Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do 4 tys do pokoju 22m? Obecnie testuje Audio Pro A36..


Lucas TECH

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeszcze jedne kolumny znalazłem.. Normalnie wycenione, nieduże, wygląd też spoko.. Chodzi o Argon Audio Alto 55 MK2. Rozumiem że to nie będą kolumny tak dobre jak q acoustics 3050i, bo jednak różnica w cenie spora. Ale czymś tego samego producenta np z Argonem audio SA1 może zagra to jakoś w miarę? Co myślicie? Miał ktoś kontakt z tymi kolumnami?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie słuchałem tych kolumn, ale przy tym połączeniu masz większe prawdopodobieństwo iż zostaną lepiej wysterowane. Nie mam tu myśli, że są od tego samego producenta tylko mają mniejsze głośniki od 3050i ale większe od Audio Pro A26. Sama wielkość przetwornika nie świadczy o tym jak będzie grał ponieważ czasami można się mocno zdziwić. Te kolumny, które masz na testach i tak są za małe, aby dobrze nagłośnić tej wielkości pomieszczenie jak dla mnie.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za duzo czytasz a nic nie testowałeś. Jeśli dalej tak to będzie wyglądać to w tym tygodniu dojdzie kolejny 10 propozycji zamiast eliminacji.

Udaj się do jakiegoś salonu na odsłuch abyś zaczął cokolwiek eliminować.

Jeśli coś mamy czym jesteś zainteresowany to możemy na odsłuch domowy pożyczyć.

Piotr

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam, ponownie po ponad miesięcznej przerwie. Nadal poszukuje wymarzonego zestawu stereo. Przez ten miesiąc zamówiłem do domu kilka sprzętów, a konkretnie:

- kolumny Q acoustics 3050i

- Audiolab 6000a + Audio pro link

- Nad c338

- Denon dra-800h

Przetestowałem to wszystko i nadal nie wiem co wybrać jeśli chodzi o wzmacniacz. Bo kolumny Q acoustics 3050i jestem zdecydowany że zostaną ze mną. 

Moje spostrzeżenia:

Audiolab 6000a podłączony optykiem do telewizora i optykiem do audio pro link. Jeśli chodzi o telewizje, filmy to średnie tony jakieś takie wycofane. Dialogi nie są tak dobrze słyszane. Wszystkie efekty, bas itp wychodzą na pierwszy plan. Jeśli zaś chodzi o muzykę to po bluetooth jest lepiej niż z audio pro link! Sick! A najlepiej jest z telewizora YouTube, radio itp. Wtedy jest bajka. Dźwięk bardzo przyjemny, ciepły, bas super miękki, pływający. Góra nie tak detaliczna, średnica wycofana ale ogólnie brzmienie super. I generalnie to był mój faworyt, ale... no właśnie jest ale.. I to nie jedno. Po pierwsze kupiłem audio pro link z myślą żeby w dobrej jakości muzyki słuchać. Takie zestawienie audiolab + audio pro link dosyć często jest polecane tutaj na forum. Dźwięk tego zestawienia jest kiepski. Ma się wrażenie jakby głośniki były schowane w kartonie. Ciężko opisać ten dźwięk, ale on jest jakiś taki stłumiony. Brakuje przestrzeni, brakuje wszystkiego. Do tego w niektórych piosenkach zwłaszcza Awolnation - Sail słychać jakieś trzaski, jakby spięcia słuchając przez spotify, trochę rzadziej przez tidal, ale też kilka razy usłyszałem. Dodam, że audio pro link jest podłączony kablem optycznym do audiolaba. Przy połączeniu z Nadem i Denonem nie było tego problemu. Zmiana kabla na inny optyczny nic nie dała. Gdy podłączyłem aux do audio pro link i chinch do audiolaba to problem zniknął ale dźwięk tak jak pisałem wcześniej był bardzo stłumiony jak w kartonie. Bez głębi i bez przestrzeni. I w dodatku strasznie cicho było. Później jak zmieniłem źródło np na bluetooth lub TV to różnica w głośności kolosalna. A do tego wszystkiego audiolab bardzo nierówno pracuje. Jest to urządzenie, które słychać jak pracuje coś w środku. I wieczorem jak dziecko już śpi to słuchając po cichu muzyki praca urządzenia jest na tyle głośna że z odległości 4 metrów słychać buczenie. Gdyby było równomierne to jeszcze by było do zniesienia. Ale jego praca jest nierówna. Taka sinusoida. Raz cicho, raz głośniej. Co chwila, głośniej, ciszej, głośniej, ciszej. I tak co 2-3 sekundy. Nie wiem czy jakiś wadliwy egzemplarz czy co. 

Nad c338 wszystko działa jak należy. Dźwięk w porządku, ale bez emocji. Bardziej metaliczne brzmienie. Nie powalił mnie na kolana. Półka niżej niż audiolab, tyle że ma wbudowany chromecast i przez 2 tygodnie działa bez zarzutu. 

Denon dra-800h urządzenie które ma praktycznie wszystko. Aplikacja, radio, WiFi, spotify, tidal, hdmi nawet. Sterowanie pilotem telewizora wygodne. Ale to co najważniejsze, czyli brzmienie jest bardzo w porządku. Chyba lepsze niż w Nad c338. bardziej przestrzenne. Jeśli chodzi o porównanie do audiolaba to bas nie taki pływający i nie taki fajny. Nie taki miękki, nie taki ciepły. Jest bardziej metaliczny. Nie jakoś mega mocno ale na tle audiolaba no góra jest dużo ostrzejsza. Ale za to dialogi w filmach są na duży plus. Wszystko słychać głośno i wyraźnie. Do tego korektor bas, treble, także można co nie co ustawić pod siebie. Denon to duży klocek w porównaniu do dwóch poprzednich urządzeń. I najbardziej się grzeje. Zastanawiam się czy się nie ugotuje. Po bokach po 2-3 cm luzu, u góry 11cm. Zdjęcie poniżej.

Naprawdę nie wiem co wybrać. Czy szukać dalej, czy co..?? Pomóżcie proszę

IMG20210124194910.jpg

IMG20210124194857.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolumny już mamy to już duży sukces, a co do wzmacniaczy warto coś jeszcze wypróbować. Przede wszystkim tam gdzie teraz stoi amplituner tj. nieodpowiednie miejsce i lepiej go stamtąd zabierz. Jeżeli tam ma stać wzmacniacz to trzeba szukać coś grającego w klasie D ponieważ takie się nie grzeją. Jaki budżet możesz przeznaczyć na wzmacniacz?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, lysyrafal napisał:

Czyli kolumny już mamy to już duży sukces, a co do wzmacniaczy warto coś jeszcze wypróbować. Przede wszystkim tam gdzie teraz stoi amplituner tj. nieodpowiednie miejsce i lepiej go stamtąd zabierz. Jeżeli tam ma stać wzmacniacz to trzeba szukać coś grającego w klasie D ponieważ takie się nie grzeją. Jaki budżet możesz przeznaczyć na wzmacniacz?

Nad i audiolab się nie grzały. Denon jest trochę większy ale 11 cm zapasu od góry myślałem że wystarczy. Niestety te miejsce w którym stoi jest jedynym miejscem gdzie mogę cokolwiek postawić. Całkowita wysokość wnęki to 26 cm więc muszę znaleźć coś co będzie mogło w niej stać. Na wzmacniacz chciałbym przeznaczyć max 3000zł. I dobrze by było gdyby jakieś opcje sieciowe miał. Jeśli nie to jeszcze streamer jakiś..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, S4Home napisał:

Jesli kolumny zostają to sprawdź Magnata MR 780 albo Arcam Sa 10 tu Ci niczego nie braknie.

Piotr

Oprócz zapewne funkcji sieciowych.. No i magnat jest też urządzeniem trochę wyższym.. Dlatego też nie wiem czy może stać u mnie na tej półce??

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas TECH Nad gra właśnie w klasie D a Audiolab nie, chociaż jest dość niski i to w jakiś sposób rozwiązuje problem. Myślę, że Arcam SA10 jest najlepszą propozycją do odsłuchu zważywszy na to co napisałeś po odsłuchach a cenę można negocjować. Magnat też gra dość ciepło i muzykalnie, natomiast nie rozwiązuje problemu grzania a wręcz może go pogorszyć. Ja ze swojej strony zaproponuję do odsłuchu Nuprime IDA-8 chociaż tu już znacznie przekraczamy budżet.

PS Czy kupiłeś wzmacniacz Nad C338 czy wypożyczyłeś do odsłuchu bo widzę, że chcesz go sprzedać?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NuPrime IDA-8 wydaje się spoko ale no zdecydowanie za drogi. A do tego potrzebny jeszcze jakiś streamer czy coś i wtedy cena w ogóle kosmos. Audiolab jeśli chodzi o muzykę to bardzo fajnie grał przez bluetooth i z YouTube z TV. Ale nie rozumiem czemu tak słabo wypadał z audio pro link? Czy to wina audio pro czy audiolaba? Jakie źródło muzyki wybrać do tych sprzętów?? W amplitunerze nie ma tego problemu. A w tych wszystkich wzmacniaczach to kłopot. Z takim Arcamem SA10 będzie to samo. Myślałem jeszcze nad SMSL A8. Ale nie wiem jak to gra. Ewentualnie Cyrus One. Ale skoro chce telewizor i jakiś streamer czy odtwarzacz to bym musiał patrzeć na One HD.. A to znowu cena tysiąc w górę.. Eh.. Dość już mam tego szukania. 

Nad c338 kupiłem, zresztą tak samo jak wszystkie pozostałe sprzęty. Jednak zakup internetowy więc się dogadałem z q21 i mam 2 tygodnie na zwrot. Gdyby się sprzedał to bym nie musiał zwracać i wtedy chłopaki z q21 na pewno by się ucieszyli. 

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu piszesz, że to wina wzmacniaczy (mam tu na myśli Audio Pro Link 1) przecież Nad C338 jest nim i wyżej napisałeś, że było dobrze? Może to wina wzmacniacza Audiolab skoro na tych dwóch urządzeniach (Denon, Nad) było ok. Wzmacniaczy CYRUS warto posłuchać, ale sprawdź jaką masz głębokość tej szafki ponieważ one są dosyć głębokie tzn. 390mm.

1 godzinę temu, Lucas TECH napisał:

Myślałem jeszcze nad SMSL A8. Ale nie wiem jak to gra.

O tym wzmacniaczu więcej powie Ci kolega @MobyDick wszystkie za i przeciw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ewidentnie było nie tak w zestawieniu audiolaba z audio pro linkiem. Z Nadem i Denonem było ok. Nie żeby jakoś mega super w jakości dźwięku ale w porządku. Przy audiolabie bardzo mocno spadła jakość muzyki. I jeszcze jakieś trzaski momentami. A to że wina wzmacniaczy to bardziej chodziło mi o to że do nich jest potrzebne zewnętrzne źródło muzyki. No oprócz Nada c338 bo ten ma chromecasta. Ale każdy praktycznie inny wzmacniacz jest "goły" bez aplikacji, WiFi i potrzeba dokupić dodatkowe urządzenie z czego będę puszczać muzykę. Amplituner ma ten plus że ma wszystko w sobie. Ale wiadomo, że gra trochę gorzej.

Głębokość szafki to 55 cm więc się zmieści. Nie wiem tylko czy się grzeje? Jest trochę niższy więc może nie będzie źle. Ale co jako źródło do takiego Cyrusa podłączyć? Optyczne odpadnie bo TV podłącze..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Lucas TECH napisał:

Oprócz zapewne funkcji sieciowych.. No i magnat jest też urządzeniem trochę wyższym.. Dlatego też nie wiem czy może stać u mnie na tej półce??

Jesli Denon z HDMI wszedł to Magnat też. Denon bowiem grzeje sie bardziej

Do klasycznego Cyrusa podłączysz analogowo wszystko. Jest też model HD i on ma już złącza cyfrowe.

Myslę że sieć można siało na początek rozważyć WXAD 10 od Yamahy albo nawet IEAST M30 PRO

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Głębokość szafki to 55 cm więc się zmieści. Nie wiem tylko czy się grzeje? Jest trochę niższy więc może nie będzie źle.

Te wzmacniacze grają w klasie D więc problem grzania odpada. Ewentualnie jeszcze ze wzmacniaczy to co wcześniej proponowałem czyli Argon Audio SA1 wychodzi taniej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To iż jest tańszy wcale nie musi oznaczać, że będzie gorszy czy lepszy a ja szukam opcji do tej szafki. Pewnie można poszukać wzmacniacza grającego w klasie A/B z tym, że nie wiem czy w dłuższej perspektywie się nie popsuje. Może tak być ale wcale nie musi, ale zasadą jest aby miał dobrą wentylację i tutaj często o tym wspominamy. Także zrobisz jak uważasz ponieważ w podanym budżecie nie ma za dużego pola manewru. Popatrz na to od strony kolumn w porównaniu do tych co miałeś wcześniej tzn. brzmienie zdecydowanie na plus. Zadaj sobie pytanie czy ma być to sprzęt na lata, aby później nie żałować chociaż wiem iż czasy są nieciekawe.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w tym budżecie nie kupię sprzętu na lata. Ale chciałbym coś sensownego, żeby dało się zarówno posłuchać muzyki jak i obejrzeć film. I najlepiej żeby te opcje sieciowe jakieś były. Bo nie uśmiecha mi się wydawać 3 tys na wzmacniacz a potem oddzielnie jakiś słaby streamer. Już mam nauczkę z audio pro linkiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas TECH Trochę mnie źle zrozumiałeś mi nie chodzi o to, że tańszy sprzęt nie może posłużyć wiele lat. Tylko czy będziesz zadowolony z jego brzmienia, abyś za jakiś czas nie chciał go zmieniać na lepszy i dużo tracił na sprzedaży go. Wybierając amplituner tracisz na jakości brzmienia oczywiście to moje zdanie. Amplitunery pracują w klasie A/B i też ich nie można wsadzić do tej szafki także nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji.

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, JaZz napisał:

Co z nim nie tak? 

Opisałem trochę wyżej jak wypadł gdy podłączyłem go do audiolaba.. Dziwne trzaski jakby spięcia jakieś gdy się słucha tidal lub spotify i dodatkowo dźwięk kompletnie bez przestrzeni. Jakby głośniki były schowane w kartonie.

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

@Lucas TECH Trochę mnie źle zrozumiałeś mi nie chodzi o to, że tańszy sprzęt nie może posłużyć wiele lat. Tylko czy będziesz zadowolony z jego brzmienia, abyś za jakiś czas nie chciał go zmieniać na lepszy i dużo tracił na sprzedaży go. Wybierając amplituner tracisz na jakości brzmienia oczywiście to moje zdanie. Amplitunery pracują w klasie A/B i też ich nie można wsadzić do tej szafki także nie wiem jak wybrnąć z tej sytuacji.

Dlatego się zastanawiam audiolab 6000 play czy by nie był dobrym rozwiązaniem. Tyle że jeśli będzie miał takie same problemy jak wersja bez play to też słabo. Bo w filmach wypadł nieciekawie. I wkurzała mnie głośna i nierówna praca i nie wiem jak wersja play działa z tidalem i spotify. Czy bezproblemowo? 

Jestem też ciekawy jak zagra np taka Yamaha rx-s602 (wiem że jest do KD, ale może ujdzie, w końcu bardziej mi zależy na filmach..) albo Harman kardon citation amp albo powernode 2i. Z tym że audiolab play i powernode trochę drogo by wyszły.

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucas TECH O wzmacniacz Audiolab 6000A Play trzeba zapytać sklep Q21 bo ja nie miałem z nim styczności.

Co do amplitunera KD znowu nasuwa się pytanie gdzie go chcesz umieścić on też się będzie grzał w tej szafce.

Harman Kardon Citation i Powernode 2i bardzo ciekawe propozycje z tym, że nie miałem okazji ich słuchać.

 

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś w stanie coś więcej powiedzieć o Sonos amp? Bo też się wydaje spoko. Jak on się ma do Denona dra 800h? Bo jego aktualnie testuje.. 

11 godzin temu, S4Home napisał:

Wielkościowo ok. Ale to sprzęt do kina nie do muzyki.

A wydajny niegrzejący się Cyrus ONE albo NAD 368?

Piotr

Zgadza się Yamaha jest do kina. I mi właśnie bardziej zależy na filmach i poprawie dźwięku TV. Bo to jest 70%. Muzyka 30%. Tyle że nie mam miejsca na tylne głośniki i subwoofer. Jedynie fronty i ewentualnie centralny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak DRA 800 Ci się podoba?

Sonos Amp gra zupełnie inaczej.

12 godzin temu, Lucas TECH napisał:

Zgadza się Yamaha jest do kina. I mi właśnie bardziej zależy na filmach i poprawie dźwięku TV. Bo to jest 70%. Muzyka 30%. Tyle że nie mam miejsca na tylne głośniki i subwoofer. Jedynie fronty i ewentualnie centralny.

No to trochę słabo. Bo gdybym ja miał 70% do kina to bym szukał koniecznie miejsca na tyły i sub. I wybrał pełny system 5.1

System 3.0 nie da ci tego co pełne kino.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...