Skocz do zawartości

Quadral Aurum Sedan 9 - Kraftest


Kraft

Recommended Posts

1 godzinę temu, Kraft napisał:

Wiesz co jest najzabawniejsze w Twoich wpisach (albo najbardziej irytujące, zależy jak patrzeć)? To, że w ogóle nie zdajesz sobie sprawy z nielogiczności argumentacji którą stosujesz. Fenomenalna umiejętność. Co by się nie stało, zawsze jesteś niezbicie przekonany, że masz rację i że swoim wpisem zmiażdżyłeś interlokutora. 

I vice versa, spokojnie Panowie, to tylko hobby😉

"...Jeżeli dwóch się kłóci, a jeden ma rzetelnych 55 procent racji, to bardzo dobrze i nie ma się co szarpać. A kto ma 60 procent racji? To ślicznie, to wielkie szczęście i niech Panu Bogu dziękuje! A co by powiedzieć o 75 procent racji? Mądrzy ludzie powiadają, że to bardzo podejrzane. No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak!..."

STARY ŻYD Z PODKARPACIA... 

Dedykuję ten zacny cytat każdemu dyskutantowi...a przy okazji, i z okazji Rocznicy 13 Grudnia pewnemu nawiedzonemu furerkowi z Żoliborza.

Edytowano przez Marcos
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 269
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Zdaję sobie sprawę, ze nie każdego stać na najdroższe systemy. Zdaję sobie sprawę, że niektórzy czerpią wiedzę z czasopism np Audio. Zdaję sobie sprawę, ze nie każdy usłyszy zmianę kabli w swoim systemie ( z różnych powodow) i do tego doszedłem i nie staram się komentować.

Ale po co się ze mną spierasz? Wiesz, ze nie masz racji w wielu sprawach. Czepiasz się o szczegóły. Przyklad. Wiechales mi do ogródka czolgiem. Protestuje i mowię, ze zniszczyles mi bratki. A Ty na to, ze nieprawda bo to nie czołg tylko lekki czołg i zniszczyleś tylko niezapominajki.

Błąd rzeczowy. 

Jeśli chodzi o zmiażdżenie interlokutora, to wręcz przeciwnie. Jestem pewien, ze do Ciebie nic nie dotarło. Dla Ciebie jeśli nie napiszą czegoś w gazetce Audio, to nie ma to miejsca. 

Mam nadzieję, ze ktoś kto bedzie to czytał weźmie sobie Google wpisze AMT sprawdzi sobie co to jest. Jest sporo ciekawych artykułów. 

Swoją drogą poczytaj sobie o Ess. Tego w Audio nie znajdziesz, bo nie ma dystrybutora na Polskę. I otwórz w końcu swój mind. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marcos napisał:

No, a co o 100 procent? Taki, co mówi, że ma 100 procent racji, to paskudny gwałtownik, straszny rabuśnik, największy łajdak!..."

STARY ŻYD Z PODKARPACIA... 

Co z prawami i prawdami od Boga zapisanymi w Torze (czy jakoś tak)? Stary Żyd dalej będzie twierdził, że Bóg to paskudny gwałtownik, rabuśnik itd? 😂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Cieszę się, ze mogłem pomóc. Jak będziesz potrzebował pomocy wal jak w dym.

Jeśli chodzi o firmę Qadral ( bo napewno Cię interesuje moje zdanie na jej temat;) to trochę jest z nią jak z Avance. Na początku istnienia potrafili zrobić niedrogie, dobrze grajace kolumny. Dodatkowo dobrze wykonane. Niestety z biegiem czasu było tylko gorzej. Avance po początkowym sukcesie zostało sprzedane i teraz możemy się cieszyć Avance made in China. 

Takie firmy, ikony na ktore poszły nie tą drogą co trzeba.

Ale mam nadzieję, ze w stosunku do Sedanów się mylę. Trzymaj nas w napięciu. Będę kibicował Sedanom. Może legenda nie umarła ;).

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JohnDoe napisał:

Też czekam na zdjęcia i wrażenia. Ale na razie było o czołgach, bratkach i rabatkach 😆

No bo to stara jak świat walka o terytorium

Jest stary samiec alfa i młody pretendent do lokalnego tronu ;)

Staremu już się nie chce za bardzo ale czasem musi pokazać gdzie młodego miejsce 🤣, tym bardziej że młody stworzył swoją skocznię ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworząc własną skocznie bierze się odpowiedzialność za młodych niedoświadczonych skoczków oby sobie zębów nie powybijali na progu. Pewnie stąd uwagi jak to Fafniak napisałeś "samca alfa" skądinąd porównanie trochę nie bardzo w tym przypadku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Quadrale wieki temu model bodajże Tajfun ,połączone ze starym wzmacniaczem Onkyo . Nie będę kłamał , że pamiętam jak grały, bo nie pamiętam, ale chyba jakoś szału nie było. Ale za to zapamiętałem , że jak raz zaszalałem i  odkręciłem gałeczkę volume nieco mocniej , to spaliłem obydwa średniotonowe :)

Czytam wasze wypowiedzi na temat wstęg i przyszło mi do głowy takie pytanie :

To co ja kurna miałem ? / Dynavoice Definition DF-8 / 

Df-8.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mylisz się.

Dla leniwych

https://www.hifi.pl/slownik/amt.php

Mój amt pokrywa obszar 22-1400hz czyli ( umownie) średnie i wysokie tony.

Obecnie już są zakusy zeby amt pokrył również niskie. Są juz takie konstrukcje.

Teoretycznie amt jest przetwornikiem " lepszym" od przetwornika dynamicznego. Chodzi o szybkosć narastania impulsu.

W/g mnie firma Ess mało prężnie działała w badaniach na tej technologii. Jest szansa, ze teraz po wygaśnięciu patentu wezmą się za to inne firmy. Myślę, ze dużą przeszkodą mogą być przyzwyczajenie audiofili i nieufność.

Trochę tak jak z klD. Jeśli nie weźmie się za to uznana audiofilska firma, to będzie to traktowane jako ciekawostka.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tomek4446 napisał:

To co ja kurna miałem ? / Dynavoice Definition DF-8 / 

Df-8.jpg

Dobre pytanie. Nasz forumowy ekspert od wstążeczek jakoś zapadł się pod ziemię, to może nieśmiało ja spróbuję wyjaśnić zagadkę. Otóż wszystko wskazuje na to, że głośnik w Twoich Dynavoice nie jest "prawdziwą" wstęgą (jak testowanych Sedanach). 

dynavoice_dm5_tweeter.jpg.8c02837f68cc19c544fb9e2dde81a55b.jpg

Na zdjęciu widać, że obudowa tego tweetera jest dość płaska. Raczej nie zmieściłby się w niej transformator dopasowujący impedancje, który jest nieodzownym elementem głośnika "prawdziwie" wstęgowego, np. takiego, jak poniższy.

20160327132948_Photo-1-BozhenCQ76-ribbon-tweeterWeb.jpg.ce0570aa3df16ec4d61b0e2302de6819.jpg

Na zdjęciu z przodu widać za to, że wstążka Dynavoice ma żółtawy kolor, typowy dla tweeterów AMT. Ale AMT to raczej też nie jest. Pozostaje więc, że to wstęga jeszcze innej odmiany, tzw. izodynamiczna, w której zamiast metalowej taśmy stosuje się taśmę poliestrową ze ścieżkami przewodzącymi, podobną jak w AMT,  

fota.jpg.c061965253cf3b7907cd041ebfe2c6bc.jpg

Nomenklatura znowu jest tu zresztą niejasna. W użyciu są też takie nazwy jak: głośnik magnetostatyczny, planarny lub quasi-wstęgowy. Najczęściej określa się jednak takie głośniki po prostu jako wstęgowe.

Jak widać wstęga niejedno ma imię;) 

 

 

 

 

Edytowano przez Kraft
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kraft, nie chcę psuć przyjemności odkrywania nowych dźwięków, ale były te same ale białe.

Kiedyś używałem , i co to było O.o jak to nazwać; tasiemka, wstążka ..... czy ktoś odpowie?

Mogę tylko dodać że były bardzo wierne w odtwarzaniu wysokich a zarazem delikatne i szczegółowe jak była taka potrzeba, dźwięk kryształ.

Brak seplenienia czy też syków. 

DSCF0473.JPG

Edytowano przez Karol64208
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

@Kraft, nie chcę psuć przyjemności odkrywania nowych dźwięków, ale były te same ale białe.

Słuchałeś Quadral Sedan 9? 

2 godziny temu, Karol64208 napisał:

Kiedyś używałem , i co to było O.o jak to nazwać; tasiemka, wstążka ..... czy ktoś odpowie?

Co znaczy używałem? W firmowych kolumnach, czy DIY? 

Sądząc po zdjęciu, to chyba "prawdziwe" wstęgi. Masz je jeszcze? Są na nich oznaczenia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...