Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do ok. 10 tys - dużo niejasności


The Player

Recommended Posts

@Sebutek_84a z czym porównywałeś te pylony? 

28 minut temu, hyde napisał:

Sam musisz sprawdzić. Dla jednego kontrol i detal a dla drugiego mulaste lub krew z uszu 🤣

A mulaste granie to wg Ciebie jakie kolumny i wzmacniacze? Bo dla mnie takim połączeniem były moje zensory 5 z amplitunerem denona i oberony 3 z Marantzem. Ciekaw jestem czy np takie dynaudio emit też z nieodpowiednią elektroniką potrafią zamulić? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

7 minut temu, seba3002 napisał:

@Sebutek_84a z czym porównywałeś te pylony? 

A mulaste granie to wg Ciebie jakie kolumny i wzmacniacze? Bo dla mnie takim połączeniem były moje zensory 5 z amplitunerem denona i oberony 3 z Marantzem. Ciekaw jestem czy np takie dynaudio emit też z nieodpowiednią elektroniką potrafią zamulić? 

Nie. Nie podejmuje się takiego zestawienia.

Marantz i Denon to raczej po ciepłej stronie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, seba3002 napisał:

@Sebutek_84a z czym porównywałeś te pylony? 

A mulaste granie to wg Ciebie jakie kolumny i wzmacniacze? Bo dla mnie takim połączeniem były moje zensory 5 z amplitunerem denona i oberony 3 z Marantzem. Ciekaw jestem czy np takie dynaudio emit też z nieodpowiednią elektroniką potrafią zamulić? 

Witam pylony porównywałem z paradigm 6000f. Z kef q750 z focal chora 826 (tu było czysto ale słabo z basem) z fyne audio F502 grały także pylony szafir 31 i 25 oraz monitor audio bronze 500 a sprzedalem bronzy 6 :) dołożyłem i mam pylon diamond 28 i jak dla mnie jest super

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Sebutek_84 napisał:

Do wczoraj miałem podobny temat padło na pylon diamond 28 wszystko zależy czego kto oczekuję u mnie z nad 356bee pylony graly najlepiej tak jak tego oczekiwałem czysto bardzo z dobrym zejściem i kontrola basu każdy może tutaj coś radzić jednak indywidualne preferencje każdego są inne i warto jechać na odsłuch ja byłem 3 razy i się udało życzę powodzenia i dobrego własnego wyboru

Właśnie jeśli jesteśmy przy Pylonach to przy nich zostałem trochę dłużej, bardzo dobre recenzje (o ile nie sponsorowane ;)) np. https://www.avtest.pl/audio-video-show/audio-video-show-2018/item/480-pylon-audio-diamond-28?showall=1

Ktoś o nich napisał:

"Ja te kolumny kupiłem 4 miesiące temu. Wygrały porównanie z Tannoy xt8f (świetna góra i słaby bas), Focal Aria 926 (trochę za krzykliwe), Elac fs 247.3 (góra niezła ale od razu było słychać że bas jest pompowany przez małe przetworniki - te kolumny przy Diamondach 28 wyglądały jak zabawki), Dali opticon 6 (najbliżej im było do Diamondów 28 ale nie miały tego czegoś - nie mniej jednak kolumny bardzo dobre z fajną przestrzenią i ładnym lekkim basem ale nie słabym), KEF R700 (jak dla mnie trochę za ciemne - bas mega potężny i mało powietrza ale je odsłuchiwałem w innym salonie). Diamond 28 zachwyciły mnie całokształtem. Mają taką cechę że nigdy nie grają ostro i to zauważyłem jako pierwsze. Druga sprawa to bas jest świetnie kontrolowany - dynamika i niskie zejście ale nie jest zwalisty. Środek rewelacja i super posklejane to wszystko. Kolumny bardzo muzykalne. Można słuchać i Diany Krall i Dire Straits. Niektórzy tu piszą o wygrzewaniu - u mnie od razu zagrały świetnie. Podłączone pod CXA80+ CXC i spięte Chord Clearway (kolumny) oraz Wireworld Ultraviolet (CXA i CXC). Kolor BHG - jakość wykonania kolumn - niech każdy oceni sam bo to widać od razu - dla mnie klasa światowa. Nie będę nikogo przekonywał że są świetne - niech każdy posłucha i porówna sam (ja miałem na kolumny max 11 tyś i wybrałem te jako najlepsze). PS. W czasie transportu firmą kurierską nastąpiło małe uszkodzenie - PYLON stanął na wysokości zadania podejmując błyskawiczną decyzję (po 5 minutach od zgłoszenia) o podmianie kolumn na nowe nieuszkodzone (trzeba było poczekać bo wersja na zamówienie ale podejście firmy do klienta wzorowe). Polecam"

 

"Natknąłem się na te kolumny przypadkowo chodziłem po sklepach audio i słuchałem różnych kolumn w granicach 6 000 zł miałem mnóstwo czasu ponieważ wiedziałem ze dopiero we wrześniu będę miał kasę na zakup. i nagle będąc z żona na spacerze na starym mieście w szczecinie 500 m od mojego domu zobaczyłem nowy salon audio weszliśmy. Żona za rękaw mnie ciągnie poco itd pan uprzejmie pyta co i jak i proponuje posłuchać tego co aktualnie jest podłączone, więc siadam i słucham.po 30 sekundach Małżonka się odzywa i mówi - przekonałeś mnie kupujemy!!! wygrały z fokalami KEF i jeszcze coś tam było brane pod uwagę ale to w tym momencie straciło na znaczeniu. oczywiście brałem pod uwagę tylko ten przedział cenowy. Kolumny z dnia na dzień są coraz lepsze. piękne i świetnie zrobione stolarka jest wręcz cudowna to po prostu majstersztyk ja wziąłem olejo wosk ciemnu dąb i są o wiele ładniejszy niż na zdjęciach, żadne zdjęcie tego nie odda. mój system to denon PMA 1500 AM i SACD 1500. no po prostu bajka. o bym zapomniał wcześniej miałem dwie potężne kolumny a i tak musiałem się podpierać sabwoferem, jestem jednym z tych co im zawsze mało basu. Po zmianie sabwofer poszedł do ludzi, bo w końcu jestem zadowolony z ilości i odpowiedniej jakości basu. Jeśli się zastanawiasz nad tymi kolumnami to dobrze się zastanów ale tylko nad kolorem bo te głośniki biją na głowę wszystko czego do tej pory słuchałeś."

Poza tym bardzo mi się podobają, szczególnie w lakierze fortepianowym, no i fajnie, że polska firma.

 

 

big_PA-Diamond-30-hgb.jpg

3 godziny temu, seba3002 napisał:

Pięknie się wątek rozwinął, padło masę propozycji. Pytanie tylko czy pomogło to autorowi tematu czy tylko bardziej namieszało w głowie 🤔

Wiem, że nic nie wiem heh

18 minut temu, Sebutek_84 napisał:

Witam pylony porównywałem z paradigm 6000f. Z kef q750 z focal chora 826 (tu było czysto ale słabo z basem) z fyne audio F502 grały także pylony szafir 31 i 25 oraz monitor audio bronze 500 a sprzedalem bronzy 6 :) dołożyłem i mam pylon diamond 28 i jak dla mnie jest super

Możesz napisać jakieś lekkie porównanie z F502? Byłbym wdzięczny

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, The Player napisał:

Właśnie jeśli jesteśmy przy Pylonach to przy nich zostałem trochę dłużej, bardzo dobre recenzje (o ile nie sponsorowane ;)) np. https://www.avtest.pl/audio-video-show/audio-video-show-2018/item/480-pylon-audio-diamond-28?showall=1

Ktoś o nich napisał:

"Ja te kolumny kupiłem 4 miesiące temu. Wygrały porównanie z Tannoy xt8f (świetna góra i słaby bas), Focal Aria 926 (trochę za krzykliwe), Elac fs 247.3 (góra niezła ale od razu było słychać że bas jest pompowany przez małe przetworniki - te kolumny przy Diamondach 28 wyglądały jak zabawki), Dali opticon 6 (najbliżej im było do Diamondów 28 ale nie miały tego czegoś - nie mniej jednak kolumny bardzo dobre z fajną przestrzenią i ładnym lekkim basem ale nie słabym), KEF R700 (jak dla mnie trochę za ciemne - bas mega potężny i mało powietrza ale je odsłuchiwałem w innym salonie). Diamond 28 zachwyciły mnie całokształtem. Mają taką cechę że nigdy nie grają ostro i to zauważyłem jako pierwsze. Druga sprawa to bas jest świetnie kontrolowany - dynamika i niskie zejście ale nie jest zwalisty. Środek rewelacja i super posklejane to wszystko. Kolumny bardzo muzykalne. Można słuchać i Diany Krall i Dire Straits. Niektórzy tu piszą o wygrzewaniu - u mnie od razu zagrały świetnie. Podłączone pod CXA80+ CXC i spięte Chord Clearway (kolumny) oraz Wireworld Ultraviolet (CXA i CXC). Kolor BHG - jakość wykonania kolumn - niech każdy oceni sam bo to widać od razu - dla mnie klasa światowa. Nie będę nikogo przekonywał że są świetne - niech każdy posłucha i porówna sam (ja miałem na kolumny max 11 tyś i wybrałem te jako najlepsze). PS. W czasie transportu firmą kurierską nastąpiło małe uszkodzenie - PYLON stanął na wysokości zadania podejmując błyskawiczną decyzję (po 5 minutach od zgłoszenia) o podmianie kolumn na nowe nieuszkodzone (trzeba było poczekać bo wersja na zamówienie ale podejście firmy do klienta wzorowe). Polecam"

 

"Natknąłem się na te kolumny przypadkowo chodziłem po sklepach audio i słuchałem różnych kolumn w granicach 6 000 zł miałem mnóstwo czasu ponieważ wiedziałem ze dopiero we wrześniu będę miał kasę na zakup. i nagle będąc z żona na spacerze na starym mieście w szczecinie 500 m od mojego domu zobaczyłem nowy salon audio weszliśmy. Żona za rękaw mnie ciągnie poco itd pan uprzejmie pyta co i jak i proponuje posłuchać tego co aktualnie jest podłączone, więc siadam i słucham.po 30 sekundach Małżonka się odzywa i mówi - przekonałeś mnie kupujemy!!! wygrały z fokalami KEF i jeszcze coś tam było brane pod uwagę ale to w tym momencie straciło na znaczeniu. oczywiście brałem pod uwagę tylko ten przedział cenowy. Kolumny z dnia na dzień są coraz lepsze. piękne i świetnie zrobione stolarka jest wręcz cudowna to po prostu majstersztyk ja wziąłem olejo wosk ciemnu dąb i są o wiele ładniejszy niż na zdjęciach, żadne zdjęcie tego nie odda. mój system to denon PMA 1500 AM i SACD 1500. no po prostu bajka. o bym zapomniał wcześniej miałem dwie potężne kolumny a i tak musiałem się podpierać sabwoferem, jestem jednym z tych co im zawsze mało basu. Po zmianie sabwofer poszedł do ludzi, bo w końcu jestem zadowolony z ilości i odpowiedniej jakości basu. Jeśli się zastanawiasz nad tymi kolumnami to dobrze się zastanów ale tylko nad kolorem bo te głośniki biją na głowę wszystko czego do tej pory słuchałeś."

Poza tym bardzo mi się podobają, szczególnie w lakierze fortepianowym, no i fajnie, że polska firma.

 

 

big_PA-Diamond-30-hgb.jpg

Wiem, że nic nie wiem heh

Możesz napisać jakieś lekkie porównanie z F502? Byłbym wdzięczny

 

Witam jasne fyne audio f502 grały 30 sekund nie dałem rady tego słuchać możliwe że nad 356 nie zgrywa się z tymi kolumnami dla mnie to było nijakie ani czystości ani basu dźwięk jak byś narzucił koc na głośnik najdroższe kolumny po których spodziewałem  się że kopara opadnie zawiodły i był zonk nie twierdzę że to złe kolumny bo wykonanie jak najbardziej na plus musiał bym posłuchać ich na lepszym sprzęcie według opinii to świetne kolumny ale najwidoczniej nie do nada

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, seba3002 napisał:

@Sebutek_84a z czym porównywałeś te pylony? 

A mulaste granie to wg Ciebie jakie kolumny i wzmacniacze? Bo dla mnie takim połączeniem były moje zensory 5 z amplitunerem denona i oberony 3 z Marantzem. Ciekaw jestem czy np takie dynaudio emit też z nieodpowiednią elektroniką potrafią zamulić? 

A te oberony 3 z jakim marantzem? Jestem ciekawy, bo kumpel właśnie do oberonów 5 kupił marantza PM6006 i jest zadowolony. Wcześniej krótką chwilę miał zensory 3 z denonem i wtedy mocno narzekał na mułowatość🙂. Marantz chyba jest równiejszy od denona.

Ja mam dynki emit M10 i myślę o Rotelu A12 ewentualnie marantzu PM7000N.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jan Onufry napisał:

A te oberony 3 z jakim marantzem? Jestem ciekawy, bo kumpel właśnie do oberonów 5 kupił marantza PM6006 i jest zadowolony. Wcześniej krótką chwilę miał zensory 3 z denonem i wtedy mocno narzekał na mułowatość🙂. Marantz chyba jest równiejszy od denona.

Ja mam dynki emit M10 i myślę o Rotelu A12 ewentualnie marantzu PM7000N.

Oberonów 3 słuchałem właśnie z Marantzem pm7000n. Wg mnie odrobinę zbyt rozlazły bas. Ale nie twierdzę, że takie granie nie może się podobać. 

Dynaudio emit - co prawda m20 - słuchałem u mnie kilka dni z Cyrusem one. Mi to zestawienie bardzo przypadło do gustu - chociaż nie na tyle by je zostawić. Rotela nie znam więc się nie wypowiem. @Jan Onufry, a na ilu metrach graju u Ciebie te dynie? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, seba3002 napisał:

Oberonów 3 słuchałem właśnie z Marantzem pm7000n. Wg mnie odrobinę zbyt rozlazły bas. Ale nie twierdzę, że takie granie nie może się podobać. 

Dynaudio emit - co prawda m20 - słuchałem u mnie kilka dni z Cyrusem one. Mi to zestawienie bardzo przypadło do gustu - chociaż nie na tyle by je zostawić. Rotela nie znam więc się nie wypowiem. @Jan Onufry, a na ilu metrach graju u Ciebie te dynie? 

Ja mam mały pokój 12 mkw i w tym metrażu dynki Emit M10 spisują się super. Dobra stereofonia, nie męczą przy długim odsłuchu, łatwe do napędzenia bo 6ohmowe, fajny basik może nie trzęsie pokojem, ale gdy trzeba to ładnie potrafi zejść, fajne wokale.

M20 słuchałem w salonie i to jest podobne granie do M10 przy czym wg mnie M20 trochę bardziej mają wycofaną średnicę i mocniejszy bas. Dla mnie M10 są fajniejsze, ale słuchałem w różnych miejscach i może dlatego mam takie odczucia.

Teraz zastanawiam się nad lepszą elektroniką, bo chodzą mi po głowie Evoki 10 a te podobno są bardziej wymagające od Emitów M10.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jan Onufry napisał:

Wg mnie M20 trochę bardziej mają wycofaną średnicę i mocniejszy bas. 

Też odniosłem wrażenie, że mają delikatnie wycofaną średnicę. Mam na strychu w pudle takie maleństwa jak Twoje dynaudio emit m10 no i niestety po czasie zaczęło mi w nich brakować basu a pokój też mam niewielki, bo 14 metrów. Gdyby emity m20 miały bardziej zaznaczoną średnicę to być może bym się na nie zdecydował. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, The Player napisał:

Panowie jutro jadę na odsłuchy, między innymi Pylony 28 + Marantz PM7000N, ale też "podobno" bardzo ciekawy jest Advance Paris PlayStream A7.

Trzymajcie kciuki 😅

Daj znać jak poszło, bo ten marantz wydaj e się być ciekawy🙂

3 godziny temu, tomek4446 napisał:

Przepraszam za wtręt , ale jeżeli chodzi o jakość średnich tonów , ich ekspozycję przy zachowaniu basu , to do małych pomieszczeń / u mnie 13 m2/ naprawdę polecam ProAc Response One S lub SC.

Ale te ProAc Response One chyba już tylko używki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, The Player napisał:

Panowie jutro jadę na odsłuchy, między innymi Pylony 28 + Marantz PM7000N, ale też "podobno" bardzo ciekawy jest Advance Paris PlayStream A7.

Trzymajcie kciuki 😅

D28 to dobry wybór, choć zdjęcie wrzuciłeś 30stek.

Mi od razu przypadły do gustu, a w dodatku fenomenalnie się prezentują na żywo w fornirze z olejowoskiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, The Player napisał:

Panowie jutro jadę na odsłuchy, między innymi Pylony 28 + Marantz PM7000N, ale też "podobno" bardzo ciekawy jest Advance Paris PlayStream A7.

Trzymajcie kciuki 😅

Mi ten Marantz się podobał,, zwłaszcza w zestawieniu z Monitor Audio Silver 300. Z kolei w salonie, w którym odsłuchiwałem tego zestawu, mieli także Advance Paris. I mi ten sprzęt odradzali (a myślałem o A5), mówiąc że bywa zawodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Jan Onufry napisał:

Ale te ProAc Response One chyba już tylko używki?

Oczywiście , że używane, bo ten model nie jest już produkowany , obecnie jest DB1, ale na zupełnie innych przetwornikach i diametralnie inny brzmieniowo. A tak w ogóle to nie rozumiem pogoni za nowymi kolumnami , skoro w tym samym budżecie mogę mieć dwie półki wyżej używane. Ale ja wielu rzeczy nie rozumiem ... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, tomek4446 napisał:

A tak w ogóle to nie rozumiem pogoni za nowymi kolumnami , skoro w tym samym budżecie mogę mieć dwie półki wyżej używane. Ale ja wielu rzeczy nie rozumiem ... :)

Moze chodzi o nowe z gwarancją???

Ja osobiscie żałuję że wziąłem nowki bo za używane bylbym o dwie poprzeczki wyżej z dźwiękiem :/ do tego kolumny sie same z siebie nie psują chyba ze ktoś je przeciąża. Vintage speakers maja sie świetnie. A wzmacniacz zaczął w moim przypadku trzeszczeć przy dodawaniu głośności 2 miesiace po gwarancji..... ach ta złośliwość rzeczy martwych....  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Chyba Miro 84 gwarancja na co ? Co się w kolumnie może zepsuć , pomijając w bardzo rzadkich przypadkach wyschnięcie elektrolitów / co stanowi mały koszt naprawy / lub w bardzo wiekowych kolumnach zużycie zawieszenia głośnika. W pierwszym przypadku to słychać ,a w drugim widać. Jak skrzynka po stuknięciu się nie rozpada i kolumna gra to znaczy , że jest ok. Cała filozofia. 

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

A wzmacniacz zaczął w moim przypadku trzeszczeć przy dodawaniu głośności 2 miesiace po gwarancji....

U mnie w nowym wzmacniaczu za 8,5 k. po dwóch tygodniach odpadły gałki ,a moje kolumny 50 - letnie , drugie dwudziestoletnie , trzecie , piętnastoletnie grają bez zarzutu nadal :)

Z tego co zauważyłem to nadeszła kolejna fala najlepszych kolumn do wszystkiego tj. Pylon i Fyne  :) Ludziska się tak sami nakręcają , że aż miło patrzeć :) 

Mogę zrozumieć , że zależy nam na szybkiej drodze do wybrania dźwiękowo nam odpowiadających kolumn i w związku z tym , że Salony umożliwiają odsłuchy w domu / za co zresztą pełen szacunek/ wybieramy nowe. Z używanymi mamy tą samą drogę tylko dłuższą , za to na odsprzedaży tracimy mniej niż w przypadku będących w aktualnej produkcji. No i zaczynamy przygodę z zupełnie innej półki. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tomek4446 napisał:

Mogę zrozumieć , że zależy nam na szybkiej drodze do wybrania dźwiękowo nam odpowiadających kolumn i w związku z tym , że Salony umożliwiają odsłuchy w domu / za co zresztą pełen szacunek/ wybieramy nowe. Z używanymi mamy tą samą drogę tylko dłuższą , za to na odsprzedaży tracimy mniej niż w przypadku będących w aktualnej produkcji. No i zaczynamy przygodę z zupełnie innej półki. 

 

Dokladnie tak. Kiedys bałem sie atakować używki. Teraz jedynie co bede kupowac nowego to chyba tylko gramofon bo to jest jednak takie urządzenie dość delikatne a znajomemu kurier przywiózł sub do car audio uszkodzony w przesyłce. Wszystko skonczylo sie ok ale szkoda nerwów.

Wracajac do posta.....   używki kupujemy za "psi pieniadz" w stosunku do ceny jak byl nowy i w razie jak nie uda sie (brzmieniowa klapa), to w tej samej a czasem wyzszej cenie jesli byla okazja, odsprzedajemy. Przy dobrych wiatrach jest nawet zarobek lekki plus doswiadczenie z odsluchow

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos napisał:

Podziel się z nami swoim negatywnym doświadczeniem: jaki to był wzmacniacz?

Moze lepiej nie ;)

9 minut temu, 1Ender napisał:

@Chyba Miro 84

gramofon używany za około 400 zł z (epoki), ma to samo co nowy za 2000 zł. Śmiem twierdzić, że tańszy jest lepszy! 😁

Pozdrawiam Ciebie! 

Nieukrywam ze tak moze być. Jednak ja boje sie o transport. No chyba ze odbior osobisty :)

pozdrawiam rowniez!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiór tylko osobisty / jutro jadę z Grandami do Wrocławia , nie wyobrażałem sobie wysłania 2x 45 kg. kurierem :) /.

Nie jestem zwolennikiem generalizowania i nie wiem, a więc nie przesądzam, czy miałem po prostu pecha , czy przypadków było więcej. Na to pytanie może odpowiedzieć choćby @Q21 , bo ten Salon miał ów wzmacniacz. Chodzi o Vincenta SA-31 + SP-331. 

vincent.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...