Skocz do zawartości

Spotify, Tidal, Deezer


Johan

Recommended Posts

Spotify to przesyła mp3 320kbps. Tak samo ma YouTube i zapis dźwięku na płytach DVD czy radio, to wszystko jest mp3 format stratny. 

Kiedyś Spotify nie ukrywał tego, dziś info jest skrzętnie schowane, fakt, ..  w dobie flac, nie ma się czym chwalić. Jest tego plus, wykonawcy chętnie powiększają bibliotekę Spoti bo, dzięki promocji na świat, jest szansa na dużą sprzedaż samych płyt, już jako 1411kbps

i jeszcze coś ... coś pod słuchacza, ale nie wartego konfrontacji z płytą CD w domu.

Problem w tym, że serwisy streamingowe są czymś w rodzaju udzielnych „królestw”. Nie istnieje wspólny format, który mówiłby o tym, jak taki streaming powinien wyglądać. Dlatego też każdy z największych graczy, czyli iTunes, YouTube, SoundCloud, Dezeer, Spotify i Tidal, robi to po swojemu, nie oglądając się na innych.

materiał W. Pacuły http://www.highfidelity.pl/

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, JaZz napisał:

Spoko, ale ja to wiem. 👍

 

No tutaj może być sęk, ale żeby aż taka różnica? Może w tym moim ampli dla usb jest inny tor, dac, czy coś? Muszę jakieś źródło pożyczyć... 🤔 

 
 
 

hehe.. wszyscy to wiedzą, a potem zachwyty nad jakością muzyki z YouTube.

--------

Chodzi o wyrównanie głośności i poszczególnych nagrań i wszystkich instrumentów w streamingu czy radiu. To nie to samo co na CD (dynamika).

Jak są osoby co nie słyszą różnicy pomiędzy Spotify a płytą CD, to dodam, że to są inaczej zestrojone mastery i różnica niestety jest bo musi być i troszkę przykro się czyta takie wypowiedzi.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, JaZz napisał:

Panowie jaja...

Błędem moim było testowanie zestawu na Spotify.

Kiedyś na Yamaha 685 z taga harmony 606 SE porównywałem spotify vs flac. Różnica na granicy percepcji z korzyścią dla flac.

Wczoraj coś mnie tchnęło i znowu porównałem. Tym razem  na Yamaha 685 (źródło), nad 355, zesnor 5. Różnica ogromna. Spotify ma wyraźnie podbite skraje, mniej średnicy. 

Od razu przypomniał mi się ten temat.

Coś musiało się zmienić na spotify w między czasie. Tagi to gówno, ale myślę że nie na tyle żebym takich różnic nie  wychwycił.

No chyba, że na tagach nie zauważyłem różnicy, a z usb jest ten dźwięk inaczej przerabiany w amplitunerze czy coś? 🤷‍♂️ Miałem krótko tidala i były podobne wnioski ale przestał mi działać to olałem temat i zapomniałem. 

Weźcie jak będziecie mieć chwilę zróbcie test spotify vs inny nośnik, bo cały zestaw składałem pod brzmienie spotify i jestem teraz bardzo zły :D

 

 

A jesteś pewny że miałeś wyłączoną normalizację dźwięku?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JaZz napisał:

@S4Home wiesz może, czy w bluesound node 2 jest kontrola volume? W streamerach z tego co widzę to raczej nie ma, ale ktoś  mi mówił, że w node 2 akurat jest. 

Macie go u siebie do pożyczenia? 

Ja mam blusounda. Masz w nim możliwość sterowania głośnością. U mnie ta funkcja jest wyłączona a głośnością steruję na wzmacniaczu. Masz nawet możliwość regulacji tonów i kilka innych opcji. Np ustawienie jasności niebieskiej diody. Z tej funkcji akurat korzystam 😁

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica pomiędzy Spotify a tidal w jakości jest zauważalna.

Tez mam oba. Jak chce posłuchać długo i w jakości to odpalam Tidala. Ale jednak znacznie częściej gra Spotify. Interfejs Tidala mi po prostu nie lezy. Wyszukiwarka także.

Tak czy siak jest różnica co? I jednak NAD jako końcówka się sprawdza :)

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, JaZz napisał:

@S4Home wiesz może, czy w bluesound node 2 jest kontrola volume? W streamerach z tego co widzę to raczej nie ma, ale ktoś  mi mówił, że w node 2 akurat jest. 

Macie go u siebie do pożyczenia? 

CXN V2 też można sterować głośnością. Ja nie korzystam, niestety mając wzmacniacz CXA jednym pilotem sterujesz oba urządzenia. Więc jak ściszasz to streamer i wzmacniacz ściszają. Można wyłączyć sterowanie CXN z pilota ale wtedy przyciski od radia nie działają :(. Strasznie mnie to irytuje, bo można na CXN ustawić max głośność i dzięki temu we wzmacniaczu precyzyjniej ustawia się głośność. Może jest na to sposób, ja niestety nie znam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Picy zepnij CXN i CXA kabelkiem serwisowym tak żeby włączenie/wyłączenie CXN sterowało CXA. Następnie zaklej czarną taśmą miejsce na panelu CXA gdzie jest odbiornik pilota. Dalej, ustaw bezpieczną głośność na CXA i włącz preamp w CXN. Tylo. Teraz włączając CXN, włącza się od razu CXA, bawienie się głośnością działa tylko na CXN.

Taki workaround...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PorkOne napisał:

@Picy zepnij CXN i CXA kabelkiem serwisowym tak żeby włączenie/wyłączenie CXN sterowało CXA. Następnie zaklej czarną taśmą miejsce na panelu CXA gdzie jest odbiornik pilota. Dalej, ustaw bezpieczną głośność na CXA i włącz preamp w CXN. Tylo. Teraz włączając CXN, włącza się od razu CXA, bawienie się głośnością działa tylko na CXN.

Taki workaround...

Ależ w CXN możesz wyłączyć całkowicie działanie pilota w menu, ale po to kupowałem urządzenie z pilotem aby działało radio. Nie mam ochoty wyciągać telefonu za każdym razem jak chce włączyć radio. 

 

9 minut temu, mkk napisał:

Ej, nie wierzę że CXN nie ma w menu opcji wyjścia fixed/variable. 

Ja nie znalazłem czegoś takiego a to by załatwiło temat. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PorkOne napisał:

Chodzi o to żeby wyłączyć pilota dla CXA, nie CXN ;)
Ale masz rację, słabo to zgrali.

No tak, ale na nie zmienisz wtedy pilotem źródła sygnału (chyba że o czymś nie wiem) :( a nie mam tylko CXN podłączonego pod wzmacniacz. 

2 godziny temu, mkk napisał:

Sorry , jak dla mnie podłączając pod integrę, vol control ma być w integrze, czyli ze źródła ma iść max 

@Picy , a instrukcję czytałeś ? :D 

Settings -> Audio -> Digital Pre-amp Mode  On/Off 

Dokładnie jak to zmienisz to volume kręci na obu urządzeniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacny watek, dokladam sie ze swoja obserwacja. Jako ze testuje paczki Audio Physic Classic 3 ze swoim Cyrus One to stwierdzilem ze czas sprobowac Tidal HiFi - do tej pory sluchalem Spotify. A jako ze Cyrusa nabylem z chromecast audio to narazie to moj streamer. I tu mega rozczarowanie appka Tidala na iOS strasznie sie gubi, prosty przyklad castuje aktualnie odtwarzany kawalek Stone Sour na CCA i w tle szukam nastepny, po wlaczeniu go odtwarza sie z telefonu. Musze ubic poprzedni stream na Google Home potem ubic Tidala i go zrestartowac zeby na nowo cast’owac. Nosz ***wa jego raz, przerabialiscie to? Jakosc Tidala bije Spotify na glowe ale ten user experience do bani. Syn na phonie androidowym nie ma takiego problemu


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, JaZz napisał:

Rozumiem, że rejestracja przez vpn i później już nie będzie problemu z podpięciem karty revolut i odtwarzaniem? 

Ja ogarnąłem pierwszą rejestrację konta Qobuz przez VPN a płatności mam ustawione przez PayPal. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, JaZz napisał:

@S4Home no nadzik fajnie mi spasował do Dali. Tylko jak rozglądam się za dodatkowym źródłem to zaczyna boleć zworka i to że nie ma daca :D

Macie tego Bluesounda na testy? 

DAC osobno. albo właśnie źródło z DACiem. CXN sam mógłbym mieć.

Bluesound jest dostępny tylko w sieciach TOP HiFi. Jest blokada na sprzedaż tego w innych salonach.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, rafalsz76 napisał:

Zacny watek, dokladam sie ze swoja obserwacja. Jako ze testuje paczki Audio Physic Classic 3 ze swoim Cyrus One to stwierdzilem ze czas sprobowac Tidal HiFi - do tej pory sluchalem Spotify. A jako ze Cyrusa nabylem z chromecast audio to narazie to moj streamer. I tu mega rozczarowanie appka Tidala na iOS strasznie sie gubi, prosty przyklad castuje aktualnie odtwarzany kawalek Stone Sour na CCA i w tle szukam nastepny, po wlaczeniu go odtwarza sie z telefonu. Musze ubic poprzedni stream na Google Home potem ubic Tidala i go zrestartowac zeby na nowo cast’owac. Nosz ***wa jego raz, przerabialiscie to? Jakosc Tidala bije Spotify na glowe ale ten user experience do bani. Syn na phonie androidowym nie ma takiego problemuemoji35.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

To ciekawe, ja takiego problemu nie mam. Jak włącze muzykę i nawet gdzieś pojadę, wracam do domu włączam Tidal i pokazuje co leci aktualnie. 

2 godziny temu, HQ150 napisał:

Zastanawiam się jak działają te konta kupowane w necie za parę groszy. I najlepsze jest to, że działają.

Wie ktoś jak to działa?

Tu np. Tidal HiFi od chińczyka za 15 USD na rok, czyli za niecałe 5 zł na miesiąc:
http://pl.aliexpress.com/item/1005001638699393.html

Ostatnio była promocja na Tidal 4 zł na 3 miesiące dla nowych, a działało tez dla aktualnych. Ja przedłużyłem Tidal HiFi family i poszło, jak się okazało to i wielokrotność się udawało. Wiec teraz mam Tidal HiFi Famyli (6 userów) do końca 2016 roku za coś koło 60 zł. :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...