Skocz do zawartości

Denon + Heco słaby bas


ukiszony1

Recommended Posts

Witam,

Niedawno kupiłem taki oto zestaw: Denon DRA-800h + Heco aurora 300. Kolumny spięte przewodami 2x4mm2 OFC.

Od pierwszego załączenia bas był słabo słyszalny. Kiedy potencjometr ustawię na maksymalną wartość +6dB to przy głośniejszym słuchaniu jest ok ale przy cichym efekt jak z radyjka z targu. Myślałem że kolumny są nie rozgrzane ale przesłuchałem już koło 50h i poprawa jest delikatna.

Pokój ma jakieś 14m2 naczytałem się o prawidłowym ustawieniu zestawu. Generalnie nic już nie dam rady poprawić.

Czy ten amplituner gra tak słabym basem czy coś jest nie tak ? W ustawieniach nie znalazłem żadnej funkcji która mogłaby pomóc. Subwofer w opcjach oczywiście jest wyłączony.

Przewody raczej wpływu mieć nie będą ?

Edytowano przez ukiszony1
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

2 godziny temu, ukiszony1 napisał:

Czy ten amplituner gra tak słabym basem czy coś jest nie tak ? W ustawieniach nie znalazłem żadnej funkcji która mogłaby pomóc.

Sprawdź na jaką wartość masz ustawioną impedancję w tym amplitunerze?

Ewentualnie wrzuć zdjęcia jak to masz ustawione w pokoju bo może tu jest problem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie impedancja może być tu problemem przy tym Denku zachowuje się on bardziej jak ampli KD aniżeli typowy wzmacniacz stereo :

 

Cytat

Denon obiecuje w specyfi kacji 100 W przy 8 Ω, a na opakowaniu znajduje się informacja o 145 W – ale już bez podania impedancji. Może na 4 Ω?...

W rzeczywistości na 8 Ω pojawia się aż 162 W przy wysterowaniu jednego kanału i 2 x 141 W przy dwóch. Świetnie, ale podłączenie 4 Ω, niestety, nie tylko nie zapewnia wzrostu mocy, lecz prowadzi do jej znacznego spadku (o ile zgodnie z zaleceniami producenta wybierzemy stosowny tryb pracy w tzw. selektorze impedancji).

Wtedy wyciśniemy z DRA-800H tylko 57 W (2 x 57 W), co przypomina zachowanie wielokanałowych amplitunerów Denona, kalibrowanych tak, aby przy podłączeniu 4 Ω nie przekroczyć granicznych wartości temperatury, określonych czy to przez unijne normy bezpieczeństwa konsumentów, czy też specyfikę samego urządzenia.

 

 

Edytowano przez Goguś
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym denonku można ustawić odległość od słuchacza. Czy ta opcja ma jakiś wpływ na odsłuch?

Jeszcze jedna funkcja jest od poziomu głośności kolumn. Można wyregulować +/- 12 dB ale generalnie barwa nie zmienia się. Do czego w ogóle to służy?  Nie widzę sensu. Jest opcja która pozwala wyregulować poziom głośności na dane wejście ale poziom głośników to nie bardzo rozumiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa ale odsunąłem się trochę od ściany i bas w miejscu odsłuchu się poprawił. A czytałem że im bliżej ściany tym większy bas.

Tak czy siak mam ustawione +6dB. Mam nadzieję że kolumny jeszcze trochę przybiorą na niskich częstotliwościach.

Ktoś się orientuje mniej więcej ile godzin do pełnego "rozgrzania" tych aurorek 300?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w bliskiej rodzinie gra 800H z Quadral Rhodium 500 i właściciel też uskarża się na skąpy bas. Może warto pożyczyć inny wzmacniacz i sprawdzić czy jest poprawa...

Ilość basu jest jednak sprawą bardzo indywidualną i każdy będzie miał swoją opinię na temat tego samego zestawu. Dla Ciebie mało może znaczyć dla kogoś za dużo.

Pamiętaj też, że masz monitory a z nich bas zawsze nieco inny. Może jesteś przyzwyczajony do innego grania.

Wygrzanie kolumn poprawi dźwięk (w moim przypadku różnica była kolosalna w co sam nie mogłem uwierzyć) ale nie zwiększy raczej ilość basu. Powinien on stać się nieco bardziej przyjemny, precyzyjny, a przede wszystkim bardziej zróżnicowany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ukiszony1 napisał:

Dziwna sprawa ale odsunąłem się trochę od ściany i bas w miejscu odsłuchu się poprawił. A czytałem że im bliżej ściany tym większy bas.

Nie rozumiem tego co tu napisałeś Ty się odsunąłeś od ściany czy kolumny odsunąłeś i się poprawiło?

1 godzinę temu, sonique napisał:

U mnie w bliskiej rodzinie gra 800H z Quadral Rhodium 500 i właściciel też uskarża się na skąpy bas. Może warto pożyczyć inny wzmacniacz i sprawdzić czy jest poprawa...

Myślę, że akurat w tym wypadku duży wpływ na brak basu mają same kolumny i może warto wypróbować jakieś inne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jesteś nauczony grania z loudnessem i dodatkowo regulatorami bass/treble na full i brzmienie naturalne z poprawnymi proporcjami Ci obecnie nie leży? Ja słucham co prawda wzmacniacza ale zazwyczaj tryb pure direct zapewnia brzmienie poprawne ze słyszalnym pelnym pasmem.  To jest amplituner w dodatku zrobiony na bazie taniego amplitunera kinowego więc siła rzeczy to grać dobrze nie może ale bez przesady. Dodatkowo kolumny podstawkowe z założenia nie graja poteżnym basem, są raczej nastawione na naturalność i brak koloryzowania dzwięku a ty raczej tego nie oczekujesz. Bas ustawiony na +6db to jest zamulenie dzwieku buczącym i dudniącym basem podbitym w okolicy 100hz.. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 13:38, ukiszony1 napisał:

Nie oczekuje dudniącego basu hehe

Najgorsze jest w starszych nagraniach gdzie tego basu mało co jest a już bardziej podkręcić się nie da

Jest jeszcze jedna opcja. Możesz wymienić przewody głośnikowe. Ostatnio dla porównania pożyczyłem i zmieniłem przewody głośnikowe ze zwykłych OFC na Kimber 4VS. Efektem był jak dla mnie aż nadmiar basu. Przewód Kimber 4VS dodaje bardzo dużo basu, nie jest bardzo tani, bo kosztuje ok. 80zł za metr. W dodatku trzeba kupować tylko w salonach audio, bo w internecie krąży pełno podróbek przewodów tej firmy przypominających oryginał tylko z wyglądu. Dla mnie ten kabelek się nie nadaje, bo poszukuję naturalnego brzmienia, ale dla kogoś komu zależy bardzo na zwiększeniu basu powinien się sprawdzić.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, greg235 napisał:

Jest jeszcze jedna opcja. Możesz wymienić przewody głośnikowe. Ostatnio dla porównania pożyczyłem i zmieniłem przewody głośnikowe ze zwykłych OFC na Kimber 4VS. Efektem był jak dla mnie aż nadmiar basu. Przewód Kimber 4VS dodaje bardzo dużo basu,

Jaaaasne....

32 minuty temu, greg235 napisał:

nie jest bardzo tani, bo kosztuje ok. 80zł za metr.

 

32 minuty temu, greg235 napisał:

W dodatku trzeba kupować tylko w salonach audio,

ale przypadkiem mam na zbyciu ;)

 

@ukiszony1 - wejdź na stronę https://www.mega-acoustic.pl/?gclid=Cj0KCQiA8dH-BRD_ARIsAC24umYqeSSravUNThiVwr0b4PNDHWDuBvQGfFtkXVA1jqTpKpDGSysl1lIaAgwLEALw_wcB

Tam jest dział poradnik

a oprócz poradnika - kalkulator akustyczny

poczytaj wprowadź dane które masz u siebie i popatrz.

Żadnymi kablami nie poprawisz akustyki

Jest oczywiście kwestia :

18 godzin temu, Whiplash napisał:

A może jesteś nauczony grania z loudnessem i dodatkowo regulatorami bass/treble na full i brzmienie naturalne z poprawnymi proporcjami Ci obecnie nie leży?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Fafniak napisał:

Jaaaasne....

ale przypadkiem mam na zbyciu ;)

Nigdzie nie proponowałem, że sprzedam, nie jestem sprzedawcą z żadnego salonu. Chciałem tylko pomóc człowiekowi tak jak mi niedawno parę osób dobrze doradziło na tym forum.

40 minut temu, Fafniak napisał:

Żadnymi kablami nie poprawisz akustyki

Oczywiście, że kablami się akustyki pomieszczenia nie poprawi, ale już charakterystykę sygnału przesyłanego z końcówki wzmacniacza do kolumn głośnikowych jak najbardziej. Sam w to nie wierzyłem dopóki osobiście "nausznie" nie sprawdziłem. W przypadku przewodu Kimber 4VS, który testowałem, w porównaniu ze zwykłym przewodem OFC różnica jest bardzo mocno wyraźna w basie, gra też trochę mniej górą pasma. I o dziwo przewód również zaczął trochę inaczej grać po wygrzaniu, bo na początku miałem wrażenie, że wyciął mi dużo środka i góry. Z pewnością nie jest to przewód "transparentny" ma duży wpływ na brzmienie.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fafniak napisał:

ależ jaaasne.... to jakieś uszkodzone kable miałeś

kable dodające basu...

kable ujmujące wusokie

kable dodające dynamiki 

bla bla bla.....

chcesz kablami poprawiać - gratulacje

Ale oczywiście masz prawo się ze mną nie zgadzać, w to, że Ziemia jest płaska, a szczepionki szkodzą też masz prawo wierzyć. :)  Zacytuję słowa ze słynnego skeczu pt. "Sęk" kabaretu Dudek, w których śp. Jan Kobuszewski w roli hydraulika, tak zwrócił się do równie śp. Wiesława Michnikowskiego w roli petenta: "praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb". :) Jeśli nie wierzysz we wpływ przewodów na jakość i charakterystykę przesyłanego sygnału, to podłącz sobie telewizor do anteny zwykłym chińskim koncentrykiem RG59, a potem porządnym Trisetem. Wtedy nawet naocznie zobaczysz, że przewody mogą różnicować sygnał. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2020 o 08:33, ukiszony1 napisał:

Witam,

Niedawno kupiłem taki oto zestaw: Denon DRA-800h + Heco aurora 300. Kolumny spięte przewodami 2x4mm2 OFC.

Od pierwszego załączenia bas był słabo słyszalny. Kiedy potencjometr ustawię na maksymalną wartość +6dB to przy głośniejszym słuchaniu jest ok ale przy cichym efekt jak z radyjka z targu. Myślałem że kolumny są nie rozgrzane ale przesłuchałem już koło 50h i poprawa jest delikatna.

Pokój ma jakieś 14m2 naczytałem się o prawidłowym ustawieniu zestawu. Generalnie nic już nie dam rady poprawić.

Czy ten amplituner gra tak słabym basem czy coś jest nie tak ? W ustawieniach nie znalazłem żadnej funkcji która mogłaby pomóc. Subwofer w opcjach oczywiście jest wyłączony.

Przewody raczej wpływu mieć nie będą ?

Służę pomocą :)

na pilocie SETUP/AUDIO/RESTORER ustaw na LOW 

Daj znać czy pomogło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę w domu to sprawdzę ten "LOW"

Z pomieszczeniem nie dam rady nic zmienić bo żona krzywo już na to patrzy...

O tych przewodach się naczytałem i szczerze wątpię żeby coś zmieniły. Zastanawia mnie jeszcze sam amplituner. Czy rzeczywiście jest tak słaby jak piszą.

Co do tego jak słuchałem wcześniej. Lubię kiedy bas jest zaznaczony w utworach ale nie dominuje. Jak pisałem wcześniej problem z basem narasta kiedy leci jakiś stary kawałek i tego basu w ogóle nie ma. W trybie pure direct na przód wychodzi średnica i wysokie przy jednoczesnym braku basu. Nie słucha się tego fajnie

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...