Skocz do zawartości

Jaki sprzęt do 4 tys do pokoju 22m? Obecnie testuje Audio Pro A36..


Lucas TECH

Recommended Posts

Co znaczy inaczej? Znaczy jak gra sonos? Szukam jakiegoś złotego środka z tych wszystkich sprzętów. Podoba mi się Denon. Pierwsze odczucia były mieszane. Ale po kilku dniach muszę powiedzieć że jest naprawdę dobrze. Jest pełna funkcjonalność sieciowa, jest hdmi i brzmienie naprawdę ok. Jest dla mnie szczegółowe, jest konkretna podstawa basowa. Dialogi oraz efekty w filmach dla mnie zadowalające. 3 razy lepsze niż w audiolabie i nadzie. Generalnie mógłbym z nim zostać i zakończyć swoje poszukiwania. Problem jest tylko z wielkością tego denona i jego przegrzewaniem. Wyciągnąłem go z tej półki i postawiłem do góry na szafę. Teoretycznie nie muszę się tam wspinać, bo wszystko obsłuże z pilota. Trochę tylko razi w oczy wielki klocek stojący na szafie. Dlatego rozglądam się jeszcze za czymś mniejszym co bym mógł postawić na tej półce. W końcu po to ona jest. I zdecydowanie lepiej wygląda sprzęt i cały wystrój gdy na niej stoi.

I wiem że system 3.0 nie da mi tego co pełne kino, ale naprawdę nie mam miejsca. I tego nie przeskocze. Chce stereo, ewentualnie 3.0, które w muzyce będzie super ale i da radę film pociągnąć. I ten Denon mi w sumie to zapewnia. No centralnego głośnika chyba do niego nie da się podłączyć. Ale na tych dwóch frontach też jest całkiem ok. Mam jeszcze kilka dni na ewentualny zwrot dlatego chce zasięgnąć Waszej rady czy coś mniejszego byłoby jeszcze godnego polecenia? Coś co będzie mniejsze od Denona, ale z równie zadowalającym efektem. Sprzęty które mi chodzą po głowie to: Yamaha wxa-50, Yamaha rx-s602, harman kardon citation amp, sonos amp. Czy coś z tego jest w stanie zagrać lepiej niż Denon? Ewentualnie znalazłem używanego Arcama sa10 za 2600 albo SMSL A8. Tyle że to wzmacniacze bez funkcji sieciowych. A po przygodzie z audio pro link widzę że ten odtwarzacz nie zapewnia takiego fajnego grania. Dlatego nie wiem czy jest sens kupować sam wzmacniacz i dodawać do niego słaby streamer..

Edytowano przez Lucas TECH
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

No słucham tego denona ciągle ale to nie jest jeszcze to co bym chciał. Brakuje mi ciepłego, pływającego basu który słyszałem w audiolabie.

A jaka by była różnica między Denonem dra-800h a Powernode 2i? Który lepszy? Jaka różnica w brzmieniu? Który ma lepszy bas i średnice w połączeniu z q acoustics 3050i? Czy jest w ogóle sens dopłacać do powernode? Bo różnica między nimi prawie półtora tysiąca.. A może zamiast powernode lepiej argon audio SA1 + Node 2i?? Zaznaczę że oprócz muzyki sprzęt będzie wykorzystywany również do TV, netflix itp.

I powiedzcie proszę jeszcze jak się ma do tych sprzętów Magnat mr780? Czy to lepsze rozwiązanie niż dwa wyżej wymienione sprzęty? Jeśli tak to co jako źródło muzyki? Chromecast audio nie jest nigdzie dostępny. Nawet używanego nie ma już na olx i allegro. Yamaha wxad 10 również niedostępna. Audio pro link miałem i nie byłem zadowolony. 

Cenowo chciałbym się zmieścić w 4300zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucas TECH napisał:

I powiedzcie proszę jeszcze jak się ma do tych sprzętów Magnat mr780? Czy to lepsze rozwiązanie niż dwa wyżej wymienione sprzęty? Jeśli tak to co jako źródło muzyki? Chromecast audio nie jest nigdzie dostępny. Nawet używanego nie ma już na olx i allegro. Yamaha wxad 10 również niedostępna. Audio pro link miałem i nie byłem zadowolony. 

Ten Audio Pro Link to jest jakieś totalne nieporozumienie. Miałem ten wynalazek. Spinałem go z trzema wzmacniaczami za pomocą dwóch różnych przewodów optycznych. Brzmienie totalna kaszana, jak przez szmatę, normalnie jakby sprzęt był zepsuty. Nie wiem jak to ustrojstwo może być w ogóle w sprzedaży. Przecież to w ogóle nie gra. Myślałem na początku, że ten grajek jest uszkodzony, ale gdzie tam. Nie pomagała też zmiana firmware na nowszy. Z naprawdę tanich, przyzwoitych streamerów polecam Chromecast Audio lub Mibox S. Ten drugi ma też wbudowaną funkcję Chromecast, jest tani, łatwo dostępny, przy okazji to całkiem fajna przystawka do telewizora, który nie ma w sobie Androida. Miboxa porównywałem ze streamerem Audiolab 6000N (grało Spotify) i przyznam szczerze, że różnica w brzmieniu była minimalna, praktycznie żadna. Streamery wpięte były optykami do Audiolaba 6000A. Minusem Miboxa jest to, że czasami jak nie pograsz na nim 3-4 dni to aby użyć takiej funkcji jak Spotify Connect, trzeba fizycznie odpalić na nim aplikację - sprzęt sam się nie wybudzi po wybraniu go z listy. Nie wiem czy to kwestia samego sprzętu czy jakiegoś buga w apce.

Edytowano przez lpomis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.02.2021 o 20:51, Lucas TECH napisał:

No słucham tego denona ciągle ale to nie jest jeszcze to co bym chciał. Brakuje mi ciepłego, pływającego basu który słyszałem w audiolabie.

A jaka by była różnica między Denonem dra-800h a Powernode 2i? Który lepszy? Jaka różnica w brzmieniu? Który ma lepszy bas i średnice w połączeniu z q acoustics 3050i? Czy jest w ogóle sens dopłacać do powernode? Bo różnica między nimi prawie półtora tysiąca.. A może zamiast powernode lepiej argon audio SA1 + Node 2i?? Zaznaczę że oprócz muzyki sprzęt będzie wykorzystywany również do TV, netflix itp.

I powiedzcie proszę jeszcze jak się ma do tych sprzętów Magnat mr780? Czy to lepsze rozwiązanie niż dwa wyżej wymienione sprzęty? Jeśli tak to co jako źródło muzyki? Chromecast audio nie jest nigdzie dostępny. Nawet używanego nie ma już na olx i allegro. Yamaha wxad 10 również niedostępna. Audio pro link miałem i nie byłem zadowolony. 

Cenowo chciałbym się zmieścić w 4300zł.

I co nikt mi nic nie doradzi w kwestii porównania Denona do Powernode 2i lub Argon audio SA1 + Node 2i..??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Panowie znalazłem swój wymarzony sprzęt. Do głośników Q acoustics 3050i dodałem Magnata mr 780 i jak dla mnie brzmi to wybornie. Jestem mega zadowolony. Na razie używam do tego chromecasta audio. Może w przyszłości dorzucę jakiś streamer, ale na razie ten zestaw mnie w zupełności satysfakcjonuje. Wielkie podziękowania dla Was wszystkich, a w szczególności dla Pana Szymona z Q21. Nieziemski człowiek, który cierpliwie doradzał i prowadził za rękę na każdym kroku. Jeszcze raz wielkie dzięki. Temat uważam za zamknięty. Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...