Skocz do zawartości

Pierwszy zestaw stereo


Grizzly Best

Recommended Posts

Witam serdecznie!

Tak jak w tytule od dłuższego czasu zabieram się za kupienie swojego pierwszego zestawu stereo. Tematem interesuje się od kilku tygodni, przeglądając różne fora wybrałem kilka konkretnych modeli kolumn oraz wzmacniaczy. Przed kupnem oczywiście udam się na odsłuch.

  • Na kolumny (2szt.) oraz wzmacniacz zamierz przeznaczyć 3000zł
  • Sprzęt tylko nowy.
  • Muzyka będzie  w 70% puszczana z laptopa po kablu. (laptop-->DAC-->wzmacniacz-->kolumny)
  •  30% bluetooth telefon (Tidal, Yt itp) (Adapter bluetooth-->DAC-->wzmacniacz-->kolumny)
  • W późniejszym czasie dokupię odtwarzacz CD.
  • Pokój do odsłuchu około 25m^2    4,5x5,5m 
  • Muzyka jakiej słucham to przede wszystkim rap, hip-hop, club music.

Kolumny

  1. Indiana Line DJ 308
  2. Melodika BL30 MK3 
  3. Indiana Line Nota 550 X
  4. Dali Zensor 3
  5. Elac Debut 2.0 B6.2
  6. IL Tesi 261

Wzmacniacze

  1. Marantz PM5005
  2. Onkyo A-9110
  3. Denon PMA-720AE
  4. YAMAHA A-S301 S

DAC

  1. FX-AUDIO DAC-X3
  2. AUDIOQUEST DRAGONFLY BLACK USB

Odbiornik BT

  1. XDUOO XQ-50 BT DAC aptX
  2. Adapter LOGITECH 980-000912

Dziękuje i proszę o uwagi oraz propozycje.

 

Edytowano przez Grizzly Best
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Koniecznie dorzuciłbym od siebie Pylon Audio Pearl 25 jeśli lubisz przestrzenne brzmienie oraz Heco Victa Prime jeśli cenisz sobie dynamikę oraz naturalniejszą średnicę. Bardzo dobrym połączeniem dla tych kolumn byłaby Yamaha AS501 lub cieplejszy nad C316bee, który wydobędzie więcej barwy. 
Z kolumn, które wymieniłeś najbliżej ideału będą Indiana Line Nota 550 + Marantz PM5005 ale nie uzyskasz na tym zestawie takiego basu jak w przpadku Heco czy Pylonów. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zakładać nowego wątku więc napisze tutaj. 

Przetwornik DAC do 400zł oraz odbiornik bluetooth do 200zł. Czy ktoś coś może polecić do tej kwoty?
Myślałem o używce SMSL DAC Sanskrit lub FX-AUDIO DAC-X3PRO.
Jeszcze jedno pytanie może dosyć trywialne.
Ale czy taki odbiornik bluetooth jeżeli posiada wyjścia RCA od razu podłączyć do wzmacniacza czy lepiej wyjściem chociaż by optycznym przepuścić sygnał przez DAC a następnie do wzmacniacza? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.12.2020 o 11:00, Grizzly Best napisał:

Jak ma sie porównanie tych Pearl 25 do Victa 702 ?

Pearl sa malutkie. Victa jest znacznie mocniejsza. Wieksza. Mimo że grają troche inaczej to obydwie określił bym jako podobnie neutralne.

14 godzin temu, Grizzly Best napisał:

Nie chce zakładać nowego wątku więc napisze tutaj. 

Przetwornik DAC do 400zł oraz odbiornik bluetooth do 200zł. Czy ktoś coś może polecić do tej kwoty?
Myślałem o używce SMSL DAC Sanskrit lub FX-AUDIO DAC-X3PRO.
Jeszcze jedno pytanie może dosyć trywialne.
Ale czy taki odbiornik bluetooth jeżeli posiada wyjścia RCA od razu podłączyć do wzmacniacza czy lepiej wyjściem chociaż by optycznym przepuścić sygnał przez DAC a następnie do wzmacniacza? 

Co będziesz puszczał z tego BT? Bo może się okazać że to bezsensowny zabieg.

Nie lepiej kupic coś strimującego? Co chcesz podłączać pod DAC?

2 godziny temu, Grizzly Best napisał:

https://www.q21.pl/advance-acoustic-wtx-500.html 

Ktoś używa i może podzielić się opinią albo coś podobnego zaproponować ?

Na pewno nie w takiej cenie.

Odbiornik BT za 500 zł to po prostu szkoda funduszy

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S4Home napisał:

Pearl sa malutkie. Victa jest znacznie mocniejsza. Wieksza. Mimo że grają troche inaczej to obydwie określił bym jako podobnie neutralne.

Co będziesz puszczał z tego BT? Bo może się okazać że to bezsensowny zabieg.

Nie lepiej kupic coś strimującego? Co chcesz podłączać pod DAC?

Na pewno nie w takiej cenie.

Odbiornik BT za 500 zł to po prostu szkoda funduszy

Piotr

Głównie Tidal, czasami YT a okazjonalnie filmy(netflix). Źródło laptop, telefon.

Pod DAC'a chciałem podłączyć laptopa ale teraz tak myślę, że wystarczy mi jakiś dobry odbiornik BT z wbudowanym DAC'iem.

Ponadto ten odbiornik, który wysłałem za 500zł wpina się bezpośrednio pod wzmacniacz nie używając kabli. Minus jest taki że nie posiada żadnego wejścia (aby posłużyć jako samo przetwornik) :(

Dlatego mam teraz dylemat. Czy kupić jakiś lepszy odbiornik BT z całkiem dobrym DAC'iem. Czy rozdzielić to na dwa urządzenia. Oddzielnie DAC i odbiornik BT.

Możesz coś doradzić lub polecić. Dziękuje.

Edytowano przez Grizzly Best
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grizzly Best napisał:

Głównie Tidal, czasami YT a okazjonalnie filmy(netflix). Źródło laptop, telefon.

Pod DAC'a chciałem podłączyć laptopa ale teraz tak myślę, że wystarczy mi jakiś dobry odbiornik BT z wbudowanym DAC'iem.

Ponadto ten odbiornik, który wysłałem za 500zł wpina się bezpośrednio pod wzmacniacz nie używając kabli. Minus jest taki że nie posiada żadnego wejścia (aby posłużyć jako samo przetwornik) :(

Dlatego mam teraz dylemat. Czy kupić jakiś lepszy odbiornik BT z całkiem dobrym DAC'iem. Czy rozdzielić to na dwa urządzenia. Oddzielnie DAC i odbiornik BT.

Możesz coś doradzić lub polecić. Dziękuje.

A jednak muszę się poprawić

Odbiornik ten o jest bardziej odbiornik radiowy, który zamienia fale radiowe, na sygnał analogowy.  Fale radiowe wysyłane są częstotliwości ISM 2,4 GHz. Czyli jednak nie posiada DACa. 

Ale tak jak wcześniej szukam odbiornika BT z wbudowanym DACiem lub dwóch oddzielnych urządzeń. Odbiornik BT musi mieć odpowiednie wyjście aby połaczyć go z DACiem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie dla wygody.

Temat kabli poruszyć już teraz czy dopiero po wyborze kolumn? Aktualnie nie mam żadnych kabli, wiec ciężko będzie mi powiedzieć w którą stronę chciałbym zmodyfikować dźwięk. A może jakiś "neutralny" na początek ?
O ile dobrze policzyłem to potrzebuje:

  • 1x Listwę zasilającą (Tomanek nie na mój budżet) Co sądzicie o podpięciu wzmacniacza bezpośrednio w ścianę?
  • 1x Kabel zasilający wzmacniacz (AA MAP-105)
  • 1x USB A --> USB C
  • 3x 2xRCA--> 2xRCA 

Z racji ze budżet jest mocno ograniczony a sprzęt stosunkowo budżetowy liczę na ciekawe propozycje w dobrej cenie. Wiem, że szału nie będzie ale chcę coś lepszego niż kabelki z marketu za 15zł.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz sprzęt, łatwiej będzie coś doradzić z kablami. Dzisiaj napiszę, że polecam QED Silver Anniversary XT, kupisz je i równolegle jasny wzmacniacz i kolumny. Będzie jeden wielki jazgot i krew z uszu. Nie ta kolejność.  Oczywiście te kabelki podałem tak z sufitu czy tam z d..., ogólnie to nie polecam ich żeby była jasność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Grizzly Best, nie bardzo rozumiem po co Ci jakieś kombinacje z BT? Za 500 PLN możesz kupić streamer typu Yamaha a za ponad stówkę używany chromecast. I jakość lepsza i wygoda. Jeśli uda Ci się dostać tego chromecasta, zaoszczędzone pieniądze przeznacz na DAC. A o kablach na razie nie myśl. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...