Skocz do zawartości

Wzmacniacz do 5tys zl


Biomechanikus

Recommended Posts

Witam aktualnie slucham muzyki w zestawie Tannoy XT6F +  amplituner stereo onkyo tx8270, chcialbym wykrzesac z kolumn jak najwiecej i myslalem ze dobrym pomyslem bedzie przerzucenie sie z amplitunera na wzmacniacz, jestem poczatkujacym sluchaczem. Aktualnie wszystko mam podlaczone pod laptopa i tv i chcialbym zeby ze wzmacniaczem bylo tak samo. Sam zestaw wedlig mnie gra mega, choc przyznam ze zaraz po kupieniu myslalem ze kolumny daja plastikowy bass, ale po kilkudziesieciu godzinach wygrzania zupelnie inny dzwiek, muzyki slucham bezposrednio z onkyo spotify polaczone przez wifi z telefonem . Salon ma 25m2, szerokosc 366cm i w tej wnece stoja kolumny, wydech maja od dolu wiec moga stac blisko scian ale sa po 40cm od naroznikow a rozstawione na szerokosc 250cm. Zawsze lubilem sluchac minimal techno z miekkim basem nisko schodzacym, czasy schranzu mam za soba, chcialbym sluchajac muzyki audiofilskiej slyszec jak najlepiej i jak najwiecej odseparowanych dzwiekow np sluchajac Chrisa Rae - Looking for the summer lub Candy Dulfer & David A Stewart - Lily was here i tym podobne

Edytowano przez Biomechanikus
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnata nie słuchałem , ale jak zdecydujesz się na Vincenta to radziłbym wypożyczyć i podłączyć do kolumn u siebie w chałupie. Jest specyficzny i nie z każdymi kolumnami się zgra , szczególnie w niskich rejestrach. Nie mówię , że to zły sprzęt , solidna obudowa . Ja może miałem pecha bo po dwóch tygodniach użytkowania trzy z czterech gałek pre zaczęły się ruszać na wszystkie strony / Vincent SA-31 + SP- 331 / :) Lampy w sekcji pre w moim modelu niewiele zmiękczały dźwięk , brzmiał nadal jak typowy tranzystor. Ale posłuchać warto , może akurat się zgra,  audio nie takie rzeczy widziało :) 

vincent.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tomek4446 napisał:

Magnata nie słuchałem , ale jak zdecydujesz się na Vincenta to radziłbym wypożyczyć i podłączyć do kolumn u siebie w chałupie. Jest specyficzny i nie z każdymi kolumnami się zgra , szczególnie w niskich rejestrach. Nie mówię , że to zły sprzęt , solidna obudowa . Ja może miałem pecha bo po dwóch tygodniach użytkowania trzy z czterech gałek pre zaczęły się ruszać na wszystkie strony / Vincent SA-31 + SP- 331 / :) Lampy w sekcji pre w moim modelu niewiele zmiękczały dźwięk , brzmiał nadal jak typowy tranzystor. Ale posłuchać warto , może akurat się zgra,  audio nie takie rzeczy widziało :) 

vincent.jpg

Mi kolega audiofil polecil przebadac Rotel ra980bx , kosztuje grosze a ponoc gra dobrze, tylko czy akurat do moich kolumn...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ten Rotel ale warto sprawdzić. Wogole musisz sam posłuchać proponowanych wzmacniaczy. Do tych kolumn pasował by cieplejszy wzmacniacz. Ale to moje zdanie ktoś inny może mieć zupełnie inne zdanie

41 minut temu, Biomechanikus napisał:

Dzieki, wlasnie poczytalem na szybko ze magnat ma 1000 fajnie tenperuje nadmiar sopranow, w tutaj wlasnie z moim zestawie jest tak ze soprany czasem az kluja w uszy

A jaki masz kabel głośnikowy ? To też istotny element.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, hyde napisał:

Nie wiem jak ten Rotel ale warto sprawdzić. Wogole musisz sam posłuchać proponowanych wzmacniaczy. Do tych kolumn pasował by cieplejszy wzmacniacz. Ale to moje zdanie ktoś inny może mieć zupełnie inne zdanie

A jaki masz kabel głośnikowy ? To też istotny element.

Kable QED AIRLOC Forte Banana, wydaje mi sie ze oprocz tych tannoyów ktore sa jasne i krzykliwe to ten onkyo tx8270 tez jest taki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomek4446 napisał:

Czy do Twoich kolumn to Ci nie odpowiem , bo to nie tylko kolumny, ale też akustyka pomieszczenia. Słuchałem tego Rotela z Celestion Ditton / nie pamiętam modelu /, ma moc , granie liniowe , to dobry solidny wzmacniacz wart rozpatrzenia .

Akustyka jest taka ze pokoj ma dlugosc 6.5m to przy koncu pokoju jak usiade na srodku to wtedy jest najlepiej jesli chodzi o bass, reszta bardzo czysto

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnat Ma 1000 to nie znany nikomu wzmacniacz. A to na prawdę klasa sama w sobie.

Spokojnie konkuruje z Vincetem czy Unisonem oraz innymi hybrydami.

Przez wielu marka kojarzony z tanim audio samochodowym. Ale mina rzednie po podłączeniu do kolumn. uwierzcie. Zdecydowanie jesli możesz dołozyć to jest to super kierunek.

Jak nie to Atoll IN 100. Ale musisz dokupić używanego DACa

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent SV227 byłby idealnym rozwiązaniem, zapewniłby potężne brzmienie z soczystą średnicą oraz bardzo dobrą dynamiką. Niestety w tym przypadku wyszedłbyś nieco poza zakładany budżet. Porównywaliśmy z wieloma hybrydami i jeśli stawiasz na połączenie muzykalności oraz dynamiki to nie ma on sobie równych. 
Atoll IN100 Signature może także przypaść CI do gustu, nie będzie to tak gęste brzmienie jak w przypadku 227 ale dynamika i pazur w Atollu jest bardzo dobra. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że hybryda jest bardzo fajnym wyborem do tych Tannoyów. Podłogówki serii Revolution bardzo często sprzedajemy z włoskim Unison Research Unico Primo, uważam że to bardzo dobre połączenie. Szczególnie w odniesieniu do dźwięku jakiego być oczekiwał. Polecam posłuchać, w razie potrzeby możemy taki wzmacniacz wypożyczyć do odsłuchu w domu, możemy również zaprosić do siebie na odsłuch ( kolumny u nas również są ).

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Biomechanikus napisał:

Dziekuje wszystkim za fachowe porady, narazie musze poki co musze sprzedac swoje onkyo tx8270, mieszkam w Wielkiej Brytanii, a Wasz sklep wysyła do UK? 

Przemyśl zakup. Czasem warto poczekać i kupić to co Ci się podoba a wykracza ponad budżet.

Z doświadczenia powiem Ci że zazwyczaj przekracza się budżet. Ja miałem kupić tylko kolumny w budżecie  4 tys a skończyło się na ponad 9 tys 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...