Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Paweł,
gratuluję zakupu - i cieszę się, że już masz swoje nowe "zabawki" w domu!

To teraz bardzo fajne dni przed Tobą icon_cool.gif

Wuwuzela parę postów wcześniej podpytywał się, co masz w planie podpiąć do Twojego B 2105. Czy możesz już nam coś powiedzieć na ten temat jak będziesz miał przerwę w zajmowaniu się Twoją nową parką?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co nic nie będę podpinał bo raz, że ten wzmacniacz ma potencjometry volume z przodu więc działa trochę jak zwykła integra a po drugie 917-ka ma też regulowane wyjście - więc po co pre ? A oprócz powyższego 907 limited bardziej póki co do 917-ki pasuje ! AU07 oczywiście znów do szafy ...
Najbardziej mnie wkurza to, ze limited jest w kolorze szampana i różni się odcieniem od 917-ki .... Japońce chyba specjalnie planowali mnie wkurzyć ....
Nic to ! Z kolei B2105 na zdjęciach wygląda dość filigranowo ale w realu to kawał grzmota ! Już go w środku mniej więcej na 60 % wyczyściłem , zostały jeszcze moduły końcówek , przekaźniki i strojenie . Wygląda teraz rewelacyjnie ale w tym miejscu co mam teraz sprzęt B2105 się kurdę nie mieści !!!! icon_smile.gif

Pozdrawiam !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoda Pani w noc poślubną mówi do Pana Młodego :
M.P : - Nie mieści się !
P.M. : - Jak to się nie mieści ! ? Wesele tyle kosztowało, a Ty mi mówisz, że się nie mieści ? !

Paweł życzę Ci tylko takich problemów !

Znając Ciebie zrobisz w końcu piękną audiofilską i solidną konstrukcję z korzyścią dla brzmienia systemu.
Masz dostęp do porządnego drewna ... reszty nie będę podpowiadał, bo nie będę ojca ... .

Udanej pracy i kapitalnych pomysłów.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek

B2105 Mos vintage są już w Polsce dwie !!! Obie w podobnym stanie ! Kiedyś zrobimy odsłuch wielokanałówki z obiema w systemie i au07 lub limited jako pre icon_smile.gif B2105 to kwintesenscja Sansui . Inaczej na zdjęciach inaczej w realu. Limited tak jak sądziłem - zestroili do słodkiego pląsania - taki wzmacniacz gabinetowo salonowy dla ekskluzywnych gości. Bardzo przypomina brzmieniem mixt końcówek Luxmana z wysokimi integrami Accuphase. Moja modowana 907 MOS jest od niej i silniejsza i bardziej bezpośrednia. Wzmacniacze na mosfetach a w tym w szczególności) niesamowicie rozdzielają punkty dźwiękowe na scenie. Bipolary bardziej przekazują wszystko jako bryłę , dużą obszerną ale jednak stanowiącą okresloną całość , tutajj te dźwięki pojawiają się każdy gdzie indziej jakby kreslił swoją historię a jednak korelujący z resztą. 907 limited nie tylko wzmacnia ale także prezentuje muzykę . B2105 to układ jeszcze bardziej wyrafinowany więc spodziewam się jeszcze więcej - szczególnie mocowo choć 907 limited mimo tych 80 watt niczego nie brakuje. ... tylko ten kolor ....

Piotrek i Krzysiek - macie u mnie kurdę minusa - było mi powiedzieć, że ma inny kolor !!! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi
;)Lubudubu... Niech zyje nam (i gra, a potem recenzuje)
Prezes naszego klubu.
To ja pisalem icon_wink.gif icon_smile.gif
Sorki ale nie moglem sie powstrzymac icon_smile.gif
Pawel gratulacje, osiagnales to co dla wielu z nas nieosiagalne.
Skoro nie dane nam bedzie posluchac, to czekamy na wrazenia z odsluchow.
Pozdrawiam
Ps. W maju bede w W-wie, moze uda sie posluchac tej drugiej B 2105.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

Egzemplarz Maćka stoi ciut dalej niż 907 MOS MOD i powiem Ci że nie ma dużej różnicy.
Może jest delikatnie inny odcień, tak jakby do srebrnego frontu XR-ki dodać kroplę różowej farby, a może ten egzemplarz ma inny odcień niż ten u Ciebie.
Fronty Limited i XR wydają się być identyczne za wyjątkiem :
XR : złote logo Sansui, wklejane w AL, inna nazwa/napis modelu, napis VOLUME jest przesunięty w bok, na prawo od osi gałki,
Limited: logo Sansui tłoczone w AL, inna nazwa/napis modelu , napis VOLUME jest centralnie nad diodą,

Oprócz różnic w opisie panelu oba modele mają inne gałki:
XR: matowe, gładkie, bardziej cylindryczne, o mniejszej różnicy między powierzchnią podstawy dolnej od górnej, są o 1mm krótsze (22mm)
Limited: połysk, toczone, bardziej stożkowe, z dodatkowym podebraniem materiału przy górnej podstawie, dłuższe (23mm)

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Różowa poświata na zdjęciach jest spowodowana czerwoną dioda z aparatu fotograficznego, w rzeczywistości kolor panelu"nie wchodzi" tak mocno w odcienie czerwieni i różu.


DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Piotrek
B2105 Mos vintage są już w Polsce dwie !!! Obie w podobnym stanie ! Kiedyś zrobimy odsłuch wielokanałówki z obiema w systemie i au07 lub limited jako pre icon_smile.gif B2105 to kwintesenscja Sansui .


To świetnie, że ta druga B2105 MOS w naszym kraju jest w równie dobrym stanie...

Pozdrawiam PS. Jak widać niezłe dostawy Sansui są przez ostatnie pół roku, że o krajowych ruchach nie wspomnę icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają... podobnie icon_wink.gif. Różnią się tylko tym, że jednemu brakuje gałeczki, a trzeci ma tylko 3 gałeczki. W środku też podobnie. Trochę mają inaczej poukładane te czarne coś i takie kolorowe.

A tak na poważnie. Słuchałeś już muzyki? Choć przez chwilkę na niewyczyszczonych przed rozkręceniem. Najbardziej interesuje mnie końcówka.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi zanim zacznie słuchać, to wpierw:

+ wszystko rozkręca
+ czyści
+ sprawdza
+ ustawia
+ reguluje
+ mierzy
+ bada zmiany w czasie (odczyty prądów + temperatura pracy)
+ na koniec skręca

i dopiero słucha.

Zupełnie inaczej niż co poniektórzy koledzy, jeszcze z kartonu nie wypakowali a już kable podłączają icon_smile.gif

Czym więcej potu na poligonie tym mniej krwi ... z uszu przy odsłuchu icon_smile.gif

Czekam cierpliwie, aż Paweł skończy wszystkie prace i posłucha.
Bądźcie pewni, że wtedy sam się odezwie i napisze jak końcówka wypadła na tle poprzednich modeli.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cierpliwości

Już tylko ją ustawić pozostało. W środku jest genialnie ! Po oczyszczeniu starego kilkunastoletniego kurzu jest po prostu ślicznie ! Jedyne czego nie mogę cały czas usunąć to parę kropek z frontu. Wygląda to tak jakby wiele lat termu coś na nią prysnęło i tak zostało do dziś ... Nie widać ich mocno ale .... Poza tym jest jak nowa ! Zaskoczyło mnie to, ze w środku jest to samo co w limited czyli wszystkie kondensatory silmic alpha super gold a nie tak jak w modelu równolegle produkowanym czyli AU-07 Silmic II alpha super gold . Rikenów jest o wiele więcej niż w AU07 bo są i w zasilaczu i nawet w selektorze ... Przedni panel to parę kilo aluminium ! Ja jestem w szoku bo czegoś takiego nigdzie i nigdy nie widziałem ! Podłoga z miedzi to w zasadzie dwie podłogi bo jest dwuwarstwowa ... Niby wszystko podobne do tego co znam z 907 czy modeli limitowanych integr ale wszystko jest większe ... i trafo jest większe gabarytowo , inaczej wykończone (zalane jakby gumą ??? - sam nie wiem co to jest ...) Kondy filtrujące są takiej samej pojemności jak w 907 ale ... większe !!! To dla mnie z kolei spore zaskoczenie .... Sam jestem ciekawy jak ten wzmacniacz zagra w porównaniu do au07 czy limited ale musicie być cierpliwi bo wymieniłem pastę pod tranzystorami a to powoduje układanie się całego ustrojstwa na nowo ... Mosfety tez muszą się wygrzać termicznie bo grają pogrubionym i matowym dźwiękiem do momentu ułożenia ! 907 limited już gra "po swojemu" zatem czarująco i słodko ! Tego wzmacniacza nie da się tak po prostu wyłączyć ... muszą zabrać prąd chyba icon_smile.gif ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Nie mam wyjścia, poczekam. 2 szt 2105 tej egzotycznej końcówki to dużo jak na nasz kraj. Jesteśmy już potęgą icon_wink.gif

Czekając na wrażenia z odsłuchu pochwalę się nowym nabytkiem. Nie jest to tak spektakularne wydażenie jak u Pawła i służy raczej upożądkowaniu mojego systemu.

Ups. Z tel nie wysle. Za duze pliki. Wieczorkiem dodam zdjecia ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...