Skocz do zawartości

Denon + Heco słaby bas


ukiszony1

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 60
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

To troche dziwne ze przy Heco Aurora 700 trzeba podkrecac bas a przy Melodika BL40 nie, prawda?Heco graja juz jakies 90-100 godzin bo mecze je na maksa.Oczywiscie bez glosnego grania.Wieksza kolumna nie zawsze znaczy ze lepsza...
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2020 o 14:55, ukiszony1 napisał:

Wszędzie piszą że yamaha RN803 gra jak przyzwoity wzmacniacz. To to już w ogóle mnie dziwi że w pure direct jest podobnie do tego denonka

 

Dnia 16.12.2020 o 11:18, ukiszony1 napisał:

Posłuchałem zestawu trochę dłużej i powiem że przy tym restorer na low gra fajnie. Bas w tej chwili mam na +2 dB a nie jak miałem wcześniej na końcu skali a i tak go było za mało.

Teraz trochę dziwi mnie tryb pure direct który omija wszystkie ubarwienia i powinien zapewniać muzykę jak najbardziej naturalną. Generalnie w tym trybie muzyka kuje po uszach. Stopy basowej nie słychać wcale a sopranu jest nienaturalnie dużo. Wierzyć mi się nie chce żeby ktoś nagrywając swoje kawałki chciałby żeby tak brzmiały.

Może ktoś posiada ten amplituner i się wypowie jak u niego wygląda odsłuch w tym trybie ?

Mój znajomy również sobie kupił tą Yamahę i nieco inne monitorki działające na podobnej zasadzie. gra u niego naprawdę ładnie jak na sprzęt tej klasy. Osobną kwestią jest, stwierdzenie "gra jak przyzwoite wzmacniacze". Zadaniem "przyzwoitych" wzmacniaczy nie jest dudnienie basem tylko oddanie jak najwierniej barwy dźwięku, który wzmacniacz dostaje ze źródła. Obecność trybu "pure direct" jest tylko tego potwierdzeniem, bo ten tryb omija wszelkie filtry, korekcje barwy itp. i podaje najkrótszą drogą dźwięk ze źródła na końcówkę mocy i kolumny, więc próba korekcji basu albo sopranu w tym trybie mija się z celem i zasadą jego działania. Tak więc to, że ta Yamaha nie wali basem po uszach jak boombox to zaleta a nie wada, więc jak ktoś chce mieć bas jak z kompaktowej wieży, to używanie trybu pure direct jest absolutnym nieporozumieniem. :) Twoje monitorki Heco mają otwór bassreflexu z tyłu, co oznacza, że powinny stać przynajmniej jakieś 30cm od ściany żeby bassreflex miał gdzie "dmuchnąć", inaczej pewnie się "dusi". Też mam ograniczenia jeśli chodzi o miejsce, dlatego m.in. wybrałem kolumny z bassreflexem z przodu, co pozwala je postawić przy samej ścianie. Jeśli wcześniej grałeś na sprzęcie gorszym niż  obecny zestaw to już rozumiem tą niewiarę we wpływ kabli na brzmienie, w bardzo budżetowych sprzętach rzeczywiście trudno wysłyszeć różnicę, a często jest to niemożliwe. Przy ustawieniu jak na zdjęciu za dobry kabelek wiele nie zapłacisz, bo odległość niewielka więc ja bym spróbował. U mnie nawet zdjęcie z kabli dość bylejakich wtyków typu banan zrobiło słyszalną różnicę i dodało basu. Zasada, że każdy zestaw jest tak dobry jak jego najsłabszy element jest bezwzględna.

Edytowano przez greg235
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, greg235 napisał:

Twoje monitorki Heco mają otwór bassreflexu z tyłu, co oznacza, że powinny stać przynajmniej jakieś 30cm od ściany żeby bassreflex miał gdzie "dmuchnąć", inaczej pewnie się "dusi". Też mam ograniczenia jeśli chodzi o miejsce, dlatego m.in. wybrałem kolumny z bassreflexem z przodu, co pozwala je postawić przy samej ścianie.

To iż kolumny mają BR z przodu wcale nie oznacza, że można je ustawiać bliżej ściany niż te z tylnym BR. Może być dokładnie na odwrót, także to nie jest regułą.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysyrafal napisał:

To iż kolumny mają BR z przodu wcale nie oznacza, że można je ustawiać bliżej ściany niż te z tylnym BR. Może być dokładnie na odwrót, także to nie jest regułą.

Fakt, za bardzo uprościłem temat. Z tego co widziałem to są producenci, którzy przy BR z tyłu celowo stosują dodatkowe ścianki/ekrany odbijające falę akustyczną do przodu. W kolumnach z BR z przodu również może być istotna odległość od głośników do ściany z tyłu. Temat jest dość złożony, bo chodzi o odbicia akustyczne, które są zależne od pomieszczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...