Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

W 2103 występuje bardzo ciekawe rozwiązanie potencjometrów głośności kanałów L i P.
Są one z sobą połączone - jak widać na zdjęciu - tak, że za pomocą jednego potencjometru zmieniamy głośność w obu kanałach na tym samym poziomie.

Jeżeli chcemy zmienić balans L-P , wówczas jednym zmieniamy głośność, a drugi przytrzymujemy.


DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak tam śpiewa B2103 po kompleksowym przeglądzie i regulacjach prądów ?
Do czego można ją porównać, jak scharakteryzować ?

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Wczoraj z Piotrkiem po wielu latach ustawiliśmy masę na nowo w AU-X911DG MOD, bo dźwięk uciekł w prawą stronę i nie było prawidłowgo focusowania sceny pośrodku obu kolumn. Po bardzo długiej przerwie wróciłem do niej by zatroszczyć się o kondensatory, ciepłym strumieniem życiodajnego prądu.
Po kilku tygodniach grania wrócił jej dawny blaski i fontanny iskier krzesane z wysokotonówek.
Początkowo grała śmiesznie i bardzo karykaturalnie ale już jest wszystko dobrze, tak jak powinno być.
W przyszłości zrobię profesjonalną listwę, by móc przynajmniej raz w tygodniu nakarmić każdy z klocków porcją świeżego prądu, bo długie przerwy w graniu znacznie degradują jakość wybrzmień i potem trzeba cierpliwie czekać, aż sprzęt odzyska dawną formę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam

Jak tam śpiewa B2103 po kompleksowym przeglądzie i regulacjach prądów ?
Do czego można ją porównać, jak scharakteryzować ?


Witaj,

jeszcze nie miałem czasu po nią pojechać... cały czas w rozjazdach, ale po drugiej stronie Polski icon_sad.gif
Ale nie ma tego złego, bo pracuje już na docelowym trafie, więc "rozruszaną" trochę ją przywiozę do domu.
Jeszcze czeka mnie - przed odsłuchami u mnie czyszczenie selektora i wymiana gniazd głośnikowych na WBT.

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Prawdziwa funkcja pre/końcówka działa tylko w serii AU-719 (710 USA) i AU-919, tam jest z tyłu przełącznik to wyboru trybu pracy.
Pozostałe modele nie maja funkcji pre jako takiej (nie pogłaśniają sygnału na wyjściach RCA ).
Jedyna opcja, to kompakt z dwoma aktywnymi wyjściami (RCA fixed i varible) lub (RCA i XLA) lub specjalna przejściówka do RCA na dwa wyjścia, dzięki której można podłączyć dwa komplety interkonektów do CD.
Robiłem tak przy 2 szt. AU-X911DG i działa bezbłędnie.

Najlepszym wyjściem jest zainwestować w pre:
C-2301
C-2105
C-2302

W nich wszystkich jest funkcja 1+2, czyli wzmacnianie na raz obu par wyjść RCA, tak że można sterować dwiema końcówkami.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek

aby takie rozwiązanie miało mieć sens trzeba by było znać dokładnie róznicę w podbiciu dźwięku XLR i oznaczeniu jej na potencjometrze by za każdym razem było idealnie. Puszczanie muzyki za każdym razem z ,asystentem' ustawiającym nam głośność i robienie czegoś na słuch to rozwiązanie z lekka śmieszne mówiąc oględnie. Z resztą mając z jednej końcówki tylko niskie nie masz punktu odniesienia w stosunku do średnich i wysokich, wiec i tak nie ustawisz idealnie.Inaczej gdy masz podłączone te dwa wyjścia sygnału do jednej końcówki wówczas puszczasz z RCA i zmieniasz na XLR ściszając do poziomu RCA ale i tak bedzie to problematyczne bez względu czy masz punkt odniesienia czy nie..
Dlatego to rozwiązanie całkowicie bym pominął. Gra nie warta świeczki. Są inne tak jak napisałeś wcześniej.icon_smile.gif
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechała. Znaczy przywiozłem do domu. A ponieważ przyjechał w dzień nowy mebel na sprzęt to trzeba było go złożyć najpierw.
Od pół godziny słucham cichutko, bo noc!
Wrażenia -chyba sprzedam wszystkie wzmacniacze i kupię drugą! A nawet trzecią icon_smile.gif!!!

Niżej zdjęcie na szybko- z mega bałaganem kabli, ale co tam. Rano będę to ograniał. I zapnę do tego 917xr icon_smile.gif
Wielki banan!!!!

DSC01446.jpg






Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioOss
Gratulacje. Cieszymy sie razem z Toba nowym nabytkiem. Piekna kompozycja na nowym regale. No i gdybys mial dwie koncowki, to ciezar rozlozylby sie rowno icon_smile.gif.
Kiedy uslyszalem u siebie poraz pierwszy 907 ke to tez mialem gonitwe mysli, co by tu zrobic zeby tego dzwieku nie stracic. (Najlepiej wykupic wszystko co jest w Japonii i zamknac w szafie, zeby mi nie zabraklo klockow na wymiane).
I ta dzikosc w oczach kiedy dzieci biegaja i strzelaja zbyt blisko sprzetu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to Sonus Faber Venere 2.5 W brzmieniu bardzo podobne do kolumn B&W 803 i w znacznym stopniu 802D. To samo zresztą stwierdzili panowie Z HiFischock w testach na wyspach ... No ale cóż brakuje mi trochę Jamo .... Tak jak koledzy którzy u mnie byli stwierdzili - Sonusy pokazały jak bardzo Jamo były udane ... Takiej sceny i swobody jaką generowały Jamo te Sonusy u mnie nie zbudują mimo kompletnie innego progu cenowego ... Porównywalem je z Liuto i Cremoną i stwierdzam, ze to jedyne Sonusy z tych zakresów cenowych które nadają się do grania wszechstronnego matriału a nie do plumkania przy szklaneczce whisky. Teraz pomyślę o testach porównawczych Kefów reference 203.2 bo też je lubię icon_smile.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szersze wrażenia to jeszcze troche poczekacie icon_smile.gif
Gdy rok temu zacząłem od G9700 nigdy bym nie pomyślał że tak to się skończy. Później zupełnie inna szkoła grania: 707xr, 907xr i AU07 Anniversary. Każdy z nich wnosił coś nowego do odtwarzanej muzyki. Jednak to, co usłyszałem w B2103 -nie spodziewałem się. Przy minimalnej głośności ilość szczegółów oraz to, że znowu na każdej słuchanej płycie odkrywam coś nowego - naprawdę nie myślałem ze tyle tego będzie. W 2103 wszystko jest na swoim miejscu od minimalnej głosności. W miare jej zwiekszania nie przybywa szczegółów. Jest po prostu głośniej - wszystko jest na swoim miejscu od początku. ...
Zostałem wystrzelony w kosmos i tam cały czas jestem.
Dzisiaj zabawa z kolumnami. Standardowe moje ulubione JBL studio monitor 4412. Zapnę znowu infinity kappa8. No i " zawiniete" od Pawła jego zrobione Jamo. Które trochę znałem słuchając ich kilka razy. Są niesamowite. Także u mnie, gdzie mają do nagłośnienia zdecydowanie większą powierzchnię.
No i chciałbym podziękować Pawłowi za poprowadzenie w dobrą stronę, doradzanie i wyjaśnianie. Oraz czasem za sprowadzanie ze złej drogi..bo po co iść przez Pekin Tasmanię jak można prosto.. dzięki, Paweł. Ale z tym jednym -wiesz czym- to będzie Ci ciężko icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem wysokotonówkę na Ushera 9930-20 , średniotonowe na peerlesy z modelu 507 (świetne głośniczki ...) wewnątrz jest chyba z 10 kg mat bitumicznych na kolumnę ... komora średniotonowa posiada wielowarstwowe wytłumienie (strojone pod użyte głośniki) oprócz tego w zwrotnicy w zasadzie wszystko jest inne ... rezystory mills z doborem wartości dla uzyskania pełnej synergii fazowej użytych głośników - efekt ... musisz posłuchać ... Kabel jest inny w torze niskotonowym bo tam oryginalnie jest drucik choinkowy ... reszta nie wymagała "spuszczania się " ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trochę z innej beczki icon_smile.gif

Szczęśliwie trafił do mnie na jakiś czas do przeglądu tuner Sansui TU-919.
Jest już zrobiony i czeka na resztę braciszków ...
Będę go trochę wygrzewał, bo nowe kondy wymienione na identyczne (oryginały) kochają świeży prądzik icon_smile.gif.
Włączyłem ... zgodnie z fazą (kabel ma marker dla neutrala ) ... piękne podświetlenie ... BAJKA !
Swoją antenę dałem bratu, bo ma słaby sygnał tam gdzie mieszka.
Z braku laku, pod jeden zacisk na 300 Ohm wkręciłem cynę ze srebrem odwinąłem niecałe 1,5m i postawiłem szpulkę na kolumnę.

Boże chroń Japonię !!!

Jak ten tuner gra na tej cynie, to porostu szok.
Miałem u siebie dużo różnych tunerów, które często ledwo łapały RMF Classic na prawdziwej antenie, a tu proszę kawałek cyny w roli anteny FM, a gra jak 1.000.000 $
Prawdziwa CYNA z młyna ! icon_smile.gif

Gra tak, że można się zakochać od pierwszego usłyszenia !

Boski tuner, jak ktoś ma okazję wejść w jego posiadanie, to niech się nie zastanawia ani sekundy.
Już nigdy potem nie robili tak dobrych tunerów.

Ta głowica to majstersztyk, łapię tyle czeskich stacji, że wprost nie do wiary jak dużo tych fal krąży w eterze tak daleko od granicy, Ci to dopiero mają sygnał.
Na większości tunerów łapie góra 2-3 czeskie stacje i to ledwo ledwo.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Daje taki dźwięk, że od basu drży mi klawiatura na której do was piszę, a to wszystko przy bardzo niskim poziomie głośności !
SZOK !!!!!!!!!!!!!!

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles

To nie brzmi w ogóle jak radio !
Przy tym tunerze wszystkie inne wysiadają w przedbiegach, niektóre kompakty za kilka tysięcy nie mają takiej skali głębi sceny i poziomu szczegółów w nagraniach. Słychać najcichsze "cykania" głęboko w czeluściach sceny.

Trudno to opisać jak chwyta za serce muzyka która płynie z głośników. Prawdziwy "cud miód i orzeszki".

Po wyczyszczeniu wszystkich newralgicznych miejsc łapie każda stacje na "czerwoną i zieloną diodkę" na druciku cyny z kalafonią !
Strojenie ma tak dokładne, że trzeba się "sporo" nakręcić żeby przejść od jednego 0,1MHz do kolejnego 0,1MHz.
Między np. 90,3 a 90,4 i 90,4 a 90,5 jest tyle miejsca do szukania optymalnego miejsca, że aż nie chce się wierzyć jak on "rozbija" tak wąski odcinek pasma na tak "długie" fragmenty.
Barwa głosu genialna, a muzyka z lat 80' brzmi jak by grała ze źródła Hi-End.
Gdy się pogłośni, to zalewa dźwiękiem cały pokój a membrany na basach chcą się wyrwać z zawieszenia, przy tym wszystkim idzie bardzo liniowo z całym pasmem, dając naturalne dźwięki bez żadnych słyszalnych zniekształceń.

Przy porządnej dachowej antenie radiowej to musi grać jak diament !

Pozdrawiam
Pygar
P.s.
Będzie Pan zadowolony ! icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...