Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Kef r700


AniaSz

Recommended Posts

Witam. Chciałam zakupić wzmacniacz do Kef r700 w budżecie 4000 zł najlepiej z streamerem sieciowym. Muzyki słucham głównie z TIDAL.Z racji na wielkość moich funduszy , raczej używany. Przeglądałam forum i widzę , że często polecany jest Roksan K3 który mogę nabyć w założonym budżecie. Tylko nie posiada on dac i gotówki na streamer już nie wystarczy. Chyba , że na początek można słuchać muzyki z telefonu przez Bluetooth , który posiada Roksan ale nie wiem jak z jakością brzmienia. Wzmacniacz nie może być za jasny bo nie lubię jaskrawych wysokich tonów. Do tej pory słuchałam muzyki na soundbar JBL 5.1 , wiec myśle ze i tak przeskok będzie duży😆. Może macie panowie jakieś propozycje innych wzmacniaczy. Muzyka słuchana to pop, dance.

Edytowano przez AniaSz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

Nie znam w/w wzmacniacza, ale jeżeli mogę coś polecić do tych kolumn z nowych wzmacniaczy to Arcam SA10 i do tego odtwarzacz Audio Pro Link 1. Taki zestaw spokojnie możesz wypożyczyć u branży z Forum i sprawdzić we własnych warunkach akustycznych oraz negocjować cenę.

Pozdrawiam!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSz Wzmacniacz jest niepozorny, ale bardzo wydajny także można się zdziwić. Góra pasma też nie jest ostra raczej subtelna i wyraźnie podkreślona średnica, a basu też w nim nie brakuje choć oczywiście pewnie go będzie mniej niż w połączeniu z w/w przez Ciebie. Jakie masz wielkie pomieszczenie w którym ma to grać?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączenie KEF i Cyrus tez wypada całkiem dobrze, polecam. Myślę że taki Cyrus One HD + Google Chromecast po optyku w budżecie spokojnie się mieści. Brzmienie gęste dociążone, naprawdę przyjemne granie.

I gram na zestawie KEF R900 + kilka pudełek Cyrus’a 👍

Taki wzmacniacz tez będzie rozwojowy i ponadczasowy, można do niego dokupić później dodatkowy streamer a sam wzmacniacz nie będzie się zbytnio „starzał”.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa troszkę się wyjaśniła. Posiadam już od znajomego brata Bluesound Node 2i . Nie nadszarpnęło to zbytnio mojego budżetu , więc całość mogę jednak przeznaczyć na wzmacniacz czyli 4 tyś oczywiście wliczając w to przewody do podłączenia wzmacniacza z strumieniowcem , tylko nie wiem jakie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze do tego ma bardzo fajny system sprawdzania impedancji kolumn. Podczas włączania w lewym kanale słychać taki cichutki pisk. To właśnie zadziałał układ sprawdzania i dopasowania końcówki pod konkretne kolumny. I nie przejmuj się ja nie mam żadnego „normalnego” rozmiarem sprzętu w domu i nie narzekam 😁 Zresztą Node 2i nie ma standardowych 43 cm... 

1FA80D2E-595F-4178-BEF3-3FD9C090F445.jpeg

Rega i Node2i

5018930D-55B5-4AFE-AE4D-45025D60A8BD.jpeg

I Cyrusy 😏

Jeszcze może słowo o KEF’ach serii R -  długo się wygrzewają, grają równo neutralnie potrafią uderzyć basem ale potrzebują prądu. Żeby uzyskać podobna moc potrzebujesz większego budżetu. Może Atoll, wspomniany Arcam ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie można, trzeba mieć taki kabelek Toslink na Jack3,5mm. W sumie nie wiem dlaczego nie mak tak podpięte 🤣 Generalnie z tych wejść cyfrowych korzystam w swoim Cyrusie. CD podpięte, transport Stream, Apple TV optykiem itd... i wszystko zbiera wbudowany we wzmacniacz DAC. W Node 2i tych wejść jest niewiele, jedno o którym nawet zapomniałem 🥴

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, AniaSz napisał:

Ale przy Cyrus one jeśli będzie potrzeba podpięcia tv można to zrobić przez Bluesound Node 2i optykiem,czy się mylę. A Bluesound jak przez chinch czy jak to się nazywa?

Bluesound lepiej zagra gdy podłączymy go pod DAC (zewnętrzny lub wbudowany we wzmacniaczu), stąd wersja HD Cyrus One byłaby bardziej interesująca - choć droższa.
Ale jak zwykle - warto sprawdzić w trakcie odsłuchu i nie kupować w ciemno droższego modelu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Oczywiście nie tylko trafo we wzmacniaczu gra ale jest w stanie powiedzieć coś o jego wydajności prądowej One pobiera do 750W

E76FFB94-EAE2-4ED6-92F4-7E63222462DA.jpeg

Miałem go na odsłuchu w domu, ze wszystkimi kolumnami jakie mam robił co chciał. Nawet jak go nie kupisz to proponuje posłuchac żeby mieć punkt odniesienia.

Fajnie ale tak naprawdę pobór prądu nie definiuje w 100% wydajności prądowej są przecież wzmacniacze z jeszcze większym poborem prądu a mają 60 Watt na kanał....tak czy inaczej Roksan K3 wygląda na papierze znacznie lepiej :

SPECIFICATIONS
Inputs    Stereo RCA Stereo XLR balanced
Harmonic Distortion    <0.003% 1kHz – 8Ω
Signal-to-Noise    130dBr (ref. 33.5V)
Power Source    220V – 240V 50Hz / 60Hz
Power Consumption    Warm up mode <25W Full Power <800W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Goguś napisał:

Fajnie ale tak naprawdę pobór prądu nie definiuje w 100% wydajności prądowej są przecież wzmacniacze z jeszcze większym poborem prądu a mają 60 Watt na kanał....

Dokładnie to napisałem i próbujesz negować mówiąc innymi słowami to co napisałem 😏

2 godziny temu, Inferno napisał:

ale jest w stanie powiedzieć coś o jego wydajności prądowej

Powiedzieć coś, tak napisałem 👌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AniaSz napisał:

Ale przy Cyrus one jeśli będzie potrzeba podpięcia tv można to zrobić przez Bluesound Node 2i optykiem,czy się mylę. A Bluesound jak przez chinch czy jak to się nazywa?

Mam Cyrusa HD i Blusounda 2i. I jestem z tego zestawu bardzo zadowolony. Cyrus ma dwa wejścia cyfrowe - optyczne (toslink) i coaxialne. Node'a podpiąłem właśnie po coaxialu, zaś TV do Cyrusa - toslinkiem. I jest OK :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One miałem w domu na odsłuchu wiec polecam, Roksana nie znam wiec nie oceniam.

@maxredaktor też myślę że to dobry zestaw ale przecież nie zaszkodzi przesłuchać Roksana.

Tak proponuje zrobić, skoro kolega słuchał Roksana z serią R KEF’a a my tu orędownicy Cyrus’a no to już jakiś wybór jest 👍
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...