Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Kef r700


AniaSz

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Również jestem tego zdania, że Arcam SA10 nie będzie idealnym rozwiązaniem i KEFy potrzebują energicznego brzmienia. Jeśli brałbyś pod uwagę rozdzielenie systemu to Roksan K3 lub Cyrus One HD byłby zdecydowanie lepszym kierunkiem. W przyszłości będziesz mógł dokupić streamer i masz po sprawie. Warto także spojrzeć na Atoll’a IN80 lub IN100 Signature ale unikać IN50, ponieważ jest to bardzo spokojne brzmienie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie przewody głośnikowe polecacie. I w Kef na 4 czy 2 wtyki. Różne czytam opinie.

4 godziny temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

jeśli porównywać z Roksanem to zamiast One sprawdziłbym Cyrus 6DAC. W budżecie powinien się zmieścić. 

Pozdrawiam,

Michał

Wygladowo odpada, choć pewnie jakościowo nie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AniaSz napisał:

A jakie przewody głośnikowe polecacie.

Tutaj dyskusją może nie być końca i prawie za każdym razem takie pytanie wywołuje ...burzę na forum. Według mnie na początek jakieś no nie wiem Melodiki a jak wszystko się ułoży i będzie równo grało to wtedy można sobie coś tam sprawdzić.

Jak masz możliwość dostania tego Roksana w takich pieniądzach to ja bym go sprawdził o tym Atoll’u IN 100 też myślałem. Jedno co o Cyrusie mogę powiedzieć to można go słuchać godzinami i nie męczy natarczywością gra przyjemnie.

To mamy conajmniej 2 typy, jak weźmiemy jeszcze Atoll IN100 to 3. Proponuje posłuchać w domu.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcielibyśmy połączyć streamer ze wzmacniaczem i do tego jeszcze z HDMI, np do telewizora oraz mieć mocny wzmacniacz, to warto spojrzeć na Bluesound Powernode 2i HDMI

https://www.tophifi.pl/multiroom/systemy-bezprzewodowe-bluesound/powernode-2i-hdmi-czarny.html - można się mile zaskoczyć jak stanowczo kontroluje różne konstrukcje.

Zapraszamy Cię na odsłuchy!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

Najlepiej wypożycz Cyrus One HD wtedy sprawdzisz i cyfrowe i analogowe wejście. Łatwiej będzie podjąć decyzje jaka wersja będzie dla Ciebie lepsza.

Czyli analogowo to będzie szło z dac Bluesound , a cyfrowo z dac Cyrusa jeśli dobrze rozumiem. Cyfrowo to przez optyk?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po kilku godzinnym odsłuchu zestawu Cyrus One HD, Bluesound Node 2i i Kef r700. Wnioski jeśli chodzi o elektronikę to dac z wzmacniacza i sieciówki bardzo podobne , w moim odczuciu tylko środek pasma bardziej wyeksponowany po dac z Cyrusa. Ale problem jest jeśli chodzi o kolumny. Wiem że są nowe i niewygrzane, ale czytając opisy wszędzie jest o dużym początkowym basie. A u mnie go prawie nie ma. Brat z kolumnami jeździł po całym pokoju przeróżne ustawienia i nic nie dało. Jedynie dobrze słyszalny i odczuwalny jest przy dużej głośności, a to i tak nie to co być powinno. Środek pasma i góra jak najbardziej ok. Wina wzmacniacza czy kolumn? A może jest jakaś korekta tonów w Bluesound ?

Edytowano przez AniaSz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AniaSz napisał:

Wina wzmacniacza czy kolumn? A może jest jakaś korekta tonów w Bluesound ?

Można to skorygować na Bluesound’zie. Według mnie jezeli kolumny są nowe to muszą się wygrzać/rozruszać. Ja moje włączałem na całe dnie prawie. Konkluzja o jakiej pisałem względem wymienionych MA Bronze 6 była taka że w pierwszym momencie chciałem wstawić z powrotem Monitor Audio. Podobnie jeden z kolegów już tracił nadzieję.

To co mogę napisać ze swoich spostrzeżeń o serii R to nie jest to granie efektowne tylko według mnie neutralne. Jezeli mam porównywać z tym co miałem to MA Bronze 6 miało podbitą górę i bas i robiło efekt ŁOŁ, KEF zagra potężnym basem pod warunkiem że takowy jest w danym utworze. Mogę podesłać Ci playlistę z dobrym basikiem i tyle. 
Jeszcze to Twoje porównanie DAC’ów jeżeli już teraz widzisz różnice w średnich to później może być spora różnica w obszerności sceny - a tego wszyscy szukają więc może jednak warto?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inferno napisał:

Można to skorygować na Bluesound’zie. Według mnie jezeli kolumny są nowe to muszą się wygrzać/rozruszać. Ja moje włączałem na całe dnie prawie. Konkluzja o jakiej pisałem względem wymienionych MA Bronze 6 była taka że w pierwszym momencie chciałem wstawić z powrotem Monitor Audio. Podobnie jeden z kolegów już tracił nadzieję.

To co mogę napisać ze swoich spostrzeżeń o serii R to nie jest to granie efektowne tylko według mnie neutralne. Jezeli mam porównywać z tym co miałem to MA Bronze 6 miało podbitą górę i bas i robiło efekt ŁOŁ, KEF zagra potężnym basem pod warunkiem że takowy jest w danym utworze. Mogę podesłać Ci playlistę z dobrym basikiem i tyle. 
Jeszcze to Twoje porównanie DAC’ów jeżeli już teraz widzisz różnice w średnich to później może być spora różnica w obszerności sceny - a tego wszyscy szukają więc może jednak warto?

Może masz racje wspominając o wygrzaniu. Moje sugerowanie się było opisami z różnych forum , że na początku strasznie dają niskimi tonami a u mnie wręcz odwrotnie. Dopiero przy głośniejszym słuchaniu bas dawał znać o sobie, a tak to takie delikatne pukanie. U brata gdy miał kefy r300 to pamietam że przytykać jeszcze otwory gąbkami bo za bardzo „buczało”. Przy Metalice było bardzo słabo. Ps. playliste chętnie przyjmę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, AniaSz napisał:

Może masz racje wspominając o wygrzaniu. Moje sugerowanie się było opisami z różnych forum , że na początku strasznie dają niskimi tonami a u mnie wręcz odwrotnie. Dopiero przy głośniejszym słuchaniu bas dawał znać o sobie, a tak to takie delikatne pukanie. U brata gdy miał kefy r300 to pamietam że przytykać jeszcze otwory gąbkami bo za bardzo „buczało”. Przy Metalice było bardzo słabo. Ps. playliste chętnie przyjmę.

1. Wygrzanie 

2. Akustyka

3. Wzmacniacz

4. Jakość utworów. Realizacja ich 

5. Kable 

Wszystko to jest ważne by dobrze zagrało. 

 

 

 

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hyde Droga ta seria XR, za wzmacniacz o 3W mocniejszy z przetwornikiem QXR 15KPLN sporo jak za 91W 😞.

A Rega Brio z moimi Mission QX2 to zestaw kiler! Ci co nie słyszeli to mówią że słabiutko a ci co posłuchali to kupili 😃 

4 minuty temu, hyde napisał:

1. Wygrzanie 

KEF’y serii R mają bardzo sztywne zawieszenia, takie odnoszę wrażenie. Dźwięk zmienia się bardzo podczas wygrzewania ale to strasznie długo trwa. Naprawdę ...

30 minut temu, AniaSz napisał:

TIDAL

Zrobiłem na Spotify 😁 dasz radę czy zrobić taką na TIDAL’u 😁

Sprawdź proszę czy w ogóle ją widzisz? Bo nie wiem czy jest publiczna...

Edytowano przez Inferno
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...