Skocz do zawartości

Rotel RA-12 + Elac FS 217


djud

Recommended Posts

Cześć, 
Będzie taki zestaw, jak w tytule dobrze się sprawdzał?

Salon 40m2, prawie kwadratowy. Kolumny blisko ściany, więc ten patent ze bas portem od spodu wydaje mi się spoko opcją. 
O tych Elacach mało jest informacji, więc napisałem do Elaca i odpisali, że mogę ja traktować jak Cariny 247.3 - najbliższy obecnie produkowany odpowiednik. 
Wydaje mi się, że rotel i elac dobrze zabrzmią razem. 
Słucham sporo jazzu, funku z lat 70-tych i ambitniejszej muzyki elektronicznej (nadal jednak z istotną rolą basu, ale nie jestem bass headem. Bas ma być ładnie kontrolowany i czysty, lubię jak jest ciepły i delikatnie rozciągnięty i tutaj elaki z tego co wiem, spełniają moje oczekiwania. Rotela lubię za charakter i myślę, że dobrze się uzupełni z tymi kolumnami. 

Krótko mówiąc - brać? Nie braknie tego w 40m2?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim posłuchaj takiego zestawu i oceń samemu. Warto byłoby rozważyć jeszcze inne zestawienia w tym przedziale cenowym. 40m2 to spore pomieszczenie i Elac FS217 mogą sobie nie poradzić. Jeśli lubisz nieco mocniejszy bas to polecałbym posłuchać jeszcze Pylon Audio Diamond 28 lub Fyne Audio F502. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaci z wstęga i rotela RA1572 słuchałem parokrotnie u kuzyna. Podoba mi się to brzemienie. Tego zestawu nie mogę posłuchać, bo oba sprzęty są używane. Myślę, jeszcze ewentualnie nad NADem 356 z modułem DAC. Człowiek, u którego stoją Elaki ma 20m2. Jak pójdę posłuchać w małym i wytłumionym pokoju odsłuchowym, to też nijak będzie się to miało do mojego salonu, gdzie jedna ściana praktycznie cała jest szklana, na podłodze sa płytki a na środku salonu gigantyczna 8-os kanapa. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...