Skocz do zawartości

Budowa zestawu stereo na raty


Marek Kliś

Recommended Posts

Cześć,

mój "problem" jest w zasadzie podobny do opisanego już wczoraj tutaj.

Mam obecnie "kino domowe" z plastikowymi głośniczkami kupione za kilkaset złotych kilkanaście lat temu (LG HT-502) i myślę nad zmianą tego na coś co dałoby trochę przyjemności z słuchania.

Powierzchnia salonu to 28m2 ale jest on "półotwarty" na jadalnie i przedpokój.

Aktualnie źródłami dźwięku są: CD (konkretnie Yamaha BD-S681), telefon poprzez bluetooth z użyciem Harman Kardon BTA-10 (spotify i Replaio Radio). Muzyka to głównie rock (z naciskiem na polski rock progresywny), chillout, trochę metalu, czasem playlisty Anny Gacek.

Myślę o następującym scenariuszu: teraz zakupić jakieś kolumny podłogowe za ~1500 zł (wstępnie myślałem o Pylon Pearl 25), za jakiś czas (od kilku do kilkunastu miesięcy) jakiś amplituner obsługujący spotify i radio internetowe za ~2500 zł. Zdaję sobie sprawę, że taki wzmacniacz będzie się prosił o jakieś lepsze kolumny, więc nie wykluczam po jakimś czasie wymiany tych kolumn na jakieś lepsze.

Czy wg Was taki scenariusz jest sensowny? Jeśli tak to jakie kolumny rozważyć (przesłuchać) w tym budżecie, które zagrają w miarę OK ze starym kinem domowym a potem w miarę znośnie z nowym wzmacniaczem/amplitunerem.

Marek

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Tomasz S. napisał:

Zamiast 2 razy zmieniać ten zestaw to może po prostu kup na raty np w Q21 .

Jestem za. Masz możliwość wzięcia nawet 50 rat, zero procent. Pylonów co prawda w życiu nie słyszałem, czytałem za to kilka recenzji, w których te perły są bardzo chwalone. Także może połączenie z droższym amplitunerem wcale nie musi być "mezaliansem". Często bywa też tak, że tańsze kolumny dopiero z droższa elektronika potrafią rozwinąć skrzydła.

A co do podłączania nowych kolumn do "plastikowego" amplitunera - ja bym nie ryzykował. Kto wie jaką impedancję obsługuje to ustrojstwo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ale zakupy ratalne nie wchodzą w grę - lista rzeczy, pilniejszych niż sprzęt audio jest długa :) 

I niekoniecznie będę zmieniał zestaw 2 razy jak sugerujesz. Może będę zadowolony z grania kolumn za ~1500 zł ze wzmacniaczem, który potem do nich dokupię.

Cytat

Kto wie jaką impedancję obsługuje to ustrojstwo. 

Z tego co gdzieś kiedyś znalazłem to 4 omy.

Czyli jednak wychodzi na to, że mój pomysł nie ma sensu? Trzeba po prostu dozbierać na zastaw wzmacniacz/amplituner + kolumny...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taka opcja: kupujesz te pylonki plus wzmacniacz typu topping czy smal, który kosztuje ok 500-600 PLN. Nie wiem tylko czy dadzą one radę napędzić takie kolumny. Tutaj musi wypowiedzieć się kolega @MobyDick. Wtedy budżet przekraczasz raptem o kilkaset zł a z ewentualną odsprzedażą też nie powinieneś mieć w przyszłości problemu, jeśli przyjdzie Ci fantazja przesiąść się na jakiś all in one. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jest jeszcze taka opcja: kupujesz te pylonki plus wzmacniacz typu topping czy smal

O takiej opcji też myślałem. W dyskusji o smsl q5 @MobyDick podał link do aliexpress gdzie można go kupić poniżej 370 zł.

Wychodzi więc na to, że to jest sensowniejsze rozwiązanie niż tymczasowe ze starym, plastikowym "kinem domowym".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na forum była opcja Pylon + Q5 i to chyba nie jest zbyt dobre połączenie, chodzi o dźwięk a co do wysterowania myślę że nie powinno być problemu. Jednak jeżeli autor chce słuchać bardzo głośno i długo to nie ten wzmacniacz. 

Osobiście zamiast Pylonów obstawiał bym używane Elac'i ale to moje zdanie 😉

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytat

 autor chyba napalił się na te pylony

Author się na nic konkretnie nie napalił :) O pylonach wspomniałem tylko raz, jako przykład chwalonych kolumn w okolicach 1500 zł za parę.

Cytat

Osobiście zamiast Pylonów bardziej obstawiał bym Melodike Bl40 MK3

Ale to już jest powyżej 2000 zł i prawdopodobnie żeby to miało sens to musiałbym kupić je razem ze wzmacniaczem/amplitunerem.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi, wrócę za jakiś czas jak będę miał budżet na kolumny i wzmacniacz :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pylon Pearl 25 to kolumny budowane tak aby wybaczały niedociągnięcia niezbyt wyrafinowanej elektronice. Ich używanie z droższym sprzętem nieco traci sens. W przypadku Q5pro nie musza im nic wybaczać co do jakości dźwięku. Ze wzmacniaczem o większej mocy zapewne mogą zagrać głośniej. Z wysterowaniem ich do sensownych poziomów głośności nie powinno być problemów. Elac 207 gorzej się sprawdza z kiepskim wzmacniaczem. W przypadku tego SMSL-a powinno być znacznie lepiej niż z Pearlami 25.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...