Skocz do zawartości

Wzmacniacz lub amplituner do 3-3,5k


dymeq

Recommended Posts

Cześć,

mam dylemat podobnie jak większość osób poszukujących amplitunera do 3-3,5k, czyli Marantz NR1200, Denon DRA-800H, Onkyo 8250/8270. W temacie ampów stereo w tym przedziale cenowym chyba już wszystko zostało powiedziane, ale ja nie jestem pewien, czy potrzebuję amplituner, czy wzmacniacza stereo. W zasadzie chyba jestem skazany na ampa, gdyż dla mnie must have jest opcja sterowania głośnością TV/uruchamianiem TV i ampa/wzmacniacza z jednego pilota od TV (Samsung z 2017 r). Proszę doradźcie, czy w takim wypadku koniecznie muszę iść w amplituner koniecznie z HDMI (tak jak mam do tej pory), czy mogę pójść w wzmacniacz i w jakiś sposób dodać wspomnianą funkcjonalność np. jakimś innym niż HDMI kablem, przystawką, itp? Jeśli jedyną opcją będzie amplituner, to czy w przedziale 3-3,5k powinienem czymś jeszcze się zainteresować?

Trochę o pozostałych wymaganiach: wzmacniacz/amplituner musi być stereo, w tym momencie mam starego, niskobudżetowego Onkyo TX-SR308. Nigdy nie byłem do końca zadowolony z jego brzmienia (wydaje mi się nieco stłumione), nie potrzebuję też 5.1, a chcę mieć dobre stereo. Czy wymieniając sprzęt na taki w przedziale 3-3,5k usłyszę wyraźną różnicę? Urządzenie będzie wykorzystywane bardzo wszechstronnie do słuchania muzyki, głównie ze streamingów, ale wysokiej jakości typu Tidal HiFi. Ciężko określić gatunek, musi być w miarę uniwersalnie, ale przeważać będzie szeroko pojęta muzyka elektroniczna. Do tego głównie oglądanie filmów (Netflix), dlatego tak ważne jest dla mnie sterowanie jednym pilotem. Gdyby nie ta funkcja, poszedłbym we wzmacniacz, a tak chyba jestem skazany na amplituner z HDMI :( Urządzenie będzie napędzało kolumny Heco Argon 50, ale tylko przez jakiś rok/dwa. Są nieco sfatygowane, więc będę rozważał wymianę. A szkoda bo kak dla mnie, kolumny są bardzo dobre, cenię w nich bardzo dynamiczny, niski i nie przytłaczający bas (zupełnie jakby obok stał subwoofer). Dlatego nowe urządzenie musi ten bas ładnie podkreślić :) poza tym lubię nieco ostrzejszą górę i wyraźną średnicę. Lubię czasem posłuchać głośno, ale większość czasu urządzenie będzie grało ciszej, w tle, dlatego szukam urządzenia, które poradzi sobie świetnie grając nawet cicho.

Przy okazji wymiany kolumn: jeszcze nie zapadła decyzja o ich wymianie, ale mając na uwadze powyższe, czym powinienem się zainteresować w przedziale cenowym do 4k/para? Uwielbiam moje argony, ale mają swoje lata i mnóstwo przeprowadzek za sobą + działania kota, które skutecznie je wykańcza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest ciekawa nowość, której chyba nikt z forum jeszcze nie testował a która spełniłaby wszystkie wymagania. Harman Kardon Citation amp https://allegro.pl/oferta/harman-kardon-citation-amp-hdmi-arc-200w-stereo-9919728154

Z bardziej tradycyjnych nie wymieniłeś jeszcze Onkyo TX-8390 , które mieści się w cenie i spełnia wymagania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

Jest ciekawa nowość, której chyba nikt z forum jeszcze nie testował a która spełniłaby wszystkie wymagania. Harman Kardon Citation amp https://allegro.pl/oferta/harman-kardon-citation-amp-hdmi-arc-200w-stereo-9919728154

Z bardziej tradycyjnych nie wymieniłeś jeszcze Onkyo TX-8390 , które mieści się w cenie i spełnia wymagania.

Myślałem o Onkyo, ale na pierwszy rzut oka przez wujka Google ciężko kupić nówkę. Na pewno ciężej niż pozostałe, dlatego może być problem z przedzakupowym odsłuchem i porównaniem z pozostałymi modelami

Harman wygląda super, nie zwróciłem na niego uwagi. Wzmacniacz stereo z HDMI, to brzmi super, dokładnie to czego potrzebuję. Są jeszcze takie rozwiązania jak ten Harman? Ciekawe jak z jakością dźwięku w porównaniu z pozostałymi ampli

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam być szczery to wygląda zabawkowo. Po wyglądzie wróżę, że w środku nie siedzi coś "super" dla tej ceny, no ale jest jakiś punkt zaczepienia, może kupię i zwrócę jak będzie kiepski? 

A odpuszczając temat Harmana, zauważyłem, że podobny (wyglądowo i funkcjonalnie) jest Sonos Amp. Mieliście jakąś styczność z tym?

Edytowano przez dymeq
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Największym ograniczeniem jest możliwość automatycznego uruchomienia amplitunera/wzmacniacza po włączeniu TV oraz korzystanie z jednego pilota. Tutaj rozwiązaniem byłby Marantz NR1200 ale warto pamiętać, że jest to piekielnie ostre brzmienie w związku z czym polecam w przyszłości pomyśleć o cieplej brzmiących kolumnach takich jak Pylon Audio Sapphire 25, Heco Aurora 700 lub Dali Oberon 7. 
Onkyo 8250/8270 są niestety niedostępne i nie wiadomo czy nawet w lutym się jeszcze pojawią. Musimy poczekać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, javman napisał:

@dymeq a skąd wiesz, że kolumny mają fajny bass, skoro mówisz, że napędzasz je płasko brzmiącym onkyo?

Btw. też wlaśnie szukam nowego stereo i i tez przerzucam się z KD Onkyo, tylko chyba nieco wyższego modelu bo z TX SR505. 

Bo mimo płaskiego brzmienia bas i tak jest super. W zasadzie w tym połączeniu tylko bas jest super.

 

7 godzin temu, Q21 napisał:

Tutaj rozwiązaniem byłby Marantz NR1200 ale warto pamiętać, że jest to piekielnie ostre brzmienie w związku z czym polecam w przyszłości pomyśleć o cieplej brzmiących kolumnach takich jak Pylon Audio Sapphire 25, Heco Aurora 700 lub Dali Oberon 7. 

Jak byś określił w takim razie brzmienie tego Marantza z Heco Argon 50? Czy one są "ostre"? Z moim obecnym Onkyo brzmią nieco płasko. Tylko bas jest ok.

17 godzin temu, pablo83gt napisał:

Yamaha bedzie sterowana pilotem od tv jesli chodzi o glosnosc. Nie bedzie sie włączała i wyłączała z pilota od tv ale to nie jest wielki problem wcisnac power na drugim pilocie.

Yamaha w takim razie odpada, możliwość odpalania urządzenia z TV jest must have w tym konkretnym wypadku. 

Jest jeszcze Denon 800. Jak byście go opisali i czy odpali się z TV?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, dymeq napisał:

Bo mimo płaskiego brzmienia bas i tak jest super. W zasadzie w tym połączeniu tylko bas jest super.

Kurcze mam podobne odczucia, że co by nie mówić, to to Onkyo (co prawda po podkręceniu na max. basu) daje nasycony i chyba przyjemny bas, nie jest to jeszcze to czego bym chciał, ale czuje się, że jest nadal zapas mocy - równam do SMSL Q5. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, javman napisał:

Kurcze mam podobne odczucia, że co by nie mówić, to to Onkyo (co prawda po podkręceniu na max. basu) daje nasycony i chyba przyjemny bas, nie jest to jeszcze to czego bym chciał, ale czuje się, że jest nadal zapas mocy - równam do SMSL Q5. 

Czy masz ten sam model Onkyo? Po podkręceniu na +4db uważam że jest okej. Czyli mamy podobne odczucia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, javman napisał:

Mam model TX SR505 (7.1, 130W na kanal), ty masz TX SR308 (5.1, 100W na kanal), pewnie środek bardzo podobny.

No ja podbijam bass na +6dB.

Kolumny mam Dali Zensor 3.

Skąd wziąłeś te dane ?

Amplifier Output Details

75 Watt - 8 Ohm - 20 - 20000 Hz - THD 0.08% - 7 channels (surround)
100 Watt - 6 Ohm - at 1 kHz - THD 0.1% - 7 channels (surround)

Response Bandwidth

5 - 100000 Hz

Signal-To-Noise Ratio

100 dB

Total Harmonic Distortion

0.08 %

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, terracan1929 napisał:

Skąd wziąłeś te dane ?

Amplifier Output Details

75 Watt - 8 Ohm - 20 - 20000 Hz - THD 0.08% - 7 channels (surround)
100 Watt - 6 Ohm - at 1 kHz - THD 0.1% - 7 channels (surround)

Response Bandwidth

5 - 100000 Hz

Signal-To-Noise Ratio

100 dB

Total Harmonic Distortion

0.08 %

308 -https://www.megamedia.pl/amplituner-av-onkyo-tx-sr308.php

505 -https://www.megamedia.pl/amplituner-av-onkyo-tx-sr505e.php

 

te moce sa podane przy obciazonym jednym kanale, ale chcialem z jednej strony miec dane

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...