Skocz do zawartości

Kolumny/monitory do 326BEE 1500/2000 PLN


krzysrgr

Recommended Posts

Witam,

Posiadam wzmacniacz NAD C326BEE. Potrzebuję zasięgnąć opinii o pasujących do tego wzmacniacza odpowiednich kolumnach/monitorach.

Zaczynając od początku. Pomieszczenie około 15 m^2 dosyć zagracone. Tu pytanie czy orientować się raczej w monitorach czy kolumnach? Słucham orkiestr symfonicznych, rocka czasami metal - ogółem wszystkiego po trochu dlatego chciałbym wyboru bezpiecznego. Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to jest około 1500 +/-300 za używane lub około 2000 za nowe. Aczkolwiek bardziej skłaniałbym się w kierunku używek, ze względu na to, że można w trafić coś o klasę - dwie lepszego od nowych.

To co po przeczytaniu kilku tematów wpadło mi w oko:

Z kolumn:

- PA Pearl 25

- Tannoy 7.4

- BL40 mk3

- BL30 mk coś tam

- DALI Zensor 5

- MA Bronze 6

Z podstawkowych:

- Dali Zensor 3

- Dali Oberon 3 - dosyć ciężko znaleźć w budżecie.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Z nowych produktów, polecamy Ci koniecznie sprawdzić nowe głośniki ELAC, Debut Reference B6

https://www.tophifi.pl/glosniki/glosniki-podstawkowe/elac-debut-reference-b6.html

Nie są zbyt trudne do wysterowania, a z Nadem C356 lub 326 daje mocny bas i ładny środek.

Zapraszamy Cię na prezentację do naszych salonów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, krzysrgr napisał:

A co myślicie o starszych DM 2/6; Excite X16; emit 20?

Ciekawe kolumny , ale Excite grają dość inaczej od Emit i serii DM. Te co podałeś DM 2/6 to mniejsze kolumny od pozostałych. DM 2/7 jest odpowiednikiem

DM 2/7 i Emit m20 z Twoim wzmacniaczm będą przymulały trochę na niskich tonach, niezbyt dobra selektywnonść tam będzie. Jeżeli wolne gatunki będą puszczane to jeszcze ujdzie, natomiast wspominałeś coś o metalu to w tym przypadku przy podwójnej szybkiej stopie będzie się gubiło, powstanie pulpa. Excite x16 natomiast mają szybsze niskie tony, ich prezentacja jest jaśniejsza od pozostałych.

Osobiście do kolumn Dynaudio widziałbym lepszy wzmacniacz, aby to miało ręce i nogi. Taki ich urok ;)

 

Edytowano przez mordor12
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, ja kilka sztuk tych wzmacniaczy kupiłem do naprawy za bezcen bo średnio sztuka wyszła mnie około 220 pln. Wszystkie udało się naprawić, a jedną najświeższą sztukę zmodyfikowałem po swojemu - recaping, wszystkie rezystory wymienione na zwiększone moce, wymienione przekaźniki, dodane radiatory, zwiększone radiatory już zamontowane, zimnych lutowin o dziwo nie znalazłem w żadnej sztuce, potencjometry są ok. No i zrobiłem coś na wzór modyfikacji a'la muda44 z tym, że zrobiłem po swojemu. Ten zestaw chciałem sobie wstawić do siłowni dlatego nie potrzebowałem czegoś super hiper, miało być w przystępnej cenie. I szczerze mówiąc kupiłem Elac Debut 2.0 B6.2 w promocji w euro rtv za 1300  jestem pod sporym wrażeniem jakości dźwięku. Dla testu podłączyłem te same kolumny do stockowej wersji C326BEE i już nie jest tak kolorowo.

Reasumując dziękuję za pomoc. Rozważałem wersję reference, ale pojawiła się nocna wyprzedaż no i już poleciały te wyżej wymienione.
 

Edytowano przez krzysrgr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...