Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

jednak nie da się oprzeć wrażeniu kolego Moby Dick , że masz potrzebę - czy jest taka potrzeba czy nie .... zająć głos musisz .... nawet jeśli 10 razy o tym samym - zwłaszcza mało istotnym ... To nie grzech oczywiście ale brudzi merytorykę wątku - takie rozlazłe dywagacje można snuć na priwie aby nie nużyć pozostałych czytelników ! Krótko zwięźle i na temat - tego sobie ogólnie życzymy !
Sugeruje Ci już faktycznie wiele osób żebyś się tu osobiście nie realizował ale ty dalej swoje...
Roro

prośba - skasuj tą jałową dysputę bo to AS-em śmierdzi a nie normalnym forum ... a ja też bez winy nie jestem ba takiemu "komuś" daję się prowokować ...
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MobDick przy całym szacunku dla twojej wiedzy chciałbym zauważyć, że nie szanujesz wiedzy i mądrości innych. Wchodzisz do wątku poświęconego konkretnej marce, z którą jak się domyślam nie miałeś bliższego kontaktu osobistego, który w większości gromadzi ludzi obytych w kwestii audio. Tak długa dyskusja i wywody dotyczące Ohmów były nie potrzebne, teoretyczne, i nie mające nic wspólnego z meritum wątku, o czym paru Kolegów wspomniało i prosiło o zaprzestanie. Starasz się przy tym wykazywać nieuzasadnioną troskę o nasze stare wzmacniacze, czy też tunery.
Nie ma obawy my sami o nie zadbamy.

Pozwalam sobie zaznaczyć, że Kolega Czubsi ma bardzo dużą wiedzę na temat Sansui (i nie tylko) i już wcześniej w sposób delikatny sugerował, abyś nie teoretyzował (o czym pisał parokrotnie drugi moderator) i na siłę nie posługiwał się manierą, które faktycznie pachnie AS i w efekcie rozwala wątek. Zaznaczam, że wszyscy w tym wątku posiadacze sprzętu Sansui korzystają z wiedzy i doświadczenia praktycznego m.in. Kolegów Cubsi, Mario100007, Audiowita, Pygara (nie wymieniam wszystkich, bo szkoda miejsca).

Przy czym w innych wątkach potrafisz pisać rozsądnie i merytorycznie dlatego proszę, abyś czynił to też tutaj. Jeśli nie jesteś do tego zdolny zaniechaj pisania w tym temacie.
Niniejszym kasuję część wątków nie dotyczących meritum tematu i jednocześnie po raz już nie wiem, który zwracam uwagę, że jest to temat poświęcony Sansui i służyć ma praktycznej wymianie zdań dotyczącej tej marki i sprzętu towarzyszącego.
Kolejne wypowiedzi, które nie służą spokojnej i merytorycznej wymiany zdań będą kasowane bez ostrzeżenia, a ich autorzy traktowani adekwatnie do sytuacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego belfer54 , w każdym wątku pisze merytorycznie i dziś również to wykazałem. Jest bardzo wątpliwe aby którykolwiek z tutejszych bywalców takich jak czubsi mieli większe pojęcie o budowie wzmacniaczy Sansui , niż sami ich konstruktorzy, a stara się być on dla mnie niegrzecznym. Zabawne ze wspomina on często o AS gdzie to on był bywalcem i twórca zamieszania. Rozumiem ze stara się monopolizować ten wątek. Nigdy nie ukrywałem że nie jestem ekspertem w dziedzinie marki której jest poświęcony ten wątek. Jednak samo przebywanie wśród much nie czyni jeszcze wybitnym entomologiem. Czasem ktoś taki to pastuch. Sama praktyka niepodparta wiedza bywa często zabawna. Niema nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. Znamiennym jest ze niegrzeczne uwagi czubsi nie są usuwane. Na forum każdy ma prawo do wypowiadania się. Można różnić się zdaniami. Co dla kogoś jest nudne ,a co nie to kwestia tego co ktoś lubi. Wielu lubi nawijanie makaronu na uszy, jak widzę. A kąsania czubsi są dla mnie tak samo dotkliwe jak mogą być dotkliwe kąsania wszy dla wieloryba. Nie dziwię się jednak że wywalono go z AS.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego belfer54 , w każdym wątku pisze merytorycznie i dziś również to wykazałem. Jest bardzo wątpliwe aby którykolwiek z tutejszych bywalców takich jak czubsi mieli większe pojęcie o budowie wzmacniaczy Sansui , niż sami ich konstruktorzy, a stara się być on dla mnie niegrzecznym. Zabawne ze wspomina on często o AS gdzie to on był bywalcem i twórca zamieszania. Rozumiem ze stara się monopolizować ten wątek. Nigdy nie ukrywałem że nie jestem ekspertem w dziedzinie marki której jest poświęcony ten wątek. Jednak samo przebywanie wśród much nie czyni jeszcze wybitnym entomologiem. Czasem ktoś taki to pastuch. Sama praktyka niepodparta wiedza bywa często zabawna. Niema nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. Znamiennym jest ze niegrzeczne uwagi czubsi nie są usuwane. Na forum każdy ma prawo do wypowiadania się. Można różnić się zdaniami. Co dla kogoś jest nudne ,a co nie to kwestia tego co ktoś lubi. Wielu lubi nawijanie makaronu na uszy, jak widzę. A kąsania czubsi są dla mnie tak samo dotkliwe jak mogą być dotkliwe kąsania wszy dla wieloryba. Nie dziwię się jednak że wywalono go z AS.



MobyDick prosiłem o merytoryczne wypowiedzi. Koledzy moderatorzy podjęli próbę usunięcia części wpisów w trybie pilnym zgodnie m.in. z prośbami kilku Kolegów z tego wątku, które przesłali na PW.

Wielokrotnie dochodziło w tym wątku do awantur, po których musiał ingerować Administrator. Inny człowiek po prostu unikałby prowokacji, przestał wchodzić do wątku, w którym nie jest akceptowany, Ty jednak musisz, masz silne parcie, aby w imię tego opacznie rozumianego prawa do wypowiadania się rozwalać z takim trudem budowany przez miłośników marki Sansui wątek.
Jak widać grochem o ścianę. Musisz mieć ostatnie zdanie. Nie wiem co Tobą kieruje i nie chcę wiedzieć.

Jest to ostatnie ostrzeżenie, bo nie mam już cierpliwości ciągle pisać tego co już wcześniej napisałem.
Kolejne wypowiedzi, które nie służą spokojnej i merytorycznej wymiany zdań będą kasowane bez ostrzeżenia, a ich autorzy traktowani adekwatnie do sytuacji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie zastanawia to jak to się dzieje że robicie awanturę bez żadnego sensu ,o to że odpowiedziałem na czyjeś pytanie w sposób krótki i zwięzły. I tu nasuwa się pytanie czy to kwestia złej woli czy głupoty. Sprawa dawno przecież została wyjaśniona i niema powodu aby dalej ten temat męczyć..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kolego belfer54 , w każdym wątku pisze merytorycznie i dziś również to wykazałem. Jest bardzo wątpliwe aby którykolwiek z tutejszych bywalców takich jak czubsi mieli większe pojęcie o budowie wzmacniaczy Sansui , niż sami ich konstruktorzy, a stara się być on dla mnie niegrzecznym. Zabawne ze wspomina on często o AS gdzie to on był bywalcem i twórca zamieszania. Rozumiem ze stara się monopolizować ten wątek. Nigdy nie ukrywałem że nie jestem ekspertem w dziedzinie marki której jest poświęcony ten wątek. Jednak samo przebywanie wśród much nie czyni jeszcze wybitnym entomologiem. Czasem ktoś taki to pastuch. Sama praktyka niepodparta wiedza bywa często zabawna. Niema nic bardziej praktycznego niż dobra teoria. Znamiennym jest ze niegrzeczne uwagi czubsi nie są usuwane. Na forum każdy ma prawo do wypowiadania się. Można różnić się zdaniami. Co dla kogoś jest nudne ,a co nie to kwestia tego co ktoś lubi. Wielu lubi nawijanie makaronu na uszy, jak widzę. A kąsania czubsi są dla mnie tak samo dotkliwe jak mogą być dotkliwe kąsania wszy dla wieloryba. Nie dziwię się jednak że wywalono go z AS.




Niegrzecznym to Ty jesteś i do tego mało rozgarniętym skoro dalej ciągniesz tema\t mimo próśb moderacji ...

A w kwestii uściślenia :

- zamieszanie na AS robili tobie podobni, którym żal dupę ściskał, że coś może być lepsze od tego co mają ...
- na ten wątek zaprosili mnie koledzy moderatorzy i twoje kąśliwe uwagi na temat monopolizowania wątku są jedynie zwykłym zawistnym buractwem i usilną próbą podpierania swoich wywodów
- niegrzeczne uwagi sam obficie siejesz czyniąc niewybredne porównania obracając kota ogonem i chyba jeszcze do tego mniemając że jesteś nader inteligentny w tym co robisz ...
- z AS odszedłem sam bo dzięki Bogu mam dla siebie odrobinę szacunku ... czego najwyraźniej tobie brakuje ...

Nie pierwszy raz jakaś za przeproszeniem "menda" próbuje usilnie dyskredytować moją osobę g...o o mnie wiedząc ... 100 % moich wpisów wynika wprost z własnych realnych doświadczeń i nabytej wiedzy ! Dzielę się wiedzą praktyczną i informacjami zdobytymi od osób kompetentnych związanych z marką - w tych okolicznościach twoje zaczepki i kąśliwe uwagi przy jednoczesnym braku jakiejkolwiek wiedzy w temacie są zwykłym spamem ! i

Na koniec

Tak - powiem nieskromnie - mam bardzo rozległą wiedzę na temat urządzeń tej firmy - to czy to uszanujesz czy nie tak naprawdę mam głęboko w d...e ! Takich teoretyków, w dodatku siejących i powielających ploty osobiście tępię i tępić będę bo jedyne co potrafią to po prostu zepsuć powietrze ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to by było na tyle - zgodnie z parokrotnie powtarzanymi ostrzeżeniami niestety kolega MobyDick nie zastosował się do próśb, co spowodowało usunięcie Jego ostatniego postu (choć niechętnie to robię).
Nie zamierzam tłumaczyć po raz kolejny dlaczego - skoro kilkunastu Kolegów to rozumie, a jeden nie.

Były już problemy z 2 innymi użytkownikami (dość aktywnymi na innym forum) i udało się nad tym zapanować (ich posty były ignorowane i później usuwane). Więc z trzecim użytkownikiem też powinno się udać...


Jest to wątek merytoryczny i spokojny - i taki ma zostać!
Nie mam ochoty tracić czasu na dalsze wyjaśnienia. Wolę sobie puścić muzykę (albo z Sansui, albo z innego sprzętu).
Tak się składa, że Czubsi wiele czasu i wysiłku wkłada w merytoryczną stronę tego wątku (i w pomoc użytkownikom Sansui) i nie widzę powodu (wraz z drugim moderatorem), dla którego nie mielibyśmy temu Koledze pomagać ze wszystkich sił w dalszej, tak bardzo pożytecznej działalności na naszym Forum!
A jednocześnie uniemożliwiać próby rozwalenia tego wątku osobom, które tu się zjawiają z dziwnych powodów a ich szkodliwa działalność nie jest mile widziana!!!

Pozdrawiam
PS. Nie wspominam (bo chyba nie trzeba - i tak wiadomo, kto tu się merytorycznie wypowiada) o innych Kolegach którzy tu się udzielają i mam nadzieję nadal będą to robić.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbliża się dzień wyjątkowej odsłony ! Uchylę tylko rąbka tajemnicy, że zakładane plany co do nowych nabytków Sansui zostały w pełni zrealizowane i w chwili obecnej zachodzi dopięcie procedury celnej ! Aby uzmysłowić z czym muszę się zmierzyć to powiem tylko, że jedno z urządzeń oclono mi za 3076 zł; .... niektórzy wydają tyle na sprzęt co ja na cło ... cóż boli ale nie ma innej możliwości - na rynku zostały już ledwie ostatnie rodzynki ...

Pozdrawiam Kolegów !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie jest to tajemnica po za oczywiście pewnymi szczegółami icon_wink.gif.Prócz tego zeby wszystko opisać trzeba by było założyc osobny wątek tej tematyce. Bo w gre wchodzi całe mnóstwo zależności Chodzi o modyfikacje pod kątem Vibration Control, wyeliminowanie magnetycznego wpływu jednych elementów na drugie, uspokojenie prądów, pochłanianie hałasu, zastosowanie elementów akustycznych w skali mikro mających na celu spotęgowanie, pogrubienie i wygładzenie brzmienia bez zmiany jego właściwej charakterystyki tonalnej. Jest całe mnóstwo zależności o których wcześniej nawet nie śniłem że w ogóle istnieją a maja wpływ na końcowy efekt słyszalny. Właściwie wszystko co wiem wyczytałem i są to potwierdzone badaniami elementy natomiast połączenie ich wykonałem na zasadzie wyciągnięcia właściwych wniosków.oraz skopiowania gotowych drogich japońskich projektów
Podam przykład właściwego wyciągania wniosków: :
wiadomo, że tranzystory we wzmacniaczach Alpha są niemagnetyczne ( wiadomo też czemu ) i wiadomo jakie płyną z tego korzyści. Wiec teraz można sobie wyobrazić jak może grać cały elektroniczny układ w którym każda, lub prawie każda część wraz z kabelkami jest odseparowana magnetycznie od pozostałości.......
Zabiegi takie to żmudna praca i zastosowanie sprawdzonych i wysokiej jakości odpowiednio dobranych materiałów.Dodatkowo stuningowałem wewnetrzną obudowę.
Swojego CDeka rozkręcałem trzy razy by wykonać obecną pracę. Za każdym razem słyszałem duzy skok w jakości, a efekt końcowy wyklucza jego nazwę 717D LTD bo po mimo nie ruszania elektroniki gra juz nie jak ten model tylko jak ,milion dolców'.icon_wink.gif
Do szczęścia brakuje mi jeszcze kondów Alpha.Jednak te nie były stosowane w żadnych odtwarzaczach. Oczywiście wymiana ich tez nie mało kosztuje. No i trzeba je najpierw znaleźć bez głowienia się czy to nie podróbki.
Dwa zdjęcia ukazują z grubsza oryginalny stan i po dodatkach składających się z kilku warstw odpowiednio dobranych materiałów. Żeby pokazać wszystkie miejsca dokonanych zmian wewnątrz i na obudowie musiałbym zrobić dużo ujęć. Ponadto zdjęcia i tak pokazują tylko to co na powierzchni.
Zmiany są już wykonane w większości ale czeka mnie jeszcze praca nad nimi Poprawki wizualne i udoskonalenia zrobię jeszcze za jakiś czas. Na razie liczy się brzmienie!!! To tyle. Sorki za przynudzanie icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rozwiązań technicznych wpływających na polepszenie brzmienia dość ściśle wiąże się z tym co obserwujemy w budowie wysokich modeli - zarówno Sansui jak i innych marek. W Sansui jest to tyle ciekawe, że nie znajdujemy tu żadnych kompromisów a ilość i różnorodność zastosowanych "niszowych" rozwiązań antyrezonansowych , antymagnetycznych czy antyoscylacyjnych po prostu robi wrażenie ! Można garściami czerpać z budowy najlepszych Sansui gotowe rozwiązania i stosować je w modelach z niższej półki ! To jedna z głównych idei jaka mi przyświecała przez całą moją bytność na forach ... oczywiście przez garstkę zawistnych - często nie mających nawet szczątkowego pojęcia o temacie - moje działania usilnie nazywano tuningiem , którym wcale nie były .... Cóż prędzej kg gwoździ nauczę hymnu niż dotrę do normalności u coponiektórych ...Dużym skokiem jakościowym jest podmiana elementów elektronicznych w niższych modelach na te z wyższych oczywiście w analogicznych miejscach !!!! Niedopuszczalnym jest natomiast zmienianie wartości tych elementów !!! Oczywiście istnieją określone wyjątki jak np AU-X911DG bo to taki troszeczkę "europejski potworek" , w którym można pokusić się o zmianę wartości wzorem jego protoplasty czyli AU-alpha 607 extra (!) Dlatego też 911-kę polecałem do takich działań !! Czasy się jednak zmieniły i dostępność do oryginalnych i właściwych części znacząco zmalała więc sprawa mocno się zdezaktualizowała ... Działania Mario w temacie tłumienia są natomiast bezpiecznym i rozsądnym w moim mniemaniu kierunkiem !

Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do przydatności informacji o cle to sądzę, że dla większości tu piszących są to informacje cenne bo kupując sprzęt za 3 tys. USD nie ma się co oszukiwać, że to koniec poważnych wydatków , transport to kolejne 600 usd + cło ... Taka 907 limited wychodzi ponad 15 tys. , to samo dotyczy AU07 czy właśnie rzeczonej B2105 (którą mimo,że jest szansa jeszcze ustrzelić taniej to jednak sprawa ogranicza się jedynie do yahoo a tu zaczynają się schody z jej nabyciem i wysyłką za którą prywatna osoba zapłaci nawet 1700 usd ...)

Cło było za 907 limited , drugi wzmacniacz który wyniósł mnie podobną kwotę na cle to B2105 MOS Vintage .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ... wiele osób czyta fora niekoniecznie zabierając głoś. Trudno oczekiwać że ktoś kto tu trafi przeczyta ponad 1200 postów tego tematu .... Powinieneś sobie zdawać z tego sprawę. Ja naprawdę jestem pro Sansui i jestem za prowadzeniem tego tematu. Może nie wszystkim się on podoba i widać że parę osób które zajmuje się nim jest mocno przewrażliwione. Nie należy jednak atakować wszystkich dookoła. Ja sam jestem trochę przewrażliwiony na punkcie tego , gdy ktoś nie szanuje swojego sprzętu. Może wydaje się wam ze tylko kilka osób to czyta. Tak jednak nie jest.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się ile codziennie mam wiadomości od tych co czytają .... w ostatnim czasie są to dziesiątki dziennie ... Jestem na forach Sansui od przeszło 9 lat Miałem u siebie około 60-ciu różnych modeli tej marki (jak nie więcej ...) i jeśli zabieram głos to tylko na podstawie własnych doświadczeń ! Jak widzisz nic się nie zmieniło do dziś - kupuję - często bardzo drogo - po to by samemu ocenić co jest na rzeczy ! Na tym polega wiarygodność piszącego. Stronię od bajania tak jak to czyni 99 % ludzi na forach tego typu ... Nie dziw się , że czasem zajmuję niemal autorytarne stanowisko skoro widzę, że ktoś najzwyczajniej piep ...y farmazony ! Niemal wszyscy uczestnicy forum znają mnie dobrze a większość osobiście - dlatego wiedzą, że jak coś piszę to ma to odniesienie w rzeczywistości (oczywiście bierzemy tu pod uwagę własne preferencje ale te - jak się dobrze wczytasz- w przypadku mojej osoby zawsze oscylowały wokół wiernej reprodukcji materiału muzycznego) .

Mimo, że jestem niemal pewien jak grają oba nowe wzmacniacze - w przypadku Sansui wynika to wprost ze schematu - to i tak chcę to potwierdzić !
Przedstawię też budowę obu urządzeń w kontekście innych modeli. W ten sposób uzupełnimy wiedzę ogółu nt najwyższych modeli tej firmy a w szczególności modeli limitowanych , z których wszystkie 3 będą u mnie w jednym systemie i w jednym czasie !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Skutek mojej fascynacji tunerami Sansui.
    Pierwszy cyferka to 6 a ostatnia 1.
    Poprostu nie moglem sie oprzec temu cacku, tak sie jakos do mnie usmiechalo z ogloszenia.
    Czubsi
    Uznajmy, ze to przedpremierowa wrzutka. Gratulacje posypiom sie wkrotce.
    Ceny przedwzmacniaczy serii C juz dawno poszybowaly w kosmos. Moze przyblizysz nam ten temat, co tak wyroznia te przedwzmacniacze i co masz w planach podpiac do Twojego B 2105 ?.
    Pozdrawiam

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    DSC01446.jpg

    Link do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Ładny panel czołowy. Rzeczywiście stan idealny. Jeśli w środku wszystko ok to nawet jako gadżet w domu fajnie będzie wyglądał bo do grania to masz kilka ciekawszych sansujów;). Ja tam jestem zdania, że takie rzeczy trzeba zbierać (dla potomnych icon_smile.gif. Nawet jeśli zlikwidują radio to pomyślcie że jest to znak czasów. Przepiękne cacka cieszące oko naprzeciw dzisiejszym bezdusznym maszynom na opampah czy jakoś tak.
    To jest klimat. Ma od czasu do czasu poświecić wieczorkiem jak siedzisz przy kominku z rodziną lub laską icon_wink.gif zamiast świeczek. Gratulacje.
    Link do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    tak więc ...

    dotarły dziś do nnie Sansui AU alpha 907 limited oraz Sansui B2105 MoS Vintage !!!!

    907 limited jest w stanie sklepowym 10/10 (w tej chwili już po ostatecznym czyszczeniu i ustawieniu na moim trafie) Wzmacniacz ma nawet szkliste luty - w środku po prostu najmniejszych śladów użytkowania . Jedyne ślady zauważyliśmy na gniazdach rca CD ! Wieśniacką naklejkę przekleiłem na tylny panel icon_smile.gif Fakt, że nie spodziewałem się iż dosłownie wszystkie kondensatory w tym wzmacniaczu to silmic alpha super gold .... hmmm . W hifido zrobiono mu kompletny przegląd z wymianą przekaźników wyjściowych , czyszczeniem i konserwacją wszystkich selektorów , zmianą pasty pod tranzystorami itp itd ... To pierwszy wzmacniacz z Japonii który był faktycznie zestrojony niemal w punkt !!! Jedynie prądy spoczynkowe były o około 2 mv zbyt wysokie ale to normalne przy zastosowaniu transfornatora zmieniającego . Hi-fi-do do udzieliło na to urządzenie rok gwarancji ! Z ręką na sercu powiem, że urządzenia Sansui w takim stanie jeszcze nie widziałem a było ich u mnie już bardzo wiele ...

    B2105 - stan 9,5 / 10 z zewnątrz - ma dosłownie śladowe punkty świadczące o użytkowaniu. Obecnie oczyszczony w 90 % z zewnątrz. W środku duża warstwa starego kurzu (z 15 lat ...) Wymaga całkowitego rozłożenia ... ale to już parę dni musi poczekać ... wzmacniacz zapakowano w oryginalny karton ze styropianami icon_smile.gif Samo urządzenie robi bardzo imponujące wrażenie !

    Zdjęć parę pstryknąłem ale musicie troszkę poczekać ... Moduł 907 limited przedstawię ponownie choć parę stron wcześniej już to uczyniłem . Teraz będzie zdecydowanie lepsza jakość + moduł B2105 i AU07 do porównania wszystkich 3 modeli limitowanych !

    Pozdrawiam !
    Link do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    No to Paweł moje gratulacje !
    Ty ... szczęściarzu icon_smile.gif

    Widziałem zdjęcia Limited i faktycznie stan igła ale że się jeszcze za niego wezmą i zrobią generalny przegląd, to jestem po prostu w szoku.
    Przynajmniej teraz wiadomo skąd się wzięła taka cena.
    Egzemplarze w dobrym stanie i po przeglądzie trzymają na wysokim pułapie, a te dla których nie mieli czasu najczęściej szybciej przeceniają i można kupić ciut taniej pod warunkiem, że ktoś nas nie ubiegnie icon_smile.gif

    Reguluj, odkurzaj i karm je co dzień prądem do syta, żeby były w 100% gotowości do odsłuchu !
    W drodze powrotnej po długim, majowym weekendzie przyjadę je sprawdzić ... osobiście icon_smile.gif.

    Wspaniałych odsłuchów i dużo przyjemności z czyszczenia do stanu fabrycznego !

    Pozdrawiam
    Pygar



    Link do komentarza
    Udostępnij na innych stronach

    Join the conversation

    You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

    Gość
    Odpowiedz...

    ×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Only 75 emoji are allowed.

    ×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

    ×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

    ×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

    ×
    ×
    • Utwórz nowe...