Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Kef r700


AniaSz

Recommended Posts

9 minut temu, Inferno napisał:

KEF’y serii R mają bardzo sztywne zawieszenia, takie odnoszę wrażenie. Dźwięk zmienia się bardzo podczas wygrzewania ale to strasznie długo trwa. Naprawdę ...

Kef nigdy nie słuchałem . Zawsze kojarzyła mi się ta marka  z basowym lojeniem hyp hoopowym😋

Wygrzanie to podstawa. Trzeba być cierpliwym

9 minut temu, Inferno napisał:

Droga ta seria XR, za wzmacniacz o 3W mocniejszy z przetwornikiem QXR 15KPLN sporo jak za 91W 😞.

A Rega Brio z moimi Mission QX2 to zestaw kiler! Ci co nie słyszeli to mówią że słabiutko a ci co posłuchali to kupili 😃 

Za rok dwa napewno stanieją te Cyrusy.

Rega jak się ma do Cyrusa. Brzmieniowo. 

Edytowano przez hyde
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

1 godzinę temu, AniaSz napisał:

Dopiero przy głośniejszym słuchaniu bas dawał znać o sobie, a tak to takie delikatne pukanie

Cześć, 

Dla mnie to dziwne trochę. Miałem R700 i basu było czasem aż nadto. 

Sprawdź dla pewności kable czy nie gra w przeciwfazie (+/-) 

Wiem, że to głupie ale człowiek czasem robi głupie pomyłki. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Inferno napisał:

no o tym nie pomyślałem ... 👍 A tobie jak długo się wygrzewały te R700?

Ja kupowałem używane R700 więc nie odpowiem. 

Nawiązując jeszcze do głupich banalnych pomyłek przy ustawianiu/podłączaniu sprzętu, ostatnio miałem niezłą przygodę. Cały "entertainment" u mnie jest  sterowany pilotem Logitech. Któregoś dnia po kupnie nowego wzmacniacza musiałem pozmieniać ustawienia/akcje w tym pilocie aby cały zestaw sterować tak jak chcę. Pech chciał, że coś przypadkiem zmieniłem w ustawieniach pilota tak, że przy wyłączaniu zestawu mój przedwzmacniacz (RME) przełączał się w tryb     mono to left    i po ponownym uruchomieniu grała tylko lewa kolumna.

Luuudzie, co ja tu wyczyniałem żeby stwierdzić co jest źle 😆 Zamieniałem kolumny, kable,  przynosiłem inne ale ciągle grał tylko lewy kanał.  Już byłem załamany, że kupiłem wzmak trefny (bo używany). Rozkręciłem i zdjąłem nawet obudowę wzmacniacza żeby sprawdzić bezpieczniki i resztę czy coś nie spalone. Zajęło mi to kilka godzin, załamka totalna. Aż w końcu jakoś zerknąłem na wyświetlacz RME  -------   mono to left  

😂😂😂 teraz to wszystko  jest śmieszne ale wtedy nie było ani trochę. 

 

@AniaSz   nie twierdzę, że u Ciebie jest coś źle podłączone bo po prostu tego nie wiem. Warto jednak sprawdzić wszystkie kable dwa razy, tym bardziej, że skarżysz się na słaby bas w kolumnach które moim zdaniem mają potężny.

R700 mają także z tyłu przy terminalach takie pokrętła, to są zworki do wyboru bi/single wiring. Jeśli masz podłączone pojedyncze kable to te pokrętła na maksa w prawą stronę powinny być dokręcone. To też możesz sprawdzić. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inferno napisał:

@JohnDoeno o tym nie pomyślałem ... 👍 A tobie jak długo się wygrzewały te R700?

@AniaSzdywanik można troszkę bliżej kolumn 😉 i jak lista?

Ten kawałek od około minuty polecam 👍

F969699B-F0E2-48BC-AAC0-2584F2F0A6C1.png

Lista przyjemna 😉 Są kawałki gdzie rzeczywiście bas schodzi nisko 😁 Ale chyba jednak muszą troszkę pograć bo czuć że drzemie potencjał tylko jak by ktoś głośniki usztywnił. Ale jeśli będzie taka okazja sprawdzę z Roksanem. Bo jak rozumiem Nad odpada, to może coś z Magnata. Ale na spokojnie.

A kabelki dobrze podłączone 😝😆

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Editors - No Harm                - Możesz posłuchać. 

Może nie jest tam najmocniejszy bas jaki znam ale mam to w pamięci jako jedną z moich "referencji łupnięcia basem" czasem dla porównania.

Jak miałem R700 to przy tym kawałku czułem uderzenie basu w płucach (wzmacniacz  był Roksan K3 wtedy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2020 o 11:02, AniaSz napisał:

Do tej pory słuchałam muzyki na soundbar JBL 5.1 , wiec myśle ze i tak przeskok będzie duży

Słuchając teraz R700 narzekasz na brak basu. Możliwe, że przyzwyczaiłaś się do specyficznego basu z suba JBL ale musisz wiedzieć że w klasycznym stereo bas brzmi nieco inaczej. 

W R700 nie brakuje basu w żadnym razie. To pewne. Daj jeszcze szanse Roksan K3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec jestem już w posiadaniu Roksana K3. W porównaniu z  cyrusem one wygrał bez najmniejszych problemów. Skala dynamika i kontrola wszystko na rzecz Roksana. Dźwięk nie odbiega od dac-a w cyrosie choć idzie teraz z Bluesound 2i. Teraz pytanie o dac, bo na pewno można lepiej:  używany do 4-tyś a nowy do 8 tyß zł. Macie coś do polecenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, no i super, że Ci pasuje wzmak K3 🙂

DAC w Node 2i jest trochę kiepski na papierze. SINAD nawet nieco gorzej niż tani Chromecast Audio. 

226989390_BluesoundNode2iSINADMeasurements.thumb.png.751fb486e2d2d366df3da4df30cffec4.png

Miałem taki sam zestaw jak Ty, K3 + Node 2i.   Dodatkowo zakupiłem RME ADI-2 DAC i było wyraźnie lepiej. Mojego DAC zawodowi audiofile nie lubią ale ja Ci go polecam. Zwłaszcza jeśli zależy Ci na różnych fajnych funkcjach i bogatym DSP dzięki któremu możesz sobie nieco korygować brzmienie. 

Zawodowi audiofile polecą Ci DAC Chord Qutest.  

Przy wyborze DAC pomyśl co Ci będzie potrzebne, jakie wejścia/wyjścia, czy fajnie mieć DSP, może pilot to pożądana opcja?

Mnóstwo jest tych urządzeń, trudno polecić ten jeden najlepszy bo to też kwestia upodobań.  Pewnie padną jeszcze jakieś propozycje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@AniaSz   zapomniałem dodać, że K3 może działać w trybie końcówki mocy, wtedy jako preamp może być wspomniany RME ADI-2 DAC, o ile go wybierzesz.  Ja wybrałem taką właśnie opcję i lepiej mi pasowało brzmieniowo. 

Pamiętam też, że w K3 potencjometr VOL nie był zbyt precyzyjny (regulacja VOL pilotem również) co było czasem irytujące. Zastosowanie RME jako preamp rozwiązało ten problem. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Dnia 18.12.2020 o 18:41, JohnDoe napisał:

Dodatkowo zakupiłem RME ADI-2 DAC i było wyraźnie lepiej. Mojego DAC zawodowi audiofile nie lubią ale ja Ci go polecam.

Ostatnio nawet John Darko go polecał a on potrafi odpłynąć. Na sąsiednim forum ostatnio użytkownik opisał,że nie słyszał dużych różnic między nim a dCS Debussy. Ja go słyszałem raz ale na słuchawkach i jako dac/wzmacniacz świetnie zagrał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam. Pozwolę sobie pociągnąć temat bo i mi bardzo pomogliście z wyborem wzmacniacz do R700. Padło oczywiście na Roksan K3. Dla mnie petarda duet. Dzięki :) Zestaw skompletowałem z końcem roku. Teraz szukam DAC. Głównie słucham z PC, (ASRock - Purity Sound - ASIO - Foobar2000) którego testowałem z Marantz NA7004 i według mnie brzmią bardzo podobnie. Lubię dobra przestrzeń, separację instrumentów i naturalność brzmienia. Czytałem o RME ADI-2 DAC ale przekracza troszkę mój budżet. Czy warto poczekać i dołożyć? Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...