Skocz do zawartości

Quadral Aurum Sedan 9 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

11 godzin temu, Kraft napisał:

Felix Laband "Miss Teardrop" - w tym nagraniu jest dużo fajnych efektów przestrzennych. Różne dźwięki powinny nam się materializować przed liną kolumn, a część z nich grać mniej więcej na linii uszu

Świetny utwór , nie znałem. naliczyłem u siebie pięć płaszczyzn dźwięku i to realnych, a nie " na granicy percepcji " :)

Od pół metra za linią kolumn ,  20-30 cm. za linią kolumn , linia kolumn , choć ze wskazaniem na nieco / ok. 15 cm. / przed kolumnami , metr przed kolumnami i na linii uszu / fajnie bas dociera do linii uszu i jak by tu kończył swój bieg :) /

11 godzin temu, Kraft napisał:

Sting "Mad About You" - w 01:08 zza pleców słychać bas

U mnie zza punktu odsłuchu po lewej stronie.

9 godzin temu, JaZz napisał:

W utworze Amy Winehouse - fuck me pumps z pierwszego albumu na początku  słychać kroki, korek szampana i mniej więcej w tym momencie z prawej strony  wchodzą odgłosy rozmów i nazwijmy to pubu.

- kroki środek 40-50 cm. za linią kolumn z prawej do lewej na  odcinku półtora metra.

- głosy w tym samym momencie co kroki , z prawej metr od środka sceny za linią kolumn.

- korek jest rewelacyjny ! :) Z lewej metr przed kolumną.

- odgłos nalewania , bąbelki , z lewej  za linią i na linii uszu.

- kieliszki środek z lewej na linii kolumn.

Tak to wygląda u mnie , na wszelki wypadek przed odsłuchem zrobiłem test kanałów i fazy :) 

6 godzin temu, Chyba Miro 84 napisał:

proponuje w takim razie rzucić "uchem" na utwory Qsound

Nie moja muza , ale przyznam , że do testów fajne utwory.

Uwielbiam tego typu testy , można się wiele dowiedzieć o własnym systemie , akustyce pomieszczenia , dokonując porównania z opisami tych samych fragmentów utworów. A że zawsze coś jest do poprawy ..... :) 

 

 

Edytowano przez tomek4446
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Dnia 14.01.2021 o 10:19, Kraft napisał:

Felix Laband "Miss Teardrop" - w tym nagraniu jest dużo fajnych efektów przestrzennych. Różne dźwięki powinny nam się materializować przed liną kolumn, a część z nich grać mniej więcej na linii uszu (z lepszych kolumn trochę za uszami, z gorszych trochę przed).

Mnie bardziej zastanawia czy istnieja wogóle kolumny które "tego nie potrafią"? Bo wydaje mi sie ze to kazde kolumny dobrze zagrają podobnie jak effekty z płyty Watersa. Jeszcze nie spotkałem kolumn ktore by nie potrafiły tych efektów przekazać (watersa). 

Moim zdaniem warto by było poszukać utworów które dobrze ukażą scene tylko na naprawde dobrych kolumnach a nie na pierwszych lepszych z brzegu (nawet tych najtanszych). Chociaz moim zdaniem duzo do powiedzenia ma akustyka!

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...