Skocz do zawartości

Denon + Heco słaby bas


ukiszony1

Recommended Posts

Wg mnie (mam podobnie jak ty z basem) to kwestia przyzwyczajenia. Ja nabrałem takiego nawyku słuchając długie lata mini wieży philipsa, z opcją dźwięku przestrzennego i dynamic bass boost - czyli generalnie dla audiofila coś niewyobrażalnego, tymczasem obecne droższe wzmacniacze i kolumny, wydaje się nie potrafią zagrać jak miniwieża sprzed 20 lat. A no nie potrafią, bo maja odtwarzać jak najbardziej naturalny dźwięk, a nie przekoloryzowany jak to miało miejsce w miniwieży, dodatkowo u mnie głośniki stały na szafie i to mega potęgowało fajny basik - dążę do osiągnięcia tego efektu obecnie i jest ciężko, nawet subwoofery nie pomagają bo dają inny, dużo niższy bas niż w tej miniwieży - jedni to nazywają buczeniem i unikają tego jak ognia. 

Póki co odkryłem, że jak puszczam muzykę to najbliżej do wymarzonego dzięku jest mi na balkonie, bas tam jest zapewne przez jakieś odbicia fajnie podbijany.

 

To jak tak jak z ekranami AMOLED w telefonach samsunga - mają w porównaniu z innymi  OLEDami mocne barwy, ale dla jednych to jest nie naturalne, ale dla większości to wyznacznik jakości. 

Edytowano przez javman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Co do funkcji restorer to zmieniłem na LOW przy strumieniowym słuchaniu i lekka poprawa jest. Na innych wejściach miałem już tak ustawione wcześniej. 

Wrzucam zdjęcie jak to mniej więcej wygląda. Głośniki są maksymalnie odsunięte od ściany. Oba są skręcone do wewnątrz na słuchacza. Kwiatka nie mogę zabrać... Prędzej uda się dostawić drugiego hehe. Co do dywanu to od razu mówię że odpada. Kawałek przed zestawem jest łóżko z kocem. Pomieszczenie to po prostu sypialnia 

 

20201214_160221.jpg

Zmieniłem zdanie. Jest spora poprawa co do basu przy tym ustawieniu na LOW. Przy dobrej jakości utworu nawet może i będę ujmował. Przy starszych jeszcze troszeczkę brakuje 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem zestawu trochę dłużej i powiem że przy tym restorer na low gra fajnie. Bas w tej chwili mam na +2 dB a nie jak miałem wcześniej na końcu skali a i tak go było za mało.

Teraz trochę dziwi mnie tryb pure direct który omija wszystkie ubarwienia i powinien zapewniać muzykę jak najbardziej naturalną. Generalnie w tym trybie muzyka kuje po uszach. Stopy basowej nie słychać wcale a sopranu jest nienaturalnie dużo. Wierzyć mi się nie chce żeby ktoś nagrywając swoje kawałki chciałby żeby tak brzmiały.

Może ktoś posiada ten amplituner i się wypowie jak u niego wygląda odsłuch w tym trybie ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie myślałem o tym trybie, gdy mialem kolumny tonsila, jakies stare 3 drożne. Gdy zmieniłem na zensory 3, to byłem w szoku, że na pure audio też jest bas, a średnie są o wiele lepiej wyeksponowane niż gdy pure jest wyłączony a equalizer (bas i treble) ustawiony na 0.

Oczywiście tego basu nie jest tyle co wtedy jak podkręcimy pokrętłem na maxa, ale mówię wam tutaj wyłazi jakość kolumn. Jak juz na tych za 1-2k słychać różnicę to pomyślcie co musi się dziać na takich za 10k?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 prawie 3 tys zł a efekt słabiutki.Basu w trybie pure nie ma w ogóle.Mysle że to kwestia amplitunera.Porzadny wzmacniacz wyciągnąłby wszystko co najlepsze nawet z najtańszych kolumn.Tak więc posiadając słaba elektronikę nie należy kupować drogich kolumn powyżej 2 czy 4 tys bo to nic nie zmieni poza uszczupleniem portfela.A jeśli już kupimy droższe lepsze kolumny to trzeba też pozbyć się ampli i pomyśleć o lepszym wzmacniaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem RN803 D jest dobra tylko do tanecznej muzyki.Ale napewno Heco 700 nie jest dobrym dla niej kompanem.Co prawda te kolumny mam krótko i po cichu mam nadzieję że jeszcze się wyklarują(wygrzeja czy jak to nazwać).Ale gdybym teraz miał kupić nowe urządzenie to tylko i wyłącznie wzmacniacz.Nigdy więcej żadnych amplitunerów.  Jeszcze się zastanawiam czy nie ustawić impedancji na 4 ohm.Heco podaje wartość dla tych kolumn 4-8 ohm.Wiec może ampli lepiej ustawić na 4ohm?

Edytowano przez T Z6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Oczywiście, że trzeba ustawić w amplitunerze impedancję na niższą wartość. W tych pieniądzach szło by kupić już dobry wzmacniacz.

Ja miałem dłuższy czas na 4 Ohm później dla testów przestawiłem na 8 Ohm i na moje ucho lepiej to gra na 8. Sprawdzałem czy amplituner się mocno nagrzewa i wyszło że nic złego się nie dzieje. Słuchałem dość głośno muzyki przez dłuższy czas a denon był tylko ciepły. 

 

Cieszę się że nie tylko ja narzekam na brak dołu w pure direct hehe. Myślałem że to coś ze mną nie tak 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, T Z6 napisał:

Heco Aurora 700 prawie 3 tys zł a efekt słabiutki.Basu w trybie pure nie ma w ogóle.Mysle że to kwestia amplitunera.Porzadny wzmacniacz wyciągnąłby wszystko co najlepsze nawet z najtańszych kolumn.Tak więc posiadając słaba elektronikę nie należy kupować drogich kolumn powyżej 2 czy 4 tys bo to nic nie zmieni poza uszczupleniem portfela.A jeśli już kupimy droższe lepsze kolumny to trzeba też pozbyć się ampli i pomyśleć o lepszym wzmacniaczu.

Dokladnie tak!

16 godzin temu, javman napisał:

Coś konkretnego mógłbyś polecić?

Cyrus, Xindak, Magnat, NAD

Dodajmy że bas w dużej mierzy uwarunkowany jest także akustyką pomieszczenia.

Są sytuacje w których wydawanie bądź ile $$ na wzmak czy kolumny  nie ma sensu

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...