Skocz do zawartości

Kino domowe - 17m2 - Elac Debut, Heco Aurora?


GreenGrin

Recommended Posts

Na początku chciałbym się ze wszystkimi przywitać. Wpisy na forum śledzę już od pewnego czasu, ale dopiero teraz przyszło mi się zarejestrować. Cześć wszystkim!

Stoję przed zakupem kina domowego do niedużego salonu o powierzchni 17m2 (3,5 x 4,8 m). Odległość od miejsca odsłuchu (narożnik) do głośnika centralnego wynosiłaby ok 2,7 m. Byłem już na jednym odsłuchu w lokalnym salonie, gdzie przesłuchałem kolumny PSB Alpha oraz Elac Debut 2.0 F5.2. Zestawy były połączone z Yamaha v4a. Na PSB bylo całkiem fajnie, ale to dźwięk z Elaców naprawdę przypadł mi do gustu. Mam wrażenie ze był jednak o klase lepszy - bardziej "plastyczny". Czy biorąc pod uwagę wymiary pomieszczenia i zakładany budżet - ok. 6-7 tys. zl (do delikatnej korekty) na zestaw z aplitunerem będzie to optymalny wybór? Wiele osób poleca kolumny Heco Aurora 700 - czy jest to produkt lepszy od Elaca? Niestety lokalnie nie mam gdzie ich posłuchać.

Pozostaje też kwestia amplitunera. Do kina Yamaha wydaje sie byc fajnym wyborem. Tutaj w gre wchodzą 3 modele v4a który ma wszystkie nowe wodotryski, 685 który choć starszy był pozycjonowany wyżej oraz v6a, który niestety jest tez najdroższy.

Dziękuje za wszystkie porady.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Heco Aurora 700 to półka wyżej względem Elac Debut F5.2, zyskasz dokładniejsze brzmienie z solidniejszą podstawą basową i naturalną średnicą. Warto także wziąć pod uwagę Q-Acoustic 3050i set, który zapewni lepszą dynamikę. 
Jeśli tylko wystarczy Ci pieniędzy to warto postawić na wyższy model RX V6a, który tak na prawdę pod każdym aspektem brzmi lepiej względem swojego poprzednika RXV685 ( bardzo udany model). 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny oraz zapraszam na odsłuch. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. A ja pozwolę sobie na zasugerowanie innego rozwiązania. Masz takie pomieszczenie, że w KD a i w stereo mogą sprawdzić się kolumny podstawkowe. W cenie tych Heco masz bardzo dobre dynaudio emit m20, które moim zdaniem powinny bardzo dobrze zgrać się z Yamaha. Nie znam dobrze tych heco a elacow w ogóle nie słyszałem ale moim zdaniem takie dynaudio będą dobrym początkiem, jeśli kiedyś zechcesz rozbudować zestaw o wzmacniacz stereo. To tylko luźna propozycja ale może warto pomyśleć o takim rozwiazniu. 

A propos wypożyczania. Zarówno @Q21jak i @S4Homeumożliwiają taką opcję za kaucją. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, GreenGrin napisał:

Dziękuję za odpowiedź. Czy mogę prosić o przesłanie wycen zestawów opartych na modelu v6a z zestawami Elac i Heco? Dobrze byłoby też posłuchać obu modeli (tylko fronty) w warunkach domowych żeby podjąć decyzję i dosłać resztę sprzętu. Czy taka operacja jest do przeprowadzenia?

napisz do nas na PW i podaj numer telefonu

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...