Skocz do zawartości

Wzmacniacz do Kef r700


AniaSz

Recommended Posts

Posłuchać będę miał problem bo z wypożyczeniem i czasem aby go punktualnie oddać problem (delegacje z dnia na dzień). Z tego co przeglądałem i słuchałem w porównaniach na YouTube (wiem wiem to nie profesjonalne) to np: w tym porównaniu Chord jest dla mnie za ciepły, za bardzo przygaszony. Po środku pomiędzy nimi było by w punkt, ale jak bym miał wybierać po tym utworze to RME. R700 z Roksan k3 i PC (w 42m2) słucham wszystkiego jazz, klasykę, blues, rock no i elektronikę głównie Depeche Mode, Datf Punk. Topping d90 jest niby bardzo zbliżony do RME. Podobno RME ma więcej powietrza i jest gładszy, a Topping lepszy bas większa rozdzielczość za to mniejsza przestrzeń. Głównie to nie chciałbym pogorszyć aktualnego zestawienia, barwa, bas jest petarda, przestrzeń spoko, ale brakuje mi separacji instrumentów bo gra trochę plamami i mało precyzyjnie. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

10 godzin temu, Fafniak napisał:

nie dla wszystkich

 

Nie ma produktów dla wszystkich :P

 

7 godzin temu, nad302 napisał:

Z tego co przeglądałem i słuchałem w porównaniach na YouTube (wiem wiem to nie profesjonalne) to np: w tym porównaniu Chord jest dla mnie za ciepły, za bardzo przygaszony

LOL

Kwintesencja testowania na YT. Dziękuje właśnie wyjaśniłeś wszystkie spekulacje na temat testowania sprzetu na YT. A my mieliśmy tu na forum kilka stron o tym dyskusji.

Chord nie jest ciepłym DAciem i nie jest przygaszony. Sprawdzone w kilkunastu konfiguracjach.

 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Tak myślałem, że to porównanie z YouTuba będzie nie na miejscu i pełna zgoda o takich odsłuchach. Koniec kropka. Hmmm... To już sam nie wiem. Chorda ciężko dostać używany, nowy 5,3 Rme 4,2 a d90 3,3 bez mqa. Najgorsze jest to, że nie będę miał możliwości ich porównania w moim zestawieniu. Brałem jeszcze pod uwagę DAC Roksana k3 by pasował do wzmacniacza ale tu też zdania są podzielone. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, nad302 napisał:

Najgorsze jest to, że nie będę miał możliwości ich porównania w moim zestawieniu.

to najgłupsze co możesz zrobić

15 godzin temu, nad302 napisał:

delegacje z dnia na dzień

znam to ale jednak zwykle daje się jakos ustalić że weekend jest wolny + dzień z przodu i dzień z tyłu (w sensie ze bez delegacji)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fafniak napisał:

to najgłupsze co możesz zrobić

znam to ale jednak zwykle daje się jakos ustalić że weekend jest wolny + dzień z przodu i dzień z tyłu (w sensie ze bez delegacji)

Racja, przesłuchać trzeba, na pierwszy ogień pójdzie Topping d90 o ile uda mi się taki wypożyczyć. 

Moje delegacje są ciut inne, bo obejmują każdy dzień tygodnia, noc czy dzień ;) Dostaje telefon i jadę, ale nie więcej niż 3-5 dni poza domem. Ciężko coś zaplanować :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fafniak napisał:

no ale ktoś ustawi cię do pracy? Dogadaj się...

Ja RME dostałem chyba na cały tydzien czy nawet więcej - na wstępie zaznaczyłem z enie jestem w stanie określić czy wyrobie się w kilka dni...

Tak sobie wybrałem robotę, nie będę narzekał. :) A RME z skąd wypożyczyłeś? Waham się co na pierwszy ogień, coś sądzę że podejdzie mi Rem bądź topping. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan K3 DAC to przeciętne urządzenie w swojej nominalnej cenie.

Ale dało się go dostać w okolicach 3k i wtedy zyskuje na polubieniach. W początkowej cenie to nie specjalnie udany produkt. Szkoda bo cała linia jest super.

Spróbuj do listy dopisać jeszcze włoskiego M2TECH Young. Juz jest 4 edycja więc na pewno da siędostać 1-3 używane w dobrej cenie.

Ja akurat jestem fanem dzwieku Chorda.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nad302 napisał:

A RME z skąd wypożyczyłeś? Waham się co na pierwszy ogień, coś sądzę że podejdzie mi Rem bądź topping. 

Od dystrybutora, niestety to było dawno i telefon do człowieka już wywaliłem.

Chyba przesyłałem ten telefon @Bogusław Kożyczkowski ale nie jestem pewny.

Ale posłuchanie to podstawa. Ja np. nie lubię K3 a @S4Home bardzo się podoba a nie podoba mu się audiolab, który z kolei mi sie bardzo podoba. Za gustami nie dojdziesz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc Roksana K3 dac nie udało mi się dorwać, w moje ręce wpadł Chord Qutest, i muszę powiedzieć że zostaje. Aksamitny, bez nerwowości, cyfrowości, naturalny z mega niskim i dobrze kontrolowanym basem, a przestrzeń i stereofonia bajka. W muzyce elektronicznej (np Martin Gore - Howler ) wydaje się, że jest za grzeczny, bo nie jest suchy i ostry, ale za to imponuje przestrzenią, dynamiką i ciężko to opisać ale dla mnie to holografia. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, nad302 napisał:

Aksamitny, bez nerwowości, cyfrowości, naturalny z mega niskim i dobrze kontrolowanym basem, a przestrzeń i stereofonia bajka. W muzyce elektronicznej (np Martin Gore - Howler ) wydaje się, że jest za grzeczny, bo nie jest suchy i ostry, ale za to imponuje przestrzenią, dynamiką i ciężko to opisać ale dla mnie to holografia. 

Wow, dokładnie tak samo brzmi mój DAC!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Witaj w gronie zadowolonych użytkowników Qutesta. I dobrze że go odsłuchałeś. Autorska kość robi robotę. Także jestem fanem tego przetwornika.

Piotr

Dzięki :)  Fakt, ta czarna cegiełka potrafi zaskoczyć. :)  Choć nie powiem taka możliwość jak w bluesound node 2i, że można sobie zaprogramować pilota do choćby zmiany źródła by się przydała. Nie jestem kanapowcem, ale z takiej możliwość dużo osób by skorzystało. A tak po za tym dla mnie bomba. :) 

Piotr  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...