Skocz do zawartości

Multiroom dla laika


ged

Recommended Posts

Próbuję ogarnąć, jak zaprojektować system multiroom w nowym mieszkaniu, a co za tym idzie - wybrać związany z tym sprzęt. W związku z tym, z perspektywy laika, proszę o pomoc.

Wymagania:

  • co najmniej 4 strefy (sypialnia, łazienka, salon, kuchnia), choć nie zaszkodziłaby 5ta (na drugą sypialnię). W każdym z 5 pomieszczeń byłby jeden głośnik, nie licząc salonu, gdzie pewnie musiałyby być 2 (dla zapewnienia dźwięku stereo z tv). 
  • interesują mnie rozwiązania bezkablowe. co o nich sądzicie? czytałem, że aktualnie poleca się głośniki podłączane po wifi, zamiast bluetooth. 
  • nie jestem audiofilem, jakość dźwięku może być ze średniej półki.
  • całość musi się zintegrować ze smart home, w związku z czym wiem, że powinienem patrzeć na urządzenia firm Onkyo, Denon i Sonos (mowa o amplitunerze)
  • głośniki najprawdopodobniej wszystkie będą stojące na półeczkach, żadnych sufitowych

Doradźcie, na co patrzeć przy wyborze amplitunera i głośników? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pomyslal o czyms z Google Home (chyba Sonos to ma). Integruje sie ze smart home, i niezle obsluguje strefy. Ja mam google home mini, niestety zrywa polaczenie po bluetooth z "prawdziwym" sprzetem, wiec konczy sie to tak,ze gra mi tylko ten pierdziawek. Ale sa "wieksze" odpowiedniki (takze innych firm) i w to bym szedl.

Jesli chodzi o integracje Denona ze smarthome, to o ile sam sobie nie popiszesz czegos np. do home assistnat (zeby przez Telnet gadal z Denonem), to w google home dziala to w sposob bardzo podstawowy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 08:08, S4Home napisał:

Witaj,

No to Ty szukasz rozwiązania jak Sonos właśnie. Tu nie musisz mieć żadnego amplitunera jak Ci nie trzeba.

Chyba że do salonu ZP 120 i dwie kolumny do niego?

 

M... ale rozwiązanie typu ZP120, to chyba by mi wyszło po jednym na pomieszczenie, jeśli dobrze rozumiem, jak to działa? Myślałem o obsłużeniu tego multiroomu w 1-2 urządzeniach, które z kolei komunikowałyby sie ze smart home (oraz bezpośrednio z moim smartfonem). Po jednym ZP120 na 5 pomieszczeń... mój budżet płacze na taką myśl.

Może być że źle rozumiem, bo pierwszy raz próbuję wejść w ten temat, stąd też mój wątek.

Cytat

Ja mam google home mini, niestety zrywa polaczenie po bluetooth z "prawdziwym" sprzetem, wiec konczy sie to tak,ze gra mi tylko ten pierdziawek. Ale sa "wieksze" odpowiedniki (takze innych firm) i w to bym szedl.

No tak, stąd myślałem raczej o rozwiązaniach wi-fi, które ponoć są stabilniejsze niż bluetooth.

O jakich "większych" odpowiednikach mówisz? jeśli o jakichś konkretnych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2020 o 19:39, ged napisał:

M... ale rozwiązanie typu ZP120, to chyba by mi wyszło po jednym na pomieszczenie, jeśli dobrze rozumiem, jak to działa? Myślałem o obsłużeniu tego multiroomu w 1-2 urządzeniach, które z kolei komunikowałyby sie ze smart home (oraz bezpośrednio z moim smartfonem). Po jednym ZP120 na 5 pomieszczeń... mój budżet płacze na taką myśl.

Może być że źle rozumiem, bo pierwszy raz próbuję wejść w ten temat, stąd też mój wątek.

No tak, stąd myślałem raczej o rozwiązaniach wi-fi, które ponoć są stabilniejsze niż bluetooth.

O jakich "większych" odpowiednikach mówisz? jeśli o jakichś konkretnych.

Nie nie... to dziala po wifi. Tylko jesli do tego chcesz podpiac cos innego po bluetooth, to jest problem. Mysle,ze Sonosy maja obsluge google home i castowania, i brzmia ponoc spoko. A jak nie, to zostaja Ci np. google chromecast audio (raczej tylko uzywki) i wpiecie tego do czego chcesz. Jest caly watek na forum, mozesz tam zapytac albo po prostu poczytac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...