Skocz do zawartości

Jaki DAC (1000 zł - 1500 zł) do Atoll IN100SE


bart87

Recommended Posts

Cześć,

Szukam DAC do 1000 zł - 1500 zł (w najlepszym stosunku cena/jakość), który doda nieco powietrza, przestrzeni i lekko rozjaśni zestaw stereo Atoll IN100SE + Dynaudio DM 2/6.

Źródłem ma być:

- komputer (np. poprzez Spotyfi Connect do TV z chromecastem a potem do DAC, ale też pliki flac z peceta)

- TV (wbudowany chromecast, wyjście wyłącznie optyczne) - tutaj tylko po to by móc na stereo puścić dźwięk z filmów etc.

- oraz (to nie jest priorytet) posiadane CD Marant 63SE.

 

Zastanawiam się nad konstrukcjami typu:

- CA DAC Magic 100 + zasilacz Tomanek (cały komplet nowy, używanym też nie pogardzę)

- Arcam irDAC + Tomanek (używany za 1000 zł komplet)

- Audio-gd NFB-11.28 (nowy, brak używanych w ogłoszeniach)

Na co ewentualnie jeszcze polować? ;-)

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie posiadaczy Atolla. Gra on raczej ciepło, aksamitnie - czasami zbyt mało rozdzielczo, brakuje mu trochu głębi.

Pozdrawiam!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Topping D50S ?

Masz USB do komputera, optyczne wejście z TV, Marantza podłączysz optykiem a dodatkowo masz bluetooth w najlepszym standardzie. Ja go używam właśnie z Atollem in100se ( czasem nawet jako pre ) Nie sądzę aby było to potrzebne , ale jeżeli się uprzesz to masz do niego też dedykowany zasilacz liniowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bart87 napisał:

Cześć,

Szukam DAC do 1000 zł - 1500 zł (w najlepszym stosunku cena/jakość), który doda nieco powietrza, przestrzeni i lekko rozjaśni zestaw stereo Atoll IN100SE + Dynaudio DM 2/6.

Źródłem ma być:

- komputer (np. poprzez Spotyfi Connect do TV z chromecastem a potem do DAC, ale też pliki flac z peceta)

- TV (wbudowany chromecast, wyjście wyłącznie optyczne) - tutaj tylko po to by móc na stereo puścić dźwięk z filmów etc.

- oraz (to nie jest priorytet) posiadane CD Marant 63SE.

 

Zastanawiam się nad konstrukcjami typu:

- CA DAC Magic 100 + zasilacz Tomanek (cały komplet nowy, używanym też nie pogardzę)

- Arcam irDAC + Tomanek (używany za 1000 zł komplet)

- Audio-gd NFB-11.28 (nowy, brak używanych w ogłoszeniach)

Na co ewentualnie jeszcze polować? 😉

Będę wdzięczny za ewentualne sugestie posiadaczy Atolla. Gra on raczej ciepło, aksamitnie - czasami zbyt mało rozdzielczo, brakuje mu trochu głębi.

Pozdrawiam!

 

 

U mnie z Atollem 100se sprawdza się Topping E30 (z ładowarką od zapasowego Chromecasta, telefoniczna tez może być) i to bardzo dobrze, ale u mnie nie brakuje ani rozdzielczości ani głębi. Może to wina połączenia Spotify z TV. 

Spróbuj Topping E30 plus Chromecast Audio (można jeszcze czasem używkę znależć na olx) plus Tidal Hifi - ciężko mi to połączenie czasem odróżnić od CD

Może też być kwestia Dynaudio - one mają swoje specyficzne brzmienie - można je tak odbierać

 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Może to wina połączenia Spotify z TV

Może skonkretyzuje. Obecnie do wzmaka mam podpięty jedynie CD. Mam TV z wbudowanym chromecastem audio google, dlatego potrzebuję DACa, do którego podeptnę TV by móc streamingować muzykę z laptopa do tv a potem do DAC  lub po prostu bezpośrednio po USB. Dodatkowo DAC wykorzystam by generalnie połączyć TV ze stereo (filmy, etc.) , bo wbudowane głośniki w TV to wiecie sami jakie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W TV masz Chromecast, nie Chromecast Audio. Różnica główna to częstotliwość 48vs 44,1 czyli masz resampling i trochę gorsza jakość . Nieważne. Wyżej masz napisane wszystko co potrzebujesz. 

Mówię o słabym graniu Atolla - Spotify brzmi słabo w porównaniu do Tidal. 

Co do wpięcia TV i Chromecast Audio do jednego gniazdka optycznego używam odwróconego pasywnego splittera optycznego za 20zl.Topping działa tak że jak idzie sygnał z obu naraz to przełącza na CA (priorytet 44,1)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Akurat tak się składa, że wszystkie przetworniki, które wymieniłeś zagrają odmiennie do tego czego oczekujesz. W takim przedziale cenowym widziałbym tak na prawdę jeden model, a mianowicie Topping D50s, który zapewni dynamiczne i szczegółowe brzmienie z bardzo dobrze kontrolowanym basem. W przyszłości będziesz mógł pomyśleć jeszcze o dodatkowym zasilaczu P50, który wyciśnie wszystko z tego DACa. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...