Skocz do zawartości

Mini amplituner stereo do głośników Klipsch R-51M


ajirebardyn

Recommended Posts

Cześć!
Poszukuje małego amplitunera do kolumn głośnikowych Klipsch R-51M. Cały zestaw będzie podpięty do komputera. Zależy mi, aby sprzęt był wyposażony w wejście optyczne. Maksymalna cena, jaką jestem w stanie wydać, to +/- 500 zł. Oczywiście, jeśli to za mały budżet, aby znaleźć coś rozsądnego, to możecie również polecić coś do około 1000 zł, wówczas przemyślę sprawę. Wiem, że Klipsch sprzedaje te kolumny również w wersji aktywnej, jednak w przyszłości będę chciał wykorzystać je jako głośniki surround. Znalazłem na razie coś takiego, ale nie mogę znaleźć żadnych opinii o tym wynalazku: 

  • AMP-2 DG

Z góry uprzejmie dziękuje za pomoc w wyborze.

Edytowano przez ajirebardyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani Topping Ani SMSL nie jest idealnym rozwiązaniem w przypadku Klipsch ale w tym przedziale cenowym ciężko o coś innego. Jeśli już miałbym coś zasugerować to poszedłbym bardziej w kierunku Toppinga PA3, który jest łagodniejszy ale nie posiada takiej funkcjonalności jak MX3. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając opinie doszedłem do wniosku, że R-51M to przyzwoite kolumny do stereo w swoim przydziale cenowym. To może powinienem inaczej zadać pytanie. Co byście mi polecili w budżecie do 1500-2000 PLN z zamysłem odsłuchu muzyki i późniejszym przemianowaniu na kolumny surround.

Dodam jeszcze, że moje obecne kolumny to Tonsil Maestro 180 II wraz z subwooferem Klipsch RPW10. Całość podpięta do Pioneera VSX-521K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ajirebardyn kupiłeś już te R-51M czy tylko wnioskujesz z opinią innych? Nawet w takim małym budżecie warto pojechać i odsłuchać dane kolumny w końcu to twoje ciężko zarobione pieniądze 😉 

Do Smsl Q5 PRO lepiej podpiąć coś trochę lepszego KEF Q350, Elac b6.2 szukałabym w używkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem! Mniej więcej wiem, że nie polecacie tego modelu Klipsch. Znalazłem podobny temat tutaj i już wiem skąd taka opinia. Tutaj również został polecony zestaw Elac b6.2. 



@Q21 @S4Home wzmacniacz SMSL Q5 PRO wydaje się najrozsądniejszym wyborem. Czy taki wzmacniacz sprawdziłby się razem z kolumnami Elac b6.2?

@RLC jeszcze nie kupiłem. Na razie wybrałem i teraz szukam wzmacniacza do nich. Te KEF Q350 są niestety trochę poza budżetem, ale nie odrzucam ich, muszę poczytać o nich czy warto dopłacać. Co do Elac b6.2, to tutaj cenowo wygląda to dużo lepiej.

@lysyrafal ciekawa propozycja, jednak cena 1499 zł trochę odrzuca. Powiedz mi jeszcze czy ten wzmacniacz nadaje się również do napędzania słuchawek wysokomoowych np.: Beyerdynamic DT990 pro?

Dostanę gdzieś może nowe Tannoy M2? Czy tylko używane mi zostały?

Edytowano przez ajirebardyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ajirebardyn napisał:

Powiedz mi jeszcze czy ten wzmacniacz nadaje się również do napędzania słuchawek wysokomoowych np.: Beyerdynamic DT990 pro?

Tej informacji nie ma w specyfikacji, ale jeśli słuchawki mają wysoką impedancję to raczej nie ma się czego obawiać.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po już po paru recenzjach i jednak zdecyduje się na zestaw kolumn Elac B6.2. Bardzo dziękuje za polecenie. Co do wzmacniacza, to wciąż się waham pomiędzy SMSL Q5 PRO a propozycją @lysyrafal -  Argon Audio SA1. Dużo pozytywnych opinii można spotkać na temat tego urządzenia. Nie jestem jednak pewien czy w moim przypadku jest sens dopłacać 900 zł do Argona względem i tak przyzwoitego Q5 PRO. Dodam jeszcze, że pomieszczenie w którym kolumny będą grać ma około 9,5 m². 
dMZVSS1.png

Edytowano przez ajirebardyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@S4Home tak, muzyki tylko na biurku będę słuchał. Głębokość biurka to 55 cm, ale już próbowałem tak ustawić, wzdłuż ściany i robi się trochę problem z ogólną przestrzenią. Trochę mi się wydaje, że takie głośniki jak elac b6.2 będą się dusić w tak małym pomieszczeniu. Mógłbym co prawda przenieść je do salonu, ale chciałem mieć sprzęt do słuchania muzyki podczas pracy / grania w salonie tracę to (a na tym mi najbardziej zależy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...