Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

A nie ma sprawy!!!!
Dziś kolejne popołudnie obserwacji naszego Japońskiego Pacjenta, i w sumie nic ciśnienie w normie temperatura również. Objawy chorobowe coraz bardziej mijają. Zaczyna nawet logicznie myśleć i rozmowa i słuchanie go zwyczajnie staje się przyjemnością... no dobra trochę mnie poniosło icon_biggrin.gif Pacjent gra miło i fajnie, na tyle, ze sięgam po kolejne dyski cd tym razem na zasadzie "a jak to wychodzi?"
Pomierzyłem dc na wyjściu 10 minut po uruchomieniu i nie zmieniło się w żaden sposób od wczoraj. Temperaturowo dobrze choć jeszcze mam malutkie ale, z tym, że ja wiecie na Unitrze jestem wychowany czyli prąd spoczynkowy 10mA i zupełnie zimny radiator w spoczynku. Tu prądy są na granicy 27mA i radiator nawet na spoczynku robi się dość ciepły. Mam kolegę z którym pracuje którego ulubione powiedzenie to cytuję:
"""Jexxać stare baby"" ja mam nowe mniej sprośne """"Smażyć stare mosfety yeeeee"""
Gdzieś na zaprzyjaźnionym forum elektroda jest wątek dotyczący legendarnych tranzystorów bipolarnych 2N3055 które to stały się wręcz kultowe w latach 1975-85 w Europie, tam jeden gość wspomina jak do czerwoności rozgrzewali kubki tych tranków w czasie ostro zalewanych dyskotek icon_eek.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A nie ma sprawy!!!!
Dziś kolejne popołudnie obserwacji naszego Japońskiego Pacjenta, i w sumie nic ciśnienie w normie temperatura również. Objawy chorobowe coraz bardziej mijają.


Piotrek,
a jaka jest ta "normalna temperatura" w spoczynku i dla normalnej pracy dla tej 907?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to temperatura rośnie pomału od temperatury pokojowej do około 40 st. C potem może wzrosnąć do maksymalnie 42-44 st. C po wielu godzinach grania, np. włączę rano w sobotę i wyłączam przed ciszą nocną icon_smile.gif.

Tak jest przynajmniej w przypadku tej pory roku na mosfetach w XR MOS MOD.
Limited jeszcze się stabilizuje i dopiero z czasem oba kanały zaczną "grać" z tą samą temperaturą, póki co lewy wyprzedza prawy ale i tak jest lepiej niż na samym początku gdy do Nas trafił, wtedy lewy był mocno zgrzany, a prawy ledwo, ledwo letnio-ciepły.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Świeża pasta na radiatorach i prawidłowe nastawy na PR-kach czynią CUDA icon_smile.gif !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak wygląda odtwarzacz najwyższych lotów!!! 14 kg czystej poezji.... Gratulacje. Z chęcią porownałbym różnice w brzmieniu do mojej 717 D Limited. Z resztą na dniach mam zamiar dokończyć modyfikacje swojego Cd-eka dodając do wewnętrznej konstrukcji kilka wytłumiających i ekranujących elementów. Jak dotąd wystarczyło na prawdę nie wiele by zyskać zaskakujące rezultaty. Śmiało można powiedzieć że jest o klasę wyżej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciach tego nie widac ale tunel srodkowy wykonany jest z 3 mm miedzianej blachy. Wszystko podklejone mata bitumiczna. Ta mata wklejana jest na kazda wieksza wolna powierzchnie( boki, tyl itd)
Nie zagram niestety, bo zasilacz jeszcze w produkcji, a i tak musze oddac CDka do przegladu. Dramat.
Zostal mi Blaupunkt artech CP2990 a i tak slucham radyjka bo lubie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer. Idealnie do Twojej dr pasowalaby 717dr. Trudno o lepiej wyglądający zestaw:). Wyglądałby prawie jak mój, a prawie bo mój jest mojszy;).

Wuwuzela. Znów Twój zakup przyćmiewa moje szaleństwo zakupowe.
Panowie. Właśnie zakończyłem kompletowanie zestawu audio!!!!!!!!
Dziś doszedł do mnie J. Feng i dziś dokonałem zakupu yszd 003. Pierwszy wypust(to dla wtajemniczonych). Wszystko wyszlo poza zakladanym budżetem ale co tam. Raz się żyje... Pygar. Czarny smok podwija ogon;).
Bedzie tak. Cd i streamer przez coax i i2s do dac. Dalej xlr do 607mos.
Ciekawe co dual mono sabre zrobi mi z dzwiękiem. Będzie victoria albo klapa. Wszystkie kabelki będą miedziane.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ro-Ro na miłość boską !!!!! To są rozwiązania fabryczne !!!!!!!!!!!!!! Ja tam nic nie przyklejałem !!!!!!!!!!!! Naprawdę myślałeś, że te wszystkie maty , teflon miedź itp to my tak sami z siebie dodajemy ?????? To wszystko zastosowano w fabryce - fakt, że rozmach i sposób zabezpieczeń bardziej przypomina pracę zapaleńca niż działanie fabryki ale to w końcu Sansui alpha icon_smile.gif Wielu rzeczy na fotkach nie widać a przecież niemal wszystkie blachy oraz transformatory w 917-ce są pokryte warstwą maty teflonowej !!!!

P.s.
Z iinnymi boczkami 917-ka zyskuje więcej klasy icon_smile.gif ....

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro
te maty i ekrany z miedzi to ja będę stosował tylko u siebie. Może to Cię zmyliło. 917 xr właśnie tak wygląda i niczego jej nie brakuje... Chociaż na upartego parę rzeczy można by dodać icon_wink.gif
Parę fotek od środka 717D Limited opisuje ją jako bardziej surową z miedzianą ścianką tylko z tyłu z fabrycznie oklejonymi matami tylko gdzie nie gdzie w skąpej ilości. Ale widzę że elektronika w większości tej samej klasy z jakimiś tam na pewno różnicami. Nie widzę tego na fotach 917 ale w Limited większe kondy, te czarne, są oklejone fabrycznie taśmą - pewnie teflon lub coś w ten deseń.
Teraz mam odseparowane magnetycznie trafa i oklejone łączenia zasilające specjalną taśmą i czystym jedwabiem. Kolejnym krokiem będzie oklejenie górnej pokrywy i boków, skuteczniejszą od bitumicznej, matą butylową i dodanie między ścianki zewnętrzne/boczki jedwabiu. Gdzie nie gdzie chcę dodać ekrany z blachy miedzianej.
Powiem tak: w chwili obecnej efekty dokonanych zmian, z ostatnich dni, przeszły moje oczekiwania!!!!! Siedziałem i zastanawiałem się czy słyszę to na prawdę czy tylko mi się zdaje... Te klocki mają tak dopracowaną elektronikę, że wystarczy kilka uzupełniających braki konstrukcyjne zabiegów by pokazały co na prawdę potrafią!
Jak będę kończył to zapodam fotki ukazujące całość.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Roro
te maty i ekrany z miedzi to ja będę stosował tylko u siebie. Może to Cię zmyliło. 917 xr właśnie tak wygląda i niczego jej nie brakuje... Chociaż na upartego parę rzeczy można by dodać icon_wink.gif
Parę fotek od środka 717D Limited opisuje ją jako bardziej surową z miedzianą ścianką tylko z tyłu z fabrycznie oklejonymi matami tylko gdzie nie gdzie w skąpej ilości.


Dzięki Mariusz icon_razz.gif
No i tu jest pies pogrzebany - bo moje pytanie było ogólne. W tym wątku przewija się wiele modeli Sansui, a ostatnio coraz wyższe i coraz ciekawsze.


Cytat

To są rozwiązania fabryczne !!!!!!!!!!!!!! Ja tam nic nie przyklejałem !!!!!!!!!!!! Naprawdę myślałeś, że te wszystkie maty , teflon miedź itp to my tak sami z siebie dodajemy ?????? To wszystko zastosowano w fabryce - fakt, że rozmach i sposób zabezpieczeń bardziej przypomina pracę zapaleńca niż działanie fabryki ale to w końcu Sansui alpha Wielu rzeczy na fotkach nie widać a przecież niemal wszystkie blachy oraz transformatory w 917-ce są pokryte warstwą maty teflonowej !!!!

Czubsi,
łOKi,
nie myślałem w ten sposób icon_confused.gif
i wiem jaka jest kolejność rzeczy icon_razz.gif
Ale też wcześniej wspominałeś, że w niektórych modelach z sukcesem dodawałeś rozwiązania z wyższych modeli - stąd moje pytanie odnośnie mat.

Nie podejrzewam Ciebie (i innych forumowych specjalistów) o "rzeźbienie" dla samej przyjemności rzeźbienia!
Wiele razy było powtarzane, że osoby obecne w tym wątku nie robią nieprzemyślanych modyfikacji Sansui (w pierwszej kolejności doprowadzając do stanu fabrycznego), ale ponieważ sprzęty innych firm są mniej dopieszczone to przy okazji chciałbym się dowiedzieć co możecie polecić odnośnie mat.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ro-Ro na miłość boską !!!!! To są rozwiązania fabryczne !!!!!!!!!!!!!! Ja tam nic nie przyklejałem !!!!!!!!!!!! Naprawdę myślałeś, że te wszystkie maty , teflon miedź itp to my tak sami z siebie dodajemy ?????? To wszystko zastosowano w fabryce - fakt, że rozmach i sposób zabezpieczeń bardziej przypomina pracę zapaleńca niż działanie fabryki ale to w końcu Sansui alpha icon_smile.gif Wielu rzeczy na fotkach nie widać a przecież niemal wszystkie blachy oraz transformatory w 917-ce są pokryte warstwą maty teflonowej !!!!

P.s.
Z iinnymi boczkami 917-ka zyskuje więcej klasy icon_smile.gif ....




Paweł, te boczki w pierwszym ujęciu, pod lekkim kątem - to - Mistrzostwo Świata. Te graty co teraz ludziom wciskają za grube pieniądze w salonach to przy zestawie Sansui wyglądają ... "że bieda aż piszczy" icon_smile.gif .

Pozdrawiam
Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Stałem się ostatnio właścicielem zestawu Au 717, Tu 717 z zasilaniem na 220v. Chciałbym zapytać kolegów czy powinienem zakupić do niego trafo by zapewnić mu określone przez producenta napięcie, czy jak sugeruje się powszechnie w sieci, wpinać go do naszego prądu bez ceregieli? Przeczytałem na forach (tut., Giganty, Miłośnicy), że Sansui jest specyficznym układem np. jeżeli chodzi o strojenie. Widzę też przy swoich egzemplarzach instrukcję prawidłowego wpięcia wtyczki do gniazdka (o tym już było na forum). Au717 jest w bdb stanie, chciałbym zapewnić mu optymalne warunki. Trafo?

Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gratuluję wyboru. Ze sprzętu będziesz zadowolony. Szczególnie jeśli lubisz dojrzałe vintagowe brzmienie. Warto może go rzeczywiście wyregulować bo pewnie nie znasz jego całej historii serwisowej.

Wydaje mi się, że możesz wpinać w ścianę ale poczekaj na opinię specjalistów od zasilań. Dziś pewnie się pojawią icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...