Skocz do zawartości

Pierwsze stereo do ok. 10 tys - dużo niejasności


The Player

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

No już po odsłuchach, 6-godzinnych, ale chyba było warto :))

Na pierwszy rzut poszedł Marantz PM7000N + Pylon Diamond 28 i lider się nie zmienił (jedynie nie podoba mi się plastikowe pokrętło od głośności, mogli wrzucić więcej aluminium). Grają lepiej i górą, i średnicą i dołem niż poprzednio z odsłuchu MA Bronze + F501, bardziej detaliczne, pięknie słychać było vocal damski u Janet Jackson Black Eagle, ale też radziły sobie z Borisem Brejchą czy HH, bardzo bardzo muzykalne i szczegółowe (utwory typu You & I (Trentemoller Vocal Dub) - rozwalają i dopiero co pokazuje na co stać te głośniki, puszczając to w masterze, a porównując np. Follow Rivers (niestety mój pomysł) mamy wrażenie, że w drugim wypadku głośniki są popsute, albo po prostu słabe, tam jakieś takie pasmo było zrównane ze średnim, bez góry, bez dołu, usłyszałbym kilkakrotnie na tych głośnikach tego typu muzykę i na pewno bym się na nie nie zdecydował.

Musiałem sprawdzić z ciekawości te Klipsche, na które byłem wcześniej początkowo "nagrzany", RP-8000F, myślałem, że góra będzie ostrzejsza i po prostu gorsza, ale zdziwienie na plus (oczywiście Pylon czy np. Dynaaudio tu wygrywa zdecydowanie), ale po odsłuchu Pylonów, same się wybiły z głowy, nie to, że są to złe głośniki, ale jednak bardziej muzykalny charakter głośników mi odpowiada, tam niski średni i bas rzeczywiście po czasie może męczyć, a co w Diamondach mi się mega spodobało i zaplusowało to również odsłuch na bardzo cichym poziomie głośności, gdzie naprawdę i słychać tą głębie basu i vocal, nic się nie zlewa.

Były jeszcze Focal Arie, Dynaaudio EMity podłogowe niestety nie pamiętam jaki model, niestety wszystkich nie udało się sprawdzić z listy bo nie były dostępne (trochę żałuje, że nie odsłuchałem Quadrali, ale może też byłyby zbyt mocno przebarwione basem? No i tych Audio Physic 10, ale jestem zadowolony w pełni z wyboru Marantz + Pylon, chociaż przekroczyłem znacznie budżet.

28tki chciałem czarne w High Gloss, niestety termin na styczeń, jednak dzięki życzliwości producenta, uda się wypożyczyć do czasu produkcji HG, takie same głośniki w srebrnym, które też wyglądają bardzo ciekawie, także czekam na paletę, a Wam dziękuję za pomoc i porady.

A i zapomniałbym, zdecydowałem się jednak na Melodikę Brown Sugar BSSC4530 - a i nie myślałem, że zapłacę tyle za kabel 😂. Jeśli będzie coś nie tak z nimi, zacznę myśleć o zmianie (FURUTECH niestety nie był dostępny), a grało to w studio (bez wyciszeń, wydziwień, normalny pokój ok 15-20m2 i siedziałem tak jak bym siedział u siebie czyli ok. 2m (głośniki były ustawione od siebie ok. 2m, ja będę miał 3m - podobno lepiej).

Edytowano przez The Player
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...