Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dziękuję! Już słucham, choć jest raczej rozregulowany. Przy pierwszym włączeniu nie uruchomił się. Przy trzecim, protektor po dłuższej chwili puścił wzmacniacz z wyraźnym pyknięciem na jednej kolumnie. W kolejnych uruchamia się normalnie, choć ze zbyt głośnym pyknięciem. Stabilizuje się? W trakcie grania cichnie jeden kanał. Po ponownym włączeniu gra równo, do czasu. Było już tyle pisane o przyczynach gubienia jednego z kanałów i tym co trzeba czyścić, ale czy może być tego powodem także niewyregulowanie prądów? Zobaczę co będzie po zestrojeniu i przeglądzie. Wygląda jakby nigdy nie miał ściąganej obudowy. Cdn. Pozdrawiam serdecznie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Panowie. Podłączyłem do systemu DAC YZSZ D-03. Czegoś takiego się nie spodziewałem. Szok. Nie jest to jakaś kosmetyczna zmiana. 607 nabrała wiatru w żagle. Nie sądziłem, że takie detale przenosi, spx9000 też stają na wysokości zadania.
Dual mono Sabre 9018 nie jest taki zimny i surowy jakim mnie straszyli, a może reszta toru umuzykalnia go. Za to ilość detali poraża. A to dopiero 16/44,1kHz...

Za 2 dni do systemu dojdzie jeszcze J. Feng. Na razie czekam na muzykę. Nie będę słuchał muzyki z komórki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek

Przekaźniki są wewnątrz, to takie małe czarne skrzyneczki, które mają wewnątrz styki załączane przez cewki, na tych stykach po latach używania robi się takie coś jak w aparacie zapłonowym w samochodach, od przeskoku iskry, "rosną" takie małe pypcie, guzki oraz osmolenia, jak przekaźnik jest rozbieralny, to trzeba te styki wyczyścić ultra cieniutkim papierkiem ściernym, a jak przekaźnik jest hermetyczny, to trzeba wymienić na nowy. Na nowych będzie grał jak złoto. Dostanie kopa i wigoru, a przede wszystkim, będzie na nich takie samo "przejście" dzięki czemu kolumny będą dostawać taki sam sygnał, co da im szansę zagrać równo.

Pozdrawiam
Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro. Foty wrzucę wkrótce. Użądzenia odtwarzające pliki stylistycznie odstają od sansui. Jakość ich wykonania jest perfekcyjna ale mają np zaokrąglone rogi i są minimalistyczne. Wyświetlacz yzsd jest koloru morskiego, a j fenga to lcd tft. Przypominam, że to chińczyki. Ale to są właśnie te modele, które przepakowane robią za hi end w eu i us.

Dodatkowo w yszd jest cos w rodzaju preamp. Narzekałem zawsze na jakość nagrań. Teraz mogę włączyć któryś z nich jak nagranie jest słabe co zwiększa przyjemność słuchania(maskuje niedoskonałości). Filtry można wyłączyć.

Ale chce zwrócić uwagę na jakość 607mos premium. Ten wzmacniacz ile mu podasz tyle przeniesie. Jest przezroczysty. Okazuje się też, że spx9000 to konstrukcja, do której końca możliwości jeszcze nie dotarłem.

Kable. Xlr mam, i2s dostałem razem z usb, xlr interkonekt dostałem. Właściciel zwrócił uwagę, że można je wymienić na lepsze.
Jeśli chodzi o sieciowe to 2 szt zamówiłem w polskiej manufakturze. Narazie słucham na komputerowych ;)Potrzebne mi będą i do dac i do odtwarzacza i tu trzeba zwrócić uwagę na ich ekranowanie bo te 2 urządzenia są bardzo czułe na zakłucenia. W przyszłości dojdzie tani ale b dobry kondycjoner tez na zamówienie.

Mezalians z Sansujami zakończony sukcesem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, jestem estetą ALE priorytetem jest muzyka. Poza tym te chińczyki jakościowo są na najwyższym poziomie spasowane więc tu nie ma tragedii. Niestety to już nie Sansui... gdyby było to by bym kupił Sansuje.

Jeśli chodzi o zasilania to hmmm... jestem sceptycznie nastawiony. Nie kupilbym sieciowki z brandem za xxxxzl. Wolalbym płyty kupić. Kondycjoner ma jakiś sens i pożądne ekranowane kable. Nie musza mieć brandow... to oczywiscie moje zdanie.

Dac i streamer są uzywane. Prawdopodobnie pierwsze egzemplarze w polsce. Kupowane bezposrednio od Chińczyków. Mam nawet kartony z dhl pachnące chińszczyzną i opisane krzaczkami icon_wink.gif . Maja troche ponad rok.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z niedrogich "drutów" do DACa i CDka to u mnie czeka Melodika PurpleRain na obrobienie (3x 1.5mm, bo mają też 3x2.5mm).
A w CDku jest stary kabel zrobiony parę lat temu przez Piotrka608 icon_smile.gif Szczęśliwie wrócił od kumpla z wypożyczenia bo byłem nieustępliwy i nie sprzedałem go...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belfer. Jesli chodzi o dac to mozesz skorzystać z mojego doświadczenia bo tyle się o nich naczytałem, że miałem już dość tego tematu. Szkoda, że nie miałem możliwiści przesłuchania w moim systemie.
Zależy do czego potrzebny Ci dac bo ja miałem ciężkie zadanie. Musiał mieć.
-conajmniej 24/192
-w pełni zbalansowany
-amanero
-i2s
-preamp
- mial koszt 2kzl(co okazało się niemożliwe)
-przetwarzać wszystkie formaty łącznie z dsd

Powiem Ci tylko, że poniżej pewnej kwoty nie kupisz nic ciekawego. Proponuję przejście na pw żeby nie robić OT na wątku Sansui. Namiary na gościa od kabli też na pw żeby reklamy nie robić. Powiem Ci tylko żeby zadzwonić i pogadać to on doradzi. Ceny inne niż w salonie, a jakość...to już się dowiesz.

Roro. Jak Piotrek zrobił kabel to nie ma....lepszego kabla we wsi icon_wink.gif. Napewno wiedział jaki będzie odpowiedni.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów!
piszę pierwszy raz, parę tygodni temu naczytałem się Waszych wpisów sprzed paru lat, no i zaczęło się...
zakupiłem niedawno pierwszego aux 901 jaki pojawił sie na allegro, pograł godzinę za pierwszym razem, spokojnie nie głośno.
Po paru dniach ponownie go uruchomiłem, tym razem przy spokojnym cichym odsłuchu troche trzeszczał głośnik śedniotonowy. wyłączyłem wzmacnicz.
Rano próbowałem go ponownie włączyć ale tylko zamrugał przez sekundę podświetleniami i już więcej sie nie chce uruchomić.
Rozkręciłem panel z góry i tyłu mysląc , że bezpiecznik, ale bezpieczników nie znalazłem.
Wewnątrz jest trochę przykurzony ale nie wygląda na grzebany.
Chętnie go naprawię , nie chcę go raczej zwracać, czy jesteście mi w stanie pomóc i dać namiary na kogoś zaufanego. Jestem z Wrocławia ale kilometry to nie problem
z góry dziekuje.




Witam ponownie

myślałem, że poradzicie mi coś i podacie namiar na fachowca jako miłośnicy Sansui, a tu masz rada była aby go zwrócić.
Tak łatwo się nie poddaję i postanowiłem go jednak reanimować.
Okazało się, że po wymianie bezpieczników i części od regulacji napięcia -zmartwychwstał.Mogę się nim cieszyć gra ekstra . Wydałem na naprawę 150 zł
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

botia

wymianie bezpieczników ???? to coś nowego ... Jeśli zamrugał tzn, że bezpiecznik (bo z tego co pamiętam jest tam jeden bezpiecznik !) akurat się nie spalił ! Dziwne byłoby również jego spalenie - jak dotąd nigdy się z tym nie spotkałem .... Co do wymiany części od regulacji (jeśli dobrze zrozumiałem) to co masz na myśli ??? Z Twojego opisu to raczej wygląda bardziej na to, ze wzmacniacz od początku pracował na krańcu zakresu tolerancji i po prostu w końcu nie wstał ... Pan serwisant go najprawdopodobniej przestawił w zakres i stąd wzmacniacz znów gra icon_smile.gif Tak czy siak cieszę się ,że się nie zawiodłeś dźwiękiem - w końcu o to tu chodzi !!!

Nie dziw się, że Ci doradzano zwrot - jak widzisz tu nikt nachalnie nie namawia do Sansui na siłę ! 901 to model najbardziej z wszystkich narażony na awarię z racji jego budowy !!! Przesłany kurierem ma zaledwie połowę szans, że w ogóle zagra ! Rzucenie paczki z tym wzmacniaczem z wielką dozą prawdopodobieństwa spowoduje pęknięcie płyty głównej !!! warto o tym wiedzieć - to jeden z tych wzmacniaczy, których zakup zalecam przeprowadzić z osobistym odbiorem i rozkręceniem obudowy aby przeprowadzić kontrolę jego stanu !!! Co do samej 901 - ja też ją lubię !!! icon_smile.gif

Zatem witaj w gronie tych zadowolonych !!!

pozdrawiam !

czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o rany człowiek się uczy całe życie, jakbym wiedział , że on taki delikatny na podróże to bym pewnie sam po niego pojechał...
podpytam dokładniej co tam wymienili, bo z grubsza tak mi przekazali jak napisałem
parę godzin już go słucham i gdyby nie to , że jutro do pracy to do rana mógłbym go słuchać
pozdrawiam ! Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio pod nim - nie ma sensu cytowac go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Obiecane zdjecie


Qrcze naprawde trzeba sie przelamac do tej estetyki:)
Ale co tam. Najwazniejsze, ze gra i cieszy ucho. A jak cieszy, to moze jeszcze napiszesz, bo ten DAC jest ciekawy juz z opisu.
Na ostatnim Audio Show w Wiedniu wystawcy przewaznie uzywali DACow a te drozsze zestawy byly prezentowane z vinyli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda gorzej niż na żywca. Wykonane są super. Całe są zamknięte w aluminiowych blachach tak na oko 3-4mm. Szkoda, że Feng jest srebrny bo były i czarne ale pod koniec produkcji czyli koniec 2014r były tylko srebrne i ja mam dokładnie z 08.2014r. Feng czyta wszystko. win,ios,linux i wszystkie formaty czyli flac,wave,dsd. Tylko, że dsd chyba tylko po is2 i usb.

Co do DAC. jak scharakteryzować?...
Rzuca się najbardziej w uszy detaliczność, wybrzmienia trwające dłużej. Dzwięk jest minimalnie zimniejszy(a może to wrażenie bo jest więcej detali w wysokich tonach). Dzwięk zyskał na trójwymiarowości i wszerz i na głębokość. Po włączeniu filtrów dzwięk przekracza linię monitorów co akurat nie jest kożystnym zjawiskiem ale filtry można dać po prostu na normal. BAAArdzo poszeżyła się scena albo może po prostu to jest kwestia stereofonii. Jest regulacja głośności, fazy, i inne regulacje podawane w milisekundach. Tym się nie bawię, a instrukcja po chińsku....
Komplet wejść i wyjść łącznie z xlr(w pełni zbalansowany). Dual mono sabre!!!
No nie wiem Wuwuzela co Ci powiedzieć. Jest wszystko. Najlepiej jakbyś po prostu o coś konkretnego zapytał.

Z minusów. Myślę, że sabre jest bardzo realistyczny. Miłośnikom ciepłego brzmienia może nie przypaść do gustu. Należy szukać innej kości no wolsfson czy jakoś tak:). Nie atakuje, szeleści czy kłuje w uszy. Jest po prostu surowy,prawdziwy.

Zmiany w dzwięku nie są takie, że włączasz i WOW ale fajnie. Trzeba usiąść i po chwili Twój słuch się adoptuje. I to wow jest po jakiejś chwili. Narazie gram tylko z cd. Na tak dobrym sprzęcie jak Sansui nigdy plików nie słyszałem. Ciekaw jestem jak to będzie. Muszę sam ściągać bo moi znajomi mają muzę we flacach ale nikt nie zwraca uwagi skąd ten plik, jak próbkowany. Ludzie nie słyszą różnicy między flac, a mp3 icon_smile.gif))

To normalne, że na audioshow na drogich sprzętach słuchają z winyli. W/g mnie analog to analog. Koniec możliwości leży tylko i wyłącznie w precyzji wykonania,a nie w zerach i jedynkach.... Ja też tak myślę i pliki są u mnie tylko drogą ku większej dostępności do muzyki.

A Sansui myślę, że się cieszy z nowego towarzystwa icon_smile.gif bardzo ładnie się elementy zgrały. Żadnych problemów, zniekształceń.
Miałem tylko problem bo łączę 717 po coax z DAC i cisza.....Przelatuję całe menu DAC i nic. Powinno grać. Już miałem dzwonić do gościa. Spoglądam z tyłu Na Sansuja, a tam przełącznik opt,coax,off icon_wink.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Romek, jestem estetą ALE priorytetem jest muzyka. Poza tym te chińczyki jakościowo są na najwyższym poziomie spasowane więc tu nie ma tragedii. Niestety to już nie Sansui... gdyby było to by bym kupił Sansuje.


Witek,
pewnie Cię zaskoczę - dla mnie takie zróżnicowanie to nie problem i nawet mi się podoba. icon_razz.gif Marek już się chyba przyzwyczaił do takich zestawień u mnie ...
Nawet (jednorodny na początku kolorystycznie - szampan) zestaw Cyrusa obecnie ma już 3 kolory (w tym czarny).
Co oczywiście nie znaczy, że preferuję takie zestawienia - bo chętnie (nie tylko ze względu na WAF) bym widział u siebie jednak pewną jednolitość.

A wracając do Twojej nowej nowej parki: kiedy przyjdą do Ciebie kable zasilające?
Fajnym rozwiązaniem jest regulacja głośności którą ma DAC - przydaje się, gdy brak tego we wzmacniaczu icon_razz.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubię dopasowany sprzęt. Ale trudno. Tyle dostałem, że nie będę wybrzydzał. Jeszcze masz cyrusa. O kurcze. Przecież Ty masz mnóstwo tej starzyzny icon_wink.gif . Ile to możliwości konfiguracji...
Kabelki leżą już na poczcie. Dziś dojechały ale nie mam jak odebrać bo codziennie pracuje do 19-20. Zdjęcie kabelków już dostałem. Zgadnij w jakim kolorze oplot zamówiłem icon_wink.gif

Wtyki nie są jakieś hiendowe ale facet ma też rodowane. Listwa też już zamówiona. W zasadzie to kondycjoner.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Zdjęcie kabelków już dostałem. Zgadnij w jakim kolorze oplot zamówiłem icon_wink.gif

Witek.
Co do kolorów oplotu: żeby ładnie pasowały do Twoich nowych urządzeń - pewnie oprócz tego czarnego ze zdjęcia to drugi kabel powinien być srebrny icon_mrgreen.gif

Ale do czarnego 911DG jest czarny CD, więc zachowałem się przyzwoicie!

Pozdrawiam
PS. Nie jest tak najgorzej z tą "starzyzną" - najmłodszy u mnie 8XPd pojawił się w sprzedaży dopiero 2009 roku.
Poza tym w tym wątku to mamy raczej sprzęt w okolicach "pełnoletności" icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory sansui sa 76 reszta sprzetu 91 wiec u mnie oprócz ostatnich nabytków raczej geriatria icon_wink.gif. Poza tym Sansuie są ładniejsze od chińczyków.
Fenga możnaby okleić czarną folią icon_smile.gif

A tak na marginesie to mógłbyś zrecenzować 911 w Twoich domowych pieleszach. No i jak wypada na tle innej Twojej starzyzny icon_wink.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak sobie pozwolę przerwać miłą dysputę o DAC-ach i innych chińskich wynalazkach icon_smile.gif pojawiła się ciekawa 911-ka w rozsądnej kwocie i w dobrym stanie - jak kogoś to interesuje to niech da znać !

Ja w ostatnim czasie skonfrontowałem au-07 z moją 907XR po zmianach i powiem szczerze, że 907XR w moim odczuciu jest bardziej atrakcyjna a przecież w sumie różnią się jedynie kilkoma Rikenami więcej ... XR gra kompletnie bez jakiejkolwiek zasłony na głośnikach. AU07 w tym względzie mogłaby niejednemu rozluźnić żuchwę ale po włączeniu 907XR MOD można się przekonać, iż da się osiągnąć jeszcze więcej w tej materii icon_smile.gif
Dotąd zdawałem sobie sprawę z tego, ze te rezystory są bardzo dobre ale nie sądziłem , że aż tak ! Nie dziwię się , że wielu producentów konstruując najlepsze i najdroższe modele sięgali po nie - oczywiście w o wiele bardziej powściągliwy sposób niż to miało miejsce w topowych modelach Sansui takich jak chociażby AU07 czy B2302 !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...