Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Skoro z "pięćestki" Piotrka udało Ci się coś więcej wyciągnąć, to może i ta 607 zyska nowe życie?

Poniżej wzmiankowana "połówka" Piotrka i mój Myriad w trochę zacniejszym towarzystwie

DSC01446.jpg





Pozdrawiam
PS. A później zeszliśmy na parter - na poważniejsze słuchanie. Była 917, więc inne CDki już się nie załapały na odsłuch.
Ale to już jutro...
W skrócie - modowana 907 od Pawła wymiata!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku musi przewyższać - inaczej nie zrobiliby w Sansui modeli limitowanych bo i po co ??? icon_smile.gif Fakt faktem dało mi to bardzo dużą wiedzę nt tego co gdzie i jak wpływa na brzmienie ! Wcześniej myślałem, że jeżeli w B2302 wszędzie są Rikeny to tutaj też się to sprawdzi .... a jednak nie ! w integrze w niektórych miejscach Riken jest złym rozwiązaniem ! - np przy desymetryzatorze dwie sztuki po 56ohm .... Zapewne ma tu znaczenie trochę inny rozkład i wartość napięć niż w końcówce ... Nie jest tak że jeden przepis działa wszędzie wyśmienicie no ale po to ja się na to porwałem żeby na własnej skórze to sprawdzić - nie pozostaje nic innego jak się tym podzielić z przyjaciółmi icon_smile.gif ...

Poniżej mała wizualizacja o co chodzi ... 907XR fabryczna , 907 po zmianach i dla porównania 907 limited (to ten sam schemat tylko szara płytka drukowana ...)
Sami oceńcie icon_smile.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman jestem ciekaw jak w takim razie podobał Wam się dźwięk 917xr. Było tam o wiele więcej części które uległy przemianie pod wpływem okładzin oddziałujacych tzw. głęboką podczerwienią. - efekt jest taki jakby każda część dostała zastrzyk energii.
Co do 607 to efekt bedzie oczywiście większy niż w 507 właśnie z tego samego powodu.Posiada więcej elementów elektronicznych. np. 717D Limited ma ich od zatrzęsienia dlatego teraz gra jak gra. Ci którzy słyszeli wiedzą o czym mowa.
Co do 607 martwi mnie tylko że brzmienie na zwykłych płytach moze być słabsze niż w Limited. Wtedy bedą musiały pójść do wymiany słabsze elementy jeżeli się na ten krok zdecyduje.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie trochę martwi w przypadku 607, że jednak daleko odeszli od koncepcji konstrukcji swoich cd czyli oparcia o MASCH ... To na pewno ma swoje wyraźne konsekwencje ale jestem bardzo ciekawy jak wypadnie u Ciebie i jak go spozycjonujesz względem pozostałych CD Sansui, których słuchałeś . Tak czy siak to naprawdę rzadkie urządzenie i choćby z tej racji warte pozyskania dla głębszej analizy .
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W zasadzie to cały czas zastanawiam sie, dlaczego tak późno zobaczyłem te wersje audio..... przecież zawsze tam były.

pozdrawiam



Dalbym sobie glowe uciac, ze jak kupowalem 3 lata temu pierwszy transformator u nich to tych "Audio / Balanced power supply" nie bylo. Kurcze szkoda tylko ze te transformatory to przynajmniej £300
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Luckyguliver

Panowie się rozwijają.

No tanio nie jest, ale to jedne z lepiej wydanych £. (no, może na równi z tymi na 18 letnią BowMore lata temu. Whisky BowMore)icon_smile.gif. Różnica w dźwięku z gatunku "na pewno, od pierwszych taktów".
Za chyba 20£ wiecej są w stanie zrobić z trzema wyjściowym i wejściowym gniazdem na jednej ściance..
jakby ktoś chciał, to mam od nich specyfikacje / kartę produkcyjną do takiego właśnie trafo. I dam kontakt do czlowieka, z ktorym to załatwiałem. Łatwiej będzie się dogadać o co chodzi.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Trafa pod audio mają od początku jak pamiętam, tylko że różnica w cenie znaczna, gdy się robi specjalną wersję i stąd pewnie część osób sobie odpuściła. Miałem kilka innych transformatorów z polskiej i niemieckiej produkcji, po dłuższych odsłuchach, takich w stylu "dam im jeszcze szansę" zawsze wychodziło na to, że to "zmarnowana szansa". Zwyczajnie nie potrafiły "zagrać" dynamicznie i z rozmachem, dźwięk był jakby słaby, zramolały dziadek nad ranem po przebudzeniu, który potrzebuje poleżeć półgodziny po obudzeniu żeby rozruszać stawy i założyć kapcie, oczywiście bez obrażania Panów w starszym wieku, bo to naturalna kolej rzeczy w procesie starzenia organizmu.
Pomimo grania kilka tygodni nie potrafiły wydobyć takiej masy i rozmachu w dźwięku.
Trafa do audio dają prąd na sterydach icon_smile.gif.
To taki Pudzian wśród transformatorów.
Jak się podłączy dobre Sansui, to pióra latają ... z dobrze dobranych kolumn do całego systemu.
Gdy się to wszystko jeszcze połączy odpowiednim osprzętem na złocie i rodzie, a następnie odprawi magiczne rytuały ala "Mario100007", to efekt poprawia się o kilka razy.

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wraz z Markiem mieliśmy zdecydowanie zbyt mało czasu na porównania - a głównym celem wizyty było "pięterko" u Piotra i próby wyciągnięcia jak najwięcej ze sprzętu tam podłączonego.
"Parter" był drugi w kolejce i tyle... (mimo że wiedzieliśmy, co tam stoi i na nas czeka, a AU-07 "zjechało" z nami).

Co do grania AU-07, modyfikowanej 907 i B2103 to opinie są mocno skrócone.
1) był widoczny (tzn, słyszalny) wpływ niesymetrycznie ustawionego sprzętu na górnej półce (917 stała na 907 blisko prawej kolumny)
Piotr o tym wiedział i "pozwolił nam samodzielnie to odkryć" - nawet się nam udało icon_wink.gif
W związku z powyższym był już gotowy stolik i po chwili piecyki wylądowały na środku, a CD symetrycznie z gramofonem na górnej półce.
Dzięki temu również poszerzyła się strefa prawidłowego odsłuchu na kanapie (zamiast jeden osoby - było ok dla 2...3 osób).
JBLe z każdym z 3 piecyków zagrały prawidłowo, choć oczywiście trochę inaczej. Każdy Sansui bez problemu "dawał radę".


DSC01446.jpg




2) B2103 i 907 zagrały porównywalnie pod względem mocy i wysterowania kolumn - nie zamierzaliśmy burzyć ścian, więc poziomy głośności były normalne (no momentami trochę głośniejsze - by sprawdzić jak idzie).

3) ponieważ Piotr postanowił "wycieczkę", więc mamy aktualne zaproszenie jak wróci sprzęt i nie zawahamy się go użyć - wtedy postaram(y) się skupić na sprzęcie stojącym na parterze.

4) mam nadzieję, że obecni w sobotę koledzy napiszą jeszcze trochę o swoich wrażeniach

5) na koniec podpiąłem moje małe Jamochłony pod 907 i raczej w tym połączeniu nie podpasowały hybrydowe kable VdH The Wind - srebro w takim zestawieniu ciut zamuliło, a kolumny przez ostatnie parę miesięcy wyraźnie odpoczywały i pograły raptem parę godzin. Przy głośniejszym graniu raczyły ruszyć d... (tzn. membrany) i pojawiła się lepsza scena i wyrównanie dźwięku i jakoś dawało się słuchać. To też zabrało trochę czasu - ale koniecznie chciałem usłyszeć moje małe Concerty w połączeniu z dobrymi i mocnymi Sansui.
Niskich tonów oczywiście było trochę mniej (pamiętajmy o różnicy nie tylko w średnicy głośników, ale i litrażu obudowy), tym niemniej mógłbym słuchać tego sprzętu w takim zestawieniu.

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



No dobra - i tak by tam zaraz wylądowały duże Concerty, a małe gdzie indziej. icon_cool.gif

Pozdrawiam
PS. Oczywiście opisuję nasze oczekiwania - na podstawie znajomości sprzętu i dobrego grania. Więc były to nasze oczekiwania co do sprzętu za pare ... i więcej tysięcy, więc oczywiście w skali bezwzględnej było to lepiej niż np. sprzętami ze średniej półki.
Z moich wcześniejszych rozmów z Piotrem myślałem, że są bardzo duże rezerwy w akustyce pokoju i rozmieszczeniu sprzętu - a jednak nasz kolega wykonał kawał porządnej i przemyślanej roboty i było naprawdę nieźle. Rezerwy są, ale rewolucji chyba nie musi planować.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro

Rezerwy zawsze są... a "wycieczka" całego sprzętu na północ, do najlepszego człowieka od Sansui w tamtej okolicy to jeden z elementów ewolucji. Na pewno 2103 potrzebowała sprawdzenia i ustawienia po ok dwóch miesiącach intensywnego grania od czasu, gdy się u mnie pojawila. PR zostaną zamienione na wieloobrotowe, i takie tam drobiazgi.
Ale w sobotę wszystko ma wrócić. I również docelowe sprzęty zmienią się miejscami.
Tak więc przy ponownej wizycie będzie po ustawieniach pod nowe trafa, studio monitory będą stały na dedykowanych stanach Rogoz kabel głośnikowy divine aciustic będzie wygrzany. ...
Dla mnie największą różnice zrobiło gravity i zmiana dźwięku z użyciem tej platformy...bo resztę sprzętu doskonale znam. Chętnie poznam opinie Marka, nie ukrywam. Bo cóż ja mogę napisać o swoim sprzęcie. ... gdyby mi się nie podobał jak gra,to bym go nie miał u siebie...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo U mnie aktualnie gra z concert 8 707DR oraz 907MRX. Na zmiane oczywiscie. Mam 16m2. Mysle ze to sa idealne monitory na takim metrazu. Basu jest w sam raz, ani za duzo ani za malo. Monitory tworza dosc duza i stabilna scene gdzie naprawde duzo sie dzieje w porownaniu np do mniejszych ProAc 1S. W kombinacji z Sansui nie jest tez sterynie jak to bylo w przypadku innych wzmacniaczy. Jedyna ale to moglyby troche "skoczniej grac"

Pare dni temu byl u mnie kolega z Linn Klimax DS jako zrodlem i pochwalil moj system icon_smile.gif a dodam, ze obszedl w ostatnich dwoch latach wiele domowych hiedow i audio szolow. Krotko mowiac nie spodziewal sie po takich budzetowych klockach takiego grania icon_smile.gif

I tak jak u Ciebie zabraklo czasu ale to chyba normalka. Nastepnym razem planujemy zabawe kablami i jakims nowym zrodlem np lampowym.

Niestety nie zrobilem zadnych fotek. Nastepnym razem bede pamietal.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luckyguliver
Wg mnie małym (hehe) Concertom trochę bardziej powinna pasować powierzchnia 20m^2, ale to już kwestia upodobań.
Ciut głośniejsze granie się przydaje... a mocy na wzmacniaczu nigdy nie za mało.

Jakie masz okablowanie i CDka?

PioOss,
czy rzeczywiście kable głośnikowe zdążą się już wygrzać?
Po weekendzie już zagrały lepiej?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

PioOss[/b],
czy rzeczywiście kable głośnikowe zdążą się już wygrzać?
Po weekendzie już zagrały lepiej?

Pozdrawiam



Roro

To zależy od tego kiedy ponownie zawitacie do mnie. Ale jak wszystko wróci to będzie mocno grane.
Wczoraj przywiozłem na chwile glośnikowe Klotz a-i-s twinax. Pojęcia nie mam, co to jest.
Ale jak wiesz mam swoje kryna których dźwięk najbardziej mi odpowiada i to jest cel sam w sobie żeby były one w co najmniej dwóch systemach.
Trochę teraz żałuję, że jak byliście nie podpięliśmy ich na antresoli. Jest niebywale, co pokazują w takiej konfiguracji.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RoRo Dokladnie tak jest. Jak podkrece galka to brakuje mi metra za plecami icon_smile.gif A gdybym mial dwa to...to kupilbym sobie podlogowki icon_smile.gif Na pocieche mam to, ze jakos nie lubie glosno sluchac muzyki w domu wiec mi to nie wadzi.

Ja gram z plikow wiec jako zrodlo robi Simple Audio Rooplayer+. Jest to budzetowka ale solidna. Niemniej jednak powoli rozgladam sie za czyms lepszym.
Jesli o kable to u mnie bieda. Mam zwykly Mogami 2534 i jakis Avondale chyba. Kolega zaoferowal mi niedawno porzyczenie Tellurium Black Q ktory w jego systemi zrobil mala sensacje. Jesli i u mnie zrobi to jak sie nadazy okazja to sobie taki sprawie.

Glosnikowe to Chord Odyssey 2. Tu juz troche jest lepiej.

@czubsi koszt MRX nie jest maly ale w kontekscie cen "hi end" to sa relatywnie male pieniadze icon_smile.gif U niego np gra Hegel H300 a to juz prawie 20 000pln. Do tego jak napisalem dla niego kontekstem byly systemy hiedowe ktore uslyszal w akcji na kilku Europejskich audio show.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kiedyś musimy się spotkać - sprawdzimy jak ustawiona jest Twoja MR ! Ktoś ją w ogóle sprawdzał czy tak jak ją kupiłeś tak gra do dziś ?



Wzmak przelezal w szafie kilka dobrych miesiecy bo sie remont wlokl. Potem wyslalem do Przemka zeby mi ja ustawil, zreszta 707 tez. A jesli chodzi o wspomniana MRX to moze sie okazac, ze okazja nadazy sie wczesniej niz myslales. Rozwazam w tej chwili jej sprzedaz. Powod? Jak zwykle w takich wypadkach. Pieniadze. Mam do splaty remont a skarbonka pusta icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jesli o kable to u mnie bieda. Mam zwykly Mogami 2534 i jakis Avondale chyba. Kolega zaoferowal mi niedawno porzyczenie Tellurium Black Q ktory w jego systemi zrobil mala sensacje. Jesli i u mnie zrobi to jak sie nadazy okazja to sobie taki sprawie.


Dobry pomysł z tym modelem Tellurium - od dawna mam taki zamiar, bo to dobry kabel. Tylko "troszkę" kosztuje, więc czekam sobie spokojnie aż mi przejdzie icon_lol.gif (albo niespodziewana dodatkowa kasa przyjdzie).
Do tańszego "Blue" nie zamierzam podchodzić...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...