Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Pytanie za $1 000 000 :) Brakuje mi dwoch "pinow" z tylnego panela do Alphy 907. Mam na mysli te metalowe gniazdka-otoczki np power amp direct, input itd.

- Czy te "gniazdka-piny" z 707 beda pasowac do 907? Na moje oko tak ale nigdy nic nie wiadomo.

- Czy moge to zrobic lapiac za takiego pina kombinerkami czy tez musze sie dostac jakos od srodka?

 

Z gory dzieki

 

Ps Pytanie juz nieaktualne bo nie musze tego robic ale zostawie na forum bo moze sie komus odpowiedz (jesli bedzie:) przydac.

Edytowano przez luckyguliver
Zmiana sytuacji
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze - gratulacje, widzę że "orzeł wylądował". Zaś TEAC też się nieźle dopasował 9_9, zresztą zgodnie z założeniami.

Mam nadzieję, że napiszesz wkrótce o swoich wrażeniach.

Pozdrawiam

PS. U mnie (również w Sansui) kolor czarny sprzętach przeważa (za wyjątkiem kolumn i - minimalnie - końcówek mocy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samcro Mam u siebie drewniana podloge. Pewnie by mi sie zawalila :)

Ja chialby tylko wspomniec, ze moja 907MRX pojechala do przemilego jegomoscia w Italii. U mnie by sie jedynie marnowala :)

Nikogo nie zdziwie mowiac, ze nowy wlasciciel jest co najmniej zadowolony. Za jego przyzwoleniem przedrukuje fragment jego emaila.

"The very important thing is that I love how it sounds.

I do love music, I'm a musician myself (not professional of course), and I was struggling to find a replace for my alpha 607 dr
which I bought new in 1993. I did try at least ten different ampli, expensive ampli, and none of them reached a level that was comparable.
This one really made me happy, is what I was expecting.

Imagine that my wife, who really do not care about it as soon as she listened told me " I don't know nothing but this sounds really good"."

W skrocie... Pan pisze, ze kocha muzyke i ze jest muzykiem choc zastrzega ze nie profesjonalnym. Mial problem ze znalezieniem wzmacniacza ktory zastapilby 607DR ktorego byl wlascicielem od nowosci od roku 1993. Probowal wielu wzmacniaczy, nawet o wiele drozszych ale zaden nie dorownywal 607DR. Tak wiec nowy amp (907 MRX) naprade go uszczsliwil tak jak tego wlasnie oczekiwal (po wyzszym modelu).

Nawet jego zona zauwazyla, ze chociaz sie nie zna to brzmi bardzo dobrze.

W innym liscie napisal, ze ceni ten wzmacniacz za jego brzmienie, za "bezwysilkowa" i swobodna prezentacje muzyki, dzieki czemu moze jej sluchac godzinami, nawet glosno bez jakiegokolwiek zmeczenia.

To by bylo na tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@luckyguliver Całość swoje waży, to prawda. Na wszelki wypadek półka dostała dodatkowe podparcie.

Jak wiecie, w transporcie sprzętu największą niewiadomą jest, jak wysyłający to zabezpieczy i co zrobi kurier. W moim przypadku całość dotarła nienaruszona/ Oczywiście mimo naklejek gdzie góra itp u kuriera w samochodzie musiało leżeć "do góry nogami".

Akurat ten sprzedający widział, co i jak zrobić: oryginalny karton, 2 warstwy styropianu z każdej strony + góra, dół i całość  w kolejnym.

Ten był tak duży, że jedna osoba nie miała szans tego podnieść.

 

 

IMG_20170331_173344_1.jpg

IMG_20170331_173458.jpg

IMG_20170331_173458_1.jpg

IMG_20170331_173825.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO tak, malutki.

Czy czekamy na coś jeszcze - się okaże, zastanawiam się nad jedną opcją.

A kolumny - jestem po rozmowach, czekam aż będą zrobione, później jedziemy słuchać, uzgadniać, wybierać.. Za jakiś czas pojawią się u mnie na chwilę Gauder Acoustic. Jak podejdą, to jest szansa na to, że zostaną.

Z AU07 na razie graja Chario i bardzo mi się takie połączenie podoba :) Coraz bardziej.

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr gratuluje nowego nabytku. Piekne sprzety. Moim zdaniem najpiekniejsza fotka ever to MRki na stoliku Rogoz. Poezja dla oczu. Fotka na okladke pisma.

U mnie malutki krok w strone pradu a Wielki dla dzwieku. 

Kabel 2,5 mm podlaczony bezposrednio do nowego chwilowo zwyklego topikowego bezpiecznika, czyli od skrzynki bezpiecznikowej do gniazd Schuko, pod  ktore podpiete sa zasilacze na 100V (Wczesniej byly druty 1,5 mm kw. podlaczone pod Automat ) Poprawila sie dynamika od najnizszej glosnosci a moc z jaka pluja moje male glosniczki VA. Bach jest niesamowita ( trafo audio z Albionu napedza  bezposrednio koncowke bez "waskiego gardla") Gralem tez glosno i przyznam, ze potega basu jest porazajaca. Po dluzszym glosnym sluchaniu blednik wariuje z powodu wibracji i cisnienia akustycznego oddzialujacych na glowe i reszte ciala. Faktura dzwieku sie nie zmienila ale wybrzmienia trwaja jakby dluzej i sa bardziej wyraziste "geste". Mam w planach wymiane kolumn, ale tak  napedzone Vienny deklasuja wieksze konstrukcje ktorych dzisiaj sluchalem. Na poziomie Sansui trzeba zadbac o dobrze napedzone porzadne trafo a sprzet pokaze na co go stac. Po zmianie z drutow 1,5 mm i automatu na to co mam teraz moge wam polecic taki maly Tuning, bo roznica jest odczuwalna, nie tylko slyszalna.

 

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 Zachęcony przez jednego z kolegów, do dania sygnału w wątku...

Trąbię: od tygodnia na półce gości zacny SANSUI 607 DR

   Daję znać po tygodniu; (ach ta skromność) gdyż '' DR '' jakoś tak niemrawo wystartował... Staruszek Nad 3020 skutecznie pokazywał plecy, co wprawiało mnie w zakłopotanie i zdenerwowanie: jakże to tak ??? A miało być: tak pięknie...

 

  Przeprowadzka z dużego miasta na wieś sprawiła, myślę obrazę majestatu pana ''DR''. Z każdym dniem było lepiej, aż do wczoraj gdzie zagrał najpiękniej. Myślę, że jeszcze mnie zaskoczy pozytywnie...;)

  Tym bardziej, iż trzeba mu towarzystwa nowych kolumn.

;)

IMG_4586.JPG

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Belfer54 napisał:

 

Ja z kolei w dniu wczorajszym miałem okazję porozmawiać z kolegą z Tychów , który to od wielu lat skutecznie pielęgnuje sansujową przypadłość czego skutkiem było nabycie kompletu B\C 2105 MOS Vintage :-) Zestaw ten cieszy jego uszy mimo tego, że posiada już 907XR , 907DR oraz 607XR nie wspominając o cd917XR ... Cóż ktoś kto ma alfę rozumie jak to działa - na jednej się nie kończy :-) ...

 

Ja również witam Kolegę Mietka na naszym forum ! Wartość Sansui odkryjesz z czasem , wtedy gdy zdasz sobie sprawę, że słyszysz tylko prawdę a nie efekty specjalne.... Docenisz to na dłuższym dystansie a oprócz tego jak już słyszałeś a teraz sam się przekonujesz - Sansui potrzebuje zgrania się s systemem !  

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jest dynamiczny i ma barwną srednicę. Ten sposob prezentacji może się podobać. Dr jest bardziej neutralna przez to bardziej prawdziwa. Daj jej i sobie czas. Musisz przestawić się z pewnych przyzwyczajeń.

Marek wie jak 707dr potrafi zagrać i jak ciężko ją zastąpić czymś podobnym w tej samej cenie.

Metka, a w koncu podlączyłeś po xlr czy rca?

Pozbędziesz się nad. To kwestia czasu. Jak już wpadniesz to bedziesz jak ja pozbywał się sprzętu w stanie perfekt z ciężkim sercem;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie wielkie bardzo !!

To dzięki Wam Sansui u mnie stoi ! Tak, tak.

  Powoli zdaję sobie sprawę, iż 607 DR to początek, pierwsza sztuka, miałem okazje widzieć ''złote'' modele, więc sami wiecie...;)

Witku; w moim zamku komnat wiele...;)  Nad będzie miał swoje miejsce !

  ;) dziś podłączę po xlr tylko rozwiercę bardziej otworki...orajt ? ;)

M.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B-2103 vs B-2105.

Tak. Kilka zdań już mogę napisać.

B-2105 od przyjazdu codziennie po kilka godzin pod prądem, więc się "otworzył". Warto dodać, że wewnątrz jest ekstremalnie czysty, jak z fabryki. Żadnych śladów ciepła na górnej obudowie. Nic.  Nagrzewa się równo, oba kanały pracują równo, dźwięk  się ustabilizował. Jest jeszcze przed jakąkolwiek regulacją, ale z papierów, które mam wynika, że był w Japonii regulowany pod koniec 2015 roku. 

Rzecz podstawowa: obie końcówki grają dokładnie tak samo, z tą samą ilością szczegółów i detali. Najwyższa klasa .

Gdzie więc są różnice? W założeniu 2105 jako "młodsze" powinno grać lepiej. Jednak lepiej nie gra. Gra po prostu inaczej niż 2103.

Pierwsze porównanie, które mi się nasunęło, gdy nad tym zacząłem się zastanawiać, to porównanie  907XR oraz  907 MR. XR bardzo neutralna dla reprodukowanego dźwięku. MR dodaje od siebie to lekkie ocieplenie, zaokrąglenie dźwięków. Podobnie jest w przypadku 2103 i 2105. 2103 to taka XR a 2105 to MR. Tak bym porównał sposób prezentacji dźwięku . I to jest jedyna dla mnie różnica. Bo w pozostałych aspektach obie zasługują na najwyższe oceny.

Pre c-2105 w obu wprowadza takie same zmiany, po prostu "porządkując" dźwięk. Nie jest jakoś specjalnie "bardziej dopasowana" do B-2105, co mogłoby się wydawać niektórym  oczywiste.

I to tyle. Albo aż tyle.

Myślę, że jak najbardziej muszę zgodzić Pawłem, z którym jakiś czas temu rozmawiałem na ten temat. B-2103 jest bardziej uniwersalna niż B-2105. 2103 nie koloruje, nie czaruje, jest wierna i neutralna w przekazie (na pewno w porównaniu do 2105).  Jest przez to bardziej uniwersalna od 2105. Z tego powodu na 2103 prawdopodobnie łatwiej będzie zbudować system "neutralny" lub też łatwiej go będzie poprowadzić w stronę takiego brzmienia, jakie nam się najbardziej podoba i jakie chcemy uzyskać. Z 2105 już tak łatwo nie ma. Bo ona "dodaje swoje". Absolutnie nie znaczy to, że jest gorsza. Tak, jak napisałem wcześniej, obie są tak samo doskonałe w tym, jak przekazują dźwięk. Tak samo doskonałe, ale jednak inne....

Ale ponieważ na razie mam obie końcówki + pre, więc jeszcze kilka razy zamienię jedną na drugą. Jeżeli pojawią mi się inne wnioski, to oczywiście napisze parę słów.

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak mówicie tyle, że trzeba pamiętać iż obie końcówki są na mosfetach a to powoduje wygładzenie krawędzi i pogłębienie sceny - w obu końcówkach bardzo na plus dodatkowo wspomnieć należy że części użyte w obu końcówkach to pełen wypas (w końcu to modele budowane jako specjalne) a w seryjnych 907 tak nie jest ... Mamy więc zachowany pewien sposób prezentacji ale na zupełnie innym poziomie niż regularne modele ... Końcówki wymagają naprawdę dobrego towarzystwa boi dopiero wtedy to co napisałem stanie się mocno widoczne !!! B2103MOS oraz B2105MOS mają olbrzymi potencjał więc jeśli coś nam nie gra to szukajmy wytrwale dobrego towarzystwa a gwarantuję, że będą to sprzęty docelowe za - jakby nie patrzeć - atrakcyjne pieniądze zważywszy na poziom na jakim sprawę traktujemy ...

 

Dobra robota Piotrze ! Zawsze inaczej jak ktoś napisze to samo co ja od lat trąbię ... :-) To stawia w innym świetle wszystkie moje uwagi i opinie z przeszłości ...

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, zapomniałem dodać, że MOSy dodają coś.

Ponieważ nie słuchałem nigdy DR, więc porównałem to do tego, co znam - daje to mam nadzieje jakiś pogląd dla osób znających brzmienie serii XR, MR i DR oraz różnic między nimi.

Jak napisał Paweł, obie są zrobione "na wypasie" - nie oszczędzano na częściach.

To, co napisali Koledzy doskonale uzupełnia moje odczucia.

Trzeba pamiętać czytając porównanie różnic między nimi do XR, DR / MR, że to jest porównanie sposobu prezentacji dźwięku, a nie jego jakości. Bo ta w końcówkach jest wyższa, choćby z racji zastosowanych elementów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...