Skocz do zawartości

ONKYO '90 vs ONKYO '09


TheArt

Recommended Posts

Cześć. Wreszcie sie zdecydowalem, wybralem ONKYO 304E, nowy z salonu. Sprzet wyglada slicznie, prezentuje sie naprawde elegancko - kolor srebrny, wyglad pilota tez da sie wytrzymac, choc wyglada zwyczajnie. Co do jakosci wykonania - testuje dopiero dobe, wiec powiem tyle co zdazylem wysluchac - otoz brzmi rewelacyjnie - wreszcie moje KODY pokazaly swoje pazurki, o dziwo to SWIETNE kolumny! Sprzet gra swietnie w kazdym pasmie - zdecydowalem sie nawet zrobic test w stereo - dla normalnych ludzi w zupelnosci wystarczy - dzwiek jest cieply, szczegolowy - co ciekawe (potwierdzcie to) zauwazylem ZNACZNIE wiecej falszowan w znanych utworach, ktorych wczesniej nie slyszalem, czy to wada sprzetu czy po prostu lepsza jakosc odtwarzania.

Ogolem sprzet malina tylko ZE!

Stoi SV343 z lat 90tych oraz SR304E z 2008/9 roku. Te same zrodlo, te same glosniki - pokoj 30m2. Staruszek spokojnie naglasnia pomieszczenie przy 35% mocy, przy 60% juz nie da sie wytrzymac - jest glosno. Mlodzieniaszek dopiero przy 55% (!) naglasnia pokoj, chociaz zeby bylo odpowiednio trzeba podkrecic do 58% - dopiero przy 80% jest zbyt glosno. CO JEST! Czy to wada sprzetu - reklamowac - czy po prostu te nowe klocki robia jakies slabsze koncowki mocy. Czy ewentualnie specjalnie jest ciszej zeby bylo bardziej szczegolowo. Aha testowalem zarowno w STEREO oraz 5.1. TO DZIWNE! Dodam ze pobor mocy jest podobny (250-300W).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety teraz sprzęt robi się tylko pozornie lepszy.Na pewno ma nowoczesne procesory do obróbki dźwięku i to przede wszystkim wymusza wymianę sprzętu do KD ,za to oszczędza się na transformatorach i realna moc zestawu jest całkiem inna niż ta którą deklaruje producent.Przekonałeś się o tym nausznie .Twój sprzęt jest całkowicie dobry i nie kwalifikuje się do naprawy icon_mrgreen.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dotyczy wielu rzeczy. Ja też uważam, że producenci zarówno sprzętu, jak i np. samochodów nie wiem czy przez oszczędności czy z jakichś innych powodów (może przez zalew rzeczy z Chin) produkują rzeczy gorsze niż kilka-kilkanaście lat temu. Niby bardziej "wypasion", ale gorsze jakościowo i jakby mniej trwałe. Ale może o to chodzi, żeby je częściej wymieniać.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

White - tu trafiles w sedno - wlasnie "zeby wymieniac". W sprzecie audio-video ma to na tyle negatywny wplyw na konsumenta, ze ten czasami czuje sie wrecz zmuszony do wymiany i kupna "lepszego" bo "nowszego" sprzetu, nie zdajäc sobie nawet sprawy, ze z polowy funkcji nie musi, lub nie bedzie wcale korzystal. W stereo jak w stereo, sytuacja jest klarowna, nie spotkalem nikogo, kto slucha muzyki z "wiecznego" CD inaczej niz w 2.0, ewentualnie 2.1, a wzmacniacz, odtwarzacz i kolumny uzywane sä dlugimi latami.Co innego w kinie domowym - certyfikaty, licencje, nowe formaty itp. Ostatnio testowalem krötko w domu 2 nowe modele ampli Pioneer, sc-lx 81 i 71. Röznica w wyglädzie - zadna, w brzmieniu - to samo, poza troche wiekszä mocä deklarowanä 81, ktörej i tak nie wykorzystam. Za to rözne certyfikaty - THX Select i THX Ultra. Röznica w cenie - 1500pln (za nadruk na obudowie i drugie wyjscie hdmi icon_wink.gif

Jesli chodzi natomiast o glosnosc, mialem podobne wrazenie jak The Art z Onkyo. Przy tym samym "podkreceniu" i poröwnaniu z moim "starym" ponad 6 letnim vsx-859, lx 71 gral minimalnie ciszej, ale zdecydowanie klarowniej i dynamiczniej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sobie zdać sprawę że lata 90 to tak naprawdę najlepsza forma Onkyo. Posiadałem Amplituner Onkyo TX-DS656. To potrafiło zagrać! A później kiedy odsłuchiwałem serie TX-SR 605 i 705 byłem rozczarowany... icon_cry.gif I musiałem zmienić upodobania na inną firmę icon_smile.gif
Co do zmiany - mężczyźni już tak mają - POTRZEBUJEMY ZMIAN!!! co za długo stoi w pokoju kwalifikuje sie do wymiany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...