Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

icon_smile.gif ciesz się, że lasery wogóle są dostępne bo często w innych markach ich po prostu nie ma.

Dziś za mną cieżki dzień. Naprzerzucałem się kilogramów. Sprawdzałem różne warianty ustawienia sprzętu i jego połączenia tzn rożne wzmacniacze z różnymi cdkami i kolumnami. A przede wszystkim warunki akustyczne. Znalazłem nowe miejsce w domu na ''kącik sansujowy'' icon_smile.gif. A do czego dążę. W nowym miejscu znów najlepiej z V1 zgrał się Mos Premium. Główne cechy dzwięku to wspaniała barwa, gęstość. Dzwięk nie jest może najbardziej szczegółowy ale co zaskakujące niezwykle dynamiczny.
Jeśli ktoś jeszcze szuka kolumn do sansujów(szczególnie mosów) i chce barwny, gęsty dzwięk polecam V1, a jeśli ktoś ma duże pomieszczenie powyżej 40m2 i mocny wzmak to V2.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek,
wg mnie cena za ten laser nie jest wysoka - jeśli są to oryginały.

Witek,
ale chyba warto było trenować dzisiaj kulturystykę!
Sprawdzałeś jak MOS + V1 zagrają gdy jakiś dywan będzie (domyślam się, że tylko chwilowo) przed kolumnami?

A w tle drugi system - w tym miejscu to chyba chwilowo icon_wink.gif Co stoi na BXie - DAC i streamer?

Pozdrawiam
PS. Twój pies ma plus u mnie - pilnuje końcówki icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak, żeczywiście. Bx i Sony był w ruchu. Również Kef. Na BX stoi J.Feng i YSDZ 03. Sansui jednak pójdzie do salonu, a nowy system do zaadoptowanego akustycznie gabinetu.

Nie próbowałem dywanika. Sansui stał w tym miejscu przez 4 płyty icon_smile.gif i nie przeszkadzało mi pierwsze odbicie od podłogi. Pamiętaj, że ja lubię żywą akustykę. Też adoptując gabinet będę raczej rozpraszał niż głuszył. Tam będzie audiofilski dywanik icon_wink.gif ale na ścianach rozpraszacze i też raczej nieduże. V1 pomimo różnych odległości od ścian bocznych nie przesuneły sceny na żadną ze stron. Z prawej strony, z boku jest ściana w odległości 60-70cm. Znajdą się tam przeszkadzajki w stylu kwiatów i regałów z płytami.

Do podstawowego systemu wrócił znów BX na zasadzie rotacji.. Nie może się zastać icon_wink.gif. Podpędzę Ci go tak, że będzie pluł prądem, aż miło.

Adaptację akustyczną gabinetu może w przyszłym tyg już zrobię. Szkoda tylko, że nie będę jeszcze miał docelowych kolumn....

A tak na marginesie Roro tam gdzie stoi drugi system też próbowałem ustawienia. Niestety nie zostało klepnięte przez małżonkę.... Tzn było klepneła się w głowę w wymownym geście...

Pies nie pilnuje końcówki tylko wygrzewa się przy kominku. To jest obronny pies kanapowy.

Tak ,Pboczek. 70euro za laser to nic w porównaniu z tym, że hiendowy cd może stać robiąc za podstawkę pod pralkę...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek
prócz lepszej barwy możesz opisać jaką uzyskałeś scenę przy takim ustawieniu? Jeżeli jest oczywiście? Czy dźwięk dobiega z kolumn tylko? Czy wokal jest centralnie po środku i na jakiej wysokości? Prawie wszędzie, gdy słuchałem, gdzie telewizor był po środku kolumn wokal lubiał schodzić w okolice pól metra od podłogi i nie wyżej. Po za tym czy instrumenty równiez maja swoje miejsce w przestrzeni wokól całego systemu czy raczej trzymaja się blisko kolumn?
No i jak się prezentuje głębia sceny?
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizor jest na ruchomym ramieniu i może odejść od ściany na 0.5m i można go ustawić pod dowolnym kątem w płaszczyżnie poziomej.

Scena w Vandersteenach jest baaardzo szeroka. I w tym ustawieniu też taka była. To były tylko próby. Bardziej sprawdzałem czy powierzchnia nie będzie dla nich zbyt duża bo ta część salonu ma około 30m, a cały salon połączony z kuchnią ma 50-55m. Nie miałem na półce z prawej strony nic ustawionego. Nie było żadnego rozpraszacza. Odległość kolumn od ściany tylnej to 1m. Dzwięk od V1 zawsze się odrywa. Kolumny mają wybitną stereofonię.

Wokal był pośrodku. W V1 scena jest budowana na linii kolumn wgłąb. Ale od czasu do czasu pojawia się dzwięk przed kolumnami.
Na wysokość wokalu nie zwróciłem uwagi. Gdyby był nisko na pewno bym to zrobił. Trzeba pamiętać o tym, że V1 mają regulowany kąt w płaszczyżnie pionowej.

Kompletnie nie sprawdziło się ustawienie diagonalne. Dzwięk był nijaki, płaski i odchudzony. Straciłem mięsisty bas. Byłem trochę zaskoczony bo prawde powiedziawszy bardziej liczyłem na takie właśnie ustawienie.

V1 mogą się nie podobać ze względu na to, że stoją raczej po ciemnej stronie, że mają kolorową średnicę lub, że nie sprawdzą się w metalu lub innym bardzo dynamicznym repertuarze (choć nawet u mnie dają radę ale z mocniejszym wzmacniaczem) ale przestrzeń, scena, stereofonia jest ich mocną stroną.

Acha, no i może się nie podobać jak wyglądają icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich sansuiowiczów
Jakiś rok temu mój ojciec pozmieniał swój system i od tego czasu leży w szafie i się kurzy alpha 907 .Pierwsza wersja jeszcze bez literki i.Kupiłem ją od pana Jana póżniej wziął ją ode mnie mój ojciec bo przesiadłem się na NRA.On oddał 907-kę do przeglądu znanemu już co niektórym z Was serwisantowi z Trójmiasta Przemkowi .Tak więc można powiedzieć że opiekowały się nią fachowe ręce.Reasumując jeżeli któryś z Was szanowni koledzy reflektował by to proszę o tel 509541990 Cena do dogadania.Pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakręconych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Audiowit
Nie odzywałem się bo rzeczywiście chwilowo trochę się z Sansui rozjechałem.Wymieniłem chyba wszystko w systemie co mogłem żródło wzmaka i kolumny .Zrobiłem adaptację akustyczną pomieszczenia wymieniłem okablowanie i to wszystko w nie całe pół roku . ..Z Sansui zwiazany jestem uczuciowo.Mariusz któremu sprzedałem moją NRA jak tylko mamy kontakt informuje mnie co i jak się dzieje w światku pozytywnie zakręconych.Teraz to podobno końcówki są na fali z chęcią bym jakąś posłuchał.Fajnie by było nadal należeć do tej społeczności sansu maniaków.Mam nadzieję że mnie nie skreślicie z listy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś TY icon_smile.gif. Ekipa stała cały czas się utrzymuje. Trochę mniejszy ruch na forum bo ludziska słuchają muzyki icon_smile.gif.

Tak. Pojawiło się w Polsce trochę wysokich końcówek. Do niedawna były trochę po macoszemu traktowane. Integry były na topie. I dobrze niech się dzieje. Ja też długo szukałem kolumn ale w końcu znalazłem. Teraz składam nowy system ale już nie sansui. Praktycznie wszystkie komponenty będą DIY. Od kabelków po kolumny. Już się dzieje. Finał mam nadzieję za jakiś miesiąc. Nie licząc okablowania bo po wygrzaniu będę dobierał.

Jeśli chodzi o sansui to u mnie bez zmian. 607mos premium i 717dr. Ostatnio rozmawiałem z Janvideo i lepiej nie mogłem trafić z zakupem tego mosa. Jan bardzo dobrze go wspomina. A ja jestem bardzo zadowolony. Szybko się go nie pozbędę nawet jeśli kupię wysokie Sansui.

Cały czas szukam nie tylko w obrębie jednej marki i cały czas mam szczęście. Czego i Tobie życzę icon_smile.gif.

Jeśli nie masz niczego jeszcze na oku jeśli chodzi o kolumny to zawsze coś mogę doradzić bo ostatnio dużo w audio siedzę i mam trochę kontaktów i dobrze prześwietlony rynek. Podobnie zresztą jak TY jak mniemam icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dzięki PioOss za taką możliwość
z chęcią posłucham jej u Mariusza a jednocześnie gdybyś znalazł trochę czasu gdy będziesz ją odbierał to serdecznie zapraszam do siebie oczywiście jak ci czas pozwoli
pozdro



Surfbrother

Dziękuję za zaproszenie, będzie mi niezmiernie miło.
Nie jestem tylko pewien, czy uda się tym razem, dość napięty plan mam i ładnych kilka kilometrów w dwa-trzy dni, a w weekend chociaż trochę chciałoby się posiedzieć w domu, tym bardziej że następny roboczy będzie. A rodzina zaczyna trochę dziwnie na mnie patrzeć icon_smile.gif
W czwartek się wyjaśni.
Ale jak nie tym razem, to następnym. Zanosi się, że w 3city będę jeszcze w tym roku. Żeby tylko czasu starczyło.

Pozdrawiam

p.s. bo jeszcze mam zaległe obiecane wizyty w kilku miejscach, jak np. Kraków, Krzyż Wlkp, Łódź i okolice.... jakiś urlop wezmę albo coś?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...