w sekcji przy tranzystorach mocy to Riken RFA czyli metalizowane , czarne kondensatory polipropylenowe to u-cony SA i SAG tranzystory pod miedzianym ekranem to Sanken LAPT2 (o tym już było ...) wszystkie te elementy będą się powtarzać w różnych ilościach w kolejnych prezentacjach modeli 907 !

Czas zacząć icon_smile.gif

907DR (7 szt. Riken RMA/G)

w środkowej części widać dwa podwójne tranzystory mosfet a po ich prawej stronie układ 4 kondensatorów pomiędzy którymi znajdują się dwa polipropyleny - to desymetryzator z układem dwóch par pseudobipolarów połączonych w odwrotny sposób niż zwykło się to rozwiązanie spotykać u innych producentów ! Mniejszy kondensator po prawej stronie w rogu to kondensator biasu , w głębi widać 8 kondensatorów w rzędzie (4 sztuki 6,8 uF oraz 4 sztuki 15 uF oczywiście silmic alpha super gold połaczonych w układach pseudobipolarów!) zwróciłem uwagę na te elementy gdyż tutaj zauważycie różnice w budowie modeli 907 !!! oraz modeli specjalnych !!! istotny jest także lewy dolny róg ... ale o tym później ...

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907XR (7 szt. Riken RMA/G)

mniejszy kondensator po prawej stronie w rogu (czyli od biasu) nadal jest widoczny jednak sekcja lewego dolnego narożnika jest już nieco inna - występuje tam podwójny tranzystor mosfet zamiast paru innych elementów , w głębi widać 8 kondensatorów w rzędzie (4 sztuki 10 uF oraz 4 sztuki 15 uF oczywiście silmic alpha super gold !) zauważcie , ze zmiana tych wartości jest niemal symboliczna a wzmacniacz ma wyraźnie inną nutę brzmieniową od DR ... oczywiście jest też inna bardzo istotna różnica między DR a XR - filtracja główna !!! Od modelu XR jak już nieco wyżej pokazałem zastosowano "eliptyczne" NIchicon gold - przygotowane pod specjalne zamówienie Sansui !!! Tych kondensatorów nie stosowano nigdzie indziej !

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907MR (9 szt. Riken RMA/G)

mniejszy kondensator po prawej stronie w rogu został zastąpiony podwójnym mosfetem co powoduje to , że MR gra tak jak gra icon_smile.gif prawda , że niewiele ??? sekcja lewego dolnego narożnika jest niemal identyczna jak w modelu XR - występuje tam również podwójny tranzystor mosfet , w głębi jak zwykle widać 8 kondensatorów w rzędzie (4 sztuki 10 uF oraz 4 sztuki 15 uF oczywiście silmic alpha super gold !) czyli tak samo jak w modelu XR !!!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

907 limited (20 szt. Riken RMA/G)

mniejszy kondensator po prawej stronie w rogu oczywiście jest gdyż to układ 907XR - porównajcie sobie icon_smile.gif Sekcja lewego dolnego narożnika jest oczywiście taka sama jak w XR w głębi jak zwykle widać 8 kondensatorów w rzędzie jednak ich wartości to (8 sztuk 10 uF oczywiście silmic alpha super gold !) czyli tak samo jak w modelu AU07 jednak w tamtym są silmic II alpha super gold !) Największą różnicę oczywiście stanowią tranzystory końcowe no i ilość Rikenów !!!!

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AU07 Anniversary model (23 szt. Riken RMA/G)

mniejszy kondensator po prawej stronie w rogu oczywiście zniknął bo AU07 jest zbudowana identycznie jak 907MR !!!! icon_smile.gif Sekcja w głębi jak już wspomniałem 8 kondensatorów w rzędzie jednak ich wartości to także jak w 907 limited (8 sztuk 10 uF alpha super gold) jednak w limited są silmic a w AU07 silmic II Oczywiście w AU07 jest większa ilość Rikenów !!!! Dwa z nich zastępują w desymetryzatorze diody - tak jak w modelu B-2105 MOS !!!
Zauważcie także, że rezystory poza Rikenami to też zupełnie inna półka niż w pozostałych modelach alf ! Tu się szarpnęli na specjalną wersję Takmanów - specjalnie przygotowanych pod ten model (przynajmniej tak wynika z japońskich for icon_smile.gif) Widać też w środkowej części płytki to co tak się spodobało Pygarowi czyli owinięcie rezystorów sygnałowych na wejściu i na sprzężeniu zwrotnym specjalną owijką z teflonu i w srodku jakaś tak dziwna gąbka ... - wygląda to trochę jak maly hot-dog icon_smile.gif ...

P.S.

wprawne oko zauważy, że części są rozłożone inaczej niż w 907MR ale to tylko zabieg, który miał na celu zmylenie potencjalnego nabywcy i tym samym uzasadnienie wyższej ceny (gdyby wszystko wyglądało na model MR to skąd o połowę wyższa cena mimo lepszych części ???? ...) ale też w pewnym stopniu zoptymalizowanie pod kątem współoddziaływania na siebie komponentów elektronicznych ! druk ścieżek jest galwanizowany srebrem a kompozyt płytki jest mieszaniną materiałów zoptymalizowanych pod kątem zmniejszenia wibracji i mikrooscylacji (stosowany także w modelu 907 limited i B2105MOS który - notabene - także dzieli schemat z 907MR icon_smile.gif

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na koniec bonus icon_smile.gif


Czubsi,
czemu na "koniec"? icon_cry.gif
My chcemy jeszcze!!!

Tzn. prosimy - bo świetnie się to czyta i ogląda (no dobra - nie musi być dzisiaj icon_razz.gif )
Wielkie dzięki za Twój wkład w ten wątek ...

Pozdrawiam
PS. Trochę "posprzątałem" w dzisiejszych wpisach, bo wyszło parę nieporozumień i niemerytorycznych postów (co już Czubsi zauważył).
Więc proszę się nie dziwić, że parę wypowiedzi "poszło w powietrze".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Nra to mam pierwsze fotki zaraz po otrzymaniu robione raczej nie po to by je zamieszczać ale co mam to dam icon_wink.gif

Jak widac układ sie trochę różni radiator o zmienionym kształcie jest miedzy elektroniką a trafem

Jakby co pokój córki był chwilowo zaadoptowany na pomieszczenie serwisowe icon_wink.gif

Co do chłodnicy to nie składa się już z żeberek tylko z zamknietych klastrów kominowych. Pomysł jest niezwykle uniwersalny bo ze względu na swoja budowę i umiejscowienie spełnia dwa zadania. Podstawowy to lepsze odprowadzenie ciepła : tworzy się efekt komina. Wykorzystane tu prawo grawitacji powoduje że chłodne powietrze od spodu wydmuchuje te gorące w górę z większą siłą niż wcześniej.....
Dodatkowo jako konstrukcja o zamknietych ściankach znajdując się między trafem a resztą układów po bokach powoduje rozpraszanie rezonansu. Genialne!!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnich dwóch zdjęciach widać podwójne tranzystory stosowane w tym modelu ! Układ elektroniczny jest bardzo podobny do modelu MR i aby ukazać różnicę o której już pisałem czyli podwojonym układzie zasilania pierwszej sekcji tranzystorów sterujących przedstawię to na podstawie modelu 607 NRA - przyjrzyjcie się podwójnym rzędom małych tranzystorów po obu stronach środkowej sekcji desymetryzatora !

P.s.

przy zdjętym panelu przednim widać gdzie są pr-ki jr5R i jr5L czyli te od ustawienia balansu na Vmax icon_smile.gif to są te co tyle krwi napsuły ...

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegow.

Postawienie spx9000 na kolcach spowodowało wygładzenie dzwięku. Nie będę się specjalnie bawił w analizę. Wczoraj z przyjemnością przesłuchałem 3 płyty. Dawno już powinienem był zaopatrzeć się w to akcesorium.

Największe zmiany w dolnych rejestrach. Bas stał się bardziej autonomiczną częścią ścieżki dzwiękowej. Jest teraz bardziej podstawą niż osobnym pasmem.
Spodziewałem się wyższej rozdzielczości. Nic takiego nie nastąpiło.
Koszty...pomijalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit
to jest właśnie jeden z dodatków, które mają, jednak, znaczenie.w odbiorze. Ważne jest też na czym te kolce stoją. Wypróbuj jeszcze do tego jakieś dobre mosiężne podkładki pod kolce. Wierz mi kopara potrafi opaść z wrażenia..... Dzisiaj akurat zastąpiłem mostek ( krótkie kabelki między zaciskami bi wire ) na kabelki wykonane z Oyaide Tunami Nigo (PCOCC-A) ze złoconymi końcówkami Y. O różnicy w brzmieniu na tym etapie mówić za wcześnie ale wykonanie perfekcyjne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uwazałem, że kolce są jednym z najbardziej rewolucyjnych akcesoriów w zestawie. Bardziej niż drogie kable i bardzo drogie kable icon_smile.gif.
Teraz czas na wprowadzenie do zestawu tego co kiedys zapowiadałem, a powoli zaczynam realizować. Gęste pliki. Odtwarzacz zamówiony i czekam na niego. Szukam dobrego DACia.
Dotychczasowemu właścicielowi powiedziałem, że pobic duet 607premium i 717 będzie ciężko. On obstawia,że jest to możliwe. Szczerze wątpię. W obecnej konfiguracji już nie ma wstydu. Jeśli ktoś posiada sabra na zbyciu to jestem zainteresowany. 24/192 wystarczy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario. Nigdy o czymś takim nie słyszałem. To dac sansui?.Jeśli tak to chyba tego ''nowego'' sansui.

A no i oczywiście kolce stoją na podkładkach. Chyba nie są mosiężne ale to już dla mnie nie ma znaczenia. Super, naprawdę super posunięcie. Dzwięk stał się aksamitny. Nawet nie wiem czy nie za bardzo:). Ale dzięki temu przyjemnie się słucha.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rok 1987 Jedyny model tej firmy. Ale mimo to jest naprawdę dopracowany.Z dwoma transformatorami Analog i Digital. Z wyjściami na IC, toslink i XLR Dziś takich konstrukcji próżno szukać.

Tu opis:
http://www.hifiengine.com/manual_library/s...i/da-a607.shtml

Kupując go masz jednocześnie pewność że będzie tonalnie współgrał z resztą klocków. A tak to loteria. Co z tego że ci wyciągnie mnóstwo niuansów podczas gdy brzmienie i brak przestrzeni przyprawi usta o podkówkę.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 87 hmm.... myślę, że przedstawia na pewno przedstawia wartość kolekcjonerską jako Sansui. Przy obecnych konstrukcjach cyfrowych może wypaść blado. Pewnie 911 by lepiej wypadła. Choć kto wie.
Ja jednak pójdę w innym kierunku. Dzielony zestaw dysk, streamer, dac. Ożenię go z 607 premium.Przy okazji sprawdzę czy może coś więcej wyciągnę z 717. Choć tam już na pewno jest odpowiedni przetwornik d/a.


Chwilę pewnie to potrwa. Zapędzam się na nieznane wody.


Mario.
Na pewno będzie trudno. To już kwestia doboru odpowiedniego dac. Gra warta świeczki. I nie o rozdzielczość mi chodzi. Muzyka będzie na 1 miejscu i trzeba będzie tak to posklejać żeby nie było słychać szwów:). Cd też jest przetwornikiem. Jestem dobrej myśli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...