Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do 4 tys do pokoju 22m? Obecnie testuje Audio Pro A36..


Lucas TECH

Recommended Posts

Witam wszystkich, proszę o pomoc w wyborze sprzętu do pokoju 22m do 4 tys. 70% TV i filmy, 30% muzyka.

Nie znam się za bardzo na tych wszystkich audio sprzętach. Jakiś dac, topping, itp są to pojęcia dla mnie obce. Czytałem że coś takiego jest ale jakie ma zastosowanie i czy mi to potrzebne to nie wiem. Wiem za to że bardzo dbam o szczegóły i dlatego zależy mi na dobrej jakości dźwięku i obrazu. O obraz już zadbałem (LG 55e9) i teraz przyszła kolej na dźwięk. Przez ostatnie 10 lat miałem kino Yamaha HTR6030 + kolumny prism onyx 100. Z jakości dźwięku byłem ogólnie zadowolony ale sprzęt był bardzo mało używany. Wkurzała mnie ta cała plątanina kabli. Przełączanie się między telewizorem a kinem, do tego konieczny drugi pilot itd. Dlatego sprzęt częściej stał i się kurzył zamiast był używany. Do tego zmiana wystroju wnętrza, zmiana mebli i się okazało że sprzęt kolorystycznie kompletnie nie pasuje i że nie mam nawet gdzie postawić dużego amplitunera. Sprzęt sprzedałem i zacząłem szukać czegoś innego. Najpierw soundbar TCL RAY DANZ Ts9030. Niby tak chwalony gdzieś tam na różnych stronach. Dla mnie okazał się porażką. Dźwięk był dla mnie po prostu nie do przyjęcia. I nie tylko przy muzyce ale również przy filmach i zwykłej telewizji. Miałem możliwość więc sprzęt oddałem. Następnie zamówiłem kolumny aktywne Audio Pro A36. Funkcjonalność super, owszem jest drugi pilot ale nie jest on konieczny. Mam podłączony po hdmi telewizor i sprzęt automatycznie się włącza i wyłącza z telewizorem. Jest aplikacja, tidal, spotify, radio, bluetooth. Bez wielu kabli, kolumny nie duże, nie rzucające się w oczy. Przy tym świetna jakość wykonania i wygląd. Ale grają niestety słabiej niż 10-letnia Yamaha. Brakuje trochę głębi, dynamiki i basu. Żeby nie było nie mówię że jest źle. Po prostu czegoś mi brakuje. Jak się zrobi głośniej przy muzyce to jest lepiej. Ale niestety sprzętu będę głównie używał do filmów i telewizji a przy filmach ten głos jest taki mało krystaliczny. Dialogi nie są tak dobrze słyszane jak bezpośrednio z głośników telewizora. Oglądając film nie czuję się jak w kinie. Ale wygoda użytkowania tego sprzętu ogromna. Mam jeszcze możliwość zwrotu więc proszę o pomoc.

Zastanawiałem się jeszcze jak działają te toppingi, dac itp. Nie wiem na dobrą sprawę jaka jest różnica między amplitunerem a wzmacniaczem. Chociaż raczej ani na jedno ani na drugie nie mam miejsca. Telewizor stoi na komodzie i nie mam gdzie postawić dodatkowego sprzętu. Zdjęcie poniżej. Jedyne co ewentualnie przychodzi mi do głowy to mała Yamaha wxa-50. Ale czy to będzie grało lepiej niż Audio pro? No i na pewno wygoda używania mniejsza. Bo tu bez drugiego pilota się nie da. I jakie kolumny do tego? Koniecznie muszą być białe. 

A może jeszcze coś innego polecicie? Wiem że budżet nie jest duży, ale no niestety na więcej nie mogę sobie pozwolić.

 

20201207_123935.jpg

Edytowano przez Lucas TECH
Dopisałem kilka zdań
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Witam,

Trzeba może popracować z ustawienia tych kolumn odsunąć od tej szafki. Myślę, że wzmacniacz i kolumny przyniosą w rezultacie i tak lepszy efekt od tego co masz w tej chwili. W tym budżecie może warto iść w kolumny podstawkowe będzie lepsza jakość brzmienia. Analogicznie sytuacja przedstawia się pomiędzy wzmacniaczem a amplitunerem.

Argon Audio SA1 + Q Acoustics 3030i lub Polk Audio S20E + Audio Pro Link 1

Pozdrawiam!

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

1. Akustyka!! Kolumny wciśnięte w kąt do tego bardzo mały rozstaw, brak dywanu, ogólnie w pomieszczeniu goło i wesoło!! 😀 Kolumny wysuń do przodu, poza obręb szafek  i rozsuń tak na około 2 metry. Dywan między kolumny, a miejsce odsłuchu. To na początek.

2. Zastanów się czy chcesz iść w kolumny aktywne czy klasyczny zestaw stereo- Kolumny pasywne, wzmacniacz stereo, źródło Więcej kabli! :D

3. W tym budżecie widziałbym sprzęt używany. Nowe klocki nie zapewnią takiej jakości! :D Musisz zdecydować - chcesz nowe czy używane? Co jest priorytetem jakość dźwięku, czy sprzęt nowy?

4. Jak wielkość całego pomieszczenia, wliczając otwarte przestrzenie? Na zdjęciu wygląda na więcej niż 22 m2.

5. Telewizor powieś na ścianie, ponad linią kolumn, znajdzie się miejsce na sprzęt :D

Amplituner - Amplifier + Tuner, Wzmacniacz - Amplifier, Tuner - Radio.

6. Jakiej muzyki słuchasz?

7. Podaj lokalizację.

Poczytaj o akustyce.

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

Witam,

Trzeba może popracować z ustawienia tych kolumn odsunąć od tej szafki. Myślę, że wzmacniacz i kolumny przyniosą w rezultacie i tak lepszy efekt od tego co masz w tej chwili. W tym budżecie może warto iść w kolumny podstawkowe będzie lepsza jakość brzmienia. Analogicznie sytuacja przedstawia się pomiędzy wzmacniaczem a amplitunerem.

Argon Audio SA1 + Q Acoustics 3030i lub Polk Audio S20E + Audio Pro Link 1

Pozdrawiam!

Spróbuję te kolumny inaczej ustawić. A kolumny podstawkowe to tak nie bardzo mam gdzie.. Na podłogę wiadomo że odpadają, specjalnie kupować standy to średnio mi się podoba. To już wolę podłogówki. Poza tym nie wiem czy podstawkowe nie będą za słabe na mój metraż. Dzięki za propozycje. Poczytam o tych sprzętach jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 1Ender napisał:

Cześć.

1. Akustyka!! Kolumny wciśnięte w kąt do tego bardzo mały rozstaw, brak dywanu, ogólnie w pomieszczeniu goło i wesoło!! 😀 Kolumny wysuń do przodu, poza obręb szafek  i rozsuń tak na około 2 metry. Dywan między kolumny, a miejsce odsłuchu. To na początek.

2. Zastanów się czy chcesz iść w kolumny aktywne czy klasyczny zestaw stereo- Kolumny pasywne, wzmacniacz stereo, źródło Więcej kabli! :D

3. W tym budżecie widziałbym sprzęt używany. Nowe klocki nie zapewnią takiej jakości! :DMusisz zdecydować - chcesz nowe czy używane? Co jest priorytetem jakość dźwięku, czy sprzęt nowy?

4. Jak wielkość całego pomieszczenia, wliczając otwarte przestrzenie? Na zdjęciu wygląda na więcej niż 22 m2.

5. Telewizor powieś na ścianie, ponad linią kolumn, znajdzie się miejsce na sprzęt :D

Amplituner - Amplifier + Tuner, Wzmacniacz - Amplifier, Tuner - Radio.

6. Jakiej muzyki słuchasz?

7. Podaj lokalizację.

Poczytaj o akustyce.

https://www.audiofanatyk.pl/podstawy-akustyki-i-rozmieszczania-glosnikow-stereo/

Pozdrawiam

1. Poprzednie kolumny Prism Onyx stały tak samo i dawały radę. Ale zgadza się nie jest to dobre ustawienie. Więc zaraz je ustawie inaczej. Ale możliwości są i tak ograniczone. No i dywan na pewno odpada w moim przypadku.

2. Wiem że w tym budżecie trzeba iść na kompromisy. Co bym wolał? Wolałbym aktywne bo są rewelacyjne pod względem prostoty i funkcjonalności. Gdyby te kable mnie nie wkurzały to może bym nie sprzedawał starego kina. Ja bym chciał coś co nie zajmuje dużo miejsca. Dlatego jeśli jakiś amplituner to małych rozmiarów który zmieszczę gdzieś tam za telewizorem albo który będę mógł postawić pionowo jak np Yamaha wxa-50.

3. To wszystko zależy od stanu tych używanych. Jeśli to będzie stan "jak nowe" to nie ma raczej problemu. Choć wiadomo że jak się wydaje 3-4 tys na coś to zawsze lepiej mieć na to papier i gwarancję. Ale jestem w stanie rozważyć wszystkie oferty. Choć wiadomo w pierwszej kolejności mówimy o nowych. Bo w razie czego zawsze 2 tygodnie mam na zwrot.

4. Jest to zwykły pokój 22-metrowy. Z pokoju są 2 wyjścia. Jedno na mały przedpokój i drugie to innego małego pokoju. 

5. Powieszenie telewizora na ścianie raczej nie wchodzi w grę, bo będzie wtedy za wysoko. Już teraz stojąc na komodzie jest o jakieś 15-20cm za wysoko, ale jeszcze w granicach akceptacji. A nie wyrzucę komody bo gdzie wjadę z ciuchami? 😜 Wiem że niższa szafka RTV byłaby lepszym rozwiązaniem ale ze względu na brak miejsca na odzież trzeba było się zdecydować na takie rozwiązanie a nie inne. A że komoda jest dużo wyższa niż szafka RTV to gdybym jeszcze powiesił nad nią telewizor to już w ogóle by było za wysoko. Mieszkanie nie jest duże więc ten pokój jest zarazem salonem, pokojem dziennym i sypialnią.. 

6. Muzyka różna. Żona słucha pop, techno, trance. Ja pop, trochę hip hopu i ogólnie takie bardziej komercyjne kawałki. Nic wyszukanego, takie typowo radiowo eskowe nuty. Tylko nie zapominajmy jakie będzie przeznaczenie tego sprzętu. W pierwszej kolejności chce poprawić jakość głośników telewizora. Czyli telewizja i filmy, netflix, player itp. A dopiero później muzyka.

7. Nowe Miasto Lubawskie, warmińsko-mazurskie

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj wśród używek coś z firmy Bakes & Muller  np. https://allegro.pl/oferta/backes-muller-beta-aktywne-kolumny-9977633132

 

 

Produkty tej firmy to już wstęp do Hi End. Słuchałem BM12 z tej firmy. Jak dla mnie rewelacja. Do Twojego pomieszczenia mógłbyś poszukać np. BM6. O ile nie boisz się używanych..

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/backes-und-mueller-bm-6/1546909396-172-3836

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bm-6-backes-und-mueller/1559557524-172-1866

Pozdrawiam

@lysyrafal  kolega chce aktywne!

Edytowano przez 1Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1Ender napisał:

Poszukaj wśród używek coś z firmy Bakes & Muller  np. https://allegro.pl/oferta/backes-muller-beta-aktywne-kolumny-9977633132

 

 

Produkty tej firmy to już wstęp do Hi End. Słuchałem BM12 z tej firmy. Jak dla mnie rewelacja. Do Twojego pomieszczenia mógłbyś poszukać np. BM6. O ile nie boisz się używanych..

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/backes-und-mueller-bm-6/1546909396-172-3836

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/bm-6-backes-und-mueller/1559557524-172-1866

Pozdrawiam

@lysyrafal  kolega chce aktywne!

Nie no ta firma to w Polsce mało dostępna.. Rozumiem używki ale wolałbym coś z lokalnego rynku.. 

Znalazłem jeszcze w promocji Heco Ascada 600. Czy warto? Trochę duże w porównaniu do Audio Pro ale ogólnie nie jakieś mocno wielkie. 

Nie muszą być koniecznie aktywne, choć było by fajnie gdyby były. Bo to jednak wygoda, mniej kabli itd. Jeśli amplituner czy wzmacniacz to coś bardzo małego. Nikt się nie odniósł do Yamahy Wxa-50.. Czy to jest godne polecenia? Czy warto spróbować coś takiego? Czy to zagra lepiej z jakimiś kolumnami niż audio pro? A może coś w stylu Sonos Amp?

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Akustyka do idealnych nie należy ale drobnymi zabiegami jesteś w stanie sporo poprawić, na pierwszy rzut proponowałbym kupić dywan na podłogę. Jeśli chodzi o sprzęt to w takim metrażu pomimo małego rozstawu proponowałbym kolumny podłogowe. Dobrym zestawieniem byłaby Yamaha RN602 zapewniająca dynamiczne brzmienie z obsługą sieci czy radia + Pylon Audio Pearl 25, które zapewnią brzmienie żywe, przestrzenne z szybkim dołem. Jeśli chciałbyś uzyskać muzykalniejsze brzmienie z zachowaniem dynamiki to polecam Q Acoustic 3050i. 
Jeśli Yamaha RN602 byłaby za duża to warto rozważyć WXA50, która również zagra dynamicznie ale jednak nie z takim rozmachem. Jest jeszcze Arcam SOlo Uno, który zaprezentuje muzykalniejsze brzmienie z pełniejszym basem ale jest to zdecydowanie droższe rozwiązanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi i pomoc ale to nadal nie jest to czego szukam.. Nie chce dużego amplitunera czy wzmacniacza. Dlatego Yamaha RN602 odpada. Nie chce też wielkich kolumn bo optycznie do średniej wielkości pokoju będą po prostu za duże. Będą zajmować za dużo miejsca i wizualnie po prostu będą przytłaczać swoją wielkością. Nie chce kolumn które mają 30cm głębokości i które są wysokie ponad metr. Myślałem o czymś co ma trochę mniejsze rozmiary typu Indiana Line Tesi 542 lub Wharfedale Diamond 11.3 lub Wilson raptor 5. One wyglądają całkiem ok i nie są takie duże. Co myślicie? Ale nie mam pojęcia jak grają i do czego je podłączyć? Czy ta Yamaha wxa50? Ten Arcam solo uno nie mam pojęcia jakie ma funkcję, jak działa czy jest to lepsze rozwiązanie niż ta Yamaha? Czy może ampa od Harman Kardon.. Za dużo tego wszystkiego, a przy tym ja mam za małą wiedzę..

I jeszcze pytanie o bass-reflex. Szukać kolumn żeby był z przodu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie im dłużej czytam wszelakie opinie i recenzje tym bardziej głupi się czuję. 

Mam na oku kilka sprzętów które, mi się podobają ale nie mam pojęcia w jakiej konfiguracji to połączyć, które kolumny do którego wzmacniacza by były najlepsze.. Dlatego proszę o konkrety jeśli można.. 

Fajnie by było gdyby wzmacniacz czy amplituner był możliwie małych rozmiarów. I teraz pytanie czy mały sprzęt to dużo gorsza jakość dźwięku?? Czy usłyszę różnice? Chodzi o coś małego co zmieszczę za telewizorem najlepiej. Typu Yamaha wxa50, bluesound Node 2i itp. Czy mniejszy sprzęt jest w stanie napędzić kolumny podłogowe? I fajnie gdyby miał wejście hdmi i żeby się uruchamiał razem z telewizorem. Nie jest to opcja must have ale duże udogodnienie. Tylko wtedy najlepiej żeby nie był jakiś mocno prądożerny. Jednak z tego co wyczytałem to we wzmacniaczu ciężko znaleźć hdmi. A jak już jest to dużo kosztuje.. Chyba że się mylę?? Są jakieś tańsze amplitunery typu Yamaha rn602, Onkyo TX-L50.. Ale to podobno gra gorzej niż typowy wzmacniacz typu nad c338.. Tylko ten nad to nie wiem jak tu wygląda opcja puszczania muzyki z telefonu, YouTube, tidal itp.. Gdzieś czytałem że jest problem z YouTubem..

Podsumowując.. W pierwszej kolejności chce sprzęt mały i najlepiej z hdmi. Jeśli takiego nie znajdziemy to wtedy trzeba będzie się zdecydować porzucić hdmi I połączyć telewizor optykiem.

Oto kilka moich propozycji. Proszę o informacje które kolumny z którym wzmacniaczem dobrze zagrają.. I czy w ogóle zagrają..

Wzmacniacze:

Yamaha wxa50,

Argon Audio s1,

Bluesound Node 2i,

Powernode 2i wydaje się idealny ale za drogi, 

SMSL Q5 PRO - to chyba będzie za słabe..

To tyle jeśli chodzi o małe sprzęty. Chyba że macie jeszcze jakieś inne pomysły? Patrzyłem jeszcze na arcam solo uno, ale on nawet nie ma nawet wyjścia optycznego do podłączenia telewizora. Z trochę większych sprzętów to:

Nad c338,

Onkyo TX‑L20D,

Onkyo TX‑L50D,

Yamaha rx-s602,

Pioneer SX-S30DAB

Jak widzicie nie chce wielkiego pudła. Więc jeśli będą padały jakieś inne propozycje to proszę mieć to na uwadze 😉

Jeśli zaś chodzi o kolumny to z racji tego że się nie znam wybierałem głównie oczami. Kolumny muszą koniecznie być białe. I nie chce wielkich klocków. Im mniejsze tym lepsze. 

Indiana Line Tesi 542

Wilson Raptor 5 

Wharfedale Diamond 11.3

Q Acoustics 3050i 

Heco aurora 700 

Proszę o info co z czym najlepiej zagra. Czy te kolumny są w stanie grać z małym wzmacniaczem? Czy może jakieś inne propozycje znajdziecie?

 

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lysyrafal napisał:

To są dobre kolumny, zgrabne i przede wszystkim ładnie wykonane. Zapytam jeszcze o budżet ponieważ same te kolumny kosztują grubo ponad 3K?

No właśnie najbardziej mi się podobają.. Ale nie wiem czy są warte tej ceny. Może są.. Ale czy z którymś z tych małych sprzętów dobrze zagrają? Czy któryś z tych małych sprzętów co wymieniłem da radę je napędzić? I co powinno być droższe? Wzmacniacz czy kolumny? Bo chyba trochę bez sensu kupować drogie kolumny do średniej jakości wzmacniacza prawda? 

Budżet im mniejszy tym lepszy. Początkowo planowałem 3-4 tys. Ale widzę że będzie ciężko. Znaczy gdybym wybrał raptory 5 to pewnie bym się zmieścił. Ale no nie mam pojęcia jak one grają. Gdybym wybrał q acoustic 3050i to wtedy budżet zwiększę do tych 5000 może 5500zł. Ale to już jest naprawdę ostateczność. Jaki jest najmniejszy możliwy sprzęt i zarazem najtańszy który da radę z tymi kolumnami?? Nie chce przeginać. 4 tys to i tak jest kosmos dla mnie. A nie jestem żadnym audiofilem żeby wydawać taką kasę na audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania są podzielone co wybrać lepsze wzmacniacz czy kolumny i trzeba iść na jakiś kompromis. Jeżeli chcesz być pewny iż wzmacniacz odpowiednio napędzi kolumny to trzeba zwiększyć budżet. Można wypożyczyć lub kupić przez internet i ewentualnie zwrócić jak nie masz gdzie zrobić odsłuchu. Nie jesteś audiofilem, ale jednak kolumny Audio Pro A36 nie odpowiadają Ci. Dużym problemem jest akustyka jak wyżej zostało wspomniane zbyt pusto i gołe ściany. Co do w/w wzmacniaczy to: Nad C338, Argon Audio SA1 lub Yamaha WXA-50.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lysyrafal napisał:

Zdania są podzielone co wybrać lepsze wzmacniacz czy kolumny i trzeba iść na jakiś kompromis. Jeżeli chcesz być pewny iż wzmacniacz odpowiednio napędzi kolumny to trzeba zwiększyć budżet. Można wypożyczyć lub kupić przez internet i ewentualnie zwrócić jak nie masz gdzie zrobić odsłuchu. Nie jesteś audiofilem, ale jednak kolumny Audio Pro A36 nie odpowiadają Ci. Dużym problemem jest akustyka jak wyżej zostało wspomniane zbyt pusto i gołe ściany. Co do w/w wzmacniaczy to: Nad C338, Argon Audio SA1 lub Yamaha WXA-50.

Tak jak mi radziliście kolumny rozstawiłem szerzej, odsunąłem od komody i od ścian, wysunąłem bardziej do przodu. Może kiedyś jakiś dywan się pojawi. Ale na chwilę obecną to tyle co mogłem zrobić.

Czy dobrze rozumiem nad, argon i yamaha wszystkie one dadzą radę z q acoustics 3050i? I ewentualnie z pozostałymi kolumnami które wymieniłem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to też się po nich wiele nie spodziewałem, a cena w sumie jest kosmiczna jak dla mnie. Także możesz wypożyczyć sprzęt od branży z forum i negocjować cenę lub kupić z allegro gdzie polecałem Ci pierwszy zestaw. Musisz testować w domu ponieważ innego wyjścia nie masz. Jeśli będziesz miał już przetestowany jakiś zestaw wtedy nam będzie łatwiej doradzać, a Ty będziesz wiedział czego brakuje Ci w brzmieniu.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...