Skocz do zawartości

Wymiana gramofonu


Recommended Posts

Od niedawna zacząłem przygodę z płytami analogowymi, kupiłem na początek gramofon Pro-Ject T1 żeby sprawdzić czy załapię bakcyla analogowego dźwięku po prawie 30 letnim okresie słuchania muzyki z CD.

Zostałem pochłonięty w całości przez płyty winylowe, po uzbieraniu małej kolekcji płyt chciałbym kupić gramofon Rega P2 lub Pro-Ject Carbon EVO plus przedwzmacniacz. 

Czytam różne testy oraz opinię na temat w/w gramofonów i nie mogę podjąć decyzji który wybrać, jeśli chodzi o gramofony z dawnej epoki to raczej chciałbym się skupić na nowym drapaku.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli proponujesz w obecnym gramofonie wymienić wkładkę oraz przedwzmacniacz, tylko czy to ma sens w tak prostej konstrukcji.

Ile bym musiał zainwestować w gramofon żeby odczuć różnicę na plus oraz żeby był rozwojowy.
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Atelak napisał:

Ile bym musiał zainwestować w gramofon żeby odczuć różnicę na plus oraz żeby był rozwojowy.

Tyle samo ile dałeś za Pro -jecta , tylko gramofon musi być nieco ..... starszy np.

https://allegro.pl/oferta/gramofon-technics-sl-1900-sprawny-top-legenda-10004604241

https://allegro.pl/oferta/gramofon-manualny-pioneer-pl-12d-ii-shure-m75ed-8288152428

https://allegro.pl/oferta/gramofon-dual-714q-electronic-direct-drive-9076836826

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym wszystkim nie ma znaczenia nowy czy starszy gramofon, dźwięk buduje i przetwarza wkładka gramofonowa+igła. Przydaje się też dobra mechanika ramienia.

11 godzin temu, Atelak napisał:

Zostałem pochłonięty w całości przez płyty winylowe

Jaki używasz obecnie wzmacniacz, czy na pewno potrzebujesz przedwzmacniacz?

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Atelak napisał:

Czyli proponujesz w obecnym gramofonie wymienić wkładkę oraz przedwzmacniacz, tylko czy to ma sens w tak prostej konstrukcji.

Ile bym musiał zainwestować w gramofon żeby odczuć różnicę na plus oraz żeby był rozwojowy.

Zacznij od wkładki, nie wiem co masz, ale to pierwszy element, który może podnieść jakość dźwięku rozsądnym kosztem.

Jaki masz wzmacniacz? W dalszej kolejności można pomyśleć o preampie.

Co do mechaniki: Zdania są podzielone co jest bardziej mojsze niż twojsze. Z używek to koszt około 4000 tys. +, nowe około10000 aż do cen kosmicznych, by odczuć różnicę. Nie zawsze zauważlne przy wkładkach MM. Bardziej chodzi o kulturę pracy, rozwiązania mechaniczne, stabilność, podatność na rezonans itd

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekBydzia te 4k za używany to lekko przesadziłeś. Thorens 320 około 2k i zarąbisty gramofon, który przy dobrym ustawieniu odwdzięczy się pięknym graniem, wspomniany w innym wątku Telefunken 500/600, czy choćby Technics 1300, jest z czego wybierać a każdy z nich będzie znacznie lepszy od Pro Jecta 1 :)

Edytowano przez Chili
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Chili napisał:

@MarekBydzia te 4k za używany to lekko przesadziłeś. Thorens 320 około 2k i zarąbisty gramofon, który przy dobrym ustawieniu odwdzięczy się pięknym graniem, wspomniany w innym wątku Telefunken 500/600, czy choćby Technics 1300, jest z czego wybierać a każdy z nich będzie znacznie lepszy od Pro Jecta 1 :)

Zapewne tak, o ile stan na to pozwoli. Według mnie żadnych Technicsów, nie mój gust DJ-ski. Zamiast Europy w cenie 2K wolałbym jakiegoś Kenwooda/Trio, ale to kwestia gustu. Generalnie Japonia to potęga w ubiegłym wieku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...