Skocz do zawartości

Wybór kina domowego


Demon670

Recommended Posts

Witam serdecznie.

Od dłuższego czasu noszę się z zakupem zestawu kina domowego kwota 6 tyś max i nie musi być całkowicie wykorzystana, pokój około 25m standardowy prostokąt TV Samsung Qled QE50Q70RAT. Kino będzie służyło przeważnie do oglądania filmów w 60/70% głównie hbo i netflix. Reszta to muzyka spotify radio youtube itp. Nie mamy z żoną nastawienia na konkretny rodzaj muzyki wszystkiego po trochu a głównie to co jest na czasie rmf maxxx. Posiadamy również konsole xbox one którą sporadycznie używamy. Do tej pory posiadaliśmy standardowe zestawy kina domowego Samsung do 3000 zł które praktycznie cały czas były włączone z tv nawet podczas używania vectry. Czytałem już wiele tematów związanych z kinem domowym ale jest tego tyle że im więcej czytam tym bardziej nie wiem co wybrać.

 

Obecnie myślę nad zakupem amplitunera Denon avr-x2600h lub avr-x2700h do tego zestaw kolumn Magnat Tempus 77/33/c22 i po czasie dokupić jeszcze subwoofer  302A lub Zestaw Magnat Supreme 1002/102/252/202A widziałem że jest w  dobrej cenie.

W jednym ze sklepów do tych amplitunerów polecano mi głośniki Wilson Raptor 7/1

Proszę o pomoc w wyborze czy ten zestaw który wybrałem będzie jakoś sensownie grał dla takiego amatora jak jak czy lepiej będzie z kolumnami Wilsona a może polecicie coś innego z góry dziękuje za odpowiedź.

Edytowano przez Demon670
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Do Denona polecam jednak jaśniejsze kolumny.

Może Quadral 6500 Le albo Argentum 6000.

Wspomniane supreme mega podstawa basowe i energia, lub Tempus bardziej wyrównane lepiej grają z Yamaha 4A lub lepiej 6A

Do Denona ewentualnie jeszcze STX Electrino 250. ale sub od Magnata właśnie ten 302A

Zapraszam po wyceny

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś miał problemy ze znalezieniem ampli Denona  możesz spokojnie stawiać na któryś z wcześniej wymienionych amplitunerów Yamahy oczywiście model 6A i wcześniejszy 685 będą na podobnym poziomie, model 4A jest uboższą konstrukcją.  Z kolumn w tym budżecie Wilson zagra dobrze a jeśli wybierzesz tańszy model amplitunera możesz postawić na nieco lepsze kolumny do kina np. Klipsch R-620F + R-41M + R-52C

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czyli wiem już przynajmniej że mój zestaw nie pasuje. A teraz tak który zestaw będzie lepiej się sprawował

Denon x2700h + Quadral 6500 Le albo Argentum 6000 czy

Yamaha rx-v6a + Magnat Tempus

nie wiem w którą stronę iść.

Klipsch R-620F + R-41M + R-52C jeżeli planowałbym dozbierać trochę gotówki bo to już trochę przekracza budżet to  w połączeniu z powyższą Yamahą czy Denonem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...